Ko je po bibliji Ilija koji ce doci u poslednjem vremenu

Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Otkrivenje kada su u pitanju dva svedoka - govori simbolicnim jezikom.

Dakle, dva svedoka su stvar proslosti, i vezana su za 1260 godina mracnog srednjeg veka, i pojave ateizma u Evropi pokrenutim iskljucivoscu Rimokatolicke crkve, cime je zabranjeno ispovedanje vere pa time i simbolicno ubijena dva svedoka za 3,5 godina, nakon cega oni ponovo ozivljavaju, i svet se ponovo okrece veri i bibliji.

Proročanstvo o dva svedoka iz otkrivenja je bila stvar prošlosti i u vreme vaše Elen Vajt a evo zbog čega. Nikako joj nije odgovaralo da čeka ispunjenje tog proročanstva jer joj se žurilo sa danom suda i apokalipse kako bi gledala osudu nad svojim neprijateljima 1844 g. Kada bi čekala ispunjenje tog proročanstva automatski bi značilo da je dan suda poprilično daleko od njenog vremena a to joj nikako nije odgovaralo. Vi sad oživljavate njena tumačenja motivisana bolesnim željama za što skorijom osvetom koja se nije desila u njeno vreme.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Proročanstvo o dva svedoka iz otkrivenja je bila stvar prošlosti i u vreme vaše Elen Vajt a evo zbog čega. Nikako joj nije odgovaralo da čeka ispunjenje tog proročanstva jer joj se žurilo sa danom suda i apokalipse kako bi gledala osudu nad svojim neprijateljima 1844 g. Kada bi čekala ispunjenje tog proročanstva automatski bi značilo da je dan suda poprilično daleko od njenog vremena a to joj nikako nije odgovaralo. Vi sad oživljavate njena tumačenja motivisana bolesnim željama za što skorijom osvetom koja se nije desila u njeno vreme.

Vidis kad hoces kako lepo razmisljas!bravo pekane.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Otkrivenje kada su u pitanju dva svedoka - govori simbolicnim jezikom.

U otkrivenju postoje jedinih 1260 godina koji su vezani za vreme mracnog srednjeg veka, kada je zmija pocela sa progonstvom zene, odnosno novozavetne crkve.
U tom periodu nastupaju dva svedoka u vidu staroga i novoga zaveta koji su Hriscanski misionari prenosili u vrecama sirom sveta i pored progonstava i krstaskih ratova koji su protiv njih pokretani.

Ovaj period pocinje 538 godine kada su armije Vizantijskog cara Justinijana isterale Arijanske Ostrogote iz Rima i svu vlast predale Rimskom biskupu sa sve riznicom i vojskom, cime mu je omoguceno svo versko i politicko delovanje, a zavrsava se 1798 godine, kada je Napoleonova vojska pod vodstvom Generala Aleksandra Bertijea usla u Rim i zarobila Rimskog papu obavestivsi ga da papa vise ne obavlja nikakvu funkciju.

U to vreme, u Francuskoj nastupa vreme zabrane verskih okupljanja i ispovedanja vere, a uvedena je ateisticka filozofija klanjanja Boginji razuma, i to tacno za 3,5 godina, kako je biblija i prorekla, da ce dva svedoka propovedati 1260 godina, a potom biti ubijeni za 3,5 godina, nakon cega ce vera ponovo oziveti i ljudi se okretati bibliji.
1918 godine, osnovano je prvo i inostano biblijsko drustvo, i to u kuci najveceg protivnika vere u Boga Voltera, koji se zakleo da ce unistiti Hriscanstvo.

Dakle, dva svedoka su stvar proslosti, i vezana su za 1260 godina mracnog srednjeg veka, i pojave ateizma u Evropi pokrenutim iskljucivoscu Rimokatolicke crkve, cime je zabranjeno ispovedanje vere pa time i simbolicno ubijena dva svedoka za 3,5 godina, nakon cega oni ponovo ozivljavaju, i svet se ponovo okrece veri i bibliji.
mislim da si ti u problemu. smrt dva svedoka vi oćete preneti na simbol. telesa koja leže na ulici jerusalima vi kažete simbol. sve te jasne povezane stvari i događaje oćete preneti na simbol je opasna igra koja će koštati mnoge na Božjni dan. neka Bog bude u pomoći takima. jer storgo je napisano teško onom ko doda i oduzme.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
sestra White nije žurila nigdje
ne brini se za nju kolega
nego ti gledaj svoju dušu spasiti

adventisti su nastali iz mileritskog pokreta
propovjednik miler je bio uvjeren da če Spasitelj doći na zemlju 1844.g
i propovjedao je tu vijest svim srcem
pogreška je bila jasna tek kasnije
jer je sam Viliam Miller prihvatio Kristov drugi dolazak na zemlju koji su propovjedali njegovi prijašnji propovjednici Evanđelja , bez da dublje prouči Sveto Pismo

proročanstvo nije najavilo dolazak Krista, nego drugi svečani događaj
Isus nije imao doći na zemlju, nego preči iz SVETINJE nebeskog hrama u SVETINJU NAD SVETINJAMA
ljudi su tada vjerovali da je zemlja svetinja i to je bila kardinalna greška tog doba

