Najveca prevara - izbacivanje jehove iz biblije

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
U bibliji postoji vise imena koja se koriste za Boga, i ona u sebi sadrze karakterne osobine Boga, i svako od njih u originalu nesto znaci.

Hasem ( Ime ) u bibliji oznacava karakter.
Po ovom modelu Jevreji su davali svojoj deci smisaona imena - kako bi karakter tog deteta bio u skladu sa karakternim osobinama sadrzanim u tom imenu

Sustina biblijskog spasenja se ne nalazi u poznavanju same forme bilo kog Bozjeg imena zapisanog u bibliji, ili toboze izgovaranju tih imena, vec u izgradnji karaktera po uzoru na Isusa Hrista, i uskladjivanje zivota sa principima biblije.

Isus je rekao "ZASTO ME ZOVETE GOSPODE GOSPODE A NE IZVRSUJETE STO VAM ZAPOVEDAM"

Takodje on kaze i sledece "OVI LJUDI USNAMA ME POSTUJU A SRCE NJIHOVO DALEKO STOJI OD MENE"

Tako imena koja se koriste za Boga nisu neko magicno sredstvo spasenja, vec odraz Bozjeg karaktera putem koga ljudi upoznaju sta je Bog i kakav je on, da je on stvoritelj i odrzavalac, da je ljubav, milost, spasenje, velicanstvo...itd, i da im ona sluze i kao model po kome Vernici treba da izgradjuju svoj karakter slican Bozjem
.
Jevrejski JHWH na nekih 7000+ mesta u Bibliji se na srpskom uvek prevodi sa Jehova,
Jevrejski elohim se prevodi sa Bog,
Jevrejski Adonaj se prevodi sa Gospod itd itd.
Dakle ne treba mesati babe i zabe.
Ako se tvoje ime Dragan nalazi u nekoj knjizi ,onda ce prevodilac na engleski takodje da pise Dragan,a ne Gospod itd itd.
Ne budi veci farisej od jevrejskih fariseja.
I kad vec nesto citiras,onda prvo pogledaj original tekst jevrejski ili grcki,jos neki drugi prevod,ili pogledaj da nije citirano iz starog zaveta i osnovno postavi ime i prezime stiha.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Tebi je cela Biblija trice i kucine,
a ti si se debelo upleo ko pile u kucinu i nemas ni jedan argument protiv .
Dakle i ti si svojim necinjenjem isto za izbacivanje Jehove iz Biblije.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kako nemam argument kad sam dao mnostvo, i sta predstavljaju Bozja imena u bibliji, i duhovnu simboliku..itd..

Vi gledate sve telesno i formalno, zato i imate telesno razumevanje.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
To sto si ti dao nit je biblijski,nit je logicno.
U Bibliji na jevrejskom stoji svako ime slovo do slova,nista nije izbaceno.
A to sto su prevodioci sa jevrejskog na svoje jezik za vreme prevodjenja izbacili da prevedu Bozje ime Jehova sa JHWH ,vec ga prevodili sa vasim karakterima nije ni cudo da volis svoje mentore,koji su pokazali svoju mrznju prema Bozjem imenu Jehova ,izbacivsi ga i iz pisane i usmene forme.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pricas neistine.

Moja crkva zna da je jedno od imena Bozjih JHWH ili Jahve, i pominje ga u nekim knjigama.

Ja sam dai duhovno biblijsko objasnjenje.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Pricas neistine.

Moja crkva zna da je jedno od imena Bozjih JHWH ili Jahve, i pominje ga u nekim knjigama.

Ja sam dai duhovno biblijsko objasnjenje.
Tvoja crkva ne zna nista.,jer da kojim slucajem zna,ona bi priznala da je Jehova jedino Bozje ime,da je Jah,samo skraceni izgovor Bozjeg imena,kao nadimak,a da su Svemoguci,Svevidi itd samo titule i pridevi koji idu uz Bozje licno ime.
Zato i ne moze i ne zna da trazi da se vrati Jehova na svako mesto u Bibliji odakle je izbacen,i tako biva samo saucesnik Sotoninih sinova i naredbi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne, tvoja zajednica je formalisticka telesna, koja sve razume telesno, i jos uz to nista po bibliji.
Sve ljudska filozofija i predpostavke
.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ne, tvoja zajednica je formalisticka telesna, koja sve razume telesno, i jos uz to nista po bibliji.
Sve ljudska filozofija i predpostavke
.
Ti znas da se na hebrejskom jeziku na 7000 mesta spominje tetragramaton koji mi prevodimo sa Jehova.
Da li znas da se ime Jehova sto na latinici,sto tetragramatonom prikazuje cak i na mnogim katolickim crkvama.?
Pa sto ga onda ne vrate u Biblije ,barem staro zavetne knjige.
Sto se tice Nozvozavetnih knjiga ,dal znas da su najstarije u Sinajskom kodeksu koji je pisan tek u IV veku nase ere???
A mislis li koje je nedoumice imao Jeronim dok ih je prevodio na latinski?
I one su imale ime Jehova ,pa je Jeronim dobio naredbu da ga izbaci i ubaci Gospod.
Ipak prevara je pocela nakon smrti apostola Jovana,pocetkom II veka nase ere,kada su jevreji prvi poceli da otimaju hriscanske knjige i da cepaju samo ime Jehova i sklanjaju ,a ostalo sve da spaljuju?
Jesi li procitao izvestaj o tome????
Ako nisi procitao,procitaj,pisao sam u postovima ranije.
 
Natrag
Top