Koja je crkva, crkva Hristova?

Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Naveo si jedan jedini primjer koji nje mjerilo crkve. Vi što se radili o tome je CNN izvještavao.
Već rekoh iako oni to čine crkva to zabranjuje.Ja mogu da navedem još primera i znam iz prakse i iskustva da u ovom pokvarenom narodu 90% se pridružuje vama zbog materijalne koristi.
I ja sam mislio o drugima tako dok sam bio u PC. Sve isto samo obratno.
Ja mislio dok sam bio u HAC, nisi video ono što je trebalo da vidiš, video si ono zlo, a ja sam video istinu i doživeo Hrista u Svetoj Evharistiji, čitaj svetootačka dela i kanone i sam ćeš videti.
Možda nije bila obična i jeftina bijela tehnika u pitanju. Možda je bila neka "božanska". Osim toga, ako su se i grabili za bjelu tehniku mogu to pravdati svojom "svetom tradicijom", jer je Jelena i vrtni alat u svom Testamentu ostavila sinovima.
Bela tehnika, jedan jednom su čoveku kuću na sprat sagradili, oni pomažu pojedincima i bogate svoje članove umesto da pomažu siromasima kao što to mi činimo.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Već rekoh iako oni to čine crkva to zabranjuje.

ne izmišljaj SPC je aktigvno učestvovala u politici i ratovima.

Ja mogu da navedem još primera i znam iz prakse i iskustva da u ovom pokvarenom narodu 90% se pridružuje vama zbog materijalne koristi.

Opet to HAC ne uči, ni zvanično ni sa govornica. Nažeš mane ljudi koji samostalno djeluju mimo crkve.

Ja mislio dok sam bio u HAC, nisi video ono što je trebalo da vidiš, video si ono zlo, a ja sam video istinu i doživeo Hrista u Svetoj Evharistiji, čitaj svetootačka dela i kanone i sam ćeš videti.

Paganizam, tačnije animizam Bog u predmetu. ti nemaš nijednog razumnog objašnjenja svog napuštanja crkve. Ja imam daleko pozitivnije iskustvo i svi kod mene u crkvi. Ima i negativnih ali opet nije crkva kriva nego sami pojedinci.

Velika je razlika kada vladika kaže "ubijajte" i kada pastor kaže "ljubite svoje neprijatelje" a onda neko ode i ubije.

Evo sam već 8 jeseci i nisam to vidio.

Bela tehnika, jedan jednom su čoveku kuću na sprat sagradili, oni pomažu pojedincima i bogate svoje članove umesto da pomažu siromasima kao što to mi činimo.

Jadna tvoja nauka ako te bijela tehnika odvojila od istine.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
ne izmišljaj SPC je aktigvno učestvovala u politici i ratovima.
Pa jeste, ali rekao sam ti da dogmati, kanoni, Sveto Pismo i Sveto PRedanje, Sveti OCi svi oni uče protiv toga!
Opet to HAC ne uči, ni zvanično ni sa govornica. Nažeš mane ljudi koji samostalno djeluju mimo crkve.
Ne uči, ali to postoji u praksi kao i sve ovo što se dešava u SPC.
Paganizam, tačnije animizam Bog u predmetu.
Mi ne verujemo da je BOg hleb i vino prijatelju i rekao sam ti to dosta puta, a ti nas opet optužuješ za nešto što ne učimo, nisi onda ništa bolji od pagana koji su tvrdili da mi imamo edipovske odnose, incest i da jedemo malu decu!
ti nemaš nijednog razumnog objašnjenja svog napuštanja crkve.
Naravno da ima, nisam našao Boga u njoj i Ellen White se suprostavlja Svetom Pismu ne zbog subote ni nečistih i čistih životinja već zbog drugih stvari kao npr. da je stana dobar i da je BOg nemilosrdan, ona takođe ne pravi razliku između Iroda Agripe i Iroda Antipe, a kao je prorok, Bože sačuvaj!
Ima i negativnih ali opet nije crkva kriva nego sami pojedinci.
Ja to mislim za tebe i tvoje napuštanje PC kao i onaj izgovor da mladi nisu našli Hrista u crkvi, oni treba da ga nađu u sebi,a ne u crkvi.
Velika je razlika kada vladika kaže "ubijajte" i kada pastor kaže "ljubite svoje neprijatelje" a onda neko ode i ubije.
E pa nije tako, na oči pastora su se svađali i otimali oko bele tehnike, ai Mire ti je dao dosta primera da su i pastori........
Ima i dobrih sveštenika i vladika.
Evo sam već 8 jeseci i nisam to vidio.
Šta si čitao?
Jadna tvoja nauka ako te bijela tehnika odvojila od istine.
Ne one koji su ušli u HAC je bela tehnika odvojila od istine jer su otišli od Hrista zbog materijalne koristi.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa jeste, ali rekao sam ti da dogmati, kanoni, Sveto Pismo i Sveto PRedanje, Sveti OCi svi oni uče protiv toga!