Ellen White nije imala mržnju niti na svoje neprijatelje
pročitaj slobodno njezina djela i uvjeričeš se
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
sestra White nije žurila nigdje
ne brini se za nju kolega
nego ti gledaj svoju dušu spasiti

adventisti su nastali iz mileritskog pokreta
propovjednik miler je bio uvjeren da če Spasitelj doći na zemlju 1844.g
i propovjedao je tu vijest svim srcem
pogreška je bila jasna tek kasnije
jer je sam Viliam Miller prihvatio Kristov drugi dolazak na zemlju koji su propovjedali njegovi prijašnji propovjednici Evanđelja , bez da dublje prouči Sveto Pismo

proročanstvo nije najavilo dolazak Krista, nego drugi svečani događaj
Isus nije imao doći na zemlju, nego preči iz SVETINJE nebeskog hrama u SVETINJU NAD SVETINJAMA
ljudi su tada vjerovali da je zemlja svetinja i to je bila kardinalna greška tog doba

Ellen White nije imala mržnju niti na svoje neprijatelje
pročitaj slobodno njezina djela i uvjeričeš se

Pa vidič gdje vaša vjerovanja završavaju na nekim vračarama gdje navješćuju kristov dolazak.Koliko ja znam Isus je rekao kadće doći taj dan ni anđeli nebeski ni sin božiji neznaju već samo otac.Vi samo nastavite sa svojim naukovanjem za takve će pakao biti blaga kazna.:ludd/:
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
da imaš imalo kulture
nebi sestru White nazivala tako kako si napisala

dobro zboriš kada kažeš da nitko nezna osim Boga kada če Krist doći
dan je poznat - subota, ali datum, mjesec i godina su nepoznati

naša kršćanska vjera temelji se na Božjem Zakonu 10.zapovijedi i Spasitelju
mi ne sakrivamo Zakon od ljudi da bi mogli obraniti vjeronauk Biblije
nego naprotiv
svjedočimo ljudima uz otvoreno Sveto Pismo
Biblija nam je uvijek pri ruci gdje god išli
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Biblija je jedini pouzdan tumac sebe same.

Ona nedvosmisleno potvrdjuje da se dva svedoka pojavljuju u toku 42 meseca ili1260 prorockih godina mracnog srednjeg veka, u periodu kada Jerusalim treba da bude predan neznaboscima, i to istorijski vidimo u dogadjajima razorenja Jerusalima 70 godine nove ere od strane neznabozackog Rima, zatim u Islamskim osvajanjima Jerusalima, i potom u Hriscanskom Rimu koji je isao u krstaske pohode u Svetu zemlju.

Prema tome, iz ovoga se jasno zakljucuje da je pojava dva svedoka stvar proslosti.

PROGONSTVO NOVOZAVETNE CRKVE U PERIODU 1260 GODINA MRACNOG SREDNJEG VEKA:

"И знак велики показа се на небу: жена обучена у сунце, и месец под ногама њеним, и на глави њеној венац од дванаест звезда.
И беше трудна, и викаше од муке, и мучаше се да роди.
И показа се други знак на небу, и гле, велика црвена аждаха, која имаше седам глава, и десет рогова; и на главама њеним седам круна;
И реп њен одвуче трећину звезда небеских, и баци их на земљу. И аждаха стајаше пред женом која хтеде да се породи, да јој прождере дете кад роди.
И роди мушко, сина, који ће пасти све народе с палицом гвозденом; и дете њено би узето к Богу и престолу његовом.
А жена побеже у пустињу где имаше место приправљено од Бога, да се онамо храни хиљаду и двеста и шездесет дана"
( otkrivenje 12. 1 - 6 )

GAZENJE JERUSALIMA OD STRANE NEZNABOZACA U PERIODU OD 42 MESECA - 1260 PROROCKIH GODINA:

