Najveca prevara - izbacivanje jehove iz biblije

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Shem je bio jedan od tri Nojeva sina.
To je bilo njegovo vlastito ime.
U svakom slucaju onaj koji dobije od nekoga ime je svakako nize hijerarhije od onoga koji mu je nadenuo to ime.
Kad Isus Hrist naredjuje da se SVETI Bozje ime,zasto ti to ne cinis?
Matej, glava 6
9 Ovako dakle molite se vi: Oče naš koji si na nebesima, da se sveti ime Tvoje;
Kako ti svetis Bozje ime??? Bozje ime ili njegov "karakter" ?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Proslavljam karakter svedoceci ljudima da je on ljubav, milost, da je stvoritelj i odrzavalac, da je milostiv i da prasta..itd..
Svedocim karakter Bozji u sebi i svojim karakterom..

A vi trubite Jehova, Jehova.

Sta je vece delo, proslavljati formu imena, ili njegovu sustinu ili karakter?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Proslavljam karakter svedoceci ljudima da je on ljubav, milost, da je stvoritelj i odrzavalac, da je milostiv i da prasta..itd..
Svedocim karakter Bozji u sebi i svojim karakterom..

A vi trubite Jehova, Jehova.

Sta je vece delo, proslavljati formu imena, ili njegovu sustinu ili karakter?
Nemas ti pojma iz gramatike. Kad budes naucio da razlikujes sta je karakter a sta je vlastita imenica,mozda ti tad dodje u glavu..al tesko jer vas opila ona basa Jezavelja na koju je jos u I veku nase ere ,Jovan izneo optuzbe.
Otkrivenje, glava 2
20 No imam na tebe malo, što dopuštaš ženi Jezavelji, koja govori da je proročica, da uči i da vara sluge moje da čine preljubu i da jedu žrtvu idolsku.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Sva imena Bozja u bibliji predstavljaju karakterne osobine.
Milostiv,Svemoguci,Svemocni,Svevidi Bog itd su pridevi koji su davani i svim ostalim bogovima ukljucujuci i rimske Cezare.
Evo samo jedan primer iz Biblije
Dela apostolska, glava 19
34 A kad ga poznaše da je Jevrejin, povikaše svi u glas, i vikahu oko dva sata: Velika je Dijana Efeska.
Kako bi izgledalo da su vikali velika je boginja efeska???
hajde da i njeno ime izbacimo pa da stavimo samo boginja?

A sta reci za sledeci primer
Sudije, glava 10
6 A sinovi Izrailjevi opet činiše što je zlo pred Gospodom, i služiše Valima i Astarotama, i bogovima sirskim, i bogovima sidonskim, i bogovima moavskim, i bogovima sinova Amonovih i bogovima filistejskim; i ostaviše Gospoda i ne služahu Mu.
I evo sad pogledaj pa kako objasniti ljudima kako im se zove Bog,kako ga razlikovati od drugih bogova.
Jel to sto pise Gospod treba da pise mozda Isus???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pa vi ne razlikujete pa morate da izgovorite ime Jahve.

A Bog je covek pa nece da se odazove jer on po vama nema pojma kome se vi obracate i kome verujete.

Vi ste spustili Boga na nivo coveka, koji nista ne zna, nista ne vidi, nista ne cuje niti zna kada ga neko zove, itd..

To znaci da nije znao niti se odazvao kada je Isus jednostavno Boga oslovljavao sa Oce.

Vi slobodno zovite Boga kako vam je volja.

Ja se molim na svoj nacin po biblijskom primeru, i svaki put dozivim iskustvo otkrivenja Bozjeg u molitvi
.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Pa vi ne razlikujete pa morate da izgovorite ime Jahve.

A Bog je covek pa nece da se odazove jer on po vama nema pojma kome se vi obracate i kome verujete.

Vi ste spustili Boga na nivo coveka, koji nista ne zna, nista ne vidi, nista ne cuje niti zna kada ga neko zove, itd..

To znaci da nije znao niti se odazvao kada je Isus jednostavno Boga oslovljavao sa Oce.

Vi slobodno zovite Boga kako vam je volja.

Ja se molim na svoj nacin po biblijskom primeru, i svaki put dozivim iskustvo otkrivenja Bozjeg u molitvi
.
Ne ja,nego ti si spustio Boga na nivo coveka ,jos da bog moze da se ubije??? nije nego.
I Isus Hrist je bas kao i Adam bio sin Bozji,samo sto je Isus bio prvao osoba koju je Bog stvorio kao duhovnu osobu na nebu,a Adama kao zemaljsku osobu od zemlje na zemlji.
Ako je Isus Svemoguci Bog ,kom Bogu je uputio molbu? Boze moj,Boze moj ,zasto si me ostavio.
Kako se zove Isusov Bog?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zove mnogim imenima zapisanim u bibliji.

A po vama za vas je umrlo stvorenje.

Ta nauka je potpuna propast, da Bog nista nije sam uradio za coveka po pitanju njegovog spasenja.

U tom slucaju Bog je najveci lazov jer sebe naziva spasiteljem, a sam nista nije ucinio da spasi coveka, vec salje neko stvorenje da odradi posao u njegovo ime, dok se on kukavicki skrivao na nebu.

Kakav je taj vas licni bog.
Lazov, kukavica, pretvarac, otimac tudjih atributa..itd.

Takav bog je sramota, vredan svakog ukora i osude, koji ne zavredjuje postovanje.

Ali, hvala Bogu sto nije tako, vec je sam Bog postao covek u telu, patio, mucio se, i na kraju umro za svoja stvorenja.

Takav Bog je vredan slave
.

Amin!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ako Adventista nema tu svest ne bi trebao time ni da se bavi, vec da veruje u sve postojece istine.

Jehovini svedoci na tome grade versku karijeru, i zato sam mu to pisao.

Mozda sam bio malo preostar.

Mogao sam mu jednostavno reci da postoje vaznije teme
.
 
Natrag
Top