Ko su JAGNJE i 144.000 iz Otkrivenja 14:1

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Jehova jeste Bog Svemoguci,ali njemu ne pada na pamet da kontrolise ljude kao robote

Dragi moj, Zaokret..opet pokazuješ da ne razumeš temu.

Jahve je znao šta će uraditi Azarija(Joram) i zato je mogao unapred poslati knjigu. Koa drugo, pa nije Jahve naterao Jorama da to čini što je zlo..On je samo znao šta će Joram učiniti...zato je dao da Ilija napiše još za života knjigu.

Šta je problem da to shvatiš?

Rekoh ti za Iliju bi pisalo da je umro..zašto bi Jahve prećutao smrt tako velikog čoveka? Što bi se takva ćutnja o Iliji uopšte pojavila u Bibliji? To nije način na koji Bog radi.

Dakel, Ilija je mogao napisati knjigu o Joramu...i kada se desilo to što se desilo neko od sinova proročkih je samo doneo knjigu napisanu za Jorama.

Ti znaš da je Isaija pisao za Kira koji će živeti dva veka kasnije proroštvo i imenovao je vladara...isto je i ovde..imenovao je vladara i napisao mu šta će da bude zbog toga što je radio.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Dragi moj, Zaokret..opet pokazuješ da ne razumeš temu.

Jahve je znao šta će uraditi Azarija(Joram) i zato je mogao unapred poslati knjigu. Koa drugo, pa nije Jahve naterao Jorama da to čini što je zlo..On je samo znao šta će Joram učiniti...zato je dao da Ilija napiše još za života knjigu.

Šta je problem da to shvatiš?

Rekoh ti za Iliju bi pisalo da je umro..zašto bi Jahve prećutao smrt tako velikog čoveka? Što bi se takva ćutnja o Iliji uopšte pojavila u Bibliji? To nije način na koji Bog radi.

Dakel, Ilija je mogao napisati knjigu o Joramu...i kada se desilo to što se desilo neko od sinova proročkih je samo doneo knjigu napisanu za Jorama.

Ti znaš da je Isaija pisao za Kira koji će živeti dva veka kasnije proroštvo i imenovao je vladara...isto je i ovde..imenovao je vladara i napisao mu šta će da bude zbog toga što je radio.
Dragi moj Jovane,
Temu sam ja pisao ,i te kako dobro je razumem,i zelim da podelim ono sto sam naucio sa tobom i svima ostalima koje ova tema zanima,naravno na temelju Biblije pre svega, i uz kulturan dijalog kao sto ga imamo.
Kao prvo i osnovno Jehova nije znao da ce ga prvo Eva pokrasti,a potom da ce joj se u pobuni pridruziti i Adam,a kamoli da ce Joram da pobije svu svoju bracu. Jehova nam je dao slobodnu volju da sami odlucujemo . Jehova je bezbroj puta dao svima nama izbor hocemo li da ga slusamo ili necemo.Sudbina zapisana za svakoga od nas ne postoji.Nju zastupaju samo pobornici idolopoklonstva i mnogobostva.
Kad smo kod Ilije secas li se gde ga je smestio i gde su ga ptice hranile???
Nadalje ako je Joramova sudbina vec bila zapisana u toj knjizi pre nego sto se cak i rodio,zasto mu ne bi poslao tu knjigu kad bude umirao od bolesti creva,nego tek nakon sto je pobio svu bracu??? Ima li to ikakvoga smisla???
Mislis li da Joram nije znao da je veliko zlo sto je pobio svoju bracu?
A sto Ilija ne bi poslao tu knjigu ranije pre nego sto Joram pobije svoju bracu???
Ali ti i tvoji adventisti smatrate da je Jehova Bog video kad su Eva pa potom i Adam jeli zabranjeni plod., ne bi li tako Jehova Bog bio taj koji u svakom trenutku sve vidi...
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Kao prvo i osnovno Jehova nije znao da ce ga prvo Eva pokrasti,a potom da ce joj se u pobuni pridruziti i Adam,a kamoli da ce Joram da pobije svu svoju bracu. Jehova nam je dao slobodnu volju da sami odlucujemo .


