Kome je greh pripisan ako je Isus Bog i Čovek

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Isus je morao kao Čovek da pobedi greh a ne kao Bog...

Ja sam dužan ponovo te upozoriti. Ovako kao ti ne vjeruje ni Kristova Crkva ni Sveto pismo. Kristova Crkva vjeruje, a Biblija na mnoštvu mjesta potvrđuje, da je naš Spasitelj Isus Krist pravi Bog i pravi čovjek.

A ovo što ti tvrdiš dolazi ravno od antikrista.

Zato kažem..molim te ovo su osnove vere...preispitaj i videćeš koliko je HRISTOVA NAUKA JEDNOSTAVNA I JASNA.

Ti si sam posvjedočio kako si "vjeru pojednostavio" da je "približiš" muhamedancima. A pojednostavljenje ti se sastoji u tome da si odbacio Boga Sina, jer su te muhamedanci uplašili da nećeš u džennet ako ne razBožiš Isusa. :)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Jovan Prezviter je napisao(la):

Isus je morao kao Čovek da pobedi greh a ne kao Bog...


A ovo što ti tvrdiš dolazi ravno od antikrista.


Ok...ali ti onda ovim tvrdiš da greh je nepobediiv i da iz toga dalje izlazi da stvorenje ne može pobediti greh..mora samo Bog. Onda Boga optužuješ indirektno da je pogrešio što je svojim stvorenjima nematnuo pravila koja ne mogu držati.

Ti si sam posvjedočio kako si "vjeru pojednostavio" da je "približiš" muhamedancima.

Ne, ja sam samo rekao da će i Muslinani donekle jasnije razumeti izvorno hrišćanstvo..naravno ko je iskren među njima jer i tamo ima više onih koji slede ljude nego Boga pa šta god da kažeš neće ti verovati..ali oni koji su iskreni i koji teže ka istini njima će biti jednostavnije da prihvate istine Biblije.

A pojednostavljenje ti se sastoji u tome da si odbacio Boga Sina, jer su te muhamedanci uplašili da nećeš u džennet ako ne razBožiš Isusa.

Ovo stvarno nema smisla...:(. Baš kada nemaš argumenata ide uvek ocrnjivanje najgore koje veze sa vezom nema. Čuj dženet...pa oni su tu u skladu sa tvojim shvatanjem da ima 66% koji nadživljava čoveka...ne pripisuj drugima veru koju lično ispovedaš...po pitanju nadživljavanja 66,6% :)
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ok...ali ti onda ovim tvrdiš da greh je nepobediiv i da iz toga dalje izlazi da stvorenje ne može pobediti greh..mora samo Bog. Onda Boga optužuješ indirektno da je pogrešio što je svojim stvorenjima nematnuo pravila koja ne mogu držati.

Odakle ti ova ludorija da ja Boga za nešto optužujem? S tobom zaista nešto nije u redu. A da nijekanje Sina dolazi od antikrista to je točno, to tvrdi sveti Ivan.

Ne, ja sam samo rekao da će i Muslinani donekle jasnije razumeti izvorno hrišćanstvo..

Ovo što ti tvrdiš i zastupaš veze s kršćanstvom nema. Dapače, ti najdrskije vrijeđaš Boga i Spasitelja kršćana, Isusa Krista, tvrdeći da je najobičniji čovjek i grešnik.

Ovo stvarno nema smisla...:(. Baš kada nemaš argumenata ide uvek ocrnjivanje najgore koje veze sa vezom nema. Čuj dženet...

Ovo je dokaz da sam pogodio "u sridu". :)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Jovan Prezviter je napisao(la):

Ok...ali ti onda ovim tvrdiš da greh je nepobediiv i da iz toga dalje izlazi da stvorenje ne može pobediti greh..mora samo Bog. Onda Boga optužuješ indirektno da je pogrešio što je svojim stvorenjima nematnuo pravila koja ne mogu držati.

Odakle ti ova ludorija da ja Boga za nešto optužujem?
;)

Da kažeš samo Bog može pobediti ono što je morao čovek Adam..ZNAČI ŠTA: čovek je pao ali nije kriv jer nije mogao održati..kada to može samo Bog. Dakle, tvoj stav(ne ti lično..jer ti nisi ni svetan implikacija tvog stava) indirektno Boga optužuje da je nametnuo nešto što čovek ne može održati pa je pao.

Ovo što ti tvrdiš i zastupaš veze s kršćanstvom nema. Dapače, ti najdrskije vrijeđaš Boga i Spasitelja kršćana, Isusa Krista, tvrdeći da je najobičniji čovjek i grešnik.

Ti porićeš svojim stavom da je greh pobeđen..jer Ga Hristos nije uzeo na sebe..a Pismo kaže:

"sam će nositi bezakonja njihova", Isaija 53,11

Dakle, ti poričeš tekst Pisma ti time poričeš da je pitanje greha uopšte rešeno...opet ne ti već tvoj stav i njegove implikacije..a ti naravno nisi svestan šta zastupaš i šta proizilazi iz onoga što tvrdiš. Na žalost...

Jovan Prezviter je napisao(la):

Ovo stvarno nema smisla...:(. Baš kada nemaš argumenata ide uvek ocrnjivanje najgore koje veze sa vezom nema. Čuj dženet...

Ovo je dokaz da sam pogodio "u sridu".

Pa ja vidim da je tvoj cilj da pogodiš u "sridu" a ne da iznosiš jednostavnost Hrišćanske nauke :).

Znam da sada ne možeš ovo nositi u sebi..ne sudim te po tvom sadašnjem stavu..molim te u sebi duboko razmisli a nastavi pisati kao i do sada..razumem ja to..ali u sebi znaš mnogo više od onoga što iznosiš. Ni ja nisam da opovrgnem tebe već da iznessem ono što sam razumeo.

