Ko je po bibliji Ilija koji ce doci u poslednjem vremenu

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
@laodikeja
tko si ti
i kako češ ti provjeriti pa biti siguran da baš ti posjeduješ original sestre White

zašto te pitam
zato jer su njene spise adventisti u njenom vremenu dok je bila živa i zdrava falsificirali
njena lažna braća nisu dopuštala da sva svjetlost obasja ljude u tami grijeha

danas je u adventističkoj crkvi 100x veče zlo
jer ju vode jezuiti
jetuiti sjede u generalnoj konferenciji i diktiraju vjeru adventista
zato i vjerujete da je Duh Sveti nekakva treća osoba
danas je kuća adventistička najodvratnija i najpokvarenija bludnica, kćer crkve RIMOkatoličke

moje pitanje i dalje stoji

kako češ ti znati što piše u originalu
zato piše u Bibliji. zar sumnjaš u nju? ako bi njoj verovao onda je jasno kud je otišlo sve to sa elen vajt.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovde se mnogo iznose subjektivna misljenja, a sa druge strane se govori o proveri.

To znaci da je potrebno samoispitivanje svakome od vas..
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ovde se mnogo iznose subjektivna misljenja, a sa druge strane se govori o proveri.

To znaci da je potrebno samoispitivanje svakome od vas..
Biblija nije subjektivno mišlenje. a tačno je da ima ispitivanja ljudi više ne bi bilo ni subjektivnosti,al ispitivanja kroz Bibliju!
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Spedy, meni jeste Gospod objavio ko je Ilija, to su pojedinci unutar reformnog pokreta koji su podignuti od Gospoda za veliko delo probudjenja i reforme crkve ostatka, i pripremanje za objavu jevandjelja ovom svetu i skori Hristov dolazak u slavi.

Ellen White govoreci o Iliji svedoci da ce to biti pojedinac ili vise njih koji ce imati ulogu duhovnog reformatora crkve ostatka.

Evo njenog citata:

"Neko treba da dođe u duhu i sili Ilije, a kad se on pojavi, ljudi će reći: "Suviše si revan, ne tumačiš Pismo na ispravan način. Dozvoli da te naučim kako da objavljuješ svoju vest." "Bog te može poučiti više u jednom trenutku Svojim Svetim Duhom nego što ti možeš naučiti od velikih ljudi." (RH feb. 18. TM 119)

Dakle, Ilija je pojedinac ili vise njih koji ce raditi u Duhu i sili proroka Ilije, ali ce ga ljudi optuziti da ne tumaci bibliju ispravno, i ako ce on posedovati Svetoga Duha koji ce ga nauciti putu Gospodnjem.

Ovaj sam post kopirao da ti ga stavim pred nos kad za to dodje vreme!Nikakav ilija nije dosao u neke crkvene reforme to je cista izmisljotina jeresi,Ilija,Enoh ce doci u poslednje dane i propovedace 1260 dana gde ce ih i ubiti na sred ulice i njihova ce tela biti ostavljena za sramotu a kroz tri dana ce vaskrsnuti to su jedini i pravi proroci koje ce Bog poslati za poslednje pokajanje ljudi pred sudom a ne ti vasi Elen Vajtova,rassel,Jon smit i drugi.

Procitaj jos i Matveja gde Isus jasno kaze za Jovana krstitelja da je on Ilija,on je i tada bio samo ga jevreji nisu poznali kao ni ti sada.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ovaj sam post kopirao da ti ga stavim pred nos kad za to dodje vreme!Nikakav ilija nije dosao u neke crkvene reforme to je cista izmisljotina jeresi,Ilija,Enoh ce doci u poslednje dane i propovedace 1260 dana gde ce ih i ubiti na sred ulice i njihova ce tela biti ostavljena za sramotu a kroz tri dana ce vaskrsnuti to su jedini i pravi proroci koje ce Bog poslati za poslednje pokajanje ljudi pred sudom a ne ti vasi Elen Vajtova,rassel,Jon smit i drugi.

