Ko je archangel Mihail: Isus bog ili andjeo?

Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
G Yehošua NIJE Arkanđeo Mihael
..........................................................
Mk 8,33 – Isus prijeti Sotoni -
Jud 9 – Mihael nema tu moć
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Marko 8,33
A on se okrenu, pogleda svoje učenike pa zaprijeti Petru:
"NOSI SE OD MENE, SOTONO,
jer ti nije na pameti što je Božje, nego što je ljudsko!
-------------------------------------------------------------------
Judina 1,9
Kad se Mihael arkanđeo s đavlom prepirao za tijelo Mojsijevo,
NIJE SE USUDIO IZREĆI POGRDAN SUD PROTIV NJEGA,
nego reče: "Spriječio te Gospodin!
============================================
____________________________________
G Yehošua NIJE Arkanđeo Mihael
..........................................................

Heb 1,6, 1.Pet 3,22 – Isus je veći od anđela –
Heb 1,4 – Mihael ima inferiornije ime
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
HEBREJIMA 1:6
A opet, kad uvodi Prvorođenca u svijet, govori:
Nek pred njim nice padnu svi anđeli Božji.
1. PETROVA 3:22
koji, uzašavši na nebo, jest zdesna Bogu,
pošto mu bijahu pokoreni anđeli, vlasti i sile.
---------------------------------------------------------------
Hebrejima 1,4
postade toliko moćniji od anđela
koliko je uzvišenije nego oni baštinio ime.
============================================
____________________________________
G Yehošua NIJE Arkanđeo Mihael
..........................................................

Heb 1,6; Mt 28,18 – Isusu dana vlast -
Otk 22,8-9; Heb 2,5 – Mihaelu nije dana vlast
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Hebrejima 1,6
A opet, kad uvodi Prvorođenca u svijet, govori:
Nek pred njim nice padnu svi anđeli Božji.
Matej 28,18
Isus im pristupi i prozbori:
"Dana mi je sva vlast na nebu i na zemlji!
------------------------------------------------------------
Hebrejima 2,5
Nije doista anđelima podložio budući svijet o kojem govorimo.
_____________________________________


Jedan od dokaza da Mihael nije Isus Hrist:
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Isus je Prvi Sin Božiji, s desna je Ocu .
Mihael je jedan od prvih...ne prvi.
---------------------------------------------
Daniel 10,13
Knez kraljevstva perzijskoga protivio mi se dvadeset i jedan dan,
ali Mihael, JEDAN OD PRVIH Knezova, dođe mi u pomoć.
Ostavih ga nasuprot Knezu perzijskome,
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Arhandjeo je jedna od najvisih titula u andjeoskoj hijerarhiji.
Mihajlo Hebrejski MIHA-EL, znaci ONAJ KOJI JE KAO BOG.

Sledece tekstove koje cu citirati nedvosmisleno potvrdjuju da je Mihajlo drugo ime Gospoda Isusa Hrista.

MIHAJLO:

MIHAJLO VELIKI KNEZ: `A u to će se vreme podignuti Mihailo, veliki knez, koji brani tvoj narod; i biće žalosno vreme, kakvog nije bilo otkako je naroda do tada; i u to će se vreme izbaviti tvoj narod, svaki koji se nađe zapisan u knjizi. ( knjiga proroka Danila 12. 1 ).

MIHAJLO KNEZ VAS: `A on reče: Znaš li zašto sam došao k tebi? A sada ću se vratiti da vojujem na kneza persijskog; potom ću otići, i gle, doći će knez grčki.
Ali ću ti kazati šta je napisano u knjizi istinitoj. Nema nikoga da junački radi sa mnom u tom osim Mihaila, kneza vašeg. ( knjiga proroka Danila 10. 18 - 21 ).

MIHAJLO VOJVODA VOJSKE GOSPODNJE: `kad Isus beše kod Jerihona, podiže oči svoje i pogleda, a to čovek stoji prema njemu s golim mačem u ruci. I pristupi k Njemu Isus i reče Mu: Jesi li naš ili naših neprijatelja?
A On reče: Nisam; nego sam vojvoda vojske Gospodnje, sada dođoh. A Isus pade ničice na zemlju, i pokloni se, i reče Mu: Šta zapoveda gospodar moj sluzi svom?
A vojvoda vojske Gospodnje reče Isusu: Izuj obuću s nogu svojih, jer je mesto gde stojiš sveto. I učini Isus tako. ( knjiga Isusa Navina 5. 13 - 15 ).

MIHAJLO I ANDJELI NJEGOVI - ZBACIVANJE SOTONE: `I posta rat na nebu. Mihailo i anđeli Njegovi udariše na aždahu, i bi se aždaha i anđeli njeni.
I ne nadvladaše, i više im se ne nađe mesta na nebu.
I zbačena bi aždaha velika, stara zmija, koja se zove đavo i sotona, koja vara sav vasioni svet, i zbačena bi na zemlju, i anđeli njeni zbačeni biše s njom. ( otkrivenje Jovanovo 12. 7 - 9 ).

