Krštenje u ime Oca, Sina, SD ili u ime Isusovo?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Po njima je dakle nad apostole sišla sila Lucifera?! Lucifer-Sotona je "utešitelj"? Duh istine?!!

Je. Tripo otvoreno tvrdi da je klanjanje Duhu Svetom klanjanje Luciferu. On, tvrdeći da Duh Sveti nije Bog kao treća božanska osoba, uvjerava ljude da je sam sotona kršćanima podvalio Trojstvo, kako bi se ljudi klanjajući se Svetom Duhu klanjali zapravo njemu, sotoni - Luciferu.

Interesantno je primjetiti da se svi Adventisti antitrinitarci (ovdje su to Tripo i kainos) pozivaju na Ellen White. I u pravu su što se toga tiča, Jelena je notorna antitrinitarka kao i svi adventistički pioniri. Možete li razumijeti i shvatiti kako to da Ellen White u 100 000 (stotinu tisuća) napisanih stranica niti jedan put nije napisala riječ Trojstvo (Trinity)!?!?!? To je moguće objasniti samo time da je i samu riječ Trojstvo mrzila iz dna duše.

Dakle, Tripo je autentični "Jelenovac", dok su ovi ostali koji (kao) prihvaćaju Trojstvo po ovom pitanju Jeleni okrenuli leđa.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Je. Tripo otvoreno tvrdi da je klanjanje Duhu Svetom klanjanje Luciferu. On, tvrdeći da Duh Sveti nije Bog kao treća božanska osoba, uvjerava ljude da je sam sotona kršćanima podvalio Trojstvo, kako bi se ljudi klanjajući se Svetom Duhu klanjali zapravo njemu, sotoni - Luciferu.

Pa to je vaša katolič. nauka, ti nemaš dokaza u Bibliji da se neko moli i klanja duhu. EGV je uvijek pisala da se samo Ocu i Isusu klanja.

Vidimo kakve su vam države jer se klanjate Mariji i duhu. Molite se duhu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Pa to je vaša katolič. nauka, ti nemaš dokaza u Bibliji da se neko moli i klanja duhu. EGV je uvijek pisala da se samo Ocu i Isusu klanja.

Takodje, sotonin plan je da onemoguci coveka da uopste iskustveno dozivi spasenje vec sada u ovom zivotu na ovoj zemlji - teorijom da ne postoji Sveti Duh kao zasebna Bozanska licnost koja je prisutna na zemlji, a koja pomaze coveku da izgradi sebe za carstvo nebesko, i obnavlja u njemu Bozanski moralni lik.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Sta ja ovde citam, pa ovo je STRASNO!

Hajde moj Mire kaži ti nama šta sve jedan čovek treba da prihvati neposredno pre krštenja u Pravoslavnoj crkvi, i da li će to neko kontrolisati i po kojim merilima ako jednu tačku vere nisi prihvatio?

Svestenik prilikom krstenja postavlja pitanja isto kao i kod vas, krstenik se upucuje u osnove vere pre samog cina.

Ne moze se kontrolisati da li je neko iskren, ali se moze pouciti sto se i radi kod odraslih a kod dece su kumovi garanti da ce dete biti odgajano u Hriscanskom duhu!

Ali ovde se ne radi o tome hoce li neko kontrolisati ili ne, vec o tome da je TRIPO LAGAO a nijedne reci osude nema sa vase strane!

Tako se vi stavljate na njegovu stranu i postajete njegovi saucesnici u lazi!

Vi ste dakle lazljivci kao i on!

Da li uopšte postoji u Pravoslavnoj crkvi edukacija u reči Božjoj po Isusovoj zapovesti "IDITE I NAUČITE.. KRSTEĆI...?

Naravno da postoji, pa ti dana nisi proveo u crkvi!

I nije rec o kontroli i edukaciji, vec o tome DA JE TRIPO LAGAO A VASA OSUDA JE IZOSTALA! VI STE DAKLE LAZLJIVCI KAO I ON!