Kako bi poštovali druge ako svoje kanone ne poštujete i dogmate. HAC nigdje ne uči zlu. Odgovornost je podinca za zlo.

Ne uči, ali to postoji u praksi kao i sve ovo što se dešava u SPC.

Al to je odg. ljudi, a ne crkve. HAC ne propovijeda rat. Dok vi to radite kada dođe vrijeme rata.

Mi ne verujemo da je BOg hleb i vino prijatelju i rekao sam ti to dosta puta, a ti nas opet optužuješ za nešto što ne učimo, nisi onda ništa bolji od pagana koji su tvrdili da mi imamo edipovske odnose, incest i da jedemo malu decu!

Ono što si rekao dkazuje da vjerujete. Prvi put čujem za te konstatacije prema PC.

tO SAM čuo za Jevreje, a ne za PC.

Naravno da ima, nisam našao Boga u njoj i Ellen White se suprostavlja Svetom Pismu ne zbog subote ni nečistih i čistih životinja već zbog drugih stvari kao npr. da je stana dobar i da je BOg nemilosrdan, ona takođe ne pravi razliku između Iroda Agripe i Iroda Antipe, a kao je prorok, Bože sačuvaj!

TO SI sighurno sve izvrnuo. I da jeste to oko Iroda jednog i drugog nije bitno. cijediš komarca, a gutaš ne devu, nego slona.

Ja to mislim za tebe i tvoje napuštanje PC kao i onaj izgovor da mladi nisu našli Hrista u crkvi, oni treba da ga nađu u sebi,a ne u crkvi.

Pa nije moj izgvor to, nego učenja crkve. tvoj primejr nije mjerilo jer je usamljen i nema vas puno koji ste iz HAC otišli u PC dok je broj onih iz PC u HAC daleko veći i sa daleko boljim iskustvima i sa obraćenjem.

E pa nije tako, na oči pastora su se svađali i otimali oko bele tehnike, ai Mire ti je dao dosta primera da su i pastori........
Ima i dobrih sveštenika i vladika.

to nije mjerilo. Učenje crkve je ispravno. to što ćeš da uporediš generalno ti ne ide. Ima ali koliko, malo. Daću ti izjavu pravoslavnih duhovnika o PC. Pravoslavni sami o sebima. Knjiga Ivice Stamenkovića.

- Kakav narod – takva mu i crkva -

"Kakav nam je narod, takav nam je i pop i kaluđer i vladika, jer su oni ljudi iz naroda. Od jareta ne možete napraviti jagnje! Zato, zbog loših popova, kaluđera i vladika, nemojte misliti da naša crkva ne valja. Ne sme tako da se rezonuje, jer onda ni ona sama ne bi bila institucija, ne bi imala svoje propise, ni zakone, ne bi imala opravdanje da postoji."[7]

