Ko je archangel Mihail: Isus bog ili andjeo?

Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Evo kako je iz Biblije


Mihael znaci "ko je kao Bog".

ne Bog, nego KAO Bog.

Jedino je Isus Hrist najblizi Bogu u svemu, kao Bozji SIN < Jedino je on kao Bog.

Mihael je ime Isusa na nebu
pre nego je dosao na Zemlju,zato njegovi ucenici to ne govore.
dakle ime Mihael je njegovo nebesko ime...

Na Zemlji je Isus Hrist.

zato se cesto kaze covek Isus Hrist. Iako on nije covek po svojoj prirodi, nego duhovno bice.
jer je bio na Zemlji kao Isus Hrist,.


1. Petrova 3:21, 22
21 Ono što je time bilo predočeno i vas sada spasava,a naime, krštenje
(koje nije uklanjanje telesne nečistoće, nego molba upućena Bogu za čistu savest),
na temelju uskrsenja Isusa Hrista.

22 On je Bogu zdesna, jer je otišao na nebo, i podloženi su mu anđeli i vlasti i sile.

Biblija kaze da je Isus Hrist iznad andjela, njihov je predvodnik.


iz same Biblije se vidi da je Isus Mihael.


Dalje u Danilu 10 :13 pise

Ali knez persijskog kraljevstva stajao mi je na putu dvadeset i jedan dan,

i gle, Mihailo,* jedan od najviših knezova, došao je da mi pomogne. A ja sam ostao tamo kod persijskih kraljeva.

Okolni citati ili reference su stihovi koji se odnose na Isusa Hrista

dakle sama Biblija nam daje odgovor ko je Mihael.

ovo su te reference:

Isus je rekao:
(Jovan 17:5) A sada ti, Oče, proslavi mene kod sebe slavom koju sam imao kod tebe prije nego je svet postao.
(Kološanima 2:10) I tako po njemu, koji je glava svake uprave i vlasti, imate puninu svega.
(1. Petrova 3:22) On je zdesna Bogu, jer je otišao na nebo, i podloženi su mu anđeli i vlasti i sile.

Dakle Biblija nam kaze da se ti stihovi odnosena Isusa
.............................................................................................
Takodje iz Otkrivenja vidimo da je Mihailo Isus Hrist

Otkrivenja 12:7-9

“I izbio je rat na nebu: Mihael i anđeli njegovi borili su se sa zmajem. I zmaj se borio,
i anđeli njegovi, ali nije nadvladao. I nije se za njih više našlo mjesta na nebu.
I bio je zbačen veliki zmaj, prazmija, koji se zove Đavo i Sotona, koji zavodi sav svet.
Bio je zbačen na zemlju, a s njim su bili zbačeni i anđeli njegovi”

Dakle Mihajlo se sa svojim andjelima borio sa Sotonom i pobedio ga je i zbacio.

Iz konteksta u Otkrivenju vidimo iz ostalih citata da je upravo Isus Hrist Taj koji se bori protiv Satane Djavola
i njegovih demona

I nakon zbacivanja Isus Hrist je taj koji postaje kralj Bozjeg kraljevstva na nebu.

Ko bi bio kralj Bozjeg Kraljevstva nego sam Isus Hrist.
To niko drugi ne moze biti.

u Otkrivenju 9 : 10-12
to pise
10 I začuo sam jak glas na nebu kako govori:
Sada je nastalo spasenje i moć i kraljevstvo Boga našega i vlast Hrista njegova,
jer je zbačen optužitelj braće naše, koji ih je dan i noć optuživao pred Bogom našim!
11 A oni su ga pobijedili krvlju Janjetovom i riječju svjedočenja svojega i nisu ljubili život svoj ni
onda kad su se suočili sa smrću.
12 Zato veselite se, nebesa i vi koji prebivate u njima! Teško vama, zemljo i more,
jer je Đavo sišao k vama, silno gnjevan, znajući da ima malo vremena!”


Dakle samo izucavanjem Biblijskih citata dolazimo do istine.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A da nista od ovog nije doslovno to ja znam, ali s njim tako razgovaram da bi shvatio, jer kako da mu drugacije objasnim?

Nekome ko misli da sve zna, tačnije ko veruje da je Bog lično pisao Sveto Pismo, i da isto treba doslovno shvatiti (posebno se ovo odnosi na njihovu opsesiju Stari Zavet) ne obraćajući pažnju na kontekst svake od knjiga (a one i te kako imaju samostalne kontekste) ne možeš drugačije neke stvari objasniti, ali nikada ne treba ići linijom njihovog predubeđenja, jer verovanja koja isti ispovedaju i kojima služe su veoma lukavo smišljena, tako da veoma lako mogu da nekoga (apologetu) ko pokušava da objasni, odvedu u herezu.

