Ko je archangel Mihail: Isus bog ili andjeo?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
I jos nesto. Ako pitas rabina, kako to MIHAILO GOVORI, a tekst kaze da JAHVE GOVORI. Zar to onda nije Isus. On ce ti objasniti da jevreji i za kralja kazu da je bog, jer predstavlja boga, za sudije da su bogovi jer rade u njegovo ime, i andjeli su bogovi jer govore u Bozje ime i predstavljaju ga. A to je zbog nedostatka izraza na hebrejskom. Njihov jezik je siromasan izrazima. Njima su sve to "elohimi", jer nemaju dovoljno reci da opisu razlicite vrste bozanskih i zemaljskih bica..

Jedan drugi rabin je to lepo objasnio primerom. Nemci imaju 100 razlicitih reci za "šrafciger" (jer su ga oni izmislili), a mi srbi imamo samo jednu jedinu rec "srafciger". Kada nemac zatrazi srafciger on obicno kaze tacno "koju vrstu srafcigera zeli", pa nema zabune, jer za svaki srafciger imaju drugi izraz. Ali nama je to sve jedan - "srafciger".

Zato kada srafciger zatrazis od naseg coveka, i kazes - "daj mi srafciger", on ti dodaje jedan, a ti vices "ne taj nego onaj drugi".. Slicno je na hebrejskom, oni ne razlikuju nebeska bica po izrazima, kao sto ni mi ne razlikujemo razlicite vrste srafcigera po nazivima. Njima su sve to ELOHIMI. U zavisnosti od konteksta se izvlaci znacenje...

Neko bi mogao reci, "pa jeste li vi ludi", kako mozete za "andjela reci da je bog"? Ali jevrej odgovara - "brate u cemu je problem, on govori u Bozje ime, predstavlja Boga, znas o cemu ti pricam, pa razumes me valjda." E tako oni ovo shvataju, a nama je nerazumljivo, jer nismo iz te kulture i mi za svako nebesko bice imamo drugaciji naziv!

Tako oni ni Mihaila ne shvataju doslovno, to ne znaci da je MIHAILO JAHVE jer pise da GOVORI JAHVE, nego to znaci da kroz njega govori Bog!

Znam sada ces reci, onda ni Isus nije Jahve. To je diskutabilno, jer zavisi od konteksta, o tome se moze nadugacko raspravljati, jer postoje brojni dokazi da jeste, koji su kontekstualne prirode! Zato su i fariseji razumeli da Isus za sebe tvrdi da je JAHVE i izjednacuje se sa Bogom. To oni nisu izvukli iz jednog izraza - "bog" vec iz konteksta.

Mihailo ovde svakako ne mora znaciti da je to Bog samo zato sto pise da JAHVE GOVORI. Ili kako vi kazete da je to zbog znacenja njegovog imena. To je nedovoljno da se time dokaze ovakav stav..

Zato sam uzdrazan, ali vama ovo treba (tj. mnogima od vas) da bi unizili Isusa i pretvorili ga u stvoreno bice. Zato vi insistirate da je on Mihailo!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
To je u viziji, to nije direktno.

Nije u viziji nego direktno, ali u obliku u kojem bi čovjek ostao živ.

Sta hoces da kazes, da su ga videli doslovno licem k licu i ostali zivi?
A ko je to rekao nečasni čovječe.

Pa zato i pise u NZ "Boga niko nikada nije video, jedinorodni Bog, koji je u narucju Ocevom, on ga objavi"!

Niko ga doslovno nije video ni jedan covek! Pa i Jakov kaze da je video Boga i ostao ziv, a nije! Niko ga nije video u slavi, videli su ga kao andjela ili u viziji!

A ko je to rekao?

Ne uci zvanicno, ali crkveni oci uce da se Bog moze pokazati u liku andjela.
A ti tvrdiš da PC uči da može biti i Mihailo i ovdje jasno lažeš.

A ko je rekao da nije?
Rekla je PC.

Ne ucimo mi jeresi!
Ma ne učite. Zato vas je Bog predao Demijurgu pa se ubijaju dva najveća prav. naroda.

I zbog jeresi i zbog grijeha.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Nije u viziji nego direktno, ali u obliku u kojem bi čovjek ostao živ.

Ne moze biti "direktno" ako je "prikriveno" - posredstvom andjela ili u viziji, ili u umanjenoj slavi! U tom slucaju je "indirektno", a ti kazes "direktno"..

Kazes ja sam "necasan", a svo vreme tvrdis da su ga videli doslovno! Pa to tvrdis!

