Krštenje u ime Oca, Sina, SD ili u ime Isusovo?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Ovako tavori u bezboštvu i mržnji prema drugima, i busa se u grudi kao borac za Hrista.
A upravo je suprotno, da na svom čelu nažalost nosi žig najvećeg otpadnika sotone.

I sve ovo izreče na moj račun samo iz jednog razloga. Razotkrio sam tvoje licemjerstvo. Doveo sam u vezu, da svatko može vidjeti, što o istoj stvari tvrdiš sada, a što si tvrdio prije dvije i pol godine. I zbog toga, po tebi, ja "tavorim u bezboštvu i mržnji prema drugima" i "na čelu nosim žig najvećeg otpadnika sotone"!?!?!?!?!?


To bi ti bilo najspasonosnije.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
I sve ovo izreče na moj račun samo iz jednog razloga. Razotkrio sam tvoje licemjerstvo. Doveo sam u vezu, da svatko može vidjeti, što o istoj stvari tvrdiš sada, a što si tvrdio prije dvije i pol godine. I zbog toga, po tebi, ja "tavorim u bezboštvu i mržnji prema drugima" i "na čelu nosim žig najvećeg otpadnika sotone"!?!?!?!?!?



To bi ti bilo najspasonosnije.

Svakome ko takve stvari upućuje drugome, samo zato što taj drugi ne prihvata apostazu EGW i njene bljuvotine kojima je začinjavala pismo, može se reći sledeće: "Ako li je cena ostajanja u pravoj veri to da me smatraju bezbožnikom, i onim koji nosi žig sotone, rado je plaćam. Radije ću biti to nego li pristati na klanjanje lažnom proroku. Pečat koji nosim je Krst gospodnji, a ne neo judejstvo lažnog proroka i njegovi shabati, mlađaci, zdrav život i sve ostale izmišljotine bolesnog uma."

Radije uz sve arhijereje, uz mučenike Hristove, nego uz apostate.

Deset zapovesti koje toliko pominju akoliti proklete EGW (da, proklete, jer se prži u paklu kao i svi lažni proroci) Crkva poštuje. pa i tu njima tako važnu četvrtu, nama je shabat Dan Uskrsnuća. NEDELJA.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
“Korištenje tirnitarijanske formule bilo koje vrste nije sugerisano u ranoj crkvenoj istoriji.” strana 378
“'Idite dakle i naučite sve narode, u moje ime' … ova druga verzija je korišćena češće' strana 380
“Krštenje je uvek bilo u ime Isusovo do vremena Justina Mučenika, kada je trojedina formula korištena.” strana 389

Hejstings Biblijski Rečnik (Džejms Hejstings 1909)
“Mora se napomenuti da trostruko ime iz Mateja 28:19 nije bilo korišteno od rane crkve, nego se koristilo u ime Isusovo, Isusa Hrista ili Gospoda Isusa.” strana 88
“Svuda u najstarijim izvorima stoji da je krštenje bilo u ime Isusa Hrista.” strana 82

Katolička Enciklopedija, Sveska 2
“Katolici priznaju da je krštenje u Isusovo ime promenjeno od strane Katoličke Crkve.” strana 377

Nova Šaf-Hercog Enciklopedija Religijskog Znanja, Sveska 1 (1914)
Članak: Krštenje
“Isus, ipak, nije mogao dati učenicima ovu trinitarijansku zapovest krštenja nakon svog vaskrsnuća, jer Novi Zavet poznaje samo krštenje u ime Isusovo (Dela 2:38, 8:16,19:5, Galatima 3:27, rimljanima 6:3, 1. Korinčanima 1:13-15) koje se još uvek pojavljuje čak i u drugom i trećem veku, dok se trinitarijanska formula pojavljuje samo u Mateju 28:19 I onda samo u Didahi 8, i Justinovoj Apol 1:61. Nepojmljivo je da je Apostolska Crkva tako rekršila direktnu Gospodnju zapovest, koju je inače smatrala najvećim autoritetom. Pojave kao ova u Delima 19:1-7 bi trebale da pokažu da data formula krštenja nije mogla biti skraćena u 'u ime Isusovo' ako su hteli da karkater krštenja bude zadržan kao što je zapoveđeno. Sudeći po 1. Korinćanima 1:14-17 Pavle nije znao za Matej 28:19 inače nije mogao napisati da ga Hrist nije poslao da krštava nego da propoveda jevanđelje.

Enciklopedija Religija (Moris Artur Kenej, 1921)
“Ljudi su krštavani u početku 'u ime Isusovo' ili 'u ime Gospoda Isusa'. Kasnije, sa razvojem doktrine o Trojstvu, krštavani su 'u ime Oca i Sina i Svetog Duha' (cp Justin Mučenik, Apol. 1:61)” strana 53

''Krštenička formula je PROMIJENJENA od imena ''Isus Krist'' u rijeći ''Otac,Sin i Duh Sveti'',prema katoličkoj crkvi u drugom stoljeću''! Catholic Encyclopedia vol 2,p 263.

