Koja Crkva spasava?

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Opet nerazumevanje nekih nekih čnjenica. Shabbat uoči koga je Isus razapet bio je Veliki Shabbat, onaj koji pada u vreme PESHAHA ili Pashe. Sama evanđelja kažu da je tog Shabbata bio veliki dan. Drugo, jevrejski dan je počinjnao sumrakom prethodnog dana, tako da je ono što je nama Četvrtak uveče, za Jevereje već bio Petak, 14 Nisan. Tako da, ako se ove činjenice uzmu u obzir, Večera Gospodnja nije bila neka obična, mistična večera, nego Pashalni obrok. Shodno tome, Isus je svojim slavnim rečima posvetio ne "hleb svagdanji" nego Macot, ili BESKVASNI HLEB, i ne skok od grožđa nego VINO.

Darth, Bog te blagoslovio za tako dobru, konkretnu i tacnu izjavu.
To je on sto ja ovde pricam sedmicama, a neki misle da ja to ne razumem.
Nas brat Mire misli da Isus nije jeo PASHU sa svojim ucenicima, nego da je to bila obicna vecera.
Drugo, on misli da je Isus lomio kvacni hleb za Svetu veceru, a ti si u pravu; bio je to praznik presnih hljebova koji pocine 14. nisana. Dan prije toga, svaka jevrejska kuca cisti se od bilo kakvog kvasca, jer za njih to je simbol grijeha. Prema tom Isus nije ni mogao da upotrebi kvasni hljeb.


Trece: Isusova izjava koju sam gore naveo objasnjavaju ovo pitanje.
1. Da je dosao dan prijesnih hljebova kad treba klati Pashu.
2. Poslao je ucenike da "ugotovite Pashu da JEDEMO"
3. Isus je izjavio: "Vrlo sam zalostan da ovu Pasku JEDEM SA VAMA prije nego stradam."

Mislim da je u ovim Hristovim recima sve objasnjeno.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Darth, Bog te blagoslovio za tako dobru, konkretnu i tacnu izjavu.
To je on sto ja ovde pricam sedmicama, a neki misle da ja to ne razumem.
Nas brat Mire misli da Isus nije jeo PASHU sa svojim ucenicima, nego da je to bila obicna vecera.
Drugo, on misli da je Isus lomio kvacni hleb za Svetu veceru, a ti si u pravu; bio je to praznik presnih hljebova koji pocine 14. nisana. Dan prije toga, svaka jevrejska kuca cisti se od bilo kakvog kvasca, jer za njih to je simbol grijeha. Prema tom Isus nije ni mogao da upotrebi kvasni hljeb.


Trece: Isusova izjava koju sam gore naveo objasnjavaju ovo pitanje.
1. Da je dosao dan prijesnih hljebova kad treba klati Pashu.
2. Poslao je ucenike da "ugotovite Pashu da JEDEMO"
3. Isus je izjavio: "Vrlo sam zalostan da ovu Pasku JEDEM SA VAMA prije nego stradam."

Mislim da je u ovim Hristovim recima sve objasnjeno.

Možeš li zamisliti šta se događalo u glavama Apostola kada su na samoj Pashalnoj večeri videli da nema Pashalnog jagnjeta? Kada su iz reči samog Isusa shvatili da je On to Jagnje, ta žrtva? Ćitavo veče uoči stradanja bilo je prepuno poruka. Te večeri je započeo novi Savez. Ustanovljena je Euharistija-Evharistija. Na Gogloti će biti izveden poslednji čin drame žrtva nad žrtvama, objedinji svi žrtvei obredi, i Abrahamovo žrtvovanje Isaka, i paljenice i levanice i Pashalno klanje jaganaca i žrtva pomirenja. Sve. Zato Isus i moli Oca na Krstu. "Oprosti im Oče jer ne znaju što čine", misleći tu ne samo na to što njega ubijaju, nego i na sve grehe. Zato u trenutku kada umire izgovara "Svršeno je", kada kroz njegova usta govori ONAJ KOJI JESTE. U Tom trenutku razdvaja se zavesa koja je delila svetinju od Svetinje Nad Svetinjama u Hramu,
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, zasto se ponovo suprotis Hristu i Bibliji. Mire, da li si ti ikad procitao celu Bibliju, ili samo kupis price sa interneta i mislis da su to dokazi. Obrati paznju na ono sto kaze Bozja rec, a ne lutalice:

Ovako je u Bibliji jasno napisano:

Prvo: "Dodje dan presnih hlebova kad treba klati Pashu" Luka 22,7

Drugo, "I dozva Petra i Jovana rekavsi: Idite ugotovite nam Pashu da JEDEMO!: stih 8.
Trece, "I rece im: Vrlo sam zeleo da OVU OPASHU JEDEM S VAMA PRIJE NEGO POSTRADAM." STIH 15.

