Ko će biti vođen Crkvom Srbijom?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Jovan Prezviter je napisao(la):

Ali...važno je da su Petrove poslanice ili Pavlove POSTOJALE. Jesu li u I veku postojale? Imamo li onda Novozavetne spise u I veku?




Ok..ti si ona tvrda struja koja zagovara da su poslanice napisane u IV veku. Ja sam to već pisao. Posle sam ja kriv kada kažem da ti ne veruješ u postojanje poslanica u I veku i da su one napisane tek u IV.

Lepo si rekao "NEMAMO"(u I veku). Da, razum taj stav. NEMAMO jer su ih oci napisali u IV veku.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ok..ti si ona tvrda struja koja zagovara da su poslanice napisane u IV veku. Ja sam to već pisao. Posle sam ja kriv kada kažem da ti ne veruješ u postojanje poslanica u I veku i da su one napisane tek u IV.

Lepo si rekao "NEMAMO"(u I veku). Da, razum taj stav. NEMAMO jer su ih oci napisali u IV veku.

Navedi tko i kada ih je nazvao novozavjetnim. :) Zašto bih ja čovjeku koji "laže čim zine" vjerovao bez ikakvih dokaza.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Navedi tko i kada ih je nazvao novozavjetnim.

Imamo li mi Petrove poslanice ili ne u I veku? Šta ti kažeš? Imamo li Pavlove poslanice u I veku? Imamo li Judinu poslanicu u I veku? Imamo li Jakovljevu poslanicu u I veku? Imamo li jevanđelja u I veku? Ovo je mnogo važnije od samog naziva na kome ja ne insistiram uopšte. Imamo li mi ove knjige ili nemamo?

Ako NAMAMO onda je sasvim logično da su ih oci crkve napisali u IV veku. Ako IMAMO onda ih crkva u IV veku nije napisala. To je važno razumeti.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Zaista postoje bolesti za koje nema lijeka.

Inače, Hitler je mrzio katolike i Katoličku Crkvu, ali je za Martina Luthera imao samo riječi hvale, vidjet ćemo dolje.

A kada je riječ o nacizmu, Hitleru i protestantizmu važno je znati slijedeće:

Još u rujnu 1933. osnovana je tzv. „Reich church“, a evangelički biskup Ludwig Müller postao je njezin prvi biskup. Članovi „Reich church“ nazivali su se "njemačkim kršćanima", nosili su nacističke odore i pozdravljali nacističkim pozdravom.

1614792040041.png


Na ovoj fotografiji Hitler se pozdravlja s Ludwig Müller-om

Müllera je inače snažno podržao profesor Ernst Bergmann, koji je 1934. objavio dvadeset i pet točaka njemačke religije.
Među tih 25 točaka bile su i ove tri:

1. Židovski Stari zavjet, kao i dijelovi Novog zavjeta, nisu prikladni za novu Njemačku.

2. Krist nije bio Židov, nego nordijski mučenik kojeg su Židovi pogubili, ratnik čija je smrt spasila svijet od židovskog utjecaja.

3. Adolf Hitler je novi Mesija poslan na zemlju kako bi spasio svijet od Židova.

P.S. I najbolje je da je Laodikeja sam ovdje ostavio ove fotografije. Zapravo, i najpoštenije je da sam iskopa grob svojim lažima.

Moto njemačkih protestanata bio je "Svastika na prsima i križ u našim srcima",
kako se to vidi na donjem propagandnom plakatu.

1614792151093.png



Evo još jednom tko i što je Martin Luther bio za Adolfa Hitlera.

Adolf Hitler: „Luther je bio veliki čovjek, div. S jednim zamahom probio je sumrak, vidio Židova kako ga mi tek danas počinjemo gledati“.

Pogledajmo sada još, "iz pera" i priznanja adventista Zdravka Planta, kakako su Adventisti sedmog dana slavili rođendane svoga novog mesije Adolfa Hitlera.

