Kako se izvrću stihovi iz Biblije u cilju dokazivanja lažnih učenja?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Slap pravi predstavu svojim jaranima, Marko i ja ne vidimo tvoje koment. a da ne bi mislio kako smo se uplašili, ja sam tvoje čak davao na FB grupama.

Onda možeš misliti kakvi su ti arg. kada sam ih ja širio dalje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nama kršćanima to nigdje nije zapovjeđeno. Niti je to zapovjedio Isus niti bilo tko od apostpla.

Netočno. Mi kršćani ne možemo kršiti subotu jer nam nigdje nije ni zapovjeđena. Subotni odmor zapovjeđen je samo Izraelcima.

Da vidimo da li Hriscanima nije zapovedjeno da drze subotu, ili je to zapovedjeno iskljucivo Izrailjcima.

"Jer koji sav zakon održi a sagriješi u jednome, kriv je za sve,
Jer onaj koji je rekao: ne čini preljube, rekao je i: ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik
zakona"
( Jakovljeva poslanica 2. 9-11 ).

Ovde apostol jasno kaze "DA KO PRESTUPI JEDNU ZAPOVEST OD DESET ( STO ZNACI I CETVRTU ZAPOVEST O SUBOTI ) DA JE ON POSTAO PRESTUPNIK ILI GRESNIK"

Mnogo je tekstova u bibliji koji zapovedaju drzanje SVIH deset zapovesti, a evo samo dva:


"I po tom razumijemo da ga poznasmo, ako zapovijesti njegove držimo.
Koji govori: poznajem ga, a zapovijesti njegovijeh ne drži, laža je, i u njemu istine nema;
(1 poslanica Jovanova 2. 3-5 ).

"Ovdje je trpljenje svetijeh, koji drže zapovijesti Božije i vjeru Isusovu" ( Otkrivenje Jovanovo 14. 12 )

Da vidimo da li su samo Izrailjci u starom zavetu drzali zapovesti i subotu.

"Blago čovjeku koji tako čini, i sinu čovječijemu koji se drži toga čuvajući subotu da je ne oskvrni, čuvajući ruku svoju da ne učini zla.
I neka ne govori tuđin koji pristane uz Gospoda: Gospod me je odlučio od svoga naroda; i neka ne govori uškopljenik: gle, ja sam suho drvo.
Jer ovako veli Gospod za uškopljenike: koji drže subote moje i izbiraju što je meni ugodno, i drže zavjet moj,
Njima ću dati u domu svom i među zidovima svojim mjesto i ime bolje nego sinova i kćeri, ime vječno daću svakome od njih, koje se neće zatrti.

A tuđine koji pristanu uz Gospoda da mu služe i da ljube ime Gospodnje, da mu budu sluge, koji god drže subotu da je ne oskvrne i drže zavjet moj,
Njih ću dovesti na svetu goru svoju i razveseliću ih u domu svojem molitvenom; žrtve njihove paljenice i druge žrtve biće ugodne na oltaru mom, jer će se dom moj zvati dom molitve svijem narodima" ( Isaija 56. 2 - 7 )

Dakle, spasenje je bilo namenjeno i za neznabosce, a ne samo za Izrailjce.


Nas kršćane Stari zavjet ne obvezuje, a Isus je svojim ponašanjem prema preljubnici pokazao kako se trebaju ponašati oni koji ga priznaju Bogom, kršćani.

Greh u starom zavetu je greh i u novom, a on podrazumeva krsenje Bozjih zapovesti, i Isus svojim dolaskom nije transformisao greh u pravdu, i dopustio ljudima u novom zavetu da krse njegove zapovesti, jer tada bi on priznao svoj poraz pred sotonom koji navodi ljude da krse zapovesti.

"Jer koji sav zakon održi a sagriješi u jednome, kriv je za sve,
Jer onaj koji je rekao: ne čini preljube, rekao je i: ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik
zakona"
( Jakovljeva poslanica 2. 9-11 ).

Apostol Pavle u Jevrejima poslanici 4 poglavlju jasno postavlja drzanje subote kao uslov za ulazak u zemaljski pocinak, i na kraju istorije u nebesko carstvo.

Hajde da vidimo.

Jevrejima poslanice 4 poglavlja, predstavlja jedan od najvećih dokaza u prilog važnosti postovanja Subote u novom zavetu.

Ovo poglavlje predstavlja Amanet ili zaveštanje apostola Pavla Hrisćanima u pogledu Subote i njenog značaja za spasenje i ulazak u Božje carstvo slave.

Naime, u Jevrejima poslanici 4 poglavlju - apostol Pavle koristi 2 izraza za reč "POČINAK"

Na prvom mestu to je Grčki izraz "Katapausis" ( Grcki: κατάπαυσις ).

Ovaj izraz se spominje u stihovima 1, 3, 5, 10, 11, Jevrejima poslanice 4 poglavlja.

