Ko su JAGNJE i 144.000 iz Otkrivenja 14:1

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.402
Zašto Svemogućem i Sveznajućem bi bilo problem da zna pojediačnu budućnost. Nije Bog neki bajač koji predviđa već je On neko ko zna sve. Zar nije tako?
Zato sto je to farisejsko razmisljanje,
Bozja namera je da ljudi zive vecnim zivotom u raju na zemlji,i svi oni koji to zele moraju da postuju njegove zakone.
Svako odlucuje o svojoj buducnosti...
U vreme potopa samo su Noje i njegova porodica odabrali da sluze Bogu,a ostali su izgubili zivote.,a mogli su da se spase ,imali su fore 120 godina...
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.356
Svako odlucuje o svojoj buducnosti...


Bog zna sve..rekoh On nije bajač. Bajač predviđa..mi možemo recimo predvideti stvari kada baratamo činjenicama..tipa vidimo nešto što vodi u nekom pravcu i gotovo sigurno možemo predvideti i reći biće tako..i bude.

Ali Bog nije kao mi. On sve zna. Ne možeš Bog svoditi na bajača. To je neprimereno.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Bog zna sve..rekoh On nije bajač. Bajač predviđa..mi možemo recimo predvideti stvari kada baratamo činjenicama..tipa vidimo nešto što vodi u nekom pravcu i gotovo sigurno možemo predvideti i reći biće tako..i bude.
Ali Bog nije kao mi. On sve zna. Ne možeš Bog svoditi na bajača. To je neprimereno.

Bajač je vrač?

Naravno da Bog sve vidi i sve zna:
" Proničeš me svega i poznaješ, ti znaš kada sjednem i kada ustanem,
izdaleka ti već misli moje poznaješ. Hodam li ili ležim, sve ti vidiš, znani su ti svi moji putovi.

Riječ mi još nije na jezik došla, a ti, Gospodine, sve već znadeš. S leđa i s lica ti me obuhvaćaš,
na mene si ruku svoju stavio. Znanje to odveć mi je čudesno, previsoko da bih ga dokučio.
( Ps.139.)

Bog poznaje do srži čovjekovu dušu i sv efaze njegovog života . I brine se za svoje stvorenje kao da je jedino na svijetu. Pamtim riječi jednog starijeg čovjeka koji je nekoliko dana prije svoje smrti rekao: "Mislim da dragi Bog nikoga nije ljubio kao mene..."

To je prelijepo iskustvo Božje ljubavi
koje zadobivamo živeći u vjeri, nadi i ljubavi.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.402
Bog zna sve..rekoh On nije bajač. Bajač predviđa..mi možemo recimo predvideti stvari kada baratamo činjenicama..tipa vidimo nešto što vodi u nekom pravcu i gotovo sigurno možemo predvideti i reći biće tako..i bude.

Ali Bog nije kao mi. On sve zna. Ne možeš Bog svoditi na bajača. To je neprimereno.
Bog nije bajac.
Bog zna buducnost u globalu,ali ne i pojedinacnu.
Svako ima svoju slobodnu volju,ali nije im sve na korist.
Evo teme o ovomei neka se zove "sudbina",a ovde pisimo o tome ko su jagnje i 144000.
Dakle koga predstavlja jagnje Bozje ,a koga predstavljaju 144.000?,znas li?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.402
Piše. One iz Izraela, neporočne i verne.
O Bozjoj svemoci da sve vidi i zna buducnost za svakoga na temi o sudbini,
a sto se tice Izraela ,144.000 predstavljaju Duhovni Izrael,a ne telesni izrael.
To moze jasno da se vidi ako pogledas ko su ili sta su temelji Gornjeg Jerusalima(Jagnjetovu nevestu).
Otkrivenje, glava 21
14 I zid gradski imaše dvanaest temelja, i na njima imena dvanaest apostola Jagnjetovih.
Sa telesnim Izraelom je zavrseno ubistvom Isusa Hrista,i sada se govori o Duhovnom Izraelu?
Sta kaze Novi savez ?,ko je sada pravi Izraelac?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.356
O Bozjoj svemoci da sve vidi i zna buducnost za svakoga na temi o sudbini,


Slododno je pokreni.


a sto se tice Izraela ,144.000 predstavljaju Duhovni Izrael,a ne telesni izrael.
To moze jasno da se vidi ako pogledas ko su ili sta su temelji Gornjeg Jerusalima(Jagnjetovu nevestu).
Otkrivenje, glava 21
14 I zid gradski imaše dvanaest temelja, i na njima imena dvanaest apostola Jagnjetovih.


Misim da se radi o doslovno Izraelu. Jer i Otkrivenju 7 imaš do njih i veliko mnoštov iz svih naroda..pa pošto se razdvajaju očito dve grupe..ovamo oni iz svih naroda a ovamo Izrael...jasno je da se radi o doslovnom Izraelu.

Sta kaze Novi savez ?,ko je sada pravi Izraelac?
Mi smo svi duhovni Izrael...ali upravio tio to i gocori da Bibliaj pravi razlčiku između dva Izraela...postoji i telesni ili dolsovni a ima i duhovni. Samim tim se razdvaaju jer doslovni Izrael i dalje ima svoju ulogu i funkciju u svetu. Oni su i dalje kolektivno narod Božiji.
 
Natrag
Top