Ko je po bibliji Ilija koji ce doci u poslednjem vremenu

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
dragi moj kolega laodikeja
tvrdiš da si propovjednik Evanđelja i da te je sam Bog pozvao na to
navodiš gore kako si imao razna viđenja, snove, iscjeljenja od Boga
pa nisi li trebao kleknuti pred Boga i pitati Ga tko je taj Ilija koji če doći u posljednje dane
jer
Božji sluga koji vjeruje u Boga i Krista, kada stupa na molitvu sa vjerom onda i prima

sada se postavlja pitanje
zašto nisi pitao Svemogučega da ti objasni tko je taj Ilija posljednjih dana koji če doći u slili i duhu

sestra White je to javno obznanila prije više od 100.g tko je taj Ilija posljednjih dana
napisao si da čitaš knjige sestre White,
pa kako ti je onda to promaklo ?????

mogu ti ja napisati odgovor odmah sada
ali za tvoje dobro, radije da sam pronađeš
ili se moli Bogu i Kristu i primičeš odgovor
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Spedy, meni jeste Gospod objavio ko je Ilija, to su pojedinci unutar reformnog pokreta koji su podignuti od Gospoda za veliko delo probudjenja i reforme crkve ostatka, i pripremanje za objavu jevandjelja ovom svetu i skori Hristov dolazak u slavi.

Ellen White govoreci o Iliji svedoci da ce to biti pojedinac ili vise njih koji ce imati ulogu duhovnog reformatora crkve ostatka.

Evo njenog citata:

"Neko treba da dođe u duhu i sili Ilije, a kad se on pojavi, ljudi će reći: "Suviše si revan, ne tumačiš Pismo na ispravan način. Dozvoli da te naučim kako da objavljuješ svoju vest." "Bog te može poučiti više u jednom trenutku Svojim Svetim Duhom nego što ti možeš naučiti od velikih ljudi." (RH feb. 18. TM 119)

Dakle, Ilija je pojedinac ili vise njih koji ce raditi u Duhu i sili proroka Ilije, ali ce ga ljudi optuziti da ne tumaci bibliju ispravno, i ako ce on posedovati Svetoga Duha koji ce ga nauciti putu Gospodnjem.

 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
čitao sam djela sestre White
nisam baš sve jer ipak ona je napisala otprilike 100 000 stranica
ovaj njezin citata koji si ti postavio je meni vrlo sumjiv
u kojoj njezinoj knjizi se to nalazi
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
čitao sam djela sestre White
nisam baš sve jer ipak ona je napisala otprilike 100 000 stranica
ovaj njezin citata koji si ti postavio je meni vrlo sumjiv
u kojoj njezinoj knjizi se to nalazi

Kao sto i pise - (RH feb. 18. TM 119) review and herald - 18 februar" i iz svedocanstava 118 strana.

Postoji i u kompilaciji dela Ellen White pod naslovom "Dogadjaji poslednjih dana"

46.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Cekaj, Laodikeja, ti verujes da je Elen White stvarno imala vizije u kojima nije disala do 15 minuta ?
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
na stranici 118, događaji posljednjih dana koje imam piše ovako


Lažna vjerska buđenja
Vidjela sam da Bog ima iskrenu djecu među nominalnim
adventistima i palim crkvama pa će prije izlijevanja zala pro
-
povjednici i narod biti pozvani da iziđu iz tih crkava i oni će
radosno prihvatiti istinu. Sotona to zna, pa prije glasne vike
trećeg anđela u ovim vjerskim zajednicama izaziva uzbuđe
-
nje kako bi oni koji su odbacili istinu povjerovali da je Bog s
njima. (
Rani spisi
, str. 213. – 1858.)
Prije no što Božji sudovi padnu na Zemlju, u Gospod
-
njem će narodu doći do takvog buđenja prvotne pobožno
-
sti kakve nije bilo od doba apostola. ... Neprijatelj duša
nastoji omesti ovo djelo, i prije no što dođe vrijeme za ta
-
kav pokret nastojat će ga spriječiti uvođenjem krivotvori
-
ne. U Crkvama koje može pokoriti pod svoju prevarljivu
silu učinit će kao da je izliven Božji posebni blagoslov,
pa će se činiti kao da se pojavilo veliko zanimanje za
religiju. ...
Puno osjećajnog uzbuđenja, miješanja istinitog s laž
-
nim, sve je to smišljeno da zavede. Ali nitko ne mora biti
prevaren. Nije teško u svjetlosti Božje riječi utvrditi narav
tih vjerskih pokreta. Kad god ljudi zanemare svjedočanstvo
Biblije, odvraćajući se od njezinih jasnih istina što ispituju
dušu i zahtijevaju samoodricanje i odricanje od svijeta, bu
-
dimo sigurni da Božji blagoslov nije izliven. (
Velika borba
,
str. 398.399. – 1911.)
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
za laodikeju:

