Ko je po bibliji Ilija koji ce doci u poslednjem vremenu

Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Vreme je do sada trebalo da pokaže kako su tumačenja Elen Vajt u stvari otrcane fraze koje više nemaju nikakvog značaja. Veza između francuske revolucije i razapinjanje Isusa ne postoji niti veza između francuske i dva svedoka iz otkrivenja. Vreme je trebalo da vam pokaže kako je to tumačenje otrcano i ubuđalo ali vi pokušavate da ga oživljavate kao jedino ispravno. Time služite samo mrtvoj Elen Vajt a ne Bogu jer to su lično njena tumačenja a ne Božije otkrivenje.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Dobar odgovor, Peko!
Rekla sam ja da ti imaš Duha Božjega, :dtyste: uvijek kad se sasvim otvoriš Njegovom djelovanju.

Ma, vidjela sam ovu temu i svladavam se već par dana da ništa ne napišem kako se ne bih ogriješila o ljubav prema bližnjemu, a i autor teme je moj bližnji.
Samo ću spomenuti ono što već znamo: u SAD-u postoje centri za pomoć u odvikavanju od sekti, odnosno njezinih posljedica koje ostavljaju na pojedince, kao npr. iracionalni svijet u kojem pojedinac živi deskonektiran od realanosti i zdravog razuma, halucinacije, priviđenja, fiktivne ideje...
Kad-tad i neki ovdje prisutni će biti prisiljeni potražiti stručnu pomoć.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zao mi je, ovo nije tumacenje Ellen G White, vec biblije o 1260 godina mracnog srednjeg veka.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ne, tekst kaze "И телеса њихова оставиће на улици града великог, који се духовно зове Содом и Мисир, где и Господ наш разапет би" ( otkrivenje 11. 7 - 8 )

Stari zavet govori o dva grada
SODOMU i MISIRU - Egiptu, koji su pretstavljali jedne od glavnih centara nemorala i paganske filozofije, i gde se Bog konstantno sramotio, pa time i Hristos razapinjao gledano i sa strane progonstva Bozjeg naroda Izrailja i vernih Bozjih ljudi.

Ova slika Sodoma i Misira je uzeta kao simbol Francuske, koja je razapela Hrista time sto je zabranila ispovedanje vere i uvodjenje ateizma u simbolu slavljenja Boginje razuma.

Osim toga, u ovom tekstu se govori o GRADU VELIKOM, sto se nikako ne moze reci za Jerusalim.
pa ti bi trebao znati da je jerusalim nazvan misirom i sodomom.a to sa telesima,kako misliš da su ubijeni i da leže ako su to po tebi stari i novi zavet? i kako je iko mogao da živi pod dva svedoka 1260. godina? još niko tolko nije živeo? Gospod nije razapet u parizu. ne možemo se igrati rečima kako nam je ćef.da bi ona koja je imala zabranu da uči još bila i u pravu po svaku cenu.
za isabelitu:ti se uzdržavaš kao proključali lonac koji na kraju izbije poklopac i sav iskipi! odvikavanje ode sekti. mislim da je najveća potreba da se ti odvikavaš od take katastrofe u katoličkoj dogmi. i slični tebi,ali ti to više čak ni ne možeš jer imaš silu prevare od Boga zadatu da veruješ laži.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
u pravu si za vreme delovanja ilije i dane od 1260 dana u 11.gl. otkrivenja ne pre toga,u izraelu. jovan je došao u duhu ilije da obrati očeve ka nauci dece. to se zbivalo. ali drugi deo za isti taj narod kojima je došao jovan mnogi brkaju,da obrati decu ka veri otaca ,nije se ispunio i čeka iliju u 11.gl. otkrivenja da to ispuni. to prenebegavaju današnje ilije i ilijinice!
no što se tiče enoha on je slika na crkvu koja treba biti uzeta pre velikih nevolja,jer je enoh uzet pre da ne vidi smrti ,pre potopa takođe.po delovanju i znacima dva svedoka u 11.gl. otkr. vidi se da njihovo dejstvo je ejdnako ilijinom i mojsijevom u vreme kad su delovali,mojsije u egiptu kod faraoina ,trovanje voda krvlju ,ilija silom vatre na neprijatelje Božje u vreme svedočanstva.
Pa vidis ja sam ostar ali sam uvek u pravu,samo ovi sektasi nkoji zaradjuju milione na ovce,prosti ludi to to nerazumeju a i kako ce? a ja ih adventiste rokam,Po pravdi biblijskoj.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Zao mi je, ovo nije tumacenje Ellen G White, vec biblije o 1260 godina mracnog srednjeg veka.