To jest ''od strane katoličke crkve'', a ne ''prema''.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, strašno je SVE ono što si napisao, izokrenuvši moje reči, i izvadivši ih iz konteksta,i pripisavši mi svašta što nisam ni napisao ni mislio.

Kad razotkrijem tvoju dvolicnost onda ja "izokrecem" i uvek tako?

Pa zar ti ne vidis sta pises, balansiras izmedju ucenja svoje crkve i Tripa, izmedju nas i njega kao izmedju dve vatre, dodvoravas se i branis ga..

Mozes li se ti odluciti na cijoj si strani?

Ako si na strani svoje crkve, osudi Tripovo ucenje, nemoj ga braniti da bi nas pobio.

Ti se njemu dodvoravas misleci da on nas pobija. Radis isto ono sto si radio meni u pocetku, dodvoravajuci se.

Ti nemas svoje ja, nemas svoju nauku, vec balansiras i pozajmljujes tudje. Svidja ti se ono sta Tripo pise, ne vidis koliko je to jadno i bedno, tako sam sebe kompromitujes i ispadas smesan.

Nisam ti ja kriv za tvoju neozbiljnost!

Vama je to bitno jer imate idolopokloničku službu, i bitno vam je da li će te se kljanjati Isusu i Svetom Duhu kao Bogu ili ne, što je vaš stav sam po sebi kontradiktoran i paradoksalan, jer vi se sa druge strane klanjate svemu i svačemu, i beživotnim stvarima, i ljudima, i ako oni nisu Božanstva.

Kontradiktoran si i paradoksalan sam sebi, ranije si ukoravao Tripa za isto a sada ga pravdas! Takodje si kontradiktoran i svojoj crkvi jer ona tvrdi da je prva zapovest (Trojstvo) najvaznija, a sada odjednom je po tebi to nesto nebitno!

Ne treba se klanjati nikome i ničemu u smislu idolopoklonstva jer suština vere nije klanjanje,

Ma ko se klanja "u smislu idolopoklonstva"? Zasto izmisljas kako je poljubac jednak obozavanju?

Da li se ovi ljudi klanjaju Kseniji Pajcin kao boginji? ( nemoj vise da mi manipulises i lazes, dosta mi je toga! ) --->

1131825_ksenija-pajcin-filip-kapisoda-ljubica-kostic-ubistvo_ls.jpg


Treba se naravno klanjati Bogu, ali to ne podrazumeva stalno poklonjenje svojim telom do zemlje ili na kolenima kao u islamu

Nacin poklonjenja nije bitan, moze i telom moze i poljupcem, kako god to uopste nije ni bitno. Nego vase izvrtanje onoga sto pobozni ljudi vodjeni svojim osecanjima iz ljubavi cine.

Vi to nazivate idolopoklonstvom! Sramota!

Što se tiče Stvarnoslapove izjave da Ellen White nije koristila izraz "trojstvo" ono što znam je sledeće, da je ona svuda govorila o Gospodu Isusu kao bogu jednakom Ocu, i takođe o Svetom Duhu kao Božanskoj ličnosti.

Tripo tvrdi da nije ucila Trojstvu, a ti neces da mu se suprotstavis, jer mislis da bi time ugrozio svoju crkvu, i pruzio nama izgovor. Pa ipak da nas nema na forumu, pobili bi se medjusobno vec odavno. To dokazuje tvoju dvolicnost.

Ovako tavori u bezboštvu i mržnji prema drugima, i busa se u grudi kao borac za Hrista.

Ja nikada nisam video da on iskazuje mrznju prema bilo kome, ni prema vama ni prema drugima, a ni sada ne vidim. To vidis samo ti.

A da je Slap borac za Hrista - jeste!

______________________________________

Sto se tice teme, osudi Tripa za antitrinitarizam i nevalidno krstenje! Ako neces , ti si podrzao antitrinitarizam svojim izjavama, jer si rekao da "nije vazno krstiti - U Ime Oca Sina I Svetoga Duha!". A time si ga podrzao i kad je lagao na krstenju.

Protiv koga se ti boris? Ne protiv nas vec protiv svoje crkve! Hvala Bogu pa nisam Adventista, ovo je sramota sto radis!
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Deset zapovesti koje toliko pominju akoliti proklete EGW (da, proklete, jer se prži u paklu kao i svi lažni proroci) Crkva poštuje. pa i tu njima tako važnu četvrtu, nama je shabat Dan Uskrsnuća. NEDELJA.
Protiv koga se ti boris? Ne protiv nas vec protiv svoje crkve! Hvala Bogu pa nisam Adventista, ovo je sramota sto radis!