Procitaj jos i Matveja gde Isus jasno kaze za Jovana krstitelja da je on Ilija,on je i tada bio samo ga jevreji nisu poznali kao ni ti sada.
u pravu si za vreme delovanja ilije i dane od 1260 dana u 11.gl. otkrivenja ne pre toga,u izraelu. jovan je došao u duhu ilije da obrati očeve ka nauci dece. to se zbivalo. ali drugi deo za isti taj narod kojima je došao jovan mnogi brkaju,da obrati decu ka veri otaca ,nije se ispunio i čeka iliju u 11.gl. otkrivenja da to ispuni. to prenebegavaju današnje ilije i ilijinice!
no što se tiče enoha on je slika na crkvu koja treba biti uzeta pre velikih nevolja,jer je enoh uzet pre da ne vidi smrti ,pre potopa takođe.po delovanju i znacima dva svedoka u 11.gl. otkr. vidi se da njihovo dejstvo je ejdnako ilijinom i mojsijevom u vreme kad su delovali,mojsije u egiptu kod faraoina ,trovanje voda krvlju ,ilija silom vatre na neprijatelje Božje u vreme svedočanstva.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovim vasim komentarima ste sve rekli o vasem poznavanju pisma i krstenju Duhom.

Da vidimo sta rec Bozja kaze o pojavi Ilije.

ILIJA CE SE POJAVITI NEPOSREDNO PRE HRISTOVOG SLAVNOG DOLASKA:

"Ево, ја ћу вам послати Илију пророка пре него дође велики и страшни дан Господњи;
И он ће обратити срце отаца к синовима, и срце синова к оцима њиховим, да не дођем и затрем земљу" ( knjiga proroka Malahije 4. 5 - 6 )

ISUS GOVORI O DOLASKU ILIJE KAO O BUDUCEM VREMENU GDE CE ON UREDITI SVE ( sto snaci da ce posle Jovana doci drugi Ilija, jer Jovan je u vreme kada je Isus izgovorio ove reci bio vec pogubljen od Iroda, i nije mogao ispuniti ove Isusove reci da ce on doci i urediti sve, vec da ce u poslednje vreme doci drugi Ilija - Jovan je bio prvi ):

"И запиташе Га ученици Његови говорећи: Зашто дакле књижевници кажу да Илија најпре треба да дође?
А Исус одговарајући рече им: Илија ће доћи најпре и уредити све.
Али вам кажем да је Илија већ дошао, и не познаше га; него учинише с њиме шта хтеше: тако и Син човечији треба да пострада од њих.
Тада разумеше ученици да им говори за Јована крститеља" ( jevanđelje po Mateju 17. 10 - 13 )

Sto se tice tvrdnje da ce u poslednje dane doci Ilija i Enoh, to nije ucenje svetog pisma.
U otkrivenju se govori o dva svedoka koji propovedaju u periodu 1260 godina mracnog srednjeg veka, i njihovo ubistvo - sto se ispunilo u vreme Francuske revolucije i Robespjerove vladavine terora kada je ispovedanje vere bilo zabranjeno za 3,5 godina, i uvedeno slavljenje Boginje razuma.
Dva svedoka simbolicno pretstavljaju svedocanstva biblije staroga i novoga zaveta.

Biblija nije subjektivni misljenje, vec vi imate svoja licna subjektivna misljenja koja dodajete bibliji, a koja se na srecu lako prepoznaju kada se istina sagleda u kontekstu.

Ispitivanje se ne vrsi samo kroz bibliju, vec u molitvi da Gospod Duhom Svetim osvedoci coveka sta je istina.
Ja to osvedocenje imam, a tvoja je licna stvar da li ces ga traziti.
Dok to ne ucinis i ne dobijes, sve sto ovde iznosis je samo tvoje subjektivno misljenje.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@laodikeja
kada prestaneš prestupati Božji Zakon,
i odbaciš vjerovanje i učenje drugih da je Bog trojstvo
tek tada možeš primiti Duh Sveti
i onda češ biti osvjedočen od Boga i Krista, upučen dublje u istinu
vjerujem da češ tada primiti novu svjetlost

ti umišljaš kao i mnogu advenisti da primate poruke, svjedočenja od Boga,
ali to vas veliki varalica zavodi, pretvara se u anđela svjetlosti

ono što ti očekuješ da se adventistička crkva reformira u posljednje dane, neče se nikada ostvariti
rekao sam ti
samo pojedinci koji napuste crkvu imaju šanse da se spase

ako - kad stigneš i malo dublje se zamisliš u temi koju si pokrenuo,
zaključuje se da ti kušaš Gospoda

jer
brate mili ti sve znaš, tebi je Gospod sve objavio, osvjedočen si tko je ilija u posljednje dane,
tvrdiš da ti je sam Bog to posvjedočio a pitaš nas ovdje na forumu tko je taj ilija

ne radi se to tako brate-druže-kolega

kada Božji čovjek ima istinu od Boga onda je javno iznosi i ne odstupa ni milimetra
pa makar cijeli svijet stao

