Kome je greh pripisan ako je Isus Bog i Čovek

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Vjerujem upravo onako kako su vjerovali apostoli i kako već dvije tisuće godina vjeruje Kristova Crkva.

Heb 9,28: tako i Krist: jednom se prinese da grijehe mnogih ponese, a drugi će se put - bez obzira na grijeh - ukazati onima koji ga iščekuju sebi na spasenje.

Tko niječe Sina nema ni Oca.

Apostoli veruju da je greh pripisan Hristu. Veruješ li to?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
stvarnoslap je napisao(la):

Opet lažeš (ne)čovječe. Ja nigdje nisam tvrdio da Isus nije ponio "naša bezakonja", ja sam samo negirao i odbacio tvoju sotonsku nauku da je Isus postao grešnik.


Jovan Prezviter je napisao(la):

"sam će nositi bezakonja njihova", Isaija 53,11

Ako je poneo na sebe bezakonja znači da je greh na Njemu.

Uzgred ti si priznao da ne želiš da prihvatiš da je na Hristu greh ne zato što si uveren drugačije već da ne bih ja bio u pravu...to je suština tvoje teologije..nedati da neko ko ne misli kao ja bude upravu pa makar svi tekstovi Pisma govorili u prilog onoga pritiv čega se borim. :)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
to je suština tvoje teologije..nedati da neko ko ne misli kao ja bude upravu pa makar svi tekstovi Pisma govorili u prilog onoga pritiv čega se borim. :)

Lijepo ti sebe opisa. Svi tekstovi Pisma govore o Spasitelju i Bogu Isusu Kristu, ali ti ne daš ni apostolima, ni Pismu ni Isusovoj Crkvi da bude u pravu. U pravu si ti, koji se Židovima, Muhamedu i muhamedancima klanjaš.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Lijepo ti sebe opisa. Svi tekstovi Pisma govore o Spasitelju i Bogu Isusu Kristu, ali ti ne daš ni apostolima, ni Pismu ni Isusovoj Crkvi da bude u pravu. U pravu si ti, koji se Židovima, Muhamedu i muhamedancima klanjaš.

Ja rekoh da se ne daš....

Ako je Hristos grehe poneo na se...po tebi gresi nisu ipak na njemu? Kako to?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Ali da se razumemo. Da ne ostane nedorečeno.

Kada razmatramo greh koji je Isus poneo i koji Mu je pripisan važno je da to ne shvatimo da se odnosi na trenutak rođenja..niti je to tokom Njegovog života niti početka misije ni krštenja. Pripis greha je se dogodio od vremena "početka stradanja" Hristovog...trenutka kad je počeo praznik Pesaha. To dakle stavljanje greha naših na Mešijaha je u jednom trenutku..a ne tokom života Hristovog. Da bi nam i mogao dati svoj bezgrešni i savršen život On je morao da ga ostvari...do kraja..sa početkom stradanja počinje nova faza i tad počinje ostvarenje Božijeg plana zamene nas i Hrista. Bog nam svima ostavlja kao blagodet svoju taj Hristov savršeni život a Njemu pripisuje naš grešni i nesavršeni. Hristos je proživeo savršeni život bez greha..i kada je došlo stradanje i pošto je ostvario ovaj deo Božijeg plana za spas čovečanstva sada dolazi ova druga faza prenosa greha na Njega...upravo sa praznikom Pesaha kad je sveštenik ispovedao na glavi nevine žrtve greh svakog Izraelca, sada se to ostvarilo na Hristu...tada su Mu se počeli pripisavati gresi. Tada je ostavio znamenje hleba i vina..trenutak kad je otpočelo ostvarenje ovog dela plana Božijega spasenja. I to je trajalo sve do trenutka kad je Hristos rekao "svrši se"...tada je završen ovaj proces plana spasenja.

Dakle, proces prenosa greha počinje od Pesaha do krsta i smrti na krstu. A ne od samog početka Hristovog života na zemlji. Hristos nije živeo kao grešnik. On je postao to u jednom trenutku umesto nas, da bi mi postali pravedni.

Evo još malo dodatnog pojašnjenja.

Slava Gospodu.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Dodao bih još jedan detalj....zato je i uspostavljena večera Gospodnje pre raspeća da "podseća" na šta? Na ono što se već ostvarilio..greh je već počeo da se pripisuje Hristu i znamenje hleba i vina je već bilo podsećanje. Podesćanje je na žrtvu savršenog karaktera Hrista i pripis tog karaktera grešnicima. To su ta dva procesa "pripisa" koji su se ostvarili na nama i Hristu u tom momentu. Hleb i vino upravo to predstavljaju....savršeni karakter Hristov(telo i krv...Njegovo savršeno..tj. Njegov karakter u tom telu i krvi koji je pripisan nama..koji jedenjem prihvatamo kao relanost).
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Kad se ovoliko na Pismo pozivaš, zašto ti svoje teze iz prsta isisavaš?

tenor.gif
 
Natrag
Top