Najveca prevara - izbacivanje jehove iz biblije

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Nista nisi razumeo.

Sta ako covek u molitvi kaze "Stvoritelju" sto je atribut koji ima znacenje Jahve.

Vidite koliko ste vi degradirali istinu, i u svom bezumlju vredjate i nipodastavate veru mnostvo onih koji su ostvarili i imaju licno iskustvo sa Bogom putem predanja, obracenja, i novorodjenja Duhom Svetim, koji su doziveli promenu u svom bicu, cak sta vise fizicka isceljenja od bolesti, i koji u ljubavi Bozjoj drugima svedoce ta iskustva da bi ga i drugi upoznali.

Ovo su i moja licna iskustva, i cak i isceljenje od bolesti, moje i mojih bliznjih gde mi se sam Bog objavio.

Vi ce te reci "to je od sotone" i time sami sebi doneti sud po coveku.

Sami ova iskustva nemate a drugima solite pamet svojom ljudskom filozofijom po coveku, svojim pogresnim tumacenjem pisma, i drugima sudite i rasudjujete ljudskim razumom.

Bolje bi bilo da izadjete iz forme i plitkoce ljudskog tumacenja, i da se molite da vas Duh Sveti nauci putu Bozjem i da vam licno iskustvo sa njim, jer bez njega nista vam drugo ne vredi.

I mozete izgovarati i cak sta vise vikati Bozje parajuci se nozevima - kao oni Valovi svestenici u slucaju sa Ilijom, nista vam nece pomoci, vec pokajanje i predanje Bogu, obracenje i novorodjenje, i zivot u skladu sa Bozjom voljom.

Amin!
Jahve ili Jehova nije atribut,vec vlastito ime Boga Oca Stvoritelja svega.
Kad to budes razumeo,sve ce ti biti jasnije.
Zamisli nekoga da pocne da ti filozofira kako je tvoje ime Dragan atribut,jel mozes to da zamislis ,i sta bi mu rekao? Pa da ne zna gramatiku.

Istinu iz Biblije ste degradirali ti i tvoji mentori,a pocetak je vasa prevara da Bog nema ime vec atribut i slicne gluposti kojima filozofirate.
I ja ti to govorim uz bezbroj Biblijskih dokaza,da ti pomognem da se dozoves pameti jer si na pogresnom putu.
A to tvoje iskustvo sa bogom???,pitanje je kako se zove tvoj bog.
Ne zaboravi da se sotona pretvara u andjela svetla da bi mnoge prevario kao sto ih je vec prevario pocev od savrsene Eve.
Ne zaboravi da je Sotona bio taj koji je prouzrokovao da se stapovi egipatskih carobnjaka takodje pretvore u zmije ,bas kao i Mojsijev koji je bio od Jehove Boga i cija je zmija pojela zmije od carobnjaka egipatskih.
A to za lecenje i tebe i tvojih je veoma diskutabilno,zato sto su darovi izlecenja od Boga,govorenje drugim jezicima i slicna cudesa prestala sa zadnjim apostolom. Nama ostaju samo vera,nada i ljubav.
Daleko si ti od Jehove Boga.
Umesto da slavis Bozje ime ,ti podrzavas najvecu sotonsku prevaru izbacivanje Jehove iz Biblije i podstices na nadrilekarstvo.
Naslusao sam se tih nadrilekara i njihovih lagarija.Radije bi umro nego od takvih trazio pomoc da mi produze zivot.
Ne zaboravi kako je Sotona iskusavao Isusa Hrista ,a ti nisi ni njegov milioniti deo...
Ne zaboravi da Sotona ima ogromnu moc na zemlji jos uvek,i da zavodi sve ljude pre svega preko bogohulnih nauka ,ali i cudesima.Ne zaboravi da je on vodio zvezdu prvo do cara Iroda,a tek posle do Isusa....
Hvala lepo,dovidjenja.
Amin !
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sada vidim da si ti potpuno obuzet sotonom u prevari lazi, jer si ovde izneo niz neistina, i nebiblijskih ucenja.

Sotona vodio zvezdu do Iroda!?