u svom prvom postu, Spasitelja si spomenuo jednom ili možda dvaput
a o sebi i tvojoj obitelji napisao si gotovo cijeli roman
i gdje se tvoje ja, moje ovo moje ono izgubilo u Kristu
nigdje, tebi se Krist izgubio pred oćima, iz srca, iz uma.
pitanje da li je ikada i bio tamo
izgleda ti kao mnogi drugi ljubiš Spasitelja nekoliko $$ mjesečno
jao si ga tebi ako se ne pokaješ i preobratiš

o numerologiji kojom se baviš neću trošiti snage i vremena
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
ILIJA CE SE POJAVITI NEPOSREDNO PRE HRISTOVOG SLAVNOG DOLASKA:/QUOTE]


Znači o tebi je pisao prorok Malahija pre 2500 godina. Razmišljao sam da li si ti ili Mršavkić "Ilija koji će doći " . Doduše mršavkić sa onom kostrijeti od "kamilje" kože i liči na Iliju ili Jovana mada nije u pustinji ali je u poljančetu a tu ima i skakavaca koji mogu da se jedu : Što da ne ? Jovan je jeo skakavce oni su lično Božija tvorevina , provereno iz pisma. Sad mi je jasan motiv samozvanih proroka. Oni žele da budu centralne figure oko kojih se sve vrti. Žele da imaju uticaj da budu istaknuti od drugih,uzvišeniji. Ako to nisu mogli da ostvare u biznisu ili recimo politici onda im se u religijskim krugovima ukazala prilika da zadovolje svoju bolesnu težnju za samouzvišavanjem od drugih kao da su svetiji, narcizam.
Kad smo već kod Ilije koji će doći to nisi ti Laodikeja. Možda ću te razočarati ali i želim da te razočaram jer to ako nije šala onda je tvoja bolesna težnja za uzvišivanjem. Tako si razotkrio tvoj pogrešan motiv zbog čega si vernik.
Ilija zaista treba da se pokaže u vremenu kraja što je malo diskutabilno na koji način će se to manifestovati ali je usko povezano sa proročanstvom o dolasku dva svedoka od kojih je jedan Ilija zbog duha koji poseduje. To će u stvari biti duhovi u ljudskom obličiju kao što je i Isus bio u ljudskom obličiju. U otkrivenju se vidi da će imati nadnaravne moći po kojim će se videti da nisu obični ljudi baš kao što je i Isus činio čuda da bi ljudi uopšte poverovali da je on Mesija.
Evo predlažem ti da učiniš neko čudo isceljenja ili da otvoriš ili zatvoriš nebo kako je opisano za dva svedoka da bi ti uopšte poverovao pod uslovom da sve to ne činiš u ime Elen Vajt.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tacno Spedy, kada Božji čovjek ima istinu od Boga onda je javno iznosi i ne odstupa ni milimetra
pa makar cijeli svijet stao
, i ja upravo to cinim, i ne odstupam ni milimetar, i stojim iza svake reci koju sam napisao.
Sve sto sam do sada izneo, posebno u tom prvom postu, je u cilju da se proslavi Gospod i njegovo delo, a ukaze gde se istina nalazi, i koji su njegovi pretstavnici koji rade u njegovo ime i sa njegovim autoritetom.

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
dragi moj laodikeja
NEMOŽEŠ ti proslavljati Boga,
ni Spasitelja,
sve dok se ne vratiš poslušnosti Zakonu

ti si daleko od istine, kao što je nebo daleko od zemlje
ni Bog ni Krist ne rade kroz tebe i ljude kao što si ti

Božji sluga poštuje svih 10.zapovijedi
a ti ih NE poštuješ
ukazao sam ti već nekoliko puta gdje grešiš

ti ne samo da činiš zlo,
već i druge navodiš da to isto čine

svaki put kad govoriš da je Duh Sveti nekakva treća osoba,
prestupaš prvu zapovijed Zakona i devetu

prvo to ispravi, a onda če ti se već ukazati kojim putem dalje

nemoj govoriti JA imam osobono svjedočenje od Boga da je Duh Sveti treća ličnost,
jer za takvu tvrdnju Bog nikada nikome neče dati svjedočanstvo
to nije Biblijski nauk, nego idolopoklonički

shvati da ovim svojim postupcima i naučavanjem NE slaviš Boga i Spasitelja,
nego sramotiš

moli za milost, dok još traje vrijeme
da ti se izbriše grijeh, i prosvijetli um
pa se preobratiš i pokaješ, da budeš spašen
 
Natrag
Top