Shvati, njima moraš dokazati ljudski element Svetog Pisma, dokazati da svaka knjiga istog ima svoj samostalni kontekst (kako istorijski, tako i kulturološko teološki), da ne postoji kontekst celog PIsma (posebno ne onako kako ga Mileriti, ali i ostali produkti protestantizma shvataju).

Kada i ako to uspeš, moći ćeš uspešno pojasniti. Naravno pod uslovom da je taj neko spreman da prihvati tvoje pojašnjavanje.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Evo kako je iz Biblije


Mihael znaci "ko je kao Bog".

ne Bog, nego KAO Bog.

Jedino je Isus Hrist najblizi Bogu u svemu, kao Bozji SIN < Jedino je on kao Bog.

Mihael je ime Isusa na nebu
pre nego je dosao na Zemlju,zato njegovi ucenici to ne govore.
dakle ime Mihael je njegovo nebesko ime...

Na Zemlji je Isus Hrist.

zato se cesto kaze covek Isus Hrist. Iako on nije covek po svojoj prirodi, nego duhovno bice.
jer je bio na Zemlji kao Isus Hrist,.


1. Petrova 3:21, 22
21 Ono što je time bilo predočeno i vas sada spasava,a naime, krštenje
(koje nije uklanjanje telesne nečistoće, nego molba upućena Bogu za čistu savest),
na temelju uskrsenja Isusa Hrista.

22 On je Bogu zdesna, jer je otišao na nebo, i podloženi su mu anđeli i vlasti i sile.

Biblija kaze da je Isus Hrist iznad andjela, njihov je predvodnik.


iz same Biblije se vidi da je Isus Mihael.


Dalje u Danilu 10 :13 pise

Ali knez persijskog kraljevstva stajao mi je na putu dvadeset i jedan dan,

i gle, Mihailo,* jedan od najviših knezova, došao je da mi pomogne. A ja sam ostao tamo kod persijskih kraljeva.

Okolni citati ili reference su stihovi koji se odnose na Isusa Hrista

dakle sama Biblija nam daje odgovor ko je Mihael.

ovo su te reference:

Isus je rekao:
(Jovan 17:5) A sada ti, Oče, proslavi mene kod sebe slavom koju sam imao kod tebe prije nego je svet postao.
(Kološanima 2:10) I tako po njemu, koji je glava svake uprave i vlasti, imate puninu svega.
(1. Petrova 3:22) On je zdesna Bogu, jer je otišao na nebo, i podloženi su mu anđeli i vlasti i sile.

Dakle Biblija nam kaze da se ti stihovi odnosena Isusa
.............................................................................................
Takodje iz Otkrivenja vidimo da je Mihailo Isus Hrist

Otkrivenja 12:7-9

“I izbio je rat na nebu: Mihael i anđeli njegovi borili su se sa zmajem. I zmaj se borio,
i anđeli njegovi, ali nije nadvladao. I nije se za njih više našlo mjesta na nebu.
I bio je zbačen veliki zmaj, prazmija, koji se zove Đavo i Sotona, koji zavodi sav svet.
Bio je zbačen na zemlju, a s njim su bili zbačeni i anđeli njegovi”

Dakle Mihajlo se sa svojim andjelima borio sa Sotonom i pobedio ga je i zbacio.

Iz konteksta u Otkrivenju vidimo iz ostalih citata da je upravo Isus Hrist Taj koji se bori protiv Satane Djavola
i njegovih demona

I nakon zbacivanja Isus Hrist je taj koji postaje kralj Bozjeg kraljevstva na nebu.

Ko bi bio kralj Bozjeg Kraljevstva nego sam Isus Hrist.
To niko drugi ne moze biti.

u Otkrivenju 9 : 10-12
to pise
10 I začuo sam jak glas na nebu kako govori:
Sada je nastalo spasenje i moć i kraljevstvo Boga našega i vlast Hrista njegova,
jer je zbačen optužitelj braće naše, koji ih je dan i noć optuživao pred Bogom našim!
11 A oni su ga pobijedili krvlju Janjetovom i riječju svjedočenja svojega i nisu ljubili život svoj ni
onda kad su se suočili sa smrću.
12 Zato veselite se, nebesa i vi koji prebivate u njima! Teško vama, zemljo i more,
jer je Đavo sišao k vama, silno gnjevan, znajući da ima malo vremena!”


Dakle samo izucavanjem Biblijskih citata dolazimo do istine.