Pa ta zvezda su bili andjeli Bozji koji su se pojavili pastirima na rodjenju i hvalili Boga.
Zvezda opisana u starom zavetu koja ce da najavi rodjenje Mesije.

Nema isceljenja, prorostva, cuda!?

Pa apostol Pavle govori o prorostvu i iskustvima, i poziva na stavljanje ruku radi isceljenja, na molitvu za isceljenje..itd..

Jadni oni ljudi Jehovini svedoci, jer tu ima dobrih ljudi - koji su zavedeni od vaseg raba sotone preko organizacije Jehovinih svedoka.

Da nece Gospod da se sam uskoro objavi - svi bi propali u lazima sotonskim.

Ali hvala Gospodu dace priliku scima da ga spoznaju, i da spoznaju njegovu istinu.

Amin!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Sada vidim da si ti potpuno obuzet sotonom u prevari lazi, jer si ovde izneo niz neistina, i nebiblijskih ucenja.

Sotona vodio zvezdu do Iroda!?

Pa ta zvezda su bili andjeli Bozji koji su se pojavili pastirima na rodjenju i hvalili Boga.
Zvezda opisana u starom zavetu koja ce da najavi rodjenje Mesije.

Nema isceljenja, prorostva, cuda!?

Pa apostol Pavle govori o prorostvu i iskustvima, i poziva na stavljanje ruku radi isceljenja, na molitvu za isceljenje..itd..

Jadni oni ljudi Jehovini svedoci, jer tu ima dobrih ljudi - koji su zavedeni od vaseg raba sotone preko organizacije Jehovinih svedoka.

Da nece Gospod da se sam uskoro objavi - svi bi propali u lazima sotonskim.

Ali hvala Gospodu dace priliku scima da ga spoznaju, i da spoznaju njegovu istinu.

Amin!
Pa ti si obuzet sotonom,kad ne razumes neke bitne stvari.
Zasto bi Jehova Bog vodio zvezdu do cara Iroda koji zeli smrt Isusovu???
Zasto je nije vodio odmah do mesta Isusovog rodjenja???
A sta se desilo sa mnogobrojnom decom u Vitlejemu nakon toda? Kolko je dece pobijeno?
Da Jehova Bog nije mozda i to zeleo ,da pobije decu???
Da nije po tebi Jehova Bog bacio oganj na zemlju prema
Jov, glava 1
16 Dok ovaj još govoraše, dođe drugi i reče: Oganj Božji spade s neba i spali ovce i momke, i proždre ih; i samo ja jedan utekoh da ti javim.
Eto kolko tvoje bogohulne nauke skode svim ljudima ,sto svu krivicu za krv pripisujes Bogu,a ne Sotoni.
Al vidi bisera tvoga da je ta zvezda bila "andjeli Bozji" hahahahaha
Shvatas li ti da je Isus bio ziv vec pa skoro 2 godine,kada su ti tvoji carobnjaci dosli.
Da nisu dosli u roku od 24 sata sa istoka ili su poprilicno putovali???
Matej, glava 2
16 Tada Irod, kad vide da su ga mudraci prevarili, razgnevi se vrlo i posla te pobiše svu decu po Vitlejemu i po svoj okolini njegovoj od dve godine i niže, po vremenu koje je dobro doznao od mudraca.
:bfghb:
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ko je napisao da ta zvezda ima ikakve veze sa Irodom.

Ona je bila nebeska pojava u vreme Isusovog rodjenja.

To sto je Irod pobio decu to je njegova stvar.

Ti optuzujes Boga a to ne vidis.

Zamislimo slucaj da neko odluci da baci atomsku bombu na neko podrucje sa prvim zalaskom sunca.

I sta sad.
Zar Bog treba da zaustavi da sunce ikada zadje.

Dakle, Bog cini svoje, a sotona svoje, i Bog se ne rukovodi sotoninim ili ljudskim odlukama.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ko je napisao da ta zvezda ima ikakve veze sa Irodom.

Ona je bila nebeska pojava u vreme Isusovog rodjenja.

To sto je Irod pobio decu to je njegova stvar.