Ova izjava, izrečena od strane arhimandrita Jovana Radosavljevića u vreme jedne od većih afera koje su uzdrmale Srpsku pravoslavnu crkvu a u vezi krivične prijave koja je, zbog primoravanja na protivprirodni (homoseksualni) blud nekolicine maloletnih dečaka, pokrenuta protiv episkopa vranjskog Pahomija (Gačića), daje nam na znanje nekoliko stvari. Naime, otac Jovan podrazumeva da pravoslavno sveštenstvo u Srbiji jeste takvo kakvo je iz razloga što potiče iz naroda koji poseduje slične osobine. Naravno, u ovom konkretnom slučaju, reč je o veoma skandaloznom i iznad svega nepriličnom ponašanju jednog od arhijereja SPC. Iz arhimandritove izjave se, dakle, može zaključiti da je i srpski narod većim delom nemoralan, jer je iz svojih redova iznedrio ovakvog vladiku. No, nažalost, ovaj primer nije i jedini koji bi mogli da povežemo sa verskim službenicima "jedine, svete, saborne i apostolske" crkve u Srbiji. Dnevna i periodična štampa u našoj zemlji je od početka devedesetih godina prošlog veka objavila na stotine, uglavnom šturih i od strane naroda neprimećenih, članaka o različitim asocijalnim i nezakonitim delatnostima u kojima je aktivno učestvovalo i srpsko sveštenstvo i monaštvo.


Šta si čitao?

Čitam advent. knjige, pravoslavne, Kuran i još druge. Ne znam na šta si konkretno mislio.Jel na širu literaturu ili na konkretno koje knjige. Naslovi i autori

Ne one koji su ušli u HAC je bela tehnika odvojila od istine jer su otišli od Hrista zbog materijalne koristi.

Zapeo čovjek za bijelu tehniku, pa bijela tehnika. Imaš glup kriterijum, po tom kriterijumu ond napusti i PC. Jer se pobiju monasi. Ne da nemaš logike, nego je to van svake pameti. Imaš različite aršine. Onda ne bi trebao biti ni u jednoj crkvi. Kakvo glupo rezonovanje, za HAC to može da važi kao dokaz da nije od Boga, a za PC ne može da važi.

Iako je to kod vas pojava kao dobar dan. Pobiju se malo na mostu, malo na Kosovu, malo u Jerusalimu. Ma šta je to. Idemo dalje. Pa ti sam sebi skačeš u stomak sa tim.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Kako bi poštovali druge ako svoje kanone ne poštujete i dogmate. HAC nigdje ne uči zlu. Odgovornost je podinca za zlo.
Ni mi ne učimo zlu.
Al to je odg. ljudi, a ne crkve. HAC ne propovijeda rat. Dok vi to radite kada dođe vrijeme rata.
Ljudi su crkva nije bitno da li je u pitanju klir ili laos.
Ono što si rekao dkazuje da vjerujete. Prvi put čujem za te konstatacije prema PC.

tO SAM čuo za Jevreje, a ne za PC.
Dokaz da ne znaš dovoljno i zbog toga si u zabludi.
TO SI sighurno sve izvrnuo. I da jeste to oko Iroda jednog i drugog nije bitno. cijediš komarca, a gutaš ne devu, nego slona.
Nemoj da mi namećeš svoje tumačenja,nisam ja ništa izvrnuo, ona je kao imala viđenje u kom se satana kajao ali Bog mu nije oprostio, ako se pokajao(pokajati se znači popraviti) onda nije više zao,a Bog mu nije oprostio, onda Bog nije ljubav.Ovo se jako protivi Svetom Pismu.Kako ti možeš to smatrati sitnicom u proroka Božijih nema nikakvih grešaka jer BOg ne greši,a On zna razliku između ta dva Iroda dok ona ne zna jer njena viđenja nisu od BOga!
Pa nije moj izgvor to, nego učenja crkve. tvoj primejr nije mjerilo jer je usamljen i nema vas puno koji ste iz HAC otišli u PC dok je broj onih iz PC u HAC daleko veći i sa daleko boljim iskustvima i sa obraćenjem.
Zbog bojlera i veš mašina su otišli, a ne da bi pronašli Hrista, zbog sablazni se ne vraćaju, aja to pokušavam da ispravim.
- Kakav narod – takva mu i crkva -

