Ko je po bibliji Ilija koji ce doci u poslednjem vremenu

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Spedy, biblijske dokaze po pitanju trojedinog Boga sam ti prilozio vise puta.
Ako ne verujes meni, valjda bi trebalo da prihvatis bibliju.

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ovim vasim komentarima ste sve rekli o vasem poznavanju pisma i krstenju Duhom.

Da vidimo sta rec Bozja kaze o pojavi Ilije.

ILIJA CE SE POJAVITI NEPOSREDNO PRE HRISTOVOG SLAVNOG DOLASKA:

"Ево, ја ћу вам послати Илију пророка пре него дође велики и страшни дан Господњи;
И он ће обратити срце отаца к синовима, и срце синова к оцима њиховим, да не дођем и затрем земљу" ( knjiga proroka Malahije 4. 5 - 6 )

ISUS GOVORI O DOLASKU ILIJE KAO O BUDUCEM VREMENU GDE CE ON UREDITI SVE ( sto snaci da ce posle Jovana doci drugi Ilija, jer Jovan je u vreme kada je Isus izgovorio ove reci bio vec pogubljen od Iroda, i nije mogao ispuniti ove Isusove reci da ce on doci i urediti sve, vec da ce u poslednje vreme doci drugi Ilija - Jovan je bio prvi ):

"И запиташе Га ученици Његови говорећи: Зашто дакле књижевници кажу да Илија најпре треба да дође?
А Исус одговарајући рече им: Илија ће доћи најпре и уредити све.
Али вам кажем да је Илија већ дошао, и не познаше га; него учинише с њиме шта хтеше: тако и Син човечији треба да пострада од њих.
Тада разумеше ученици да им говори за Јована крститеља" ( jevanđelje po Mateju 17. 10 - 13 )

Sto se tice tvrdnje da ce u poslednje dane doci Ilija i Enoh, to nije ucenje svetog pisma.
U otkrivenju se govori o dva svedoka koji propovedaju u periodu 1260 godina mracnog srednjeg veka, i njihovo ubistvo - sto se ispunilo u vreme Francuske revolucije i Robespjerove vladavine terora kada je ispovedanje vere bilo zabranjeno za 3,5 godina, i uvedeno slavljenje Boginje razuma.
Dva svedoka simbolicno pretstavljaju svedocanstva biblije staroga i novoga zaveta.

Biblija nije subjektivni misljenje, vec vi imate svoja licna subjektivna misljenja koja dodajete bibliji, a koja se na srecu lako prepoznaju kada se istina sagleda u kontekstu.

Ispitivanje se ne vrsi samo kroz bibliju, vec u molitvi da Gospod Duhom Svetim osvedoci coveka sta je istina.
Ja to osvedocenje imam, a tvoja je licna stvar da li ces ga traziti.
Dok to ne ucinis i ne dobijes, sve sto ovde iznosis je samo tvoje subjektivno misljenje.

za peka: ne bih voleo da mene uzimaš ,sa laodikejom oko ilije! ja sm jasno rekao ovde više puta da je velika greška onih koji se bave bilo kakim ilijom u vreme paganske crkve i bilo kakvom pričom o neki prorocima danas kao u starozavetnim okvirima. postoji proročki dar u crkvi samo za popravljanje crkve,i ni gram više.
za laodikeju: po tebi je znači stari i novi zavet dva svedoka,tj .po elen vajt?! ako se uzme da je to zapravo Reč,a za reč stoji da je sami Bog,onda po vama je Bog ubijen u pariskoj revoluciji!!!! neverovatno! ovo je presedan,da Bog može biti ubijen! jasno stoji da se događaj dva svedoka lokacijom mora desiti ne u parizu ,jer Gospod nije razapet u parizu već u jerusalimu na golgoti! piše gde Gospod bi razapet,a ne gde će biti!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne pise za dva svedoka da su Bog, vec da dva svedoka svedoce i da imaju vlast da na zemlju donesu sudove Bozje, i da ce se nakon odbacivanja njihovog svedocanstva oni vratiti Bogu.