:???:

Колико ја знам, то је њена "визија", а прорачун Милеров. А да ми видимо ко је стварно изазвао "мрачни средњи век", да нико живи није могао да тргује, да пошаље брод било где јер ће га гусари похарати и потопити, па је економија Европе тотално била исцрпљена силним биткама са тим који је стварни узрок "мрака".

Islam 661 godine.jpgIslam 750 godine.jpgIslam 1260 godine.jpg
Islam 1520 godine.jpgIslam 1540 godine.jpg

Е, зато се Европљани плаше ислама и не уче у школама ко је прави разлог економског и културног "мрака". Зато и ви подсвесно не смете да видите очигледно. Вама је то наивно, а тражите трн у оку тамо где вам одговара. Зашто људи не говоре о војсци која говори да Исус није Син Божији? Зашто?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Zao mi je, ovo nije tumacenje Ellen G White, vec biblije o 1260 godina mracnog srednjeg veka.

:???:

Колико ја знам, то је њена "визија", а прорачун Милеров. А да ми видимо ко је стварно изазвао "мрачни средњи век", да нико живи није могао да тргује, да пошаље брод било где јер ће га гусари похарати и потопити, па је економија Европе тотално била исцрпљена силним биткама са тим који је стварни узрок "мрака".

Pogledajte prilog 44653Pogledajte prilog 44654Pogledajte prilog 44655
Pogledajte prilog 44659Pogledajte prilog 44656

Е, зато се Европљани плаше ислама и не уче у школама ко је прави разлог економског и културног "мрака". Зато и ви подсвесно не смете да видите очигледно. Вама је то наивно, а тражите трн у оку тамо где вам одговара. Зашто људи не говоре о војсци која говори да Исус није Син Божији? Зашто?

E sad si mu opalio dobar samarcic!Ha,ha,ha,ha.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
adrijane tvoja nakana nije loša. i ti pokušavaš doprineti opreznosti oko zmke antihrista. ima logike ali logika ipak mora biti mlađa od Pisma. doista ja bi te podržao,jer ima dosta logičnosti ali jednostavno Pismo je strogo lociralo papu tj. jednog od njih kad dođe taj čas koji će biti narečeni antihrist. svaka priča o neronu nekih ili komunizmu pa čak i masonjeriji,što liči dobrim delom,kao i muslimanstvo je još uvek podlogač glavnom šefu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Otkrivenje kada su u pitanju dva svedoka - govori simbolicnim jezikom.

U otkrivenju postoje jedinih 1260 godina koji su vezani za vreme mracnog srednjeg veka, kada je zmija pocela sa progonstvom zene, odnosno novozavetne crkve.
U tom periodu nastupaju dva svedoka u vidu staroga i novoga zaveta koji su Hriscanski misionari prenosili u vrecama sirom sveta i pored progonstava i krstaskih ratova koji su protiv njih pokretani.

Ovaj period pocinje 538 godine kada su armije Vizantijskog cara Justinijana isterale Arijanske Ostrogote iz Rima i svu vlast predale Rimskom biskupu sa sve riznicom i vojskom, cime mu je omoguceno svo versko i politicko delovanje, a zavrsava se 1798 godine, kada je Napoleonova vojska pod vodstvom Generala Aleksandra Bertijea usla u Rim i zarobila Rimskog papu obavestivsi ga da papa vise ne obavlja nikakvu funkciju.