"Kakav nam je narod, takav nam je i pop i kaluđer i vladika, jer su oni ljudi iz naroda. Od jareta ne možete napraviti jagnje! Zato, zbog loših popova, kaluđera i vladika, nemojte misliti da naša crkva ne valja. Ne sme tako da se rezonuje, jer onda ni ona sama ne bi bila institucija, ne bi imala svoje propise, ni zakone, ne bi imala opravdanje da postoji."[7]

Ova izjava, izrečena od strane arhimandrita Jovana Radosavljevića u vreme jedne od većih afera koje su uzdrmale Srpsku pravoslavnu crkvu a u vezi krivične prijave koja je, zbog primoravanja na protivprirodni (homoseksualni) blud nekolicine maloletnih dečaka, pokrenuta protiv episkopa vranjskog Pahomija (Gačića), daje nam na znanje nekoliko stvari. Naime, otac Jovan podrazumeva da pravoslavno sveštenstvo u Srbiji jeste takvo kakvo je iz razloga što potiče iz naroda koji poseduje slične osobine. Naravno, u ovom konkretnom slučaju, reč je o veoma skandaloznom i iznad svega nepriličnom ponašanju jednog od arhijereja SPC. Iz arhimandritove izjave se, dakle, može zaključiti da je i srpski narod većim delom nemoralan, jer je iz svojih redova iznedrio ovakvog vladiku. No, nažalost, ovaj primer nije i jedini koji bi mogli da povežemo sa verskim službenicima "jedine, svete, saborne i apostolske" crkve u Srbiji. Dnevna i periodična štampa u našoj zemlji je od početka devedesetih godina prošlog veka objavila na stotine, uglavnom šturih i od strane naroda neprimećenih, članaka o različitim asocijalnim i nezakonitim delatnostima u kojima je aktivno učestvovalo i srpsko sveštenstvo i monaštvo.
Slažem se!
Čitam advent. knjige, pravoslavne, Kuran i još druge. Ne znam na šta si konkretno mislio.Jel na širu literaturu ili na konkretno koje knjige. Naslovi i autori
Mislio sam od pravoslavne literature šta si čitao?
Zapeo čovjek za bijelu tehniku, pa bijela tehnika. Imaš glup kriterijum, po tom kriterijumu ond napusti i PC. Jer se pobiju monasi. Ne da nemaš logike, nego je to van svake pameti. Imaš različite aršine. Onda ne bi trebao biti ni u jednoj crkvi. Kakvo glupo rezonovanje, za HAC to može da važi kao dokaz da nije od Boga, a za PC ne može da važi.

Iako je to kod vas pojava kao dobar dan. Pobiju se malo na mostu, malo na Kosovu, malo u Jerusalimu. Ma šta je to. Idemo dalje. Pa ti sam sebi skačeš u stomak sa tim.
To što takvih ima i kod vas i kod nas ne treba da utiče na učenje, to je zbog naroda takvog kakav je, ane zbog učenja, drugačiji su od nas Grci i istočnjaci.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
to nije mjerilo. Učenje crkve je ispravno. to što ćeš da uporediš generalno ti ne ide.

Kako sad ''nije praksa merilo'' kada se radi o vasoj crkvi, a ''a praksa je merilo kada se radi o Pravoslavnoj crkvi''?
Kakvi su ovo ''dvostruki arsini''???
Ako je ''ucenje ono sto se gleda'', zasto nas svo vreme optuzujes po ''praksi vernika''(pojedinaca) a ''ne gledas ucenje''?
Jako si neposten, sa tobom ne vredi ni razgovarati!
Imas ''dvostruke arsine'' i ''pristrasan si''!