Ovde se govori u simbolici o svedocanstvima Bozje reci staroga i novoga zaveta, cije prihvatanje ili odbacivanje od strane ljudi, ona donosi blagoslove ili sudove na zemlju.

"Јер како пада дажд или снијег с неба и не враћа се онамо, него натапа земљу и учини да рађа и да се зелени, да даје сјемена да се сије и хљеба да се једе,
Тако ће бити ријеч моја кад изиде из мојих уста: неће се вратити к мени празна, него ће учинити што ми је драго, и срећно ће свршити на што је пошљем"
( Isaija 55. 10 - 11 )
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Spedy, biblijske dokaze po pitanju trojedinog Boga sam ti prilozio vise puta.
Ako ne verujes meni, valjda bi trebalo da prihvatis bibliju.
Pozdrav

neka ti Bog da zdravlje i pamet
ama baš nikakve Biblijske dokaze nisi priložio u korist svjedočanstva da je Duh Sveti osoba
nego naprotiv, izokrečeš jednostavan Biblijski nauk da obraniš jezuitski RIMOktolički idolopoklonički nauk

Apostoli Petar i Ivan, Toma, Jakov, Pavao, vjerovali su samo u JEDNOGA BOGA! U Oca Gospoda našega Isusa Krista! I sam Isus, mada Božji Sin jasno je pokazao ljudima da se držao vjere u svoga Oca, koji je jedini PRAVI BOG!
Ovu nauku držali su i vjernici, kršćani, sve Dok se u crkvu nije počeo krišom uvlačiti otpad, i "tajna bezakonja...” (Druga poslanica Solunjanima 2:7) Na Nicejskom saboru 325.godine po Kristu, otpali teolozi su definirali Božanstvo, ne više kao jednoga Boga, nego kao tri osobe u jednome Bogu. A takav stav nisu prihvatili drugi teolozi, nije to prihvatila niti vjerna manjina- Božji narod u onome vremenu.
I borba je trajala sve do pred kraj četvrtoga stoljeća, kad se ta lažna doktrina poslije 389.godine počela nametati sa svih propovjedaonica a poslije nekoliko desetljeća svi oni koji tu čudovišnu nauku nisu prihvaćali bili su žigosani kao heretici i progonjeni. Da bi tijekom šestoga stoljeća, i dalje kroz stoljeća i stoljeća mraka Srednjeg vjeka bili ubijani, spaljivani, mučeni i sakaćani po tamnicama papske crkve, ali na žalost i palih protestantskih crkava.
Ljudima, običnom vjemištvu bilo je apsolutno nemoguće shvatiti kako to može biti "tri osobe u jednoj", kakav je to Bog? To je bila čudovišna NEBIBLIJSKA NAUKA, preuzeta iz poganstva, kao i nedjelja i misa za mrtve i nauk o paklu . Čak su i na slikama umjetnici crkveni pokušavali prikazati to trojstvo kroz strašnu i nakaznu sliku troglavog čovjeka, odn. tri lica iz jednog čela, ili čak kao tri potpuno iste osobe kako stoje zajedno.

razumni če razumijeti
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Hajde da vidimo da li nikakve dokaze nisam priložio da je Duh Sveti nezavisna ličnost koja ima moć govora sluha, autoritet volje i upravljanja, vlast, itd,..


OBECANJE SVETOG DUHA KAO DRUGOG UTESITELJA:

`Ako imate ljubav k meni, zapovesti moje držite.
I ja ću umoliti Oca, i daće vam drugog utešitelja da bude s vama vavek:
Duha istine, kog svet ne može primiti, jer Ga ne vidi niti Ga poznaje; a vi Ga poznajete, jer u vama stoji, i u vama će biti. ( Jevandjelje po Jovanu 14. 16 - 17 ).


SVETI DUH UCI LJUDE ISTINI I NAPOMINJE ISUSOVE RECI:

`A utešitelj, Duh Sveti, kog će Otac poslati u ime moje, On će vas naučiti svemu i napomenuće vam sve što vam rekoh" ( Jevandjelje po Jovanu 14. 25 - 26 ).