Zaokret moj, hajde ovako. Ne znam šta podrazumevaš da Jahve "nije znao" ali valda ako se ne varam hoćeš reći Jahve nije Evu naveo da to učini pa hoćeš valda nadam se reći da postoji slobodna volja. Ali možda se ti pogrešno samo izražavaš pa kažeš "Jahve nije znao" a pod time podrazumevaš Jahve nije naveo...ako je to u pitanju onda je to uredu i može se reći da se samo nisi dodro izrazio. Ok. Ali ako ti stvarno podrazumevaš da Sveznajući ne zna sve onda On nije Sveznajući. Jahve sve zna i znao je da će Eva to učiniti. Znao je ali je dao slobodu volje...tako da ako kažeš Jahve nije znao a misliš da doslovno to nije znao onda teško grešiš. Jahve zna ali daje slobodnu volju

Nadalje ako je Joramova sudbina vec bila zapisana


Vidi, ne razum iskreno kako ove stvari proste ne možeš povezati. Ovo je prosto da prostije ne može biti. Prajatelju, Joramova sudbina je Jahveu bila poznata i Jahve zna sve od početka do kraja..On kaže "ja od početka vidim kraj". Budući da On sve to zna Njemu nije bilo teško niti problem da napiše u knjizi dela Joramova pre nego što ih je učinio. Bog je znao ali nije predodredio. Jedno je predodređenje koje ti stalno pominješ pogrešno shvatajući ono što ti pišem i ja i drugi po ovom pitajnu a drugo je znanje o delima koja će se desiti. To su dve sasvim druge stvari. Dakle, Bog je zno Joramova dela ali to Njegovo znanje nije predodredilo Joramova dela..već je Joram isto tako imao slobodnu volju. A Bog je video sve to i preko Ilije dok je bio na zemlji napisao "psimo" Joramu i kad je došlo vreme Joram je dobio to od Ilije ranije pisano jer je Jahve hteo da pokaže da je znao šta će Joram činiti i da ga upozori na buduće događaje ali i Izraelce.

Dakle jedno je predodređenje(da Joram nije imao drugu mogućnost već je morao činiti to što čini) a drugo je znanje o budućim delima(da će Joram svoju slobodnu volju iskoristiti tako da čini zlo). Ovo drugo je ono što Bog kaže.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
A sto Ilija ne bi poslao tu knjigu ranije pre nego sto Joram pobije svoju bracu???


Zato što mu je Jahve tako rekao. Sme li Ilija da radi neđšto protiv volje Jahvea? A i da li bii želeo uopšte? Naravno da ne.

Ali ti i tvoji adventisti smatrate da je Jehova Bog video kad su Eva pa potom i Adam jeli zabranjeni plod., ne bi li tako Jehova Bog bio taj koji u svakom trenutku sve vidi...

Naravno da Javjhe sve vid i sve zna. Pa šta misliš šta kaže Jahve u Torah.."ima li što skriveno od očiju mojih? Ima li Zaokret što skrveno od Gospoda?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Zato što mu je Jahve tako rekao. Sme li Ilija da radi neđšto protiv volje Jahvea? A i da li bii želeo uopšte? Naravno da ne.



Naravno da Javjhe sve vid i sve zna. Pa šta misliš šta kaže Jahve u Torah.."ima li što skriveno od očiju mojih? Ima li Zaokret što skrveno od Gospoda?
Dragi moj Jovane,
1.Jehova Bog je stvorio Adama i Evu dajuci im zapovedi i slobodnu volju da odluce hoce li ga slusati ili ne.
Ako bi ga slusali ziveli bi vecnim zivotom u raju na zemlji i ne bi morali nikada da umru.
Da li se ti sa time slazes?
2.Kad sam napisao da Jehova Bog nije znao dal ce ga Adam i Eva pokrasti ili nece,bas tako sam i mislio.
Ali ti napisa da je Jehova Bog ZNAO da Eva nece da ga poslusa,i to ti je osnovna greska koju cine mala deca u skoli kad ne umeju da saberu ili oduzmu broj.
Vasa trdnja da je Bog Svevid i Sveznajuci u svakom pogledu,je samo decja igrarija sa besmislenim pitanjem.
Sledece decje pitanje je " Ako je Bog Najmocniji i Najpametniji,pa ZASTO onda ne napravi mnogo veliki kamen koji nece moci da baci???",a ima jos takvih decjih pitanja za mlacenje prazne slame...
Sudbina ne postoji.
Inace ,ako bi svako imao svoju sudbinu to veoma mnogo ruzi i krivi Boga jer je to bogohulna i vracarska nauka.
Sa takvom vase naukom Bog je unapred odredio da se ljudi ubijaju,muce i rade na hiljade odvratnih stvari,i naravno time stajete na stranu Sotone koji je oklevetao ljude kao sebicne i zle ,a Boga kao glupog i nesposbnog jer ne ume da stvara kako treba,jer sve napravi lose,pokvareno.Tako je doveo Bozju mudrost u pitanje pred svim vidljivim i nevidljivim Bozjim stvarstvom.
Tako po vasem ispada da Bog nije stvorio ljude da zive vecno ,vec da se vecno muce,po Bozjem zapisanom scenariju najgorih muka,naprimer mucenjem u paklenoj vatri nakon mucenja u ljudskom zivotu na zemlji...itd...
Pa kad vi adventisti imate ovakvo misljenje o Bogu,sta reci za ostale?,
Barem da razmislis malo i biblijski i logicno?
Pa sto bi Jehova Bog slao ljudima proroke,pa cak i Isusa Hrista da bi ljudi terali po svome???
Pa jel ti mozes da nadgledas svoju decu ?
Jel volis da ih gledas stalno gde su i sta rade?,ili si im dao smernice pa neka rade kako hoce?
Nadalje malom i neukom detetu roditelj ce pomoci hiljadu puta dok ne prohoda,a i kasnije.
Pa zar ti mislis da je Bog video kako Sotona vara Evu i nije hteo da je spreci da se ubije?
Znas li ti nekog roditelja koji ne bi spasao svoje dete od samoubistva???
Ali po tebi Jehova Bog je sve to gledao i nije reagovao,a mozda se i smejao sto ce moci ceo ljudski rod da muci sa knjigom "sudbine"???
Sve samo ovo vec pisao tvome laodikeji,ali badava...