Ti optuzujes Boga a to ne vidis.

Zamislimo slucaj da neko odluci da baci atomsku bombu na neko podrucje sa prvim zalaskom sunca.

I sta sad.
Zar Bog treba da zaustavi da sunce ikada zadje.

Dakle, Bog cini svoje, a sotona svoje, i Bog se ne rukovodi sotoninim ili ljudskim odlukama.
Daleko bilo,
Prati malo Bibliju kako pise.
Kako tumacis ove stihove
Matej, glava 2
1 A kad se rodi Isus u Vitlejemu judejskom, za vremena cara Iroda, a to dođu mudraci s istoka u Jerusalim, i kažu:
2 Gde je car judejski što se rodio? Jer smo videli Njegovu zvezdu na istoku i došli smo da Mu se poklonimo
A s kojeg su to Istoka dosli??? Bliskog Istoka ili Dalekog Istoka? Kolko im je vremena trebalo da dodju ?
A zasto prvo u Jerusalim kod Iroda,a ne u Vitlajem kod Isusa,ako ih je zaista Bog vodio???
Jel nije bilo mudraca u Judeji?
Matej, glava 2
9 I oni saslušavši cara, pođoše: a to i zvezda koju su videli na istoku, iđaše pred njima dok ne dođe i stade odozgo gde beše dete.
10 A kad videše zvezdu gde je stala, obradovaše se veoma velikom radosti.
11 I ušavši u kuću, videše dete s Marijom materom Njegovom, i padoše i pokloniše Mu se; pa otvoriše dare svoje i darivaše Ga: zlatom, i tamjanom, i smirnom.
Da li zapazas da ih je zvezda dovela prvo do Iroda,a potom je opet krenula ka Isusu,i dal je dosla do stale u kojoj je rodjen ili pak u kucu???
Kolko je vremena proslo od kako su se andjeli javili pastirima i rekli im da vide Isusa?,a kolko od tih mudraca sa ko zna kojeg istoka do Iroda?
Nadalje Biblija kaze da im je Bog kazao da se ne vracaju Irodu,i cim odose,javio je andjeo Bozji Josifu da uzme dete i zenu i da bega u Misir.
Zar ne primecujes da je taj dolazak takozvanih mudraca bio veoma los za Isusovu bezbednost.
Zar ne primecujes kako je odmah potom Irod izdao naredbu da se pobiju sva deca mladja od 2 godine,nadajuci se da ce ubiti i Isusa???
Ne vidis ti nista od svoje farisejske nauke.
Ali cudi me kako nigde ne spomenu
Simona
osmog dana na Isusovom obrezanju
Luka, glava 2
25.......
28 I on Ga uze na ruke svoje, i hvali Boga i reče:
29 Sad otpuštaš s mirom slugu svog, Gospode, po reči svojoj.
.....
34 I blagoslovi ih Simeun, i reče Mariji, materi Njegovoj: Gle, Ovaj leži da mnoge obori i podigne u Izrailju, i da bude znak protiv koga će se govoriti...
35 (A i tebi samoj probošće nož dušu), da se otkriju misli mnogih srca.
A sta reci za prorocicu Anu?,da li je ona takodje nevazna jer je bila bogata Bozjim duhom,a ne kao "mudraci" sa materijalnim bogatstvom???
Luka, glava 2
36 I beše Ana proročica, kći Fanuilova, od kolena Asirovog; ona je ostarela, a sedam je godina živela s mužem od devojaštva svog,
37 I udova oko osamdeset i četiri godine, koja ne odlažaše od crkve, i služaše Bogu dan i noć postom i molitvama.
38 I ona u taj čas dođe, i hvaljaše Gospoda i govoraše za Njega svima koji čekahu spasenja u Jerusalimu.
39 I kad svršiše sve po zakonu Gospodnjem, vratiše se u Galileju u grad svoj Nazaret.
40 A dete rastijaše i jačaše u duhu, i punjaše se premudrosti, i blagodat Božija beše na Njemu.
41 I roditelji Njegovi iđahu svake godine u Jerusalim o prazniku pashe.
Da li je za tebe bitnije materijalno bogatstvo ili duhovna hvala?
Ali sta tek reci o prevari izbacivanje Jehove iz Biblije?
Kome su se u to vreme molili Marija i Josif,Simon i Ana??? Da li Isusu ili Jehovi Bogu???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sve pomesane konfuzne filozofije.