Hebrejski je znacenje - "ko je kao Bog?" sa znakom pitanja! To znaci da niko nije kao Jehova! Znaci to se na Isusa ne odnosi! Ne mozes ovo upotrebiti i reci da je Mihael "slican Bogu" jer tekst pisma i na drugom mestu kaze "ko je kao ja, nitko mi slican nije...i nikom necu dati slave svoje"!

Znaci to nije dokaz da je Isus Arhandjeo!
 
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Hebrejski je znacenje - "ko je kao Bog?" sa znakom pitanja! To znaci da niko nije kao Jehova! Znaci to se na Isusa ne odnosi! Ne mozes ovo upotrebiti i reci da je Mihael "slican Bogu" jer tekst pisma i na drugom mestu kaze "ko je kao ja, nitko mi slican nije...i nikom necu dati slave svoje"!

Znaci to nije dokaz da je Isus Arhandjeo!
Preskaces sve Biblijske dokaze da je |Isus Mihael :)da ponovim?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Hebrejski je znacenje - "ko je kao Bog?" sa znakom pitanja! To znaci da niko nije kao Jehova! Znaci to se na Isusa ne odnosi! Ne mozes ovo upotrebiti i reci da je Mihael "slican Bogu" jer tekst pisma i na drugom mestu kaze "ko je kao ja, nitko mi slican nije...i nikom necu dati slave svoje"!

Znaci to nije dokaz da je Isus Arhandjeo!

Upravo tako, Mi ka El. Naime "Mi" sa početka imena je upitni oblik i uvek se u hebrejskom upotrebljava da označi pitanje. Ime arhanđela kojeg ovi Mileriti u svojoj zabludi (da li zabludi? ) poistovećuju sa Isusom, doslovno znači "ko je moćan kao Bog?"

Ne mozes ovo upotrebiti i reci da je Mihael "slican Bogu" jer tekst pisma i na drugom mestu kaze "ko je kao ja, nitko mi slican nije...i nikom necu dati slave svoje"!

Naravno da se ne odnosi na Isusa, jer ni jednom anđelu ne reče: "Ti si sin moj". Ujedno ni jedan jedini od mnoštva anđela nije jednak Bogu. Isus na žalost Milerita, jeste, Otac, Sin, Duh Sveti nedeljivi su. Jedno i Jedino biće, a tri ipostasa - osobe - lica.

Ps. YHWH slave svoje nije nikome drugom ni dao. Isus jeste YHWH.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Preskaces sve Biblijske dokaze da je |Isus Mihael :)da ponovim?
Sta sam preskocio? Nista od onoga sto si napisala ne dokazuje da je on Mihael, a ime najmanje. Ako cemo tom logikom onda i ime Emanuel dokazuje da je on Bog! A objasnio sam lepo da ime na hebrejskom ne znaci "kao Bog" vec "da li je iko kao Bog"!
 
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Sta sam preskocio? Nista od onoga sto si napisala ne dokazuje da je on Mihael, a ime najmanje. Ako cemo tom logikom onda i ime Emanuel dokazuje da je on Bog! A objasnio sam lepo da ime na hebrejskom ne znaci "kao Bog" vec "da li je iko kao Bog"!
Dala sam Biblijske dokaze evo pa citaj BIBLISJKE CITATE IZ KOJIH SE VIDI DA JE ISUS MIHAEL

Evo kako je iz Biblije


Mihael znaci "ko je kao Bog".

ne Bog, nego KAO Bog.

Jedino je Isus Hrist najblizi Bogu u svemu, kao Bozji SIN < Jedino je on kao Bog.

Mihael je ime Isusa na nebu
pre nego je dosao na Zemlju,zato njegovi ucenici to ne govore.
dakle ime Mihael je njegovo nebesko ime...

Na Zemlji je Isus Hrist.

zato se cesto kaze covek Isus Hrist. Iako on nije covek po svojoj prirodi, nego duhovno bice.
jer je bio na Zemlji kao Isus Hrist,.


1. Petrova 3:21, 22
21 Ono što je time bilo predočeno i vas sada spasava,a naime, krštenje
(koje nije uklanjanje telesne nečistoće, nego molba upućena Bogu za čistu savest),
na temelju uskrsenja Isusa Hrista.

22 On je Bogu zdesna, jer je otišao na nebo, i podloženi su mu anđeli i vlasti i sile.

Biblija kaze da je Isus Hrist iznad andjela, njihov je predvodnik.


iz same Biblije se vidi da je Isus Mihael.


