Ko su JAGNJE i 144.000 iz Otkrivenja 14:1

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.402
Ali kako kada Bog ne zna? Kako to da prorici znaju a Bog ne zna? Znaju li oni bolje od Boga?
Bog veoma dobro radi svoj posao,i zna sta se desava. Mnoge stvari on dopusta ,ali nije glup vec pametan.
On zna da ce svima nadoknaditi sve ono sto su izgubili zbog svoje vernosti.
Njemu naprimer nije palo na pamet da spaljuje nekoga u vatri,a Jevreji su to radili svojoj deci po uzoru na okolne narode.
Kad su ga molili on im je u mnogim slucajevima pomogao.
Naprimer na Izraelski narod obrekao im je blagoslove ako ga slusaju i prokletstvo ako ga ne slusaju....,on je veoma dobro znao sta biva kad se ne slusaju njegova uputstva,kao i mi sto znamo sta biva sa onim koji ne staje na crvenom semaforu.
Jednom prilikom su pitali Isusa u vezi sudbine,i znas li sta im je odgovorio???
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.356
Bog veoma dobro radi svoj posao,i zna sta se desava. Mnoge stvari on dopusta ,ali nije glup vec pametan.
On zna da ce svima nadoknaditi sve ono sto su izgubili zbog svoje vernosti.
Njemu naprimer nije palo na pamet da spaljuje nekoga u vatri,a Jevreji su to radili svojoj deci po uzoru na okolne narode.
Kad su ga molili on im je u mnogim slucajevima pomogao.
Naprimer na Izraelski narod obrekao im je blagoslove ako ga slusaju i prokletstvo ako ga ne slusaju....,on je veoma dobro znao sta biva kad se ne slusaju njegova uputstva,kao i mi sto znamo sta biva sa onim koji ne staje na crvenom semaforu.
Jednom prilikom su pitali Isusa u vezi sudbine,i znas li sta im je odgovorio???

Zaokret, brate. Možeš li mi konkretno odgovoriti kako su proroci proricali kada Bog to ne zna i ne radi kako ti govoriš? Imam osećaj da ti proroštvo nije tako drag pojam..mada apostol Pavle u 1.Korinćanima 14 govori o tom daru crkvi kao veoma važan.

No, kako proroci proriču događaje u budućnosti? Šta misliš
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.402
Zaokret, brate. Možeš li mi konkretno odgovoriti kako su proroci proricali kada Bog to ne zna i ne radi kako ti govoriš? Imam osećaj da ti proroštvo nije tako drag pojam..mada apostol Pavle u 1.Korinćanima 14 govori o tom daru crkvi kao veoma važan.

No, kako proroci proriču događaje u budućnosti? Šta misliš
A sta ti mislis?
Kad je Bog Svemocan i Svevid...
1.Da li je Bog unapred odredio i predvideo Adamov i Evin greh kao i sve posledice koje su iz toga proistekle?
ako kazes DA onda je Bog taj koji je pokrenuo svo zlo koje je pocinjeno u ljudskoj istoriji i on bi bio kriv za sve ratove,bolesti,smrti,nemoral,licemerje,korupciju,kriminal...
Ali Biblija jasno kaze u Psalmu 5:4 Ti nisi Bog koji u zlu uziva. ili Titu 1:2 Bog... ne moze da laze. ili On voli pravednost i pravdu Psalam 33:5
Prema 1.Moj 3:1-5 Da li bi ti potsticao svoju decu da se prihvate posla koji bi im doneo divnu buducnost ,ako bi znao da je od samog pocetka osudjeno na neuspeh,propast???Da li bi ih upozorio na posledice ako vec znas da si sve isplanirao da dozive neuspeh? Ima li takvog roditelja?

Ali sta cemo za proroke? Cemu su oni sluzili? Da li da govore sta ce biti u buducnosti?,ili pak da upozoravaju narod na svakodnevno ponasanje?
Јер. 7:23-26: „Али ово сам им [Израелцима] заповедио: ’Слушајте мој глас и бићу ваш Бог, а ви ћете бити мој народ. У свему ходите путем који ћу вам одредити, да би вам било добро.‘ Али они нису слушали... А ја сам вам слао све своје слуге, пророке, устајао сам рано сваки дан и слао их. Али овај ме народ није слушао и нису пригнули своје ухо, него су остали непокорни.“
Da li je bila Bozja volja da ZLO preovlada u njegovom narodu???

Propovednik 9:11 Видео сам под сунцем и то да трку не добијају увек они који су брзи, ни битку они који су моћни, нити хлеб увек имају они који су мудри, ни богатство они који су разборити, нити су увек успешни они који имају знање, јер време невоље и непредвиђени догађаји сналазе свакога од њих.
i naravno tek ap.Jovan u knjizi Otkrivenja otkriva broj otkupljenih ljudi sa zemlje sa brojem 144.000,i to tek pocetak njihovog prikupljanja,koji jos uvek traje.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.402
Pa kako su znali šta će biti? Jel ti uopšte veruješ u proroštvo? Veruješ li ti da su oni stvarno prorokovali ili ne veruješ? Već treći oput izbegavaš konkretan odgovor. Hajde konkretno...
pa ti dade odgovor bez citanja mog posta? procita li ga?
Da bi razumeo prorostva ,moras da pocnes od pocetka Biblije .
Ako ne razumes pitanje .Da li je Bog unapred odredio i predvideo Adamov i Evin greh kao i sve posledice koje su iz toga proistekle?
I ako ne znas odgovor na to pitanje ja ti ne mogu pomoci.
I naravno ja verujem u celu Bibliju,pa i svemu onome sto su kazali Bozji proroci.,a da li ti verujes ili se ponasas isto kao i Izraelci jos od kad ih je Jehova Bog izveo u pustinju?
 
Natrag
Top