Njemački adventisti su nastavili podupirati Hitlera i slavili su njegov 51. rođendan 11 dana nakon što je rat na zapadu eskalirao njemačkom invazijom na Dansku i Norvešku 9. travnja 1940. godine. (Dr. Zdravko Plantak, "The Silent Church: Human Rights and Adventist Social Ethics")

Nakon okupacije Čehoslovačke 16. ožujka 1939., adventisti još uvijek nisu imali nikakav prigovor nacističkoj vlasti. Čak su nalazili i opravdanje za nacističke okrutnosti. (Dr. Zdravko Plantak, "The Silent Church: Human Rights and Adventist Social Ethics")

A sada još da vidimo i čujemo što je o njima mislio i kako je Adolf Hitler tretirao katolike.

Adolf Hitler: „Crnac sa svojim fetišom daleko je superiorniji od katolika koji vjeruju u transupstancijaciju.“
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nema 1844., nema EGW u bibliji steta :)


Ima i te kako 1844 godine u bibliji, a ima i Ellen White.

1844 se nalazi u Danilu 8 i 9 poglavlje, gde Bog kaze proroku Danilu da ce Svetinja ocistiti posle 2300 godina, i daje mu polaznu tacku od dekreta da se Jerusalim ponvo sazida posle razorenja od strane Vavilona.

Taj dekret je izdat 457 godine pre Hrista, i racunajuci 2300 godina od 457 - dolazi se u 1844 godinu posle Hrista, kada je odpocelo ociscenje nebeske Svetinje u kojoj Isus posreduje u novozavetnom periodu - po TIPOLOGIJI ili predslici ociscenja zemaljske Svetinje jednom godisnje.

Taj dan je za Izrailjce predstavljao dan istraznog suda, pa je po toj TIPOLOGIJI 1844 godine odpoceo istrazni sud na nebu, koji predhodi Hristovom drugom dolasku u slavi, jer prorok Danilo kaze "da je Sin coveciji Isus dosao do starca Boga Oca, da je sud seo, i knjige su se otvorile"

To znaci da je 1844 godine odpoceo sud spitivanja nebeskih knjiga, i konacno odlucivanje ko je za carstvo nebesko a ko ne, i Isus od tog perioda obavlja zavrsno delo posredovanja za coveka u nebeskoj Svetinji nad Svetinjama, po TIPOLOGIJI sluzbe zemaljskog prvosvestenika u Svetinji nad Svrtinjama na da ociscenja jednom godisnje.

I kada Isus dodje po drugi put, to ce se unapred znati po izvestajima iz nebeskih knjiga.

Zao mi je sto protivnici nemaju svetlost o ovome, jer ovo je potpuno biblijski utemeljeno da ga niko ne moze pomaknuti iz mesta do kraja istorije sveta.

AMIN!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarnoslap, jel Mislis na ove ovde papine biskupe

преузимање (1).jpeg

images (2).jpeg
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Među 25 točaka njemačke religije bila je i ova:

Adolf Hitler je novi Mesija poslan na zemlju kako bi spasio svijet od Židova.
-------------------------
A tko su bili među onima koji su najviše voljeli svoga mesiju i slavili mu rođendane, evo:

Njemački adventisti su nastavili podupirati Hitlera i slavili su njegov 51. rođendan 11 dana nakon što je rat na zapadu eskalirao njemačkom invazijom na Dansku i Norvešku 9. travnja 1940. godine. (Dr. Zdravko Plantak, "The Silent Church: Human Rights and Adventist Social Ethics")

Nakon okupacije Čehoslovačke 16. ožujka 1939., adventisti još uvijek nisu imali nikakav prigovor nacističkoj vlasti. Čak su nalazili i opravdanje za nacističke okrutnosti. (Dr. Zdravko Plantak, "The Silent Church: Human Rights and Adventist Social Ethics")
 
Natrag
Top