SVEDOCI ZA HRISTA:

`A kad dođe utešitelj, koga ću vam poslati od Oca, Duh istine, koji od Oca izlazi, On će svedočiti za mene. ( jevandjelje po Jovanu 15. 26 ).


UKORAVA SVET ZBOG GREHA, UPUCUJE NA ISTINU, GOVORI STO CUJE ( ima moc govora i sluha ) I JAVLJA LJUDIMA, PROSLAVLJA HRISTA:

`Nego vam ja istinu govorim: bolje je za vas da ja idem; jer ako ja ne idem, utešitelj neće doći k vama; ako li idem, poslaću Ga k vama.
I kad On dođe pokaraće svet za greh, i za pravdu, i za sud;
Za greh, dakle, što ne veruju mene;
A za pravdu što idem k Ocu svom; i više me nećete videti;
A za sud što je knez ovog sveta osuđen.
Još vam mnogo imam kazati; ali sad ne možete nositi.
A kad dođe On, Duh istine, uputiće vas na svaku istinu; jer neće od sebe
govoriti, nego će govoriti šta čuje, i javiće vam šta će biti unapred.
On će me proslaviti, jer će od mog uzeti, i javiće vam:
Sve što ima Otac moje je; zato rekoh da će od mog uzeti, i javiti vam. ( Jevandjelje po Jovanu 16. 7 - 15 ).


DUH RAZGOVARA SA LJUDIMA - IMA MOC GOVORA:

`I gle, beše u Jerusalimu čovek po imenu Simeun, i taj čovek beše pravedan i pobožan, koji čekaše utehe Izrailjeve, i Duh Sveti beše u njemu.
I njemu beše Sveti Duh
kazao da neće videti smrti dok ne vidi Hrista Gospodnjeg.
I
kaza mu Duh te dođe u crkvu; i kad donesoše roditelji dete Isusa da svrše za Njega zakon po običaju,
I on Ga uze na ruke svoje, i hvali Boga i reče: Sad otpuštaš s mirom slugu svog, Gospode, po reči svojoj; Jer videše oči moje spasenje Tvoje, ( Jevandjelje po Luki 2. 25 - 30 ).

`I gle, čovek Arapin, uškopljenik, vlastelin Kandakije carice arapske, što beše nad svim njenim riznicama, koji beše došao u Jerusalim da se moli Bogu,
Pa se vraćaše, i sedeći na kolima svojim čitaše proroka Isaiju.
A Duh
reče Filipu: Pristupi i prilepi se tim kolima.
A Filip pritrčavši ču ga gde čita proroka Isaiju, i reče: A razumeš li šta čitaš?
A on reče: Kako bih mogao razumeti ako me ko ne uputi? I umoli Filipa te se pope i sede s njim" ( Dela apostolska 8. 27 - 31 ).


POSLANI OD DUHA SVETOGA:

`A kad oni služahu Gospodu i pošćahu, reče Duh Sveti: Odvojte mi Varnavu i Savla na delo na koje ih pozvah.
Tada postivši i pomolivši se Bogu metnuše ruke na njih, i otpustiše ih.
Ovi dakle poslani od Duha Svetog siđoše u Seleukiju, i odande otploviše u Kipar. ( dela Apostolska 13. 2 - 4 ).


DUH IMA VLAST DA ZABRANJUJE I DOPUSTA OBJAVLJIVANJE JEVANDJELJA MEDJU LJUDIMA:

`A kad prođoše Frigiju i galatijsku zemlju, zabrani im Duh Sveti govoriti reč u Aziji.
A kad dođoše u Misiju hteše da idu u Vitiniju, i Duh ne dade. ( dela Apostolska 16. 6 - 7 ).


LJUBAV SVETOG DUHA - ON POSEDUJE OSECANJA I EMOCIJE:

`Ali vas molim, braćo, zaradi Gospoda našeg Isusa Hrista, i zaradi ljubavi Duha, pomozite mi u molitvama za me k Bogu; ( Rimljanima poslanica 15. 30 ).