Dakle ukratko u dve tri reci.

Mudraci su bili sa bliskog istika, mozda i oni koji prate zvezde, i oni su po prorocanstvu o Mesiji videli zvezdu, i dosli u Jerusalim da pitaju gde je Mesija koji se rodio, misleci da su Jevreji za to znali i da sa radoscu cekaju njegovo rodjenje.
Zato su prvo otisli kod vrhovnih vlasti.

To nema veze sa Bogom ni sa zvezdom, niti ih je ona odvela Irodu, vec do mesta gde se Isus rodio.
Oni su je pratili do tog mesta.

Bog im se tek posle javio i rekao im da se ne vracaju Irodu.

Sve ostalo su tvoja zatrpavanja filozofijama ljudskom mudroscu
.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Sve pomesane konfuzne filozofije.

Dakle ukratko u dve tri reci.

Mudraci su bili sa bliskog istika, mozda i oni koji prate zvezde, i oni su po prorocanstvu o Mesiji videli zvezdu, i dosli u Jerusalim da pitaju gde je Mesija koji se rodio, misleci da su Jevreji za to znali i da sa radoscu cekaju njegovo rodjenje.
Zato su prvo otisli kod vrhovnih vlasti.

To nema veze sa Bogom ni sa zvezdom, niti ih je ona odvela Irodu, vec do mesta gde se Isus rodio.
Oni su je pratili do tog mesta.

Bog im se tek posle javio i rekao im da se ne vracaju Irodu.

Sve ostalo su tvoja zatrpavanja filozofijama ljudskom mudroscu
.
Potpuno si pobrkao pojmove.
Zinule tebi oci na materijalne stvari,a ne na hvaljenje Boga preko proroka Simona,i prorocice Ane ,jos osmog dana po Isusovom rodjenju.
A sta mislis za one ljude koji gataju po zvezdama?,kakvo misljenje ima Jehova Bog o njima?
Ti si u ogromnoj zabludi.
Da je Bog vodio zvezdu on bi je vodio pravo do mesta gde je Isus,a ne do cara Iroda.
Matej, glava 2
7 Onda Irod tajno dozva mudrace, i ispitivaše ih kad se pojavila zvezda.
8 I poslavši ih u Vitlejem, reče: Idite i raspitajte dobro za dete, pa kad ga nađete, javite mi, da i ja idem da mu se poklonim.
E sad ti kazi meni i svima nama otkud to ovaj dijalog u sedmom stihu ???
Kolko je njima trebalo VREMENA sa Istoka da dodju? I gde su nasli Isusa jel u stali u jaslama,ili pak u kuci?
Ti ne razmisljas svojom glavom,ti radis za novac kod svojih mentora.,ali
opet spamujes temu.
Tema je izbacivanje Jehove iz Biblije.
A sta mislis ,hocete li za neko vreme da izbacite i ime Isus iz Biblije?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ja dadoh odgovor.

Ok, veruj tako.
Ja tu ne mogu nista.
Pitaj samoga sebe,zasto bi Bog uopste dao ime za svoga sina ne Zemlji?,ako je ime tolko nebitno.
Jesi li se pitao kako se Isus zvao dok je bio na nebu,pre svoga dolaska na zemlju?
Znaci li ti nesto ovaj stih
Psalam 147
4 Izbraja mnoštvo zvezda, i sve ih zove imenom.
Svi imaju svoje ime,a Bog nema,vec karakter????
Pa jel i Val,Dagon,Marduk,Zevs i svi ostali bogovi imaju samo karakter ,da im to nisu vlastita imena?
Jel treba i njihova imena da se obrisu???,pa i ime Hristovo???
Kakva je to tvoja filozofija vec samo skrivanje istine ,i onih koji su je sakrili od ljudi.
 
Natrag
Top