ISUS MIHAJLO:

ISUS KNEZ: I od Isusa Hrista, koji je Svedok verni, i Prvenac iz mrtvih, i Knez nad carevima zemaljskim, koji nas ljubi, i umi nas od greha naših krvlju svojom;

ISUS MIHAJLO VODJA NEBESKE VOJSKE - PASCE NARODE S PALICOM GVOZDENOM: `I videh nebo otvoreno, i gle, konj beo, i koji seđaše na njemu zove se Veran i Istinit, i sudi po pravdi i vojuje.
A oči su Mu kao plamen ognjeni, i na glavi Njegovoj krune mnoge, i imaše ime napisano, kog niko ne zna do On sam.
I beše obučen u haljinu crvenu od krvi, i ime se Njegovo zove: Reč Božija.
I vojske nebeske iđahu za Njim na konjima belim, obučene u svilu belu i čistu.
I iz usta Njegovih iziđe mač oštar, da njime pobije neznabošce; i On će ih pasti s palicom gvozdenom; i On gazi kacu vina i srdnje i gneva Boga Svedržitelja.
I ima na haljini i na stegnu svom ime napisano: Car nad carevima i Gospodar nad gospodarima.
( otkrivenje Jovanovo 19. 11 - 16 ).

ISUS SA GVOZDENOM PALICOM: `I rodi muško, sina, koji će pasti sve narode s palicom gvozdenom; i dete njeno bi uzeto k Bogu i prestolu njegovom. ( otkrivenje Jovanovo 12. 5 ).

Ja sam pomazao cara svog na Sionu, na svetoj gori svojoj."
Kazaću naredbu Gospodnju; On reče meni: "Ti si sin moj, ja te sad rodih.
Išti u mene, i daću ti narode u nasledstvo, i krajeve zemaljske tebi u državu.
Udarićeš ih gvozdenom palicom; razbićeš ih kao lončarski sud."
Sad, carevi, orazumite se; naučite se sudije zemaljske!
Služite Gospodu sa strahom, i radujte se s trepetom.
Poštujte sina, da se ne razgnevi, i vi ne izginete na putu svom; jer će se gnev Njegov brzo razgoreti. Blago svima koji se u Nj uzdaju! ( Psalam 2. 15 ).

U tekstu Isus Navin 5. 13 - 15 Isus navin se poklanja vojvodi vojske nebeske i ovaj to ne odbija.
U otkrivenju 19. 10 apostol Jovan se poklanja andjelu i ovaj to odbija sa obrazlozenjem da je i on sluga i da se Bogu treba pokloniti, sto znaci da je vojvoda vojske nebeske MIHAJLO i u starom i u novom zavetu sam Gospod Isus Hristos, vecni Bog, kome se zajedno sa ocem i Svetim Duhom jedino valja klanjati.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
ŠTO je ONAJ koji nosi ime - MIHAEL?
_________________________________________


MIHAEAL – ČOVJEK
===============================


1. LJETOPISA 5,13
Njihova su braća po svojim rodovima bila: MIHAEL, Mešulam, Šeba, Joraj, Jakan, Zija, Eber, sedmorica.

1. LJETOPISA 5,14
To su bili sinovi Abihajila, sina Hurija, sina Jaroaha, sina Gileada, sina MIHAELA, sina Ješišaja, sina Jahdona, sina Buza.

1. LJETOPISA 6,25
sina MIHAELA, sina Baaseja, sina Malkije,

1. LJETOPISA 7,3
Uzijevi sinovi: Jizrahja; Jizrahjini sinovi: MIHAEL, Obadja, Joel i Jišija, u svemu pet glavara.

1. LJETOPISA 8,16
MIHAEL, Jišpa i Joha bili su Berijini sinovi.

1. LJETOPISA 12,21
Kad se, dakle, vraćao u Siklag, prešli su k njemu od Manašeova plemena: Adna, Jozabad, Jedael, MIHAEL, Jozabad, Elihu i Siltaj, glavari tisućnici u Manašeovu plemenu.

1. LJETOPISA 27,18
nad Judinim Elihu od Davidove braće; nad Jisakarovim MIHAELOV sin Omri;

2. LJETOPISA 21,2
Joram je imao šestoricu braće, Jošafatovih sinova: Azarju, Jehiela, Zahariju, Azarju, MIHAELA i Šefatju. Svi su oni bili sinovi izraelskog kralja Jošafata.

EZRA 8,8
od Šefatjinih sinova: Zebadja, sin MIHAELOV, i s njim osamdeset muškaraca;

_______________________________________

H4317
מיכאל
mı̂ykâ'êl
me-kaw-ale'
..................................