Mani Dženet;)
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Da kažeš samo Bog može pobediti ono što je morao čovek Adam..ZNAČI ŠTA: čovek je pao ali nije kriv jer nije mogao održati..kada to može samo Bog. Dakle, tvoj stav(ne ti lično..jer ti nisi ni svetan implikacija tvog stava) indirektno Boga optužuje da je nametnuo nešto što čovek ne može održati pa je pao.

Opet izmišljaš i podmećeš. Zašto to činiš? Ja sam tvrdio da naš Spasitelj mora biti Bog, jer nas nitko drugi ne voli toliko koliko nas Bog voli. Ako imaš što protiv ovoga, izvoli, nasrni.

Ti porićeš svojim stavom da je greh pobeđen..jer Ga Hristos nije uzeo na sebe..a Pismo kaže:

"sam će nositi bezakonja njihova", Isaija 53,11

Opet lažeš (ne)čovječe. Ja nigdje nisam tvrdio da Isus nije ponio "naša bezakonja", ja sam samo negirao i odbacio tvoju sotonsku nauku da je Isus postao grešnik.

Ni ja nisam da opovrgnem tebe već da iznessem ono što sam razumeo.

Ništa ti razumio nisi. Samo si "pokusao" ono što ti je antikrist servirao.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Jovan Prezviter je napisao(la):

Ti porićeš svojim stavom da je greh pobeđen..jer Ga Hristos nije uzeo na sebe..a Pismo kaže:

"sam će nositi bezakonja njihova", Isaija 53,11

Opet lažeš (ne)čovječe. Ja nigdje nisam tvrdio da Isus nije ponio "naša bezakonja", ja sam samo negirao i odbacio tvoju sotonsku nauku da je Isus postao grešnik.


Zašto nedvosmisleno ne kažeš da je greh prenet na Hrista umesto nas? Šta te sprečava da to jasno priznaš?
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Isus je morao kao Čovek da pobedi greh a ne kao Bog...
Žalosno kako razmišljaš

Isus je u svojoj muci bijo osamljen s obzirom na sve ljude jer nema čovjeka koji bi mogao razumjeti božansku patnju. Dakako da moramo biti svjesni da je “Muka Kristova Božja tajna i to najdublja. Samo Duh, koji je bio u njemu, pozna tu tajnu i nitko drugi, ni na zemlji ni na nebu jer patnju uistinu ne pozna i ne može o njoj govoriti osim onaj tko ju je podnio , a toje Bog Krist
Iako nerazdvojivo povezan i istobitan s Ocem, Sin je preuzeo sve grijehe na sebe , a to neznači da Otac ravnodušno sa strane promatra što se događa , i Otac je trpio skupa sa Sinom, ali na drugačiji način koji nam goli razum upotpunosti ne može otkriti.
Isusove patnje u Getsemanskom vrtu ne ostavlja drugog izbora već ponizno priznati kako um ima svoje granice koje u ovoj temi dodirujemo te da za dublje razumijevanje ovih otajstava treba ustupiti više mjesta vjeri. Možemo na forumu zaključke donositi kako ko hoće . Ako pak tragamo za tim kako se to može zgoditi, pitaj milost, a ne nauk , želju, a ne razum , vapaj molitve, a ne napor učenja , Zaručnika, a ne učitelja; Boga, a ne čovjeka .

Opet izmišljaš i podmećeš. Zašto to činiš? Ja sam tvrdio da naš Spasitelj mora biti Bog, jer nas nitko drugi ne voli toliko koliko nas Bog voli. Ako imaš što protiv ovoga, izvoli, nasrni.

Toje njegovo razmišljanje , zato ga pusti neka misli što hoće
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Zašto nedvosmisleno ne kažeš da je greh prenet na Hrista umesto nas? Šta te sprečava da to jasno priznaš?

Jer bih antikristu "dao meterijal" da bogohuli i uživa urlajući. Ti bi skočio i vikao - Ahaaaaaaaaaa, uhvatio sam te, priznao si da je Isus grešnik.

A evo tko je Isus Krist:

Tit 2,13-14: iščekujući blaženu nadu i pojavak slave velikoga Boga i Spasitelja našega Isusa Krista. On sebe dade za nas da nas otkupi od svakoga bezakonja i očisti sebi Narod izabrani koji revnuje oko dobrih djela.

P.S. Antikrist, koji niječe Sina nema ni Oca.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Jer bih antikristu "dao meterijal" da bogohuli i uživa urlajući. Ti bi skočio i vikao - Ahaaaaaaaaaa, uhvatio sam te, priznao si da je Isus grešnik.

A evo tko je Isus Krist:

Tit 2,13-14: iščekujući blaženu nadu i pojavak slave velikoga Boga i Spasitelja našega Isusa Krista. On sebe dade za nas da nas otkupi od svakoga bezakonja i očisti sebi Narod izabrani koji revnuje oko dobrih djela.

P.S. Antikrist, koji niječe Sina nema ni Oca.

Čekaj ili veruješ ili ne veruješ da su gresi na Njemu..ne boj se implikacija.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Čekaj ili veruješ ili ne veruješ da su gresi na Njemu..ne boj se implikacija.

Vjerujem upravo onako kako su vjerovali apostoli i kako već dvije tisuće godina vjeruje Kristova Crkva.

Heb 9,28: tako i Krist: jednom se prinese da grijehe mnogih ponese, a drugi će se put - bez obzira na grijeh - ukazati onima koji ga iščekuju sebi na spasenje.

Tko niječe Sina nema ni Oca.
 
Natrag
Top