Kad ovo ne mozes da razumes ,onda tek nema sanse da razumes zasto je prorok Ilija poslao knjigu Joramu tek kada je ubio svoju bracu,
Nisu li tako i drugi proroci za svoga zivota slali knjige i prorostva po Jehovinoj zapovedi dok su zivi?
I naravno kad je Jehova zapovedio Iliji,ovaj mu je tada kao sto si i napisao poslao knjigu.Dakle jos uvek je Ilija bio ziv na zemlji,mozda u istoj onoj pecini gde ga je Jehova hranio preko ptica...

A ova tvoja recenica "Ima li sta sakriveno od ociju mojih",ne treba nista ni da te buni ,niti da te spotice.Ako razumes da smo u XXI veku onda znas da postoji mnogo nacina da se nesto otkrije kao naprimer bilo koji zlocin...Postoje video kamere od video nadzora koje detektuju radnju i koji se mogu premotati unazad da bi se videli akteri radnje,postoje pligrafi,detektori lazi,postoji bezbroj senzora koji registruju sve i svasta.Pa kad neko laze obicno se zacrveni,ako je neiskusan i slicno.....,da ne spominjem DNK analizu i ovoga i onoga ,pa foreznicarski alat za kompijutere i programe itd itd...A sta mislis sa kakvim tek arsenalom raspolaze Jehova Bog??? U tom smislu je Jehova Bog i kazao "Ima li ista sakriveno od ociju mojih"
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
2.Kad sam napisao da Jehova Bog nije znao dal ce ga Adam i Eva pokrasti ili nece,bas tako sam i mislio.


Odakle ti ova tvrdnja moj dragi Zaokret? Svašta čuh ovde iskreno...od verujućih..ne znam ateista bar otvorenih nema..bar formalno rekoh. Međutim ova tvoja tvrdanj nikako nepriliči verniku u Boga. Nemoj mi zameriti. Čuh i da praznik i počinak na praznik mogu proliti krv.. i da su telo Hristovo od nekih ovde...dobro..ovo tvoje je ravno tome..takmičenje je neizvesno..mada ja lično mislim da je ovo tvoje pa čak i gore. Ali ok...imaš pravo verovati.

Bog nije znao kažeš? Šta je onda Bog ako ne zna sve? A reci mi kako to onda proroci znaju? Odakle im znanje da proriču budućnost? Kažeš Bog ne zna budućnost. A ko zna? Ako proroci proriču budućnsot od koga su inspirisani pošto nisu od Boga?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Sledece decje pitanje je " Ako je Bog Najmocniji i Najpametniji


Ako Bog nije Najmoćniji i Najpametniji ko je onda taj koji je pametniji od Boga?

Sotone koji je oklevetao Boga kao glupog i nesposbnog jer ne ume da stvara kako treba

Značilo bi da je Sotona ipak upravu...pošto Bog nije najpametniji i najmoćniji. Ima od Boga pametniji..kako izgleda iz tvog gornjeg izlaganja.

Moj Zaokret, ovo što govoriš ne znam odakle crpiš..da li je to nauka JS? Ja bih rekao da nije..jer ne verujum da JS Boga nesmatraju Sveznajućim. Mislim da veruju da je Jahve sveznajući a da je ovo lično tvoj stav.

Iskreno ne znam šta da ti kažem..ali nije tako kako govoriš. Jednostavno, nije tako.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ako Bog nije Najmoćniji i Najpametniji ko je onda taj koji je pametniji od Boga?



Značilo bi da je Sotona ipak upravu...pošto Bog nije najpametniji i najmoćniji. Ima od Boga pametniji..kako izgleda iz tvog gornjeg izlaganja.

