Koja je crkva, crkva Hristova?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Crkva i oni u njoj rađaju Duhvne rodove, od kojih je najveći ljubav.
Ispitujmo gde oni postoje a gde ne, jer ovo je jedan od pokazatelja prave crkve.

Ne, mi ljudi nismo u stanju da vidimo ''pravu iskrenu i nesebicnu ljubav'' i ako je vidimo, ''mislimo da je to pretvaranje''.
Cinjenica je da mnoge istocnjacke sekte ''imaju ljubavi medju sobom'' ali to je samo ''prividno''.
I ''ljubav medju Jehovinim Svedocima je prividna'' i ''licemerna'', to sam iskusio na svojoj kozi, ''cim nisi clan izbegavaju te''.

Prava ljubav je u crkvi Bozjoj, ali mi ljudi nismo u stanju da je vidimo, jer pravi vernici su uvek u manjini..

Kada Hristos kaze: ''po ljubavi ce svi poznati da ste moji ucenici'' nije time mislio da to treba da bude merilo u ''raspoznavanju istine'' vec je u ono vreme tako bilo, da su se Hriscani razlikovali..

Ako bi smo sada isli vasom logikom, i ako bi smo gledali samo na tu ''spoljasnju ljubav'', onda bi ja otisao u neku ''istocnjacku sektu''. Zar je tamo Hristos?
NE! On nije mislio ''da ce ljubav biti znak raspoznavanja istine'', jer cak i ''ateisti imaju ljubav''....
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Evo šta ja kažem, ovo je reč pravoslavca:
Svaka hrišćanska verska zajednica ima drugačija tumačenje Svetog Pisma, ne postoji biblijska nauka, svako ima neku potporu za svoje tumačenje.Svako ko strada za HRista i ima ljubavi će se spasiti.

Šta adventisti npr. kažu:
Ne postoje razna tumačenja već biblijsko tumačenje i svako ko čita i tumači može da spozna to biblijsko tumačenje.(Crkva je uporišste istine, oni nesvesno kontritaju Svetom Pismu).Nebitno je da li neko strada ili ima ljubavi, ako ne poštuje subotu on se neće spasiti bez obzira na sve pa makar is tradao za Hrista iz ljubavi.


Ko sad ima ljubavi PC ili Adventisti?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Evo šta ja kažem, ovo je reč pravoslavca:
Svaka hrišćanska verska zajednica ima drugačija tumačenje Svetog Pisma, ne postoji biblijska nauka, svako ima neku potporu za svoje tumačenje.Svako ko strada za HRista i ima ljubavi će se spasiti.

Šta adventisti npr. kažu:
Ne postoje razna tumačenja već biblijsko tumačenje i svako ko čita i tumači može da spozna to biblijsko tumačenje.(Crkva je uporišste istine, oni nesvesno kontritaju Svetom Pismu).Nebitno je da li neko strada ili ima ljubavi, ako ne poštuje subotu on se neće spasiti bez obzira na sve pa makar is tradao za Hrista iz ljubavi.


Ko sad ima ljubavi PC ili Adventisti?

Nije Laodikeja to rekao, ali on ce sam odgovoriti..

Ako cemo o ljubavi: ''od ove ljubavi vece nema, poloziti dusu svoju za prijatelje svoje''.
Da li oni tako cine???
Da li stradaju za Hrista i za svoje bliznje, jer to je prava(nesebicna) ljubav...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa pravoslavci i ne stradaju za Hrista nego za svoje vođe, ideologije.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Pa jeste na moju žalost, meni je žao što su uzalud stradali za kralja, Tita, Srbiju a nisu za Hrista.
Ja ne pričam o Srbima, a ti se stalno vezuješ za Srbe, čak sam rekao i da ja nisam Srbin porekom, ali si ti opet zapeo i vezuješ Pravoslavlje za naciju, ja govorim o PC, a ne o Srbima, po učenju PC Srbi mi smo posebna nacija.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja ne pričam o Srbima, a ti se stalno vezuješ za Srbe, čak sam rekao i da ja nisam Srbin porekom, ali si ti opet zapeo i vezuješ Pravoslavlje za naciju, ja govorim o PC, a ne o Srbima, po učenju PC Srbi mi smo posebna nacija.

Pa vi ste vezali vjeru za naciju. Svejedno i za cara Rusije, Staljina. Vi ginete za ideologijem, a ne za Hrista. Sada u Ukrajini za zAPAD ILI rUSIJU. Dakle niste vjera Božja. To jeste HAC.

Ovdje svi kažu da Srbin treba i mora biti pravoslavac. Kažu pravi Srbin je pravoslavac. Vi ste nacionalna crkva. Iako vas ima kao grupa nacija. Niste se raširili po svijetu kao što je prorečeno za Crkvu Božju. nego ste osnivali crkve po americi, Australiji itd. da bi se opet kao nacija okupili u svojoj vjeri.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Pa vi ste vezali vjeru za naciju. Svejedno i za cara Rusije, Staljina. Vi ginete za ideologijem, a ne za Hrista. Sada u Ukrajini za zAPAD ILI rUSIJU. Dakle niste vjera Božja. To jeste HAC.

Ovdje svi kažu da Srbin treba i mora biti pravoslavac. Kažu pravi Srbin je pravoslavac. Vi ste nacionalna crkva. Iako vas ima kao grupa nacija. Niste se raširili po svijetu kao što je prorečeno za Crkvu Božju. nego ste osnivali crkve po americi, Australiji itd. da bi se opet kao nacija okupili u svojoj vjeri.
Ja ti govorim kako crkva uči i kako jeste, a ti nećeš ni da čuješ kao da bolje od nas znaš u šta mi verujemo i šta mi učimo.Kanoni, Sveti Oci, dogme govore protiv nacionalizma, sve van Svetog Pisma, dogmi, kanona i Svetih Otaca ne smatra se pravoslavnim učenjem ukoliko se njima protivi!!!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Ja ti govorim kako crkva uči i kako jeste, a ti nećeš ni da čuješ kao da bolje od nas znaš u šta mi verujemo i šta mi učimo.Kanoni, Sveti Oci, dogme govore protiv nacionalizma, sve van Svetog Pisma, dogmi, kanona i Svetih Otaca ne smatra se pravoslavnim učenjem ukoliko se njima protivi!!!

Ma ne ''praksa je bitna''.

To sto ''adventisti ucestvuju u politici i ratu'' , sto ''sluze vojsku'', sto ''cine gadosti kao i ostale crkve'', ma to nema veze..
Na to cemo ZAZMURITI!

A kada ''Pravoslavci pocnu da cine to isto'' E ONDA CEMO OTVORITI OCI SIROM, IZBECICEMO SE! :opaaa:
MOZDA IM TAKO I BALVAN IZ OKA ISPADNE!?
 
Natrag
Top