Optuzujes Pravoslavlje, evo malo i vaseg djubreta:

''Two men who say they were molested in the 1970s by a youth group leader in Oregon sued the Seventh-day Adventist church for $13.5 million on Tuesday, saying it had appointed a known pedophile to head the program and failed to remove him despite abuse allegations.

The lawsuit said that church officials appointed Leslie Bovee in 1972 to lead a Seventh-day Adventist youth group in Veneta, Oregon, even though they knew he had previously served two years in prison for molesting three boys.

They allowed Bovee to work with children in a co-ed church program for youths called Pathfinder because he repented and was re-baptised, according to the lawsuit filed in Oregon state court against the church's national body.
''



Prevod:


''Dvojica muškaraca koji tvrde da su bili zlostavljani u 1970 od strane vođa grupe za mlade u Oregonu tužio je Adventiste sedmog dana za 13,5 milijuna $ u utorak, rekavši da su postavili poznatog pedofila na čelo programa i nisu ga uklonili unatoč optuzbama za zlostavljanje.

Tužba je izjavila da su crkveni dužnosnici imenovani Leslie Bovee 1972. da vodi grupu adventista mladih sedmog dana u Veneti, Oregon, iako su znali da je prethodno služio dvije godine u zatvoru zbog zlostavljanja tri dječaka.

Dopustili su Bovee rad sa djecom u crkvenom programu co-ed za mladež pod nazivom Pathfinder jer se on pokajao i ponovno je kršten, navodi se u tužbi podnesenoj u Oregon State sudu protiv Crkve nacionalnog tijela.
''

izvor:
Kod:
http://www.reuters.com/article/2014/08/27/us-usa-church-lawsuit-idUSKBN0GR02J20140827

Hoces prestati s gadostima???
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam čuo slučaj gde je jedan bivši homoseksualac postao Hrišćanin.
U crkvi je ispričao svoje iskustvo sa Bogom, iskustvo obraćenja, i tom prilikom je plakao.

To što je neko ranije nešto bio - nikako ga ne isključuje iz carstva nebeskog, ako se pokajao i dopustio Bogu da ga promeni.

Isus je napomenuo Farisejima "da će kurve i zločinci ući u carstvo nebesko, pre njih" naravno - ako se pokaju i promene život.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Nije to problem.
Problem je sto on optuzuje Pravoslavnu crkvu za grehe koji postoje svuda u svakoj crkvi i onda kaze da pravoslavna zato nije od Boga jer vernici i svestenici cine gadosti. Tako se ne diskutuje..

Samo iz tog razloga sam naveo ovaj primer, a ne da bi nekoga napadao, napada on..
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Crkva i oni u njoj rađaju Duhvne rodove, od kojih je najveći ljubav.
Ispitujmo gde oni postoje a gde ne, jer ovo je jedan od pokazatelja prave crkve.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Ja sam čuo slučaj gde je jedan bivši homoseksualac postao Hrišćanin.
U crkvi je ispričao svoje iskustvo sa Bogom, iskustvo obraćenja, i tom prilikom je plakao.

To što je neko ranije nešto bio - nikako ga ne isključuje iz carstva nebeskog, ako se pokajao i dopustio Bogu da ga promeni.

Isus je napomenuo Farisejima "da će kurve i zločinci ući u carstvo nebesko, pre njih" naravno - ako se pokaju i promene život.
I AMfilohije npr. koga vi osuđujete je satima putovao da bi razgovarao sa jednim transeksualcem koji se slučajno pričestio i tako ga naveo da se obrati.
Crkva i oni u njoj rađaju Duhvne rodove, od kojih je najveći ljubav.
Ispitujmo gde oni postoje a gde ne, jer ovo je jedan od pokazatelja prave crkve.
Sveti vladika Nikolaj kaže da su duhovni darovi sveti Oci,a da je drvo HRistos jer su se oni HRistu upodobili.Mi možemo lažne proroke po njihovim rodovima poznati, a znamo da vi tih rodove tj. svetih otaca nemate već i govorite protiv njih, a samim tim i protiv HRista je rje On drvo.
 
Natrag
Top