SADA IIRE SAM PROSUDI DALI JE ISTINITA OVA TVOJA IZJAVA:

"Isus nije mogao vecerati pashu sa ucenicima."

Ako je tako, da li su Jevandjelja lazna?
ZASTO SE TAKO DRSKO SUPROTIS BOZIJOJ RECI?

Marko ovaj tekst na grckom ne pise tako u izvoru!

Ne pise "DODJE DAN PRESNIH HLEBOVA" nego pise - "PRIBLIZAVASE SE DAN PRESNIH HLEBOVA"!

Pogledaj izvorni tekst!

Ja sam u potpunom skladu sa Pismom a ti nisi!

Hristos nije uopste jeo Pashu sa ucenicima , ON JE BIO PASHA!

Vecera koju je odrzao je bila uoci Pashe i to ti svedoci cela hronologija dogadjaja.

Hoces li sad da uzmemo i grcki da vidis da nisi u pravu? Hoce ti ovo pomoci ili ces i dalje ostati neveran Pismu?


Ja sam svoje dokazao Biblijom a ti nisi!
Presni hlebovi se pocinju jesti 14. na 15. uvece , a to je po hronologiji dogadjaja bio petak, i jevreji su skidali tela sa krsteva pre toga jer je pocinjao praznik. A sutradan je bila "VELIKA SUBOTA".

Opet nerazumevanje nekih nekih čnjenica. Shabbat uoči koga je Isus razapet bio je Veliki Shabbat, onaj koji pada u vreme PESHAHA ili Pashe. Sama evanđelja kažu da je tog Shabbata bio veliki dan. Drugo, jevrejski dan je počinjnao sumrakom prethodnog dana, tako da je ono što je nama Četvrtak uveče, za Jevereje već bio Petak, 14 Nisan. Tako da, ako se ove činjenice uzmu u obzir, Večera Gospodnja nije bila neka obična, mistična večera, nego Pashalni obrok. Shodno tome, Isus je svojim slavnim rečima posvetio ne "hleb svagdanji" nego Macot, ili BESKVASNI HLEB, i ne skok od grožđa nego VINO.

Brate, nije ta vecera bila Pashalni obrok, jer jevreji praznuju praznik Pashe izmedju 14. i 15.

Pasha ne pada 14. Nissana, vec 15. Nissana.

Tako da nema veze to sto je u cetvrtak uvece vec bio 14. Nissan, jel 14. Nissan nije praznik, vec je 15. Nissan je praznik.

Zato se slavi u petak uvece kad pocinje 15. Nisaan. Zato su i tela skidali sa krsteva predvece i ubrzavali njihovu smrt!

Pogledaj kad jevreji slave praznik, naci ces da svi oni slave noc izmedju 14. i 15.

Marko tvrdi da se slavi 13. na 14. , to je besmislica!

Nasa crkva ne kaze da je Isus "odrzao Pashalni obrok" vec da je on "bio Pasha", a koliko znam to ne uce ni Katolici. Ili bar nisu tako ucili ranije i oni su koristili kvasni hleb...

Pasha uvek pada u subotu!

Tako i Hristos umire u petak, pre Pashe, (i on je zrtva) , koja simbolizuje izlazak ili oslobadjanje..


Markova hronologija se tu nikako ne uklapa! Pasha ne pada u cetvrtak vec uvek u subotu (odnosno po jevrejskom noc uoci subote a to je petak)!

Možeš li zamisliti šta se događalo u glavama Apostola kada su na samoj Pashalnoj večeri videli da nema Pashalnog jagnjeta?

Brate moj, mozes li ti zamisliti da Isus odrzi Pashu sa ucenicima i umre tek sutradan kad prodje Pashalna zrtva i obrok?

Pa ima li to smisla???

Onda on vise nije Pashalno jagnje kad je umro nakon prinosa, shvatas li apsurd tog ucenja???
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Marko ovaj tekst na grckom ne pise tako u izvoru!

Ne pise "DODJE DAN PRESNIH HLEBOVA" nego pise - "PRIBLIZAVASE SE DAN PRESNIH HLEBOVA"!

Pogledaj izvorni tekst!

Ja sam u potpunom skladu sa Pismom a ti nisi!

Hristos nije uopste jeo Pashu sa ucenicima , ON JE BIO PASHA!

Mire, nemoj da izigravas nekog tinejdzera, Ja, pa ja, ja sam u prvu. Ja sam dokazao.
To neka kazu oni koji citaju, da li si dokazao i dali si u pravu.