DUH SVETI POSREDUJE ZA COVEKA SVOJIM MILITVAMA:


`A tako i Duh pomaže nam u našim slabostima: jer ne znamo za šta ćemo se moliti kao što treba, nego sam Duh
moli se za nas uzdisanjem neiskazanim.
A Onaj što ispituje srca zna šta je misao Duha, jer po volji Božijoj moli se za svete" ( Rimljanima poslanica 8. 26 - 27 ).


DUH SVETI RAZDELJUJE DUHOVNE DAROVE PO SVOJOJ VLASTI KAKO HOCE:

`A u svakome se pojavljuje Duh na korist;
Jer jednom se daje Duhom reč premudrosti; a drugom reč razuma po istom Duhu;
A drugom vera, tim istim Duhom; a drugom dar isceljivanja, po tom istom Duhu;
A drugom da čini čudesa, a drugom proroštvo, a drugom da razlikuje duhove, a drugom različni jezici, a drugom da kazuje jezike.
A ovo sve čini jedan i taj isti Duh razdeljujući po
svojoj vlasti svakome kako hoće. ( 1 poslanica Korincanima 12. 7 - 11 ).


NE ZALOSTITE DUHA - ON POSEDUJE OSECANJA I EMOCIJE:

`I ne ožalošćavajte Svetog Duha Božijeg, kojim ste zapečaćeni za dan izbavljenja. ( Efescima poslanica 4. 30 ).


SLAGATI DUHU SVETOME ZNACI SLAGATI BOGU JER JE DUH SVETI JEDNA OD BOZANSKIH LICNOSTI:

`A Petar reče: Ananija! Zašto napuni sotona srce tvoje da slažeš Duhu Svetome i sakriješ od novaca što uze za njivu?
Kad je bila u tebe ne beše li tvoja? I kad je prodade ne beše li u tvojoj vlasti? Zašto si dakle takvu stvar metnuo u srce svoje? Ljudima nisi slagao nego Bogu. ( dela Apostolska 5. 3 - 4 ).


DUH SVETI POSTAVLJA STARESINE:

`Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh Sveti postavi vladikama da pasete crkvu Gospoda i Boga koju steče krvlju svojom; ( dela Apostolska 20. 28 ).


DUH SVETI NEZAVISNA LICNOST U ODNOSU NA BOGA, KO POHULI NA BOGA OPROSTICE MU SE, A KO POHULI NA DUHA SVETOGA NECE MU SE OPROSTITI:

`Zaista vam kažem: svi gresi oprostiće se sinovima čovečjim, i huljenja na Boga, makar kakva bila:
A koji pohuli na Duha Svetog nema oproštenja vavek, nego je kriv večnom sudu. ( Jevandjelje po Marku 3. 28 - 29 ).


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
to nisu nikakvi dokazi nego kao što sam rekao
izokretanje smisla, poruke, Svetog Pisma

Isus Krist je izjavio:
Što me zoveš dobrim? Nitko nije dobar doli Bog jedini!
Evanđelje Marko 10:18

A ovo je vječni život”, rekao je Krist, “spoznati tebe, jedinog pravog Boga, i onoga koga si poslao, Isusa Krista.”
Evanđelje Ivan 17:3

Apostol Pavao jasno piše i uči:
Kralju vjekova, besmrtnomu, nevidljivomu, jedinom Bogu,
čast i slava u vijeke vjekova! Amen
Prva poslanica Timoteju 1:17

jedan je Bog, jedan je posrednik između Boga i ljudi:
čovjek Krist Isus koji dade samog sebe kao otkup mjesto sviju
Prva poslanica Timoteju 2:5

mudrost za one koji se spašavaju
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ne pise za dva svedoka da su Bog, vec da dva svedoka svedoce i da imaju vlast da na zemlju donesu sudove Bozje, i da ce se nakon odbacivanja njihovog svedocanstva oni vratiti Bogu.

Ovde se govori u simbolici o svedocanstvima Bozje reci staroga i novoga zaveta, cije prihvatanje ili odbacivanje od strane ljudi, ona donosi blagoslove ili sudove na zemlju.