U to vreme, u Francuskoj nastupa vreme zabrane verskih okupljanja i ispovedanja vere, a uvedena je ateisticka filozofija klanjanja Boginji razuma, i to tacno za 3,5 godina, kako je biblija i prorekla, da ce dva svedoka propovedati 1260 godina, a potom biti ubijeni za 3,5 godina, nakon cega ce vera ponovo oziveti i ljudi se okretati bibliji.
1918 godine, osnovano je prvo i inostano biblijsko drustvo, i to u kuci najveceg protivnika vere u Boga Voltera, koji se zakleo da ce unistiti Hriscanstvo.

Dakle, dva svedoka su stvar proslosti, i vezana su za 1260 godina mracnog srednjeg veka, i pojave ateizma u Evropi pokrenutim iskljucivoscu Rimokatolicke crkve, cime je zabranjeno ispovedanje vere pa time i simbolicno ubijena dva svedoka za 3,5 godina, nakon cega oni ponovo ozivljavaju, i svet se ponovo okrece veri i bibliji.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Otkrivenje kada su u pitanju dva svedoka - govori simbolicnim jezikom.

U otkrivenju postoje jedinih 1260 godina koji su vezani za vreme mracnog srednjeg veka, kada je zmija pocela sa progonstvom zene, odnosno novozavetne crkve.
U tom periodu nastupaju dva svedoka u vidu staroga i novoga zaveta koji su Hriscanski misionari prenosili u vrecama sirom sveta i pored progonstava i krstaskih ratova koji su protiv njih pokretani.

Ovaj period pocinje 538 godine kada su armije Vizantijskog cara Justinijana isterale Arijanske Ostrogote iz Rima i svu vlast predale Rimskom biskupu sa sve riznicom i vojskom, cime mu je omoguceno svo versko i politicko delovanje, a zavrsava se 1798 godine, kada je Napoleonova vojska pod vodstvom Generala Aleksandra Bertijea usla u Rim i zarobila Rimskog papu obavestivsi ga da papa vise ne obavlja nikakvu funkciju.

U to vreme, u Francuskoj nastupa vreme zabrane verskih okupljanja i ispovedanja vere, a uvedena je ateisticka filozofija klanjanja Boginji razuma, i to tacno za 3,5 godina, kako je biblija i prorekla, da ce dva svedoka propovedati 1260 godina, a potom biti ubijeni za 3,5 godina, nakon cega ce vera ponovo oziveti i ljudi se okretati bibliji.
1918 godine, osnovano je prvo i inostano biblijsko drustvo, i to u kuci najveceg protivnika vere u Boga Voltera, koji se zakleo da ce unistiti Hriscanstvo.

Dakle, dva svedoka su stvar proslosti, i vezana su za 1260 godina mracnog srednjeg veka, i pojave ateizma u Evropi pokrenutim iskljucivoscu Rimokatolicke crkve, cime je zabranjeno ispovedanje vere pa time i simbolicno ubijena dva svedoka za 3,5 godina, nakon cega oni ponovo ozivljavaju, i svet se ponovo okrece veri i bibliji.
Ti hoces reci da je SZ-et bio simbolican?ne bratko sve sto pise bila je istna i desilo se,tako je i novi zavet sve sto pise to ce se i desiti bez ikakvih simbolika koje vi tako volite da citirate!sve sto pise u NZ-tu se zbivalo,zbiva se,zbice se!to je fakt!i nikakve simbolike nema sve se desava upravo kako pise u NZ-tu ti i tebi slicni nesvesno tvrdite da (BOG) laze a on je jedini istiniti prorok a vi ste svi ostali laze,zasto simbol?zato sto vam je lakse da materizirujete lovu od zlatya koje ne postoji (PIRAMIDA)Ali Bog ne laze sve sto je rekao,zapisao u SZ-tu se ispunilo i u NZ-tu ce se ispuniti jao tesko vama izvrtacima istine.
 
Natrag
Top