Najveca prevara - izbacivanje jehove iz biblije

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ime je hiljadu puta bitnije od karaktera,a ti kako god hoces...
Pa barem da mi nadjes mesto u Bibliji gde pise karakter,pa da se malo zamislim
Izr22:1 Dobro je ime bolje od velika bogatstva, i bolja je naklonost od srebra i zlata.
A vi ste to ime izbacilo.
A sta mislis kad bi izbacili i ime sina Bozjeg??? jel bi to bilo lepo???

Kopiram i ovo.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ogromna je razlika izmedju Vlastitih imenica i prideva.
Da li ce se isto tako izbaciti i ime Isusa Hrista iz Novog Zaveta?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Velika je greska stavljati prozviljno ime Jehove i tamo gde ono ne postji, a to su upravo ucinili u svom prevodu Biblije Jehovini svedoci
Dobro vece cika Miko,dobro vece USA,
jesi li mi ziv i zdrav od kovida19?
Napisi o stanju sa kovidom u USA.
ja pisem vec vise sati,i vreme je jos malo pa da odmorim,ali...
sto se tice ove teme.
Zasto ne vratis ime Jehova tamo gde treba da stoji???
Hajde da vidimo gde je to proizvoljno postavljeno ime Jehova,i cije ime treba da stoji?
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
974
Zanimljiv video od poznatog židovskog skolara Nehemije Gordon po ovom pitanju

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Koliko sam razumeo, covek iz ovog videa zeli da dokaze kako izraz "JAHVE" koji se odnosi na biblijskog Boga - potice od paganskog izraza "JAVE" koji se odnosi na Jupitera, i da su ga Jevreji preuzeli od Grka.

Mozda sam u njegovom izlaganju video malu kontradiktornost, jer on u jednom trenutku izjavljuje kako je ime "JHWH ili Jahve" izvedeno iz tri izraza kojima sam Bog u bibliji karakterise samog sebe kada kaze "JA SAM ONAJ KOJI JESAM" ili "BOG KOJI BESE, JESTE, I KOJI CE DOCI"
I ovaj covek u prvom delu izlaganja kaze "kako je ime JHVH ili Jahve izvedeno iz tri izraza "HAJA, HOVE, JIHJE" koji kada se spoje daju ime JHVH ili Jahve.
A potom nenamerno ili namerno rusi ovu svoju predhodnu tvrdnju, i govori o necem sasvim drugom, kako je to izraz kojim su Grci nazivali Jupitera, i da su ga Jevreji preuzeli od Grka, i ako je predhodno izjavio kako tim imenom sam Bog karakterise sebe, spojem tri izraza "HAJA, HOVE, JIHJE" sto je ime JHVH ili Jahve.

Da li je ovo ocigledna kontradikcija u izlaganju ovog coveka?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
974
Nisi opet dobro objasnio. On "HAJA, HOVE, JIHJE ne prevodi kao Jahve, nego Jehova....idi gledaj opet za popravni
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U redu, shvatio sam.
On pravi razliku izmedju izraza "JHWH ili JEHOVA" i izraza "JAHVE" za koji kaze da je preuzet od Grckog izraza "JAVE" koji oznacava Jupitera.

Ja licno nisam nikada koristio ni jedan od ovih izraza, ali nisam ni pravio razliku medju njima, osim sto sam kao polaznu tacku uzimao cetiri slova tetragramatona JHWH, kome se mogu dodati odredjeni samoglasnici kako bi zvucalo kao Jehova, Jahve, Jahveh, Jave.

Nije mi licno to toliko ni bitno u vezi Bozjeg imena, niti sam opsednut time da dokazem koje je.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Čime se pagani bave, da li je Jahve ili Jehova?
Dela ap 24:5 nazarecanska sekta
5 Jer nađosmo ovog čoveka da je kuga, i podiže bunu protiv sviju Jevreja po vasionom svetu, i da je kolovođa jeresi nazaretskoj; eto sektasi su jog gori od paganaca,a secas li se ko je predvodio tu nazarecansku sektu???
Nadalje jevrejski tetragramaton svako izgovara posebno na svome maternjem jeziku ,a to je ime pravoga Boga....,Jehova ili Jahve za nase podrucje sasvim svejedno.,odomacilo se Jehova.
 
Natrag
Top