To sto si naveo gore za praznik presnije hlebova orogomal; otprilike ovako glasi:
"Sada praznik presnih hlebova se priblizava, koji se zove Pasha."
(Luka 22,1.
To nista ne menja od onoga sto smu ranije rekli. Praznik presnih hlebova i Pasha su zajedno.

Kako mozes da tvrdis da Isus nije jeo Pashu?

Isusove izjave koju sam gore naveo objasnjavaju ovo pitanje.
1. Da je dosao dan prijesnih hljebova kad treba klati Pashu.

2. Poslao je ucenike da "ugotovite Pashu da JEDEMO"
3. Isus je izjavio: "Vrlo sam zalostan da ovu Pasku JEDEM SA VAMA prije nego stradam."

Gde pise da Isus NIJE JEO Pashu?
Cekamo na tvoj odgovor.

Drugo, Hristos je uspostavio Euharistiju, posle pashalne vecere.

Citaj ovo: "A kad dodje cas sjede za trpezu, i dvanaestorica apostola s Njim; I rece im:VRLO SAM ZALOSTAN DA OVU PASHU JEDEM S VAMA PRIJE NEGO STO POSTRADAM. Jer vam kazem da je odsada necu jesti, dok se ne svrsi u carstvu Bozijemu." Luka 22,14-16.


Vidis Mire, tek posle Pashalne vecer, on nastavlja, uzima hleb lomi ga i kaze ovo je telo moje... Citaj od 19 stiha.

On je nasa Pasha popsle smrti kada je prineo svoje telo na zrtvu.

Za mene je potpuno jasno da Isus sa ucenicima JESTE JEO PASHU, a pasha nije bez jagnjeta. Isus posle Pashalne vecere uspostavlja Evuhariostoju i nastavlja o svom stradanju.


Vecera koju je odrzao je bila uoci Pashe i to ti svedoci cela hronologija dogadjaja.[/QUOTE]

Mire, hronologija meni to ne svedoci, nego obrnuto, A ako tebi svedoci neka ti bude. Nego Mire da to tebe tako ne uci tvoja Crkva, a ne Bibija?

Hoces li sad da uzmemo i grcki da vidis da nisi u pravu? Hoce ti ovo pomoci ili ces i dalje ostati neveran Pismu?

Mozes ti da uzmes i kinezki ako hoces, a za mene Biblija je potpuno jasna.
NADJI NAM GDE U BIBLIJI PISE DA ISUS NIJE JEO PASHU?
Ako to pronadjes, javgi nam odmah.



Ja sam svoje dokazao Biblijom a ti nisi!
Presni hlebovi se pocinju jesti 14. na 15. uvece , a to je po hronologiji dogadjaja bio petak, i jevreji su skidali tela sa krsteva pre toga jer je pocinjao praznik. A sutradan je bila "VELIKA SUBOTA".[/QUOTE]

Mire, jos te tvoje dokaze nismo videli. Ne samo ja, nego i Darth ti je lepo objasnio, nego si ti tvrdoglav. Isus je imao Pashu sa svojim ucenicima 14. nisana, a to je na pocetku petka. Nije je mogao jesti ni u petak na vece ni u subotu, jer tada je bio mrtav.


Brate, nije ta vecera bila Pashalni obrok, jer jevreji praznuju praznik Pashe izmedju 14. i 15.
javascript:void(null)[/QUOTE]


Mire, molim te nemoj biti toliko dosadan. Svojom tvrdnjom zelis dokazati da Isus nije rekao istinu, a to je kobno. Jeli Isus lepo Rekao: "ugotovite Pashu da JEDEMO"
"Vrlo sam zalostan da ovu Pasku JEDEM SA VAMA prije nego stradam."
Mire pa kako te nije strah od Boga da se suprotis Hristovoj izjavi.
Zato Mire, nemoj pricati bezveze, objasni nam ovo sto je Isus jasno rekao.
Jeli jeo pashu ili nije?


Marko tvrdi da se slavi 13. na 14. , to je besmislica![/QUOTE]

Mire, ja to nikad nisma rekao Ja sam samo rekao da 13. Nisana svaka jevrejska kuce pripremajuci se za Pashu uklanja svaki kavasac iz kuce, a nikad nism rekao da je i 13 nisan praznik. Mire za to treba da se izvines.