Nauci da baratas izrazima, ako nista drugo! Ja ako govorim iz ormara, ja ne govorim tebi "direktno"! Isto tako ni Bog ne govori "direktno"!

A ko je to rekao nečasni čovječe

Pa sta se onda suprotstavljas, ako nisi rekao suprotno? Znaci jesi!

Kazes, ja necasan?

Pa ti izvrnes moje reci pa onda obaras!

A ti tvrdiš da PC uči da može biti i Mihailo i ovdje jasno lažeš.

Ja ne lazem! Nego ti izvrnes moje reci pa obaras. I to vidimo gore!

Ja napisem - "niko nije video Boga", a ti kazes "videli su ga", samo da bi mi kontrirao! I svo vreme se upinjes da dokazes kako su ga videli doslovno, a onda kada je jasno da niko nije video Boga, onda kao nisi to mislio doslovno!

__________________________________________

Isto je i sa ovim! Crkva ne uci da je Mihailo doslovno Isus! Bog moze govoriti kroz andjela ili se u njega pretvoriti! Ali nikako ne moze biti doslovno andjeo!

I sta je tu nejasno?

Hoces da kazes da je "Isus doslovno Mihailo"??? Pa kako moze Isus biti istovremeno zapovednik nebeske vojske, arhandjeo i Bog??? Pa Bog nije andjeo!

Pise da ce "sam Gospod sa zapovešću, sa glasom Arhandjelovim, i s trubom Božjom sići s neba"

---> sa glasom "ARHANDJELOVIM", Isus silazi! Znaci ne radi se o istoj osobi! To nije doslovno!


Pa nije Mihailo doslovno Isus!
Kako moze Bog biti andjeo?

Dakle, crkva je u pravu! Radi se andjelu koji izvrsava zadatak ili o simbolici! Isus nije Mihailo! A vi kazete da jeste doslovno!

Vama je doslovno, da bi ga unizili i nacinili stvorenim bicem! Kao sto to rade J.S.! A crkva to ne priznaje, jer to je jeres!

Ma ne učite. Zato vas je Bog predao Demijurgu pa se ubijaju dva najveća prav. naroda.

Od 1651. do 1674. englezi su ubijali holandjane! Obe zemlje su u to vreme bile protestantske. Engleska zvanicno anglikanska a Holandija kalvinisticka zemlja!

Dakle, braca protestanti se ubijali medjusobno!

I ti meni sad ovde pises o rodovima, i kako ste vi bolji, kako se vi ne ubijate medju sobom.. Pa nemoj molim te da nas pravis blesavim. Ako ti nisi ucio istoriju, ima ko jeste. I mogao bih do sutra da se nastavljam, ali necu da se bavim besmislicama.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ne moze biti "direktno" ako je "prikriveno"

i ne znaš šta je direktno, nije direktno uvijek u pravoj slavi.
posredstvom andjela ili u viziji, ili u umanjenoj slavi!
To ne znači da nije direktno Bog govorio. Ko je uopšte rekao da se Bog može vidjeti u punoj slavi?

Kazes ja sam "necasan", a svo vreme tvrdis da su ga videli doslovno! Pa to tvrdis!

Naravno da jesu doslovno, ali u obliku koji je za njih da ne bi umrli.

Nauci da baratas izrazima, ako nista drugo! Ja ako govorim iz ormara, ja ne govorim tebi "direktno"! Isto tako ni Bog ne govori "direktno"!

Vidiš da nemaš pojma o izrazima.

Jok nije govorio Mojsiju i 2 miliona Izr. koji su slušali.

Pa sta se onda suprotstavljas, ako nisi rekao suprotno? Znaci jesi!

Kazes, ja necasan?

Pa ti izvrnes moje reci pa onda obaras!

Naravno jer ti lupaš besmislice uvijek ubacuješ ili neke opšte poznate istine ili govoriš da sam ja nešto rekao.

Ja ne lazem! Nego ti izvrnes moje reci pa obaras. I to vidimo gore!

Ja napisem - "niko nije video Boga", a ti kazes "videli su ga",

Ja sam napisao i jedno i drugo.

I svo vreme se upinjes da dokazes kako su ga videli doslovno, a onda kada je jasno da niko nije video Boga, onda kao nisi to mislio doslovno!

Naravno doslovno, ali to ne znači u punoj slavi.

Isto je i sa ovim! Crkva ne uci da je Mihailo doslovno Isus!

A ti kažeš može biti.