From H4310 and (the prefixed derivation from) H3588 and H410; who (is) like God?; Mikael, the name of an archangel and of nine Israelites: - Michael.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Od H4310 i (s prefiksom izvod iz H3588) i H410; koji (je) kao Bog ?; Mikael, naziv anđeo I DEVET IZRAELACA: - Michael.
------------------------------------------------------------------------------
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Arhandjeo je jedna od najvisih titula u andjeoskoj hijerarhiji.

Mihajlo Hebrejski MIHA-EL, znaci ONAJ KOJI JE KAO BOG.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
dao sam ti gore masu istoznačnih stihova Biblijskih
u kojima se sa MIHAEL - oslovljavaju OBIČNI LJUDI

ŠTO si ti ljudi zato što imaju ime - ONAJ KOJI JE KAO BOG?

Mihajlo je i danas ime koje se koristi na zemlji i daje ljudima, odnosno - novorodjenoj muskoj pa i zenskoj deci "MIHAJLO, MIHAELA, MICHAEL, MICEL, MISA, MIGUEL..itd.. ).

Da li su ljudi Bogovi?

Ne.

Ali Isus je u ulozi Mihajlo - ONAJ KOJI JE KAO BOG, jer je to njegova karakterna osobina.

IME (Jevrejski "SHEM" u bibliji znaci "KARAKTER"

Isusov Bozanski karakter je olicen u imenu MIHAEL.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Da li je neko zapazio razliku izmedju Mihaila u danilu 10:13 i 1.Sol 4:16??? i Otk 12:7???
Knez kraljevstva perzijskoga protivio mi se dvadeset i jedan dan, ali Mihael, jedan od prvih Knezova, dođe mi u pomoć. Ostavih ga nasuprot Knezu perzijskome (Dn 10:13)
[TABLE]
[TR]
[TD]I nasta rat na nebu: Mihael i njegovi anđeli zarate se sa Zmajem. Zmaj uđe u rat i anđeli njegovi, (Otk 12:7)
Jer će sam Gospod sa zapovešću, sa glasom Arhanđelovim, i s trubom Božjom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najpre; (1.sol 4:16)
U starom zavetu Mihailo nema titulu arhandjeo,on je tada bio jedan od Prvih andjela.Nije receno na tom mestu da je prvi,ali koji je to prvi andjeo ???
Pa Bog mu je dao cak titulu prvog andjela ili predvodnika zbog svega sto je ucinio.
Nadalje zar ne primecujete u 1.Sol 4:16 da Isus Hrist jeste taj koji sa titulom Arhandjela, i trubom Bozjom silazi sa neba???
Ako je Isus, Bog Otac onda bi on prema 1.Sol 4:16 sisao sa neba sa (titulom),glasom Bozjim,i trubom Bozjom?,zar ne???? [/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Da li je neko zapazio razliku izmedju Mihaila u danilu 10:13 i 1.Sol 4:16??? i Otk 12:7???
Knez kraljevstva perzijskoga protivio mi se dvadeset i jedan dan, ali Mihael, jedan od prvih Knezova, dođe mi u pomoć. Ostavih ga nasuprot Knezu perzijskome (Dn 10:13)
[TABLE]
[TR]
[TD]I nasta rat na nebu: Mihael i njegovi anđeli zarate se sa Zmajem. Zmaj uđe u rat i anđeli njegovi, (Otk 12:7)
Jer će sam Gospod sa zapovešću, sa glasom Arhanđelovim, i s trubom Božjom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najpre; (1.sol 4:16)
U starom zavetu Mihailo nema titulu arhandjeo,on je tada bio jedan od Prvih andjela.Nije receno na tom mestu da je prvi,ali koji je to prvi andjeo ???
Pa Bog mu je dao cak titulu prvog andjela ili predvodnika zbog svega sto je ucinio.
Nadalje zar ne primecujete u 1.Sol 4:16 da Isus Hrist jeste taj koji sa titulom Arhandjela, i trubom Bozjom silazi sa neba???
Ako je Isus, Bog Otac onda bi on prema 1.Sol 4:16 sisao sa neba sa (titulom),glasom Bozjim,i trubom Bozjom?,zar ne???? [/TD]
[/TR]
[/TABLE]
Sta lupas ti?

Cak i da je Arhandjeo a nije (nego ste izmislili), to je opet samo uloga. Kao sto je Otac uloga i Sin je uloga, i Sinovi Bozji nisu doslovni (jer nisu nastali radjanjem) i mladozenja je uloga i pastir je uloga i muz je uloga i jagnje je uloga i jedinorodni je uloga i zena igra ulogu.

To su 'antropomorfizmi'!
Nista od toga nije doslovno!

I sad ti pokusavas na osnovu razlicitih uloga koje Bog vrsi, da odelis njega samog od sebe? Bog je i pastir i kralj i sudija i zakonodavac i advokat, i andjeo, mladozenja i muz i Otac i Sin!

On je sve to i mnogo vise od toga!
Jer nas Bog nema granice..

Razumes li ti covece, ili ti je samo da dodjes ovde da se ispucas i nestanes na sledecih godinu dana?
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top