Dalje u Danilu 10 :13 pise

Ali knez persijskog kraljevstva stajao mi je na putu dvadeset i jedan dan,

i gle, Mihailo,* jedan od najviših knezova, došao je da mi pomogne. A ja sam ostao tamo kod persijskih kraljeva.

Okolni citati ili reference su stihovi koji se odnose na Isusa Hrista

dakle sama Biblija nam daje odgovor ko je Mihael.

ovo su te reference:

Isus je rekao:
(Jovan 17:5) A sada ti, Oče, proslavi mene kod sebe slavom koju sam imao kod tebe prije nego je svet postao.
(Kološanima 2:10) I tako po njemu, koji je glava svake uprave i vlasti, imate puninu svega.
(1. Petrova 3:22) On je zdesna Bogu, jer je otišao na nebo, i podloženi su mu anđeli i vlasti i sile.

Dakle Biblija nam kaze da se ti stihovi odnosena Isusa
.............................................................................................
Takodje iz Otkrivenja vidimo da je Mihailo Isus Hrist

Otkrivenja 12:7-9

“I izbio je rat na nebu: Mihael i anđeli njegovi borili su se sa zmajem. I zmaj se borio,
i anđeli njegovi, ali nije nadvladao. I nije se za njih više našlo mjesta na nebu.
I bio je zbačen veliki zmaj, prazmija, koji se zove Đavo i Sotona, koji zavodi sav svet.
Bio je zbačen na zemlju, a s njim su bili zbačeni i anđeli njegovi”

Dakle Mihajlo se sa svojim andjelima borio sa Sotonom i pobedio ga je i zbacio.

Iz konteksta u Otkrivenju vidimo iz ostalih citata da je upravo Isus Hrist Taj koji se bori protiv Satane Djavola
i njegovih demona

I nakon zbacivanja Isus Hrist je taj koji postaje kralj Bozjeg kraljevstva na nebu.

Ko bi bio kralj Bozjeg Kraljevstva nego sam Isus Hrist.
To niko drugi ne moze biti.

u Otkrivenju 9 : 10-12
to pise
10 I začuo sam jak glas na nebu kako govori:
Sada je nastalo spasenje i moć i kraljevstvo Boga našega i vlast Hrista njegova,
jer je zbačen optužitelj braće naše, koji ih je dan i noć optuživao pred Bogom našim!
11 A oni su ga pobijedili krvlju Janjetovom i riječju svjedočenja svojega i nisu ljubili život svoj ni
onda kad su se suočili sa smrću.
12 Zato veselite se, nebesa i vi koji prebivate u njima! Teško vama, zemljo i more,
jer je Đavo sišao k vama, silno gnjevan, znajući da ima malo vremena!”


Dakle samo izucavanjem Biblijskih citata dolazimo do istine.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Zar i ne dokazuje? Pa i samo ime Isus dokazuje da je On "Ego Eimi", ili hebrejski YHWH.
Oni tvrde da ne dokazuje al im prevod imena Mihael dokazuje da je Isus andjeo!

Dala sam Biblijske dokaze evo pa citaj
Sta si mi dala? Koji od tih stihova dokazuje da je Isus Mihael? Bas ni jedan jedini to ne dokazuje! Procitaj ih ponovo i nadji u njima gde pise da je Isus Mihael?

Stvarno to ne pise nigde!

Dalje u Danilu 10 :13 pise

Ali knez persijskog kraljevstva stajao mi je na putu dvadeset i jedan dan,

i gle, Mihailo,* jedan od najviših knezova, došao je da mi pomogne. A ja sam ostao tamo kod persijskih kraljeva.

Okolni citati ili reference su stihovi koji se odnose na Isusa Hrista

Ovo je jedan jedini tekst koji zasluzuje paznju..

A ni on ne dokazujeda je Isus Mihailo.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Oni tvrde da ne dokazuje al im prevod imena Mihael dokazujeda je Isus andjeo!

Takve gluposti se brate i dobijaju kada im prevode rade ljudi koji ni maternji jezik (Engleski) ne poznaju, o koine i hebrejskom da i ne govorim. (Rasel je morao da plati ogromnu kaznu jer su ga na sudu razotkrili da nema pojma grčki. Nije umeo ni da ga prepozna)

I bas taj tekst dokazuje da Isus nije Mihael, jer on Isusu ovde 'dolazi u pomoc' pa kako moze biti rec o istoj osobi? Pisete gluposti. Isus uopste nije Mihael!!! To je izmisljotina!

Upravo tako, ali neo arijanci, raselovci kao jedan od plodova Mileritskog ludila, moraju da se drže izmišljotine. Godi im ušima i umu "zaraženom" materijalizmom, mortalizmom i "prosvećenošću"....
 
Natrag
Top