Kome je greh pripisan ako je Isus Bog i Čovek

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Moj Slape....tebe je napustio verni Darth...umesto da vodi sada diskusije prepušta te samog meni :). Žao mi je što je tako ali dobro.

Ja ovde govorim o onome što sam razumeo...ja govorim u svoje lično ime a ne u ime bilo koga. Svaki verni da li Adventista da li JS ili Pavoslavni će ovo razumeti ako želi. Neka bude sve na slavu Božiju.

Nisam te pitao "u čije ime govoriš", nego sam pitao jesi li se razišao s adventistima. Dakle? :)
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Nisam se ni sa kime razišao..imam svoje razumevanje...nikome ne namećem ali ga slobodno iskazujem..da li će me prihvatiti Adventisti ili JS ili Pravoslavni ili Katolici ne brinem.

Po ovome tvome - "da li će me prihvatiti Adventisti ili JS ili Pravoslavni ili Katolici ne brinem", ti mi se činiš, 'sori', k'o nekakva sponzoruša. :)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Po ovome tvome - "da li će me prihvatiti Adventisti ili JS ili Pravoslavni ili Katolici ne brinem", ti mi se činiš, 'sori', k'o nekakva sponzoruša.

Ne znam šta je tebi u glavi...možda mislš o sponzorušama ali ovo je da podsetim forum na kome se raspravlja o hrišćanskim temama :)..

I još nikako da mi odgovoriš da li veruješ da je naš greh pripisan Hristu i da smo tako jedino mogli biti spaseni?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ne znam šta je tebi u glavi...možda mislš o sponzorušama ali ovo je da podsetim forum na kome se raspravlja o hrišćanskim temama :)..

Ako su teme kršćanske i predviđene uglavnom za kršćane, bio bi onda red da imaš minimum poštovanja prema tim kršćanima. Zaista je drsko i bezobrazno da dođe netko, kao ti ovdje, i u "lice izgovori" kršćanima kako je njihov Spasitelj Isus Krist grešnik.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ako su teme kršćanske i predviđene uglavnom za kršćane, bio bi onda red da imaš minimum poštovanja prema tim kršćanima. Zaista je drsko i bezobrazno da dođe netko, kao ti ovdje, i u "lice izgovori" kršćanima kako je njihov Spasitelj Isus Krist grešnik.

Pitam da li je naš greh pripisan Njemu..da li ti to veruješ..jer tako i Pismo kaže. A šta ti veruješ tačno po tom pitanju?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Pitam da li je naš greh pripisan Njemu..da li ti to veruješ..jer tako i Pismo kaže. A šta ti veruješ tačno po tom pitanju?

Deset puta sam odgovorio, i Bibliju citirao. Evo ti još jednom. Ja vjerujem samo ono što su vjerovali i zapisano ostavili sveti apostoli. Dakle, ovako:

1 Pt 2,22-24: On koji grijeha ne učini nit mu usta prijevaru izustiše; on koji na uvredu nije uvredom uzvraćao i mučen nije prijetio, prepuštajući to Sucu pravednom; on koji u tijelu svom grijehe naše ponese na drvo da umrijevši grijesima pravednosti živimo; on čijom se modricom izliječiste.

Heb 9,27-28: I kao što je ljudima jednom umrijeti, a potom na sud, tako i Krist: jednom se prinese da grijehe mnogih ponese ...

A koliko ti bogohuliš, moram svako malo ljude ovdje podsjećati. Evo tvoje bogohule:

Ali šta ćemo sa grehom...kako razumeti da je greh pripisan Isusu koji je i Bog? Zar Bog može imati greh na sebi? Da li smatraš da Isus koji je Bog i primio greh na sebe posto Bog sa grehom na sebi? Jer je na Njega sav greh pao jel tako? Ako je na Njega pao greh a On je Bog u telu znači postao je Bog grešnik..jer je uzeo greh na sebe.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Deset puta sam odgovorio, i Bibliju citirao. Evo ti još jednom. Ja vjerujem samo ono što su vjerovali i zapisano ostavili sveti apostoli. Dakle, ovako:

1 Pt 2,22-24: On koji grijeha ne učini nit mu usta prijevaru izustiše; on koji na uvredu nije uvredom uzvraćao i mučen nije prijetio, prepuštajući to Sucu pravednom; on koji u tijelu svom grijehe naše ponese na drvo da umrijevši grijesima pravednosti živimo; on čijom se modricom izliječiste.

Heb 9,27-28: I kao što je ljudima jednom umrijeti, a potom na sud, tako i Krist: jednom se prinese da grijehe mnogih ponese ...

A koliko ti bogohuliš, moram svako malo ljude ovdje podsjećati. Evo tvoje bogohule:
Hoću tvojim rečima...nemoj se kriti iza Pisma jer ti ga možeš citirati ali u stvari u sebi drugačije tumačiti...kao što i radiš.
Zato hoću tvoje reči...veruješ li da je na Hrista prebačen naš greh?

Hoću nedvosmislen odgovor. Pa da nastavimo onda.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Hoću tvojim rečima...nemoj se kriti iza Pisma jer ti ga možeš citirati ali u stvari u sebi drugačije tumačiti...kao što i radiš.
Zato hoću tvoje reči...veruješ li da je na Hrista prebačen naš greh?

Na Krista je prebačena kazna za naše ljudske grijehe. Krist nije postao grešnik, "noseći naše grijehe na križ", nego je tako postao naš Spasitelj.

Hoću nedvosmislen odgovor. Pa da nastavimo onda.

Već sam te na drugoj temi zamolio da prestaneš ovdje otvoreno bogohuliti, tvrdeći kako je naš Bog i Spasitelj Isus Krist grešnik.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Na Krista je prebačena kazna za naše ljudske grijehe. Krist nije postao grešnik, "noseći naše grijehe na križ", nego je tako postao naš Spasitelj.



Već sam te na drugoj temi zamolio da prestaneš ovdje otvoreno bogohuliti, tvrdeći kako je naš Bog i Spasitelj Isus Krist grešnik.

Znači kazna...ok. Hvala. Konačno.
Međutim, Pismo kaže i greh da je na Njemu..zar ne?
 
Natrag
Top