problem mnogih danas je što su se nakanili ukucati u malahiju 4.gl. no to je aposolutno namenjeno proroku iliji., laodikeja ti ne možeš to da vidiš.u malahiji 4.piše da će on OBRATITI VERU DECE KA NAUCI OČEVA. KADA SE TO DOGODILO? DECA IZRAELA NISU JOŠ TO DOŽIVELA. jovan je doneo veru očeva ka nauci dece,tj u ono doba apostola,ali gde je ilija dva, da donese veru dece,dakle dece izraela ,sasvim drugu generaciju ka onom učenju apostola? paganski samozvanici ilije do sada su zaboravljali na to, kao i ti laodikeja.kad je to navodno elen vajt obratila izrael ka veri apostola?ona je i izbacila malahiju 4. i prorokovanje ilije i izraela u poslednje vreme jer je njena nauka morala da bude veća od Pisma na njenu žalost. jovan je došao jasno po malahiji da svedoči izraelu,kao i Isus i nije rekao da se ide dalje od izraela te je jedva sirofiničanki učinio za dete kad je iskala mrve sa trpeze(!),dakle jovan nije došao ka paganima ,a kontekst proroštva tu ne staje,već zaključuje i veru dece ka očevima,nauci očeva,dakle opet precizno se misli na izrael,i na original iliju,u vreme kada ilija nije već bio na zemlji u vreme malahije,dakle ne "duhovni"neki izrael kada se personifikuje na pagane,što je manipulacija opet sa Pismom.
dalje,kako razumeti goru preobraženja. je li su to bile utvare ili je doista napisano da su viđeni kao i sam Isus što je viđen pa sad ili je sve to bila utvara nestvar halucinacija,a ako znamo da Isus nije tu bio halucinacija,onda nije ni ilija, a ni mojsije,pa otkuda oni na gori sa Isusom osim ako ne za svrhu poslednjeg vremena u svedocima iz 11.gl. otkrivenja!
tako da priča da ilije u stvarnosti nema u mahaliji 4.je jedna mahinacija sa Pismom i to vrlo opasna za duše.
trebalo bi d se vidi i sa tim vizijama pa ako je moguće da to prikažeš.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Cekaj, Laodikeja, ti verujes da je Elen White stvarno imala vizije u kojima nije disala do 15 minuta ?

Da, to pise u njenoj autobiografiji.
Te manifestacije su imali i starozavetni proroci.

"I kad mi govoraše tako, oborih oči svoje na zemlju i zanemeh.I gle, kao čovek dotače se usana mojih, i otvorih usta svoja, i progovorih i rekoh onom koji stajaše prema meni: Gospodaru moj, od ove utvare navališe moji bolovi na mene i nema snage u meni.
A kako može sluga mog gospodara govoriti s gospodarem mojim? Jer od ovog časa u meni nesta snage i ni dihanje ne osta u meni.
Tada onaj što beše kao čovek opet me se dotače i ohrabri me.
I reče: Ne boj se, mili čoveče; mir da ti je! Ohrabri se, ohrabri se. I dokle mi govoraše, ohrabrih se i rekoh: Neka govori gospodar moj, jer si me ohrabrio" ( knjiga proroka danila 10. 15 - 19 )

Odgovor za Mrsavkica

Upravo ce se ono o cemu govoris dogoditi u ovom poslednjem vremenu, gde ce jedan deo telesnog Izrailja prihvatiti istinu i izvrsiti veliki uticaj na ostatak sveta, jer kada se uvede obavezno praznovanje Nedelje naspram biblijske Subote, tada ce jedan deo telesnog Izrailja stati na stranu istine, prihvatiti Hrista i svedociti o nepromenjivosti vecnog Bozjeg zakona i Subote.
A to ce uciniti i sam Bog jer ce celom svetu pokazati vizuelni prikaz ploca sa deset zapovesti na nebu.
To otkrivenje sam licno primio od Gospoda, identicno onom koje je imala Ellen White.

Krajem 2012 godine Gospod mi je u noćnom viđenju pokazao da će on uskoro pred ovim svetom licno potvrditi važnost i nepromenjivost svog večnog zakona i Subote.
U noćnom viđenju sam se nalazio u jednom Beogradskom parku poznatijem kao Topčider. U jednom trenutku nebo iznad mesta na kome sam stajao se otvorilo i pokazale su se ploče sa ispisanih deset zapovesti iznad kojih je lebdeo Sveti Duh u obličju belog goluba.
Primetio sam da je zapovest o Suboti bila posebno istaknuta tako da je svako slovo moglo jasno da se pročita.