Nasa crkva ne kaze da je Isus "odrzao Pashalni obrok" vec da je on "bio Pasha", a koliko znam to ne uce ni Katolici.[/QUOTE]

Mire, hvala ti na toj izjavi. Tek sad sam te razumeo. Ti i ne govoris sta pise u Novom zavetu o tom pitanju, nego kako tvoja crkva uci. Pa sto to nisi odpocetka kazao pa ne bi bilo problem. Ti i onako tvrdis da tvoja crkva misli za tebe, pa neka ti i bude. Znaci to tvoja Crkva uci. a ne Biblija.


Pasha ne pada u cetvrtak vec uvek u subotu (odnosno po jevrejskom noc uoci subote a to je petak)![/QUOTE]

Ponovo ti izvrces pojmove. Nikio nije rekao da je Isus jeo Pashu u cetvrtak, nego u PETAK, lepo sam objanio da novi dan kod Jevreja ne pocinje od ponoci nego od zalazka sunca. To je jasno napisano u Bibliji, to sam ti lepo dokazao. Tako Isus je JEO PASHU U POCETKU PETKA po jevrejskom reacunanju vremena.

Brate moj, mozes li ti zamisliti da Isus odrzi Pashu sa ucenicima i umre tek sutradan kad prodje Pashalna zrtva i obrok?[/QUOTE]
Mire brate pa to sam ti objasnio. Hristos tvrdi, (a ne ja) da je JEO PASHU PRE STRADANJA. Mire, verujes li ti u to sto je Gospod Isus izjavio ili ne?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, nemoj da izigravas nekog tinejdzera, Ja, pa ja, ja sam u prvu. Ja sam dokazao.
To neka kazu oni koji citaju, da li si dokazao i dali si u pravu.
Svasta, ti mozes reci da si dokazao, a ja ne smem? I jesam dokazao!

To sto si naveo gore za praznik presnije hlebova orogomal; otprilike ovako glasi:

"Sada praznik presnih hlebova se priblizava, koji se zove Pasha." (Luka 22,1.
To nista ne menja od onoga sto smu ranije rekli. Praznik presnih hlebova i Pasha su zajedno.

Boze Marko , pa pise ti lepo : "PRAZNIK PRESNIH HLEBOVA SE PRIBLIZAVA" A TI SI FALSIFIKOVAO I NAPISAO "DOSAO JE PRAZNIK PRESNIH HLEBOVA"

Dakle dao si mi netacan prevod, a stih ne kaze da je dosao , nego da se "priblizava praznik"!!!


Kako mozes da tvrdis da Isus nije jeo Pashu?

Zato sto nije jeo!

Poslao je ucenike da "ugotovite Pashu da JEDEMO".

To je priprema, a priprema se radi nekoliko dana ranije!!!

Isus je izjavio: "Vrlo sam zalostan da ovu Pasku JEDEM SA VAMA prije nego stradam."

Nije rekao da je "zalostan" nego je rekao - "VRLO SAM ZELEO DA JEDEM" - a to nije isto!

Gde pise da Isus NIJE JEO Pashu?
Cekamo na tvoj odgovor.

NIGDE NE PISE NI DA JE JEO!

VRLO SAM ZALOSTAN DA OVU PASHU JEDEM S VAMA PRIJE NEGO STO POSTRADAM. Jer vam kazem da je odsada necu jesti, dok se ne svrsi u carstvu Bozijemu." Luka 22,14-16.

"VRLO SAM ZELEO DA OVU PASHU JEDEM SA VAMA!"

ZNACI DA NE JEDE PASHU, VEC KAZE KAKO JE ZELEO!!!

Za mene je potpuno jasno da Isus sa ucenicima JESTE JEO PASHU, a pasha nije bez jagnjeta. Isus posle Pashalne vecere uspostavlja Evuhariostoju i nastavlja o svom stradanju.

Aman Marko bre, on sutradan ujutru strada kad su oni vec pojeli jagnje, a time bi njegova zrtva onda bila besmislena jer ne bi umro na praznik Pashe vec nakon njega!

Jao Bozeee! :(



Mozes ti da uzmes i kinezki ako hoces, a za mene Biblija je potpuno jasna.

Pa tebe biblija ni ne interesuje nego da odrzis ucenje svoje crkve!

NADJI NAM GDE U BIBLIJI PISE DA ISUS NIJE JEO PASHU?
Ako to pronadjes, javgi nam odmah.

Ajde ti meni nadji da jeste jeo i zavrsili smo!

Toga nema, on kaze samo da je "zeleo da jede Pashu" ali nije jeo, jer kaze da je "nece jesti vise, dok je ne budu jeli zajedno u carstvu nebeskom"!

Mire, jos te tvoje dokaze nismo videli. Ne samo ja, nego i Darth ti je lepo objasnio, nego si ti tvrdoglav. Isus je imao Pashu sa svojim ucenicima 14. nisana, a to je na pocetku petka. Nije je mogao jesti ni u petak na vece ni u subotu, jer tada je bio mrtav.