"Јер како пада дажд или снијег с неба и не враћа се онамо, него натапа земљу и учини да рађа и да се зелени, да даје сјемена да се сије и хљеба да се једе,
Тако ће бити ријеч моја кад изиде из мојих уста: неће се вратити к мени празна, него ће учинити што ми је драго, и срећно ће свршити на што је пошљем"
( Isaija 55. 10 - 11 )
ša ti treba da se odlučiš da li su dva svedoka Bog, ako su stari i novi zavet, dakle Reč ili su ljudi. ako su ljudi kao što jesu onda ko su oni i kad delujku. kako reći da je to dejstvo u pariskoj revoluciji kad piše da je Gospod razapet u Jerusalimu ,a ne u parizu ,kao mestu, lokaciji za te događaje sa njima?!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Spedy.
Prihvati svedocanstvo reci i bices srecan.

Za Mrsavkica

Ovde se ne radi o Jerusalimu, vec o Duhovnom Sodomu i Misiru, gde je Gospod odbacen time sto su stanovnici toga grada odbacili svedocanstva dva svedoka i uveli masonsku Boginju razuma, sto se i dogodilo za vreme Francuske revolucije, a reformacija takodje odbacena i mnostvo vernih Hriscana pobijeno tokom mracnog srednjeg veka, upravo na tlu Francuske.

"И телеса њихова оставиће на улици града великог, који се духовно зове Содом и Мисир, где и Господ наш разапет би" ( otkrivenje 11. 7 - 8 )
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Spedy.
Prihvati svedocanstvo reci i bices srecan.

Za Mrsavkica

Ovde se ne radi o Jerusalimu, vec o Duhovnom Sodomu i Misiru, gde je Gospod odbacen time sto su stanovnici toga grada odbacili svedocanstva dva svedoka i uveli masonsku Boginju razuma, sto se i dogodilo za vreme Francuske revolucije, a reformacija takodje odbacena i mnostvo vernih Hriscana pobijeno tokom mracnog srednjeg veka, upravo na tlu Francuske.

"И телеса њихова оставиће на улици града великог, који се духовно зове Содом и Мисир, где и Господ наш разапет би" ( otkrivenje 11. 7 - 8 )
akcenatg je jqsan ,gfde i Gospod naš razapet bi.p ne možeš se ti igrati jasnim rečima. da se misli na tvoje razmnišljanje izostavlje bi bio pojamn gde i Gospod naš razapet bi,već samo da se zove duhovno sodom i misir. izrael je nazvan sodomom i misirom.ono što on danas čini a tek što će činiti je za Gospoda doista sodom i misir.
kad vidiš dva svedoka jasno ide čitav smisaoni opis. 42.,meseca ili 1260 dana. koji su ljudi živeli ako je to 1260. godina ,tolko godina? i svedočili ,kako stoji u opisu. zatim će biti obučeni u vreće,ili kožne odeće,ko je tu bio obučen u kožne odeće. imaće silu krv u vodama i vatre. ubijeni. tri i pol dana telesa jasno ovih će ležati na ulici. neće dati da ih stave u grobove.,likovaće. posle će glas sa neb ih pozvati. duh žćivota uće u njih. otriće na oči svih u nebo.
kako mislite tolke stvari preskočiti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne, tekst kaze "И телеса њихова оставиће на улици града великог, који се духовно зове Содом и Мисир, где и Господ наш разапет би" ( otkrivenje 11. 7 - 8 )

Stari zavet govori o dva grada
SODOMU i MISIRU - Egiptu, koji su pretstavljali jedne od glavnih centara nemorala i paganske filozofije, i gde se Bog konstantno sramotio, pa time i Hristos razapinjao gledano i sa strane progonstva Bozjeg naroda Izrailja i vernih Bozjih ljudi.

Ova slika Sodoma i Misira je uzeta kao simbol Francuske, koja je razapela Hrista time sto je zabranila ispovedanje vere i uvodjenje ateizma u simbolu slavljenja Boginje razuma.

Osim toga, u ovom tekstu se govori o GRADU VELIKOM, sto se nikako ne moze reci za Jerusalim.
 
Natrag
Top