Ovo je opis tog iskustva.

Za Spedy

Sumnjam da upravo ti posedujes falsifikate spisa Ellen G White.
Ali provericu pa cu ti dati odgovor.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Da, to pise u njenoj autobiografiji.
Te manifestacije su imali i starozavetni proroci.

"I kad mi govoraše tako, oborih oči svoje na zemlju i zanemeh.I gle, kao čovek dotače se usana mojih, i otvorih usta svoja, i progovorih i rekoh onom koji stajaše prema meni: Gospodaru moj, od ove utvare navališe moji bolovi na mene i nema snage u meni.
A kako može sluga mog gospodara govoriti s gospodarem mojim? Jer od ovog časa u meni nesta snage i ni dihanje ne osta u meni.
Tada onaj što beše kao čovek opet me se dotače i ohrabri me.
I reče: Ne boj se, mili čoveče; mir da ti je! Ohrabri se, ohrabri se. I dokle mi govoraše, ohrabrih se i rekoh: Neka govori gospodar moj, jer si me ohrabrio" ( knjiga proroka danila 10. 15 - 19 )

Odgovor za Mrsavkica

Upravo ce se ono o cemu govoris dogoditi u ovom poslednjem vremenu, gde ce jedan deo telesnog Izrailja prihvatiti istinu i izvrsiti veliki uticaj na ostatak sveta, jer kada se uvede obavezno praznovanje Nedelje naspram biblijske Subote, tada ce jedan deo telesnog Izrailja stati na stranu istine, prihvatiti Hrista i svedociti o nepromenjivosti vecnog Bozjeg zakona i Subote.
A to ce uciniti i sam Bog jer ce celom svetu pokazati vizuelni prikaz ploca sa deset zapovesti na nebu.
To otkrivenje sam licno primio od Gospoda, identicno onom koje je imala Ellen White.

Krajem 2012 godine Gospod mi je u noćnom viđenju pokazao da će on uskoro pred ovim svetom licno potvrditi važnost i nepromenjivost svog večnog zakona i Subote.
U noćnom viđenju sam se nalazio u jednom Beogradskom parku poznatijem kao Topčider. U jednom trenutku nebo iznad mesta na kome sam stajao se otvorilo i pokazale su se ploče sa ispisanih deset zapovesti iznad kojih je lebdeo Sveti Duh u obličju belog goluba.
Primetio sam da je zapovest o Suboti bila posebno istaknuta tako da je svako slovo moglo jasno da se pročita.

Ovo je opis tog iskustva.

Za Spedy

Sumnjam da upravo ti posedujes falsifikate spisa Ellen G White.
Ali provericu pa cu ti dati odgovor.
iskustvo je vezano ZA REČ BOŽJU i stoga nalaže čitaocu vrlo veliki oprez i proveru kaka se ni pomisliti ne sme. ako bi te sad pokušao testirati Rečju teško da bi primio,a s pravom bi mogao reći,da vizija ima upravo smisao Reči po sosptvenom ubeđenju. tako stvar treba prepustiti molitvi kako Biblija i uči ,ako se slažeš. imaš li još neko iskustvo,reci ga slobodno.svako bi moralo biti provereno i upoređeno.
da li misliš da je prva i druga zapovest najuzvišenija u dekalogu? ako već dođe do insistiranja u viziji na neku zapovest budući da je logika dovoljna da se zna da su sve zapovesti i sve Reči Božje uzvišene jednako? o iliji ne bi trebalo ni pričati,,ilij ipak ima doći i urediće sve u vreme kada se vreme milosti pokrene za kraj izraelu.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@laodikeja
tko si ti
i kako češ ti provjeriti pa biti siguran da baš ti posjeduješ original sestre White

zašto te pitam
zato jer su njene spise adventisti u njenom vremenu dok je bila živa i zdrava falsificirali
njena lažna braća nisu dopuštala da sva svjetlost obasja ljude u tami grijeha

danas je u adventističkoj crkvi 100x veče zlo
jer ju vode jezuiti
jetuiti sjede u generalnoj konferenciji i diktiraju vjeru adventista
zato i vjerujete da je Duh Sveti nekakva treća osoba
danas je kuća adventistička najodvratnija i najpokvarenija bludnica, kćer crkve RIMOkatoličke

moje pitanje i dalje stoji

kako češ ti znati što piše u originalu
 
Natrag
Top