Darth ne razume diskusiju.

Pa ko kaze da je uopste jeo, ja tvrdim da je nije jeo a ti tvrdis da je jeo, a on nije mogao jesti jer je u vreme kad se Pasha jela u petak uvece vec bio mrtav!

Mire, ja to nikad nisma rekao Ja sam samo rekao da 13. Nisana svaka jevrejska kuce pripremajuci se za Pashu uklanja svaki kavasac iz kuce, a nikad nism rekao da je i 13 nisan praznik. Mire za to treba da se izvines.

Jesi, rekao si da se slavi 13. na 14. uvece ili ti uopste ne znas sta pricas!

Pasha se ne slavi tada, ne moze Pasha nikada pasti u cetvrtak na petak , jer ona UVEK PADA U PETAK NA SUBOTU!!!


Mire, hvala ti na toj izjavi. Tek sad sam te razumeo. Ti i ne govoris sta pise u Novom zavetu o tom pitanju, nego kako tvoja crkva uci. Pa sto to nisi odpocetka kazao pa ne bi bilo problem. Ti i onako tvrdis da tvoja crkva misli za tebe, pa neka ti i bude. Znaci to tvoja Crkva uci. a ne Biblija.

Nisam ja to rekao vec biblija.
I to ti kazu sami jevreji jer Pasha pada uvek u petak vece!!!

Ponovo ti izvrces pojmove. Nikio nije rekao da je Isus jeo Pashu u cetvrtak, nego u PETAK, lepo sam objanio da novi dan kod Jevreja ne pocinje od ponoci nego od zalazka sunca.

Ko da ja ne znam kad njima pocinje dan, meni to pricas???

Pa Marko to ti je 13. na 14. A tad se ne slavi Pasha!

Dao sam ti cak i izjave jevreja da se Pasha slavi 15. !!!


Ne moze cetvrtak uvece biti Pasha nikada po jevrejskom kalendaru, jer Pasha uvek pada u petak uvece!

Evo ponovo citat:

"Пасха је помичан празник који увек пада у пролеће, у суботу, 15. дана месеца нисана, појеврејском календару."

15. je Pasha covece a ne 14. !!!

Jao Boze, s kim ja pricam!

To je jasno napisano u Bibliji, to sam ti lepo dokazao. Tako Isus je JEO PASHU U POCETKU PETKA po jevrejskom reacunanju vremena.

AMAN, PASHA SE NE JEDE NA POCETKU 14. NISSANA VEC NA POCETKU 15. NISSANA COVECE!

Cetvrtak uvece je pocetak 14. Nissana , pocetak petka, a ona se jede na pocetku 15. Nissana. Cak sam ti dao i biblijski tekst koji to potvrdjuje.

Sta je sa tobom?


Hristos tvrdi, (a ne ja) da je JEO PASHU PRE STRADANJA. Mire, verujes li ti u to sto je Gospod Isus izjavio ili ne?

Nije on to izjavio , on je rekao da je "zeleo da jede Pashu" ali "da je vise nece jesti"!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Boze Marko , pa pise ti lepo : "PRAZNIK PRESNIH HLEBOVA SE PRIBLIZAVA" A TI SI FALSIFIKOVAO I NAPISAO "DOSAO JE PRAZNIK PRESNIH HLEBOVA"

Dakle dao si mi netacan prevod, a stih ne kaze da je dosao , nego da se "priblizava praznik"!!!

Mire nemojh da igras nekog glupog avgusta.
Zasto govoris neistinu?
Da ti navedem doslovno reci iz NZ: "I dodje dan presnih hlebova u KOJI TREBA KLATI PSAHU."
(LUKA 22,7

Drugo, zasto ponavljas istu glupost i izvrces ono sto sam napisao. Zar ti nisam i ovo dao: Evo kopiram sta sam ti vec dao:
To sto si naveo gore za praznik presnije hlebova orogomal; otprilike ovako glasi:

"Sada praznik presnih hlebova se priblizava, koji se zove Pasha." (Luka 22,1.
To nista ne menja od onoga sto sm ranije rekli. Praznik presnih hlebova i Pasha su zajedno.
Prema tome ne mozes da kazes da sam ista izmislio. Luka tako pise.



Nije rekao da je "zalostan" nego je rekao - "VRLO SAM ZELEO DA JEDEM" - a to nije isto![/QUOTE]

Mire imas pravo d atvrdis sta hoces. A Luka ovako kaze: "VRLO SAM ZALOSTAN DA OVU PASHU JEDEM SA VAMA." Luka 22,15.