"И даде ми се трска као палица говорећи: Устани и измери цркву Божију и олтар, и оне што се клањају у њој;
А порту што је изван цркве, избаци напоље, нити је мери, јер је дана незнабошцима; и град свети газиће четрдесет и два месеца.
И даћу двојици својих сведока, и прорицаће хиљаду и двеста и шездесет дана обучени у вреће"
( otkrivenje 11. 1 - 3 )
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
da imaš imalo kulture
nebi sestru White nazivala tako kako si napisala

dobro zboriš kada kažeš da nitko nezna osim Boga kada če Krist doći
dan je poznat - subota, ali datum, mjesec i godina su nepoznati

naša kršćanska vjera temelji se na Božjem Zakonu 10.zapovijedi i Spasitelju
mi ne sakrivamo Zakon od ljudi da bi mogli obraniti vjeronauk Biblije
nego naprotiv
svjedočimo ljudima uz otvoreno Sveto Pismo
Biblija nam je uvijek pri ruci gdje god išli

Vićete nekom pričati o kulturi vi koji katoličku crkvu nazivate zvjerijom vrjeđate papu i pravoslavnu crkvu ne poštujete Isusovu majku već poštujete tu babu i svetiteje,ja barem tu babu ne nazivam pogrdnim rječima.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vićete nekom pričati o kulturi vi koji katoličku crkvu nazivate zvjerijom vrjeđate papu i pravoslavnu crkvu ne poštujete Isusovu majku već poštujete tu babu i svetiteje,ja barem tu babu ne nazivam pogrdnim rječima.

Ja licno nikoga iz pravoslavne i Rimokatolicke crkve nisam nazvao pogrdnim recima.
Ako se vratis na neke ranije komentare, sam mozes videti ko pogrdnim recima naziva i Adventisticku crkvu i Ellen White, nazivajuci sektom, vesticom..itd..

Pogresno, niko ne postuje babu Ellen White u smislu kao sto pravoslavni i Rimokatolici postuju svece.
Za Adventiste je Ellen White obicna zena kroz koju je Bog govorio svojoj crkvi.

Ti si vec nazvao pogrdnom recju Baba..i u jednom prethodnom komentaru si napisao "pa neka im bude njijova babuskara"

Ja za papu nikada nisam napisao da je deda, deduskara, ili bilo sta drugo, osim sto sam u pojedinim trenutcima koristio odredjene biblijske termine
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
@Antonija, Ellen White je jedna bolesna žena koja si je umislila da je proročica. Adventisti su ludi za njom jer im je obečala da će baš oni biti izabranici. Namjenila im je (ta baba) važnu ulogu u posljednjim vremenima, oni će biti spašeni, a svi mi drugi ćemo propasti jer ne držimo subotu. I u tome je sva kvaka. Njena djela su uglavnom izmišljotine i najvećim djelom klevete protiv Katoličke crkve i Pape.
Sirota neuka žena nikad nije čula za Pravoslavnu crkvu pa je nije imenovala, zato njeni sinovi to nastoje nadoknaditi. Ali, napisala je da je u 3 stoljeću Crkva napustilaKristov nauk i prigrlila mnogoboštvo. Zato Laodikeja i njemu slični to ponavljaju. Eto, tako da znaš. Smiješ se?
;) Pa, smij se, da...sve je to hrpa gluposti, ali oni vjeruju i cijelo vrijeme pokušavaju nas uvjeriti da smo "otpad". Priznaj da to nisi znala. Ali, eto, s ovom pošasti novih sljedbi i sekti, svašta ćemo još čuti.



Laodikeja, ti si licemjer i dok god budeš pisao na takav način kao što pišeš: ja nisam nikoga vrijeđao, ja sam fin...ja citiram Bibliju. Ti samo podmećeš biblijske citate, ti je izvrćeš i zlorabiš. Misliš da to ne vidimo?

Nevjerojatno je ako se ne možeš zasititi. Tvoje riječi koje neprestano ponavljaš ne izlaze iz tvog razuma nego srca koje ne ljubi. Sasvim sigurno. Inače bi se zapitao da li je to što radiš Isusu po volji. A neprestano lažeš i klevećeš.
Svejedno je da li zabijaš nož ili serviraš otrov malo po malo...svejedno ubijaš čovjeka. To su strasti koje ne daju čovjeku mira. Prigovaraš Vanhelsingu, a sebe ne vidiš?
Bezumni "Galaćani", kako vas je zavela ta vještica.
Ali, pročitali su vas...ne mogu ostavljati linkove, ali mogu citirati ljude koji su napisali da su bili adventisti, ali su ih napustili jer nisu mogli podnijeti vaše klevete protiv Katoličke Crkve.
Tako će vas ubrzo odbaciti i pravoslavci koje ste uspjeli nasamariti.





 
Poslednja izmena:
Natrag
Top