Zar ovo nije žalosno , kako je Jelica lažna proročnica zavela mnoge ljude slatkorječivošću ih pridobila.Ti ljudi nisu utemeljili svoju vjeru na stjeni , to jest na ISUSU KRISTU , onise oslanjaju na Elenine izmišljotine i maštarije, postaju lak plijen sotoni. Ti ljudi su zavedeni , oni grade vjeru na lažnom duhu proroštva . Oni nisu svjesni da ta bakica izopačuju Božje evanđelje . Bog nas upozorava u Bibliji dase čuvamo lažnih proroka , Bog nas je upozorio da će se i sam sotona pretvarati u anđela svjetla kako bi zaveo, ako je moguće i izabrane. Jelena je lažni prorok , ona tije sve ljepo zapakovala u celofan u svojim knjigama . Ona će dobiti što je zaslužila, ali treba žaliti ljude koje je uspjela zavesti i odvući od Istine i treba moliti za one koji će biti ulovljeni u njenu mrežu.
1544164229083.png
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Braćo i sestre u Hristu Gospodinu. Postovi nam se brišu pod prijavom da su oftopic, dok se akolitima sotoninog kulta, EGWizma dozvoljava da piskaraju svoje.

Pametnjakovići, "prosvetitelji" i ostali sledbenici kulta sotonine ljubavnice EGW sada koriste i lažne izvore. Naravno, sve su to izvori koje njihova sotonska zajednica drži na svojm veb stranicama. Naime, jedan od njihvoh akolita, namerno neću pomenuti njegovo ime, postavio je navodne citate iz Katoličke Enciklopedije u kojima se potvrđuje njegov argument. Nažalost, Katolička Enciklopedija nikada nije prevedena na naš jezik. Postoji samo na engleskom. A kako dotični nema pojma da se u engleskom jeziku za svinjetinu, na koju je po svom neo judaizmu alergičan, ne kaže pig nego pork, prevod postavljenih citata nije mogao da dođe iz ni jedne druge kuhinje osim kuhinje sabatarista.
Naime, pod pojmom Katoličke Enciklopedije na Internetu postoji čitav niz falsifikata, bez referenci i bez imena autora.

Što se tiče teme, poslušajmo šta kaže Didahe, nastao leta Gospodnjeg 50, svega 17 godina nakon uskrsnuća.

"Chapter 7. Concerning Baptism. And concerning baptism, baptize this way: Having first said all these things, baptize into the name of the Father, and of the Son, and of the Holy Spirit, in living water. But if you have no living water, baptize into other water; and if you cannot do so in cold water, do so in warm. But if you have neither, pour out water three times upon the head into the name of Father and Son and Holy Spirit. But before the baptism let the baptizer fast, and the baptized, and whoever else can; but you shall order the baptized to fast one or two days before. "(http://www.earlychristianwritings.com/text/didache-roberts.html)

za one slabe u Engleskom, evo i prevoda:

"Poglavlje 7: U vezi Krštenja. Što se tiče Krštenja, krstite na ovaj način: Kako vam je već rečeno: Krstite u ime OCA; I SINA I DUHA SVETOGA, u tekućoj vodi; ako li nemate tekuće vode, koristite drugu vodu, ako to ne možete da uradite u hladnoj vodi, uradite u toploj. Ali, ukoliko nemate ni jednu od tih voda, sipajte tri puta vodu na glavu u ime OCA i SINA I DUHA SVETOGA. Ali pre krštenja neka onaj koji krsti i krštenik poste, kao i svi ostali koji mogu: ali trebalo bi da kršteniku naredite post jedan ili dva dana pre."

Didahe takođe govori i o Danu Gospodnjem, Što potvrđuje i ovo "As we find the Christian Sunday already substituted for the Jewish Sabbath as the day of assembly in Acts, xx, 7 and I Cor., xvi, 2, and called the Lord's day (Apoc., i, 10),
"Isto tako nalazimo Hrišćansku Nedelju kao zamenu za Jevrejski Sabat kao dan okupljanja u Djelima 20 -7 i I Korinćanima 16-2, gde se naziva Dan Gospodnji. "
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, ne postoji moja dvoličnost, jer ja sam Tripa u više navrata upozoravao da se okane patetičnog pisanja protiv drugih crkava, ali pošto on to radi a vi uzvraćate, ja ne mogu da gledam skrštenih ruku vaše komentare, koji su SVI do jednog obučeni u neistine, izvrtanje vađenjem iz konteksta..itd..

Dakle, SVE što ste do sada iznosili, što iznosite, i što će te iznositi protiv Adventista i Ellen White su vešto smišljene neistine, po principu prekrajanja tuđih reči, i izvrtanjem.

Ja sam uputio poziv da diskutujemo na osnovu biblije, i da vidimo šta biblija uči, ne Ellen White, Russel, Toma Akvinski, Nikolaj Velimirović, ili Patrijarh Pavle, već biblija, i da vidimo da li ste u pravu da Adventisti uče Ellen White, ili je to biblija.

Naravno, vi ste odbili ovaj poziv, jer ste svesni da bi se tada vaše neistine obelodanile.

Osuđujući druge vi u opšte ne vidite šta pišete, jer su toliko zaslepljeni patetičnom manijom svega i svačega, a ponajviše napadima na Adventiste i Ellen White da na svakoj temi pišete samo isključivo o tome, a kada vam se odgovori vi potom bezobzirno osuđujete sa spamovanje, off topic, ili ko zna šta drugo.

Dakle, ptica ipak vešto razotkriva kukavičje jaje u svom gnezdu, a molim se da to i drugi učine u odnosu na sve ovo što činite.
 
Natrag
Top