Mire d ali ti zelis da kazes da Isus nije rekao istinu, ili Luka?

NIGDE NE PISE NI DA JE JEO![/QUOTE]

"VRLO SAM ZELEO DA OVU PASHU JEDEM SA VAMA!" Luka 22,15.

ZNACI DA NE JEDE PASHU, VEC KAZE KAKO JE ZELEO!!!

Mire, brate pa jesili ti toliko izgubljen. Pa zar ne vidis da se suprotis Hristovoj izjavi? Daj molim te uozbilji se. Kako mozes da kazes da Isus nije jeo poshu pa odmah iza toga navodis jasnu Hristovu izjavu gde i dete vidida jeste jeo Pashu.

Mire, procitaj sta pise: "DA OVU PASHU JEDEM SA VAMA." Luka 22,15

Da su pojeli jagnje, a time bi njegova zrtva onda bila besmislena jer ne bi umro na praznik Pashe vec nakon njega![/QUOTE]


To je tvoje misljenje. Ali Hristos je postao pashalno jagnje onda kada je umro za ljude, a on je umro u petak tacno na 14 Nisan kada se prinosei i Pasha.
Ako ti i dalje hocesa da verujes kakao tvioja crkva ucei, niko ti to ne brani, veruj kako zelis, a Biblija iznaosi istinu.

Evo kako taj tekst prevodi Carnic, tvoj pravoslavac: "TADA IM RECE: VRLO SAM ZELEO DA OVU PASHU JEDEM SA VAMA."

Luka 22,15. Prevod Carnic. Vidis Mire da i on prevodi da jeste Isus jeo Pashu sa svojim ucenicima.

Ajde ti meni nadji da jeste jeo i zavrsili smo![/QUOTE]

Mire, ja tebi nista ne dokazujem, Ja citam ono sto je napuisano, a to su Hristove reci, a ne moje.

"DA OVU PASHU JEDEM SA VAMA." Luka 22,15.


Ako ti zelis da dokazes da Isus nije rekao istinu, unda smo zvrsili diskusiju.

Molim se Bogu za tebe da ti otvori oci da razumes i prihvatis istinu.

Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire nemojh da igras nekog glupog avgusta.
Zasto govoris neistinu?
Da ti navedem doslovno reci iz NZ: "I dodje dan presnih hlebova u KOJI TREBA KLATI PSAHU."
(LUKA 22,7

Marko ajde sad reci zasto mi lazes?

U tekstu ne pise tako vec pise:

"PRIBLIZAVASE SE PRAZNIK PRESNIH HLEBOVA!

Zar ti nisam i ovo dao: Evo kopiram sta sam ti vec dao...
"Sada praznik presnih hlebova se priblizava, koji se zove Pasha." (Luka 22,1.
To nista ne menja od onoga sto sm ranije rekli.

Kako nisi izmislio dajes mi pogresan prevod teksta eno gore!

Praznik jos nije nastupio vec se "priblizavao"! A ti
hoces reci da je vec "nastupio" praznik, ili sta hoces s tim???

Mire imas pravo d atvrdis sta hoces. A Luka ovako kaze: "VRLO SAM ZALOSTAN DA OVU PASHU JEDEM SA VAMA." Luka 22,15.

Marko ne izvrci tekst, obojica znamo da tamo ne pise tako!

Tekst kaze precizno:

"VRLO SAM ZELEO DA JEDEM"

Znaci "zeleo je" ali nije jeo

Mire, brate pa jesili ti toliko izgubljen. Pa zar ne vidis da se suprotis Hristovoj izjavi? Daj molim te uozbilji se. Kako mozes da kazes da Isus nije jeo poshu pa odmah iza toga navodis jasnu Hristovu izjavu gde i dete vidida jeste jeste

I malo dete vidi da nije jeo Pashu! Zeleo je da jede, ali ne moze jesti jer on postaje nasa Pasha , on umire na krstu, a to im pokazuje primerom Hleba i vina koji su postali njegova krv i telo!

Zar se ne secas kad je rekao "mozes li piti casu koju ja pijem?"

Pa to je zato sto se proliva njegova krv i ''on je Pasha" , zato ne moze on umreti nakon praznika, a ti tvrdis da jeste!!!

Marko tipos se mora ispuniti a ti ga nemas ako on umire posle praznika!


Mire, procitaj sta pise: "DA OVU PASHU JEDEM SA VAMA." Luka 22,15

"ZELEO SAM"

Ne jede Pashu , samo je zeleo!

Covece Marko, kako da jede Pashu kad je ON PASHA???