Neiskreni, ako takvi i postoje koji dolaze u crkvu sa ciljem da se krste, neće primiti ništa od Boga, a iz reči će biti samo formalno poučeni,

Znaci Tripo nista nije primio od Boga? Hvala ti sto si nas prosvetlio!

Što se tiče samog načina krštenja i šta treba izgovarati prilikom tog čina, lično mislim da jednostavno treba uputiti reči "DRAGI BRATE ........ KRŠTAVAM TE NA PRIZNANJU TVOJE VERE" bez pominjanja bilo kakvih imena, mada smatram da nije pogrešno ni u ime Isusovo, ili u ime Oca, Sina, i Svetoga Duha, jer sve tri ličnosti po bibliji učestvuju u planu spasenja čoveka, i ne preudiciraju njihovu prirodu.

Ma jel? Znaci ni ti sam ne verujes u Trojstvo! Pa ovo je vec zabrinjavajuce!

Znaci ti neces da "prejudiciras Bozansku prirodu"??? Sto ce reci da ni ti ne verujes da on to jeste!

Ovo je skroz protivno uputstvu koje je Hristos dao: "idite i nacinite sve narode mojim ucenicima, krsteci ih u Ime Oca i Sina i Duha Svetoga" a ti neces da prejudiciras?

KAINOSE GDE SI? DOBIO SI JOS JEDNOG SLEDBENIKA :)

Mire, a šta ti lično imaš sa tim što neko veruje drugačije od tebe, i što to tebe lično pogađa kada ti nisi ni Tripo ni Laodikeja?

Kako sta ja imam i sta me pogadja?

Pa pogadjaju me vase LAZI! Vi se ovde pretvarate!

Ti filozofiras kako nije potrebno verovati u Trojstvo niti ispovediti veru u Trojstvo na vasem krstenju, samo da bi opravdao Tripa! A obojica znamo da je neophodno u to verovati pre krstenja i TI LAZES!

Sramota je koliko si nisko pao da se pretvaras ovde i lazes zbog ovog Tripa!

Verovanje u trojstvo ne znači preudiciranje njihove prirode.

Znaci ti neces da "prejudiciras Bozju prirodu"??? Znaci Sveti Duh nije Bog i on nije Trojstvo???

Ti si postao protivnik Trojstva zbog Tripa, da bi ga opravdao, svaka ti cast!

Krštenje "U IME OCA I SINA I SVETOGA DUHA" ne mora značiti da su sve tri ličnosti Bog, već da su sve tri ličnosti po bibliji uključene u plan spasenja.

Ma jel? To ne znaci, a vasa crkva kaze DA ZNACI! I te reci se bas navode kao dokaz za Trojstvo!

Ovo sto ti pises je sramota!
Toliko si se unizio, postao si gori od Tripa, pa i on je iskreniji nego ti!

Ako neko ima problem sa Isusovim Božanstvom to je u redu, jer i Ellen White piše "da ako to ne razumemo, ne bi trebali time ni da se bavimo, jer to nije uslov spasenja, i neke stvari će mo spoznati tek u večnosti.

TO NIJE U REDU JER VASA CRKVA ZAHTEVA OD VERNIKA POSTOVANJE PRVE ZAPOVESTI KOJA ZNACI VERU U TROJEDINOG BOGA!

Znaci ti lazes i manipulises da bi opravdao Tripa, ili ni sam ne verujes u Trojstvo, a bice i jedno i drugo!

Ja sam zgrozen!

Klanjaje Svetom Duhu u idolopokloničkoj službi, ili njegovoj predstavi na ikonama i slikama jeste klanjanje sotoni, jer to je idolopoklonička služba koja je u bibliji zabranjena.

Klanjanje ikonama je prekrsaj 2. zapovesti a Antitrinitarizam kao nije prekrsaj 1. zapovesti?

Tebi zaista nije dobro!

Zasto si onda osudjivao Jehovine Svedoke za isto a Tripa pravdas?

Ja nemam reci za ovu dvolicnost, zaista. Ostadoh bez teksta!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top