Na drugom mestu to je Jevrejski izraz "Sabbatismos"

Ovaj izraz se spominje u 9 stihu istog poglavlja, i odnosi se na Subotnji počinak ili svetkovanje Subote.

U nastavku je priložen ceo tekst 4 poglavlja Jevrejima poslanice sa naznačenim izrzima pocinak, i to na Grčkom ( katapausis ) i Jevrejskom (Sabbatismos ).

"Da se bojimo, dakle, da kako dok je još ostavljeno obećanje da se ulazi u POKOJ Njegov, ne zakasni koji od vas.
Jer je nama objavljeno kao i onima; ali onima ne pomaže čuvena reč, jer ne verovaše oni koji čuše.
Jer mi koji verovasmo ulazimo u POKOJ, kao što reče: Zato se zakleh u gnevu svom da neće ući u POKOJ moj, ako su dela i bila gotova od postanja sveta.
Jer negde reče za sedmi dan ovako: i POČINU Bog u dan sedmi od svih dela svojih.
I na ovom mestu opet: Neće ući u POKOJ moj.
Budući, pak, da neki imaju da uđu u njega, i oni kojima je najpre javljeno ne uđoše za neposlušanje;
Opet odredi jedan dan, danas, govoreći u Davidu po tolikom vremenu, kao što se pre kaza: Danas ako glas Njegov čujete, ne budite drvenastih srca.
Jer da je Isus one doveo u POKOJ, ne bi za drugi dan govorio potom.
Dakle je ostavljeno još SUBOTNJE POČIVANJE narodu Božijem.
Jer koji uđe u POKOJ Njegov, i on POČIVA od dela svojih, kao i Bog od svojih.
Da se postaramo, dakle, ući u taj POKOJ, da ne upadne ko u onu istu gatku neverstva.
Jer je živa reč Božija, i jaka, i oštrija od svakog mača oštrog s obe strane, i prolazi tja do rastavljanja i duše i duha, i zglavaka i mozga, i sudi mislima i pomislima srca"

Dakle, ovaj tekst govori o dve vrste počinka koji su usko povezani i imaju duhovni značaj za čoveka i njegovo spasenje.

Naime, Jevrejima poslanica poziva čoveka da ulaskom u Subotnji počinak svake sedmice ( predstavljen izrazom "Sabbatismos" ) uđe u drugu vrstu počinka ( predstavljenim izrazom "Katapausis" ) koji Bog daje danas, a koji u kontekstu biblije predstavlja predukus večnog života i ulaska u večni pokoj u koji će verni ući prilikom Hristovog drugog dolaska u slavi.

Tekst u Jevrejima poslanici jasno kaže "da Jevreji kojima je bilo objavljeno ili dato obećanje o pokoju - nisu ušli u taj pokoj odnosno u obećanu zemlju ili "Katapausis" jer nisu prethodno ušli u Subotni počinak "Sabbatismos" vec su kršili zapovest o Suboti"

Apostol Pavle zato u tekstu daje savet "da mi ne budemo neverni kao Jevreji koji su kršili Subotu "Sabbatismos" i iz tog razloga nisu ušli u Božji počinak i obećanu zemlju "Katapausis" već da se postaramo da uđemo u taj počinak "Katapausis" u koji je jedino moguće ući ulaskom u
Subotni pokoj ili "Sabatismos" svake sedmice, odnosno - poštovanjem Subote koja predstavlja simbol večnog Božjeg pokoja u koji će verni ući prilikom Hristovog drugog dolaska u slavi.

Zato apostol Pavle i piše u 9 stihu gde i koristi ovaj izraz "Sabatismos" koji označava svetkovanje Subote - da je narodu Božjem ostavljen Subotnji odmor ili počivanje.

Izraz "počinak - katapausis" u Jevrejima poslanici ima više značenja.
On označava duhovni počinak u koji vernik ulazi ostvarivanjem lične zajednice sa Bogom i napuštanjem greha i grešnog života i stanja u grehu u kome se do tada nalazio, to je oslobođenje iz ropstva greha.

On označava i konačni ulazak u počinak i nebesko carstvo prilikom Hristovog drugog dolaska u slavi.

Za razliku od toga, izraz "Sabbatismos" označava ulazak u Subotni mir svake sedmice, koji je preduslov da bi vernik ušao u pokoj ili "Katapausis"
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Pogledajte sada ovo izvrtanje stiha.

NISMO POD ZAKONOM. I onda samo za subotu kažu, a ne kažu za ostale zapov.


Rimljanima 6,14Jer grijeh neće vama obladati, jer nijeste pod zakonom nego pod blagodaću.

OBJAŠNJENJE STIHA.

Pod zakonom nisu oni koji ga drže, a ne da to znači da se ne treba držati zakon ili kako vole nazovi hrišćani da kažu subotu.