To je tvoje misljenje. Ali Hristos je postao pashalno jagnje onda kada je umro za ljude, a on je umro u petak tacno na 14 Nisan kada se prinosei i Pasha.

Pa Marko Pasha se prinosi u petak uvece 15. a ne 14. !!!

Ako ti i dalje hocesa da verujes kakao tvioja crkva ucei, niko ti to ne brani, veruj kako zelis, a Biblija iznaosi istinu.

Marko, ja ne verujem nista bez dokaza, u bibliji jasno pise ovo sto ja pricam i hronoloski sam ti pokazao da je to tako. Ako ti neces to da prihvatis, to je tvoj problem , ali nemoj meni nametati neistinu!

Ti kazes da je Hristos odrzao Pashu 14. Nissana a Pasha se slavi 15. Nissana!

To tvrde Jevreji!

Mozes li to zapamtiti i proveriti na netu, da je tacno ono sto ti govorim?

Nije dakle 14. Pasha vec 15. , a tad je vec bio mrtav.

Nista ti se ne slaze, citirao sam ti i sa wikipedije i sa jevrejskog sajta da slave Pashu 15. i ti uporno tvrdis da je Hristos odrzao Pashu 14.

Ovo je za neverovati zaista!

Evo kako taj tekst prevodi Carnic, tvoj pravoslavac: "TADA IM RECE: VRLO SAM ZELEO DA OVU PASHU JEDEM SA VAMA."
Luka 22,15. Prevod Carnic. Vidis Mire da i on prevodi da jeste Isus jeo Pashu sa svojim ucenicima.

Pa ja ne znam sta je s tobom zaista?

"Marko, vrlo sam zeleo da ove subote rucam sa tobom!"

Jesam li dosao?

Ako ti zelis da dokazes da Isus nije rekao istinu, unda smo zvrsili diskusiju.

Ti se Marko glupiras. Nemoj to raditi ovo su ozbiljne stvari.

Jevreji ne slave Pashu 14. ! Oni slave Pashu 15. !

I ti ne mozes oboriti ovo sto sam napisao, kad bi oborio to, ja bi priznao da si u pravu ali nisi!

Ti meni gore uporno tvrdis kako se Pasha slavi 14. , a ja kazem ne! Nego se slavi 15. i ti nemas izgovor a na to!

ZATO STO ZNAS DA REKOH ISTINU!

Uhvatio si se jednog stiha i pokusavas da se njime vrteci izvuces i zavrsis diskusiju.

Pa jel toliko tesko priznati da nisi u pravu?

Vidis i sam da nemas argumenata!

Ja zaista ne mogu ovako razgovarati.
Ostavicu te, radi sta hoces, veruj laz.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Marko ajde sad reci zasto mi lazes?

U tekstu ne pise tako vec pise:

"PRIBLIZAVASE SE PRAZNIK PRESNIH HLEBOVA!

Kako nisi izmislio dajes mi pogresan prevod teksta eno gore!


Evo, Mire ponavlja isto. Mire, ja sam tebi doslovno napisao iz zvanicnog prevoda koji priznaje i tvoja crkva A on doslovno ovako pise:
"I dodje dan presnih hlebova u KOJI TREBA KLATI PSAHU." (LUKA 22,7
Naveo sam ti doslovnu recenicu i dao izvor odakle sam je uzeo. Zao mi je ako ti odbacijes Jevandjele.

Mire, kolika je razlika DODJE i PRIBLIZI SE? Nego se ti hvatas kao uopljenik za slamku. Obrati ti paznju na glavnu misao; Dodje, ili priblici se, DAN KAD TREBA KLATI PSHU.


Mire, da li su klali Pashu ili nisu, to je pitanje, a ne da li se priblizio ili je dosao praznik.



Marko ne izvrci tekst, obojica znamo da tamo ne pise tako!

Tekst kaze precizno:

"VRLO SAM ZELEO DA JEDEM"

Znaci "zeleo je" ali nije jeo
[/QUOTE]

Mire, ti se ponasas kao dete. NADJI NAM U NOVOM ZAVETU GDE PISE DA IUSUS NIJE JEO PASHU. Ako to nadjes prihvaticu tvoje ucenje.

Evo kako pise: "VRLO SAM ZALOSTAN DA OVU PASHU JEDEM SA VAMA." Luka 22,15. Mire, Hristos tvrdi da JEDE PASHU, A TI KAZES, NIJE ISTINA, nije jeo.

Da bi izbegao da priznas istinu, ti se hvatas za ono, da li je bio zalostan ili nije, a ne zelis da priznas istinu da je Isus jeo pashu.Evo sta je Isus licno rekao:
"DA OVU PASHU JEDEM SA VAMA." Mire pa ti pred svima nama hoces da okrivis Hrista da nije rekao istinu i da Jevsandjele nije istinito. Otvori oci i citaj ono sto je Bog rekao, a ne lutaj u mraku zabuda.