Moj Zaokret, ovo što govoriš ne znam odakle crpiš..da li je to nauka JS? Ja bih rekao da nije..jer ne verujum da JS Boga nesmatraju Sveznajućim. Mislim da veruju da je Jahve sveznajući a da je ovo lično tvoj stav.

Iskreno ne znam šta da ti kažem..ali nije tako kako govoriš. Jednostavno, nije tako.
Dragi moj Jovane,
Da bi najbolje razumeo Boga,imas i Biblijske stihove a i ljudsko razmisljanje,pa razmisli i odgovori.
Koji bi to Otac dopustio svojoj deci kolektivno samoubistvo??? Gleda i moze da im pomogne ,a nece???
Da li je za tebe bas takav jehova Bog???,video ih je i znao sta rade i nije hteo da ih spreci u tome???
Jel jehovina volja bila da ljudi zive vecno u raju na zemlji ili da je pretvore u pakao?
Kaze li Biblija da Bozja volja stoji i da ce ispuniti sve sto je rekao???
Isaija 46:10 Koji od početka javljam kraj i izdaleka šta još nije bilo; koji kažem: namera moja stoji i učiniću sve što mi je volja.

Nadalje rec "Sveznajuci i Svevidi" uz pomoc satane se tretira bas kao sto deca razumeju sa svojim dvosmislenim glupavim pitanjima,na koja Bog i ne pomislja da im odgovori.
Da li je moguce da ti jos nisi proniknuo sotonsku podmuklost.
To su njegova pitanja i njegovi odgovori.
Mislis li da Sotona i deca mogu da napale Boga da im pokaze Da ako je najpametniji pa da napravi ogromnu zvezdu koju nece moci da baci???
Nisu li tako lozili i Isusa,hajde verovacemo ti ako napravis neko cudo itd....
Bog jeste i Svemoguc ,i Sveznajuc i Svevidi,ali on to radi na drugi nacin.,drugaciji od onoga koji ti mislis.
Bog kao i svaki Otac nece da spijunira svoju decu.
Izjava da je video kako ce da mu se deca ubiju ,a da ne ucini nista su strasne jer ruze Boga.
Izjava da je znao da ce to da urade itd....potkrepljuju samo Sotonine klevete i lazi,naprimer da ih Bog laze i da oni nikada nece umretei,vec ce postati kao "bogovi"....
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Zaokret, molim te odgovori mi kako proroci proriču budućnost? Hajde da ne rasplinjujemo temu...i da se držimo nekog reda. Dakle, ako Bog ne zna budućnost ko je nadahnjivao proroke i nadahnjuje ih da govore o budućnosti?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Zaokret, molim te odgovori mi kako proroci proriču budućnost? Hajde da ne rasplinjujemo temu...i da se držimo nekog reda. Dakle, ako Bog ne zna budućnost ko je nadahnjivao proroke i nadahnjuje ih da govore o budućnosti?
Isaija, glava 46
10 Koji od početka javljam kraj i izdaleka šta još nije bilo; koji kažem: namera moja stoji i učiniću sve što mi je volja.

Bog prorice buducnost preko svojih proroka.
Da nije sotona zaveo Adama i Evu,proroci nam ne bi bili potrebni.
Ovako Bog je dozvolio sotoni da dokaze da je u pravu i evo sta se desava???
Ceo svet je pod vlascu zloga i ide od jednog zla ka vecem zlu....Eto od rajskog vrta,preko robovlasnistva,feudalizma ,kapitalizma ,socijalizma pa opet kontra ka kapitalizmu ...:)
Koji god da je oblik ljudske vlasti ,ne moze da pobedi kriminal,nemoral,bolesti i smrt.
Zato je Bog kroz Bibliju pomagao dobrim ljudima dajuci im ispravan put kojim treba da idu,govoreci im sta sledi.
Sta ce dozvoliti da se desi,a sta nece dozvoliti da se desi...
Bog vodi svoj narod preko svoje organizacije,koja zeli da obavesti sve ljude ,da se pokaju,isprave i spasu,a ne da izginu.
Bozja namera je bila i ostala da ljudi zive vecno u raju na zemlji,i ispunice svoje obecanje.
Unistice zle u odredjeni dan,a one koji se nadju u njegovoj knjizi zivota ,vaskrsnuce i podariti sve lepo stostruko vise.
Eto dozvolio je da Jakov Zebedejev bude prvi ubijen,a njegov brat Jovan da zivi do 100 godina. Nadalje spasao je Petra,a dozvolio je da se Jakov ubije u kratkom vremenu. Tako da Jehova ima svoj nacin intervencije kojima se nekima mozda ne svidja,ali ko smo mi da ucimo Boga kako da radi? Hoce li glina na uci grncara kako da je oblikuje???
Da li ti je malo jasnije?
 
Natrag
Top