Bog moze govoriti kroz andjela ili se u njega pretvoriti! Ali nikako ne moze biti doslovno andjeo!
I direktno govoriti. Pa ko je rekao da je Isus anđeo stvorenje.

Vama je doslovno, da bi ga unizili i nacinili stvorenim bicem!

Opet bezočno lažeš, ko je rekao da je Isus Mihailo anđeo stvorenje. Nevjerovatno koliko pokv. rasp.

Upravo mi dajemo ono gdje govori u prvom licu jedn. za Boga. Kako si nečastan pa to je nevjerovatno.

Od 1651. do 1674. englezi su ubijali holandjane!
Vi i tada i sada. Dakle velika razlika.

Obe zemlje su u to vreme bile protestantske. Engleska zvanicno anglikanska a Holandija kalvinisticka zemlja!
Ne lupaj gluposti kolinijalne sile su bile u raznim savezima što je uključivalo Francusku, Belgiju, Španiju, Portugal, Njemačku i Italiju.

Dakle, braca protestanti se ubijali medjusobno!
Zato je tvoja nauka besmislena, ista glupost kao da si rekao da su se ubijali protestanti u WW2 jer su se ubijali Njemci i Englezi.

Dakle debilizam žešći. Isto tako je i sa tim savezima kada su bile kolonije. Što se vidi po onome gdje si naveo čitav niz država koje su ratovale. Za razliku od vas u Ukrajini su samo 2 strane uz dobrovoljce koje ne računamo.

Dakle to je bratoubilaštvo.

I ti meni sad ovde pises o rodovima, i kako ste vi bolji, kako se vi ne ubijate medju sobom.. Pa nemoj molim te da nas pravis blesavim. Ako ti nisi ucio istoriju, ima ko jeste. I mogao bih do sutra da se nastavljam, ali necu da se bavim besmislicama.

Ne lupaj gluposti.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Arkanđeo MIHAEL NIJE
= SIN Yehoshua Pomazanik


=============


SIN G Yehoshua NIJE = Arkanđeo Mihael
.............................


Mk 8,33 – Yehoshua prijeti Sotoni -
Jud 9 – Mihael nema tu moć
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


Marko 8,33

A on se okrenu, pogleda svoje učenike pa zaprijeti Petru:

"NOSI SE OD MENE, SOTONO,

jer ti nije na pameti što je Božje, nego što je ljudsko!
-----------------------


Judina 1,9

Kad se Mihael arkanđeo s đavlom prepirao za tijelo Mojsijevo,

NIJE SE USUDIO IZREĆI POGRDAN SUD PROTIV NJEGA,

nego reče: "Spriječio te Gospodin!


=============
_____________

SIN G Yehoshua NIJE = Arkanđeo Mihael
...........................

Heb 1,6, 1.Pet 3,22 – Yehoshua je veći od anđela –

Heb 1,4 – Mihael ima inferiornije ime
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
HEBREJIMA 1:6

A opet, kad uvodi Prvorođenca u svijet, govori:

NEK PRED NJIM NICE PADNU SVI ANĐELI BOŽJI.
1. PETROVA 3:22

koji, uzašavši na nebo, jest zdesna Bogu,

POŠTO MU BIJAHU POKORENI ANĐELI, vlasti i sile.
-----------------------
Hebrejima 1,4

POSTADE TOLIKO MOĆNIJI OD ANĐELA

koliko je uzvišenije nego oni baštinio ime.

=============
______________
SIN G Yehoshua NIJE = Arkanđeo Mihael
...........................

Heb 1,6; Mt 28,18 – Yehoshui dana vlast -
Otk 22,8-9; Heb 2,5 – Mihaelu nije dana vlast
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Hebrejima 1,6

A opet, kad uvodi Prvorođenca u svijet, govori:

NEK PRED NJIM NICE PADNU SVI ANĐELI BOŽJI.
Matej 28,18

Isus im pristupi i prozbori:

"DANA MI JE SVA VLAST NA NEBU I NA ZEMLJI!
-----------------------
Hebrejima 2,5

Nije doista anđelima podložio budući svijet o kojem govorimo.
______________


Jedan od dokaza da Mihael nije = SIN G Yehoshua:
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Yehoshua je Prvi Sin Božiji, s desna je Ocu .
Mihael je jedan od prvih...ne prvi.
----------------------

Daniel 10,13
Knez kraljevstva perzijskoga protivio mi se dvadeset i jedan dan,

ali Mihael, JEDAN OD PRVIH Knezova, dođe mi u pomoć.
Ostavih ga nasuprot Knezu perzijskome,
 
Natrag
Top