Koja je crkva, crkva Hristova?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
U HAC ko napravi težak prekršaj se izbaci, dok u paganskim crkvama ti psotaju sveci, heroji, idoli.

Paganske crkva blagosiljaju zločine i zločince.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
U HAC ko napravi težak prekršaj se izbaci, dok u paganskim crkvama ti psotaju sveci, heroji, idoli.

U Kristovoj Crkvi se krivovjerci isključuju, a ne grešnici. Tako su iz Crkve, na primjer, isključili one koji su judaizirali i odmarali subotom. Kad bismo isključivali grešnike nestalo bi Crkve, a to je apsurd.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Svi smo se, dakle, uverili u istinitost reči koje su o ovakvim ljudima izrekli Hristos i apostoli:

"Po plodovima njihovim poznaćete ih. Zar se grožđe bere sa trnja ili smokve sa čkalja? Tako svako dobro drvo rađa dobre plodove, a rđavo drvo donosi rđave plodove. Ne može dobro drvo doneti rđave plodove, niti rđavo drvo doneti dobre plodove. Svako drvo, koje ne rađa dobra roda, odseca se i u vatru baca. Dakle po plodovima njihovim poznaćete ih."[4]

A šta su vaši plodovi? Ratovi, ubijanja, progoni, genocidi.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Svi smo se, dakle, uverili u istinitost reči koje su o ovakvim ljudima izrekli Hristos i apostoli:

"Po plodovima njihovim poznaćete ih. Zar se grožđe bere sa trnja ili smokve sa čkalja? Tako svako dobro drvo rađa dobre plodove, a rđavo drvo donosi rđave plodove. Ne može dobro drvo doneti rđave plodove, niti rđavo drvo doneti dobre plodove. Svako drvo, koje ne rađa dobra roda, odseca se i u vatru baca. Dakle po plodovima njihovim poznaćete ih."

I kakvi su vam plodovi pionira? Propovjedali da je 22.10.1844. (na današnji dan;)) završilo vrijeme obraćenja i spasenja za grešnike, da je tada Isus prestao posredovati za grešnike i da je tada Bog odbacio pokvareni svijet!? Dakle, Evanđelje donosi vijest da je Bog Sina žrtvovao za spasenje svih grešnika, a vaši pioniri propovjedali Antievanđelje.

A šta su vaši plodovi? Ratovi, ubijanja, progoni, genocidi.

Eno ti adventistički pastor iz Ruande i sin mu osuđeni u Hagu za genocid. A što se tiče ubijanja, komunistima i vama protestantima nitko nije ni do gležnja. Protestantska Amerika i danas u mjesec dana ubije više ljudi nego što je od katoličke Inkvizicije stradalo u četiri i pol stoljeća.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
U HAC ko napravi težak prekršaj se izbaci, dok u paganskim crkvama ti psotaju sveci, heroji, idoli.

Paganske crkva blagosiljaju zločine i zločince.
Da imaš imalo pojam znao bi da se iz PC po kanonima izbacuje i onaj ko se ne pričesti tri ili više puta po Svetom Vasiliju Velikom.Mi ovde govorimo o učenjima, a ne o praksi za koju se ti slepo hvataš, porediš učenje sa praksom, učenje je od Boga, a na ljudima je da to sprovode.
"Po plodovima njihovim poznaćete ih. Zar se grožđe bere sa trnja ili smokve sa čkalja? Tako svako dobro drvo rađa dobre plodove, a rđavo drvo donosi rđave plodove. Ne može dobro drvo doneti rđave plodove, niti rđavo drvo doneti dobre plodove. Svako drvo, koje ne rađa dobra roda, odseca se i u vatru baca. Dakle po plodovima njihovim poznaćete ih."[4]

A šta su vaši plodovi? Ratovi, ubijanja, progoni, genocidi.
Imamo mi plodove u monaštgvu i zbog tih plodova drvo nije uvenulo, ti gledaš trule plodove kojih uvek ima, a ne gledaš one zrele kojih iako ima manje najslaži su!
A šta su vaši plodovi? Ratovi, ubijanja, progoni, genocidi.
Nema crkva veze sa tim što si ti naveo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nelsim podržava neku crkvu koja lebdi u vetru, jer konstantno izjavljuje da pojedina učenja koja postoje u tradicionalnim crkvama a koja nisu po pismu, da crkva radi ovo ili ono - ali da on to ne podržava i ako postoji.

Koja je to onda crkva koju on podržava ako ne ova o kojoj se govori.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Nelsim podržava neku crkvu koja lebdi u vetru, jer konstantno izjavljuje da pojedina učenja koja postoje u tradicionalnim crkvama a koja nisu po pismu - da ih on ne podržava, da crkva ne radi ovo ili ono, a u stvari, sve to postoji, i on to to toleriše i prelazi preko toga.

Kristova Crkva već dva tisućljeća naučava baš onako kako je poučena od apostola. A ti govoriš o nečemu kao crkvi, a nemate ni Sveto Pismo. Nije vam valjda Biblija, koju je kanonizirala Crkva za koju vi tvrdite da je Kurva, Sveto Pismo!?
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Nelsim podržava neku crkvu koja lebdi u vetru, jer konstantno izjavljuje da pojedina učenja koja postoje u tradicionalnim crkvama a koja nisu po pismu - da ih on ne podržava, da crkva ne radi ovo ili ono, a u stvari, sve to postoji, i on to to toleriše i prelazi preko toga.
Da li deljenje bele tehnike i svadja oko toga ne psotoji u HAC ili i ti imaš neku crkvu koja lebdi?
Ja hoču da kažem da dela pojedinih članiva ili pak većine nisu u skladu sa učenjem PC, ti po delima tih imaš viđenje o crkvi, a ne bi trebalo, trebalo bi da čitaš i istražuješ.Ja sam mislio kao ti dok nisam počeo dublje time da se bavim i onda sam saznao da stvari nisu onakve kakvim se meni čine.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Da li deljenje bele tehnike i svadja oko toga ne psotoji u HAC ili i ti imaš neku crkvu koja lebdi?

Naveo si jedan jedini primjer koji nje mjerilo crkve. Vi što se radili o tome je CNN izvještavao.

a hoču da kažem da dela pojedinih članiva ili pak većine nisu u skladu sa učenjem PC, ti po delima tih imaš viđenje o crkvi, a ne bi trebalo, trebalo bi da čitaš i istražuješ.Ja sam mislio kao ti dok nisam počeo dublje time da se bavim i onda sam saznao da stvari nisu onakve kakvim se meni čine.

I ja sam mislio o drugima tako dok sam bio u PC. Sve isto samo obratno.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Da li deljenje bele tehnike i svadja oko toga ne psotoji u HAC ili i ti imaš neku crkvu koja lebdi?

Možda nije bila obična i jeftina bijela tehnika u pitanju. Možda je bila neka "božanska". Osim toga, ako su se i grabili za bjelu tehniku mogu to pravdati svojom "svetom tradicijom", jer je Jelena i vrtni alat u svom Testamentu ostavila sinovima.
 
Natrag
Top