Za ovaj put je sasvim dosta
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ajde ti meni lepo odgovori jel se Pasha slavi 14. ili 15. Nissana?

Ti tvrdis da se slavi 14. !!!
To si tvrdio!!! Zar ne???


Ali sta kazu jevreji, da vidimo:

"Пасха је помичан празник који увек пада у пролеће, у суботу, 15. дана месеца нисана, по јеврејском календару."


Pasha je uvek 15. a ne 14.!!!
Dakle, ti si naveo pogresan podatak!

I ne samo to nego UVEK PADA U SUBOTU!!! A ti tvrdis da su Pashu drzali u cetvrtak uvece!!!

To ne moze biti NIKAKO!!!


Drugo, naveo sam ti biblijski stih koji to potvrdjuje, i gde se vidi da su jevreji Pashu praznovali 14. uvece sto bi po jevrejskom racunanju vremena vec bio 15. Nissan:

"Prvoga mjeseca četrnaesti dan uveče počnite jesti prijesne hljebove, pa do dvadesetprvog dana istoga mjeseca navečer" (Izlaska 12, 18.)

Dakle to je vec bio 15. Nissan.
A kod tebe je "tek pocinjao 14.".


Trece, odgovorio sam na sve tvoje gornje tvrdnje, jednim biblijskim tekstom:

"Bijahu još dva dana do praznika Pashe i beskvasnih hljebova; i tražahu prvosveštenici i književnici kako bi ga na prevaru uhvatili i ubili. Ali su govorili: Ne o prazniku, da se narod ne bi pobunio. "(Mk. 14,1-2)

Lepo kaze, da "bejahu jos dva dana do Pashe" sto znaci da je tada bio cetvrtak i da je u subotu bila Pasha!!!

Dakle, fariseji nisu Hrista uhvatili za praznik (nisu to ni nameravali), niti je praznik vec nastupio, niti je on odrzao pashu! Svi dokazi su tu, ali si se ti uhvatio jednog stiha (gde izgleda kao da je nastupio praznik), koji manipulises, koristis pogresne prevode i vrtis se u krug besomucno ponavljajuci i praveci se da ne vidis istinu!

Ne mozes ti oboriti ovo sto ja dajem, ni ti ni tebi slicni! Jer ostaje cinjenica - HRISTOS NIJE ODRZAO PASHU, ON JE BIO PASHA!!!

To svedoci Biblija i jevreji, jer Pasha "uvek pada u subotu", ali on je vec tada bio mrtav, pa nije mogao odrzati Pashu!!! To ti svedoce i sami dogadjaji jer je ta subota nazvana "velikom subotom" a "u petak predvece su vojnici ubrzavali smrt zlocincima obesenim na krstu". A zasto to? Zato jer je pocinjao praznik, da ne bi tela ostala na krstu za proslavu Pashe!!!

Sve ovo svedoci protiv tebe, i istorija i biblija i jevrejsko racunanje vremena (kalendar)!

Dakle tvoje tvrdnje su neosnovane!

Hristos prosto nije odrzao Pashu, i nije!

Bolje ti je da zavrsimo sa ovim, i da o tome popricamo licno, jer na forumu ces uvek ostati tvrdoglav, jer ti branis crkvu.

Ja to potpuno razumem, ali nemoj to raditi na silu. Znas kako je Hristos rekao Pavlu "tesko ti je protivu bodila se ritati"!
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Mire, kakav je razlog da ti dejes neke izjave, a obicno ne dajes izvore da bi citalac mogao da proveri tvoje izjave?

Na sva tvoja pitanja mnogo puta sam odgoviorio
, i ne mislim da ima ikakve potrebe da to ponavlja.

Novi zavet ovako tvrdi
:

"I dodje dan presnih hlebova u KOJI TREBA KLATI PSAHU." (LUKA 22,7

"A kad dodje cas sjede za trpezu, i dvanaestorica apostola s Njim; I rece im:VRLO SAM ZALOSTAN DA OVU PASHU JEDEM S VAMA PRIJE NEGO STO POSTRADAM. Jer vam kazem da je odsada necu jesti, dok se ne svrsi u carstvu Bozijemu." Luka 22,14-16.

Hristos tvrdi, (a ne ja) da je JEO PASHU PRE STRADANJA. Mire, verujes li ti u to sto je Gospod Isus izjavio ili ne?

Ako ti Hristu ne verujes, meni i onako ne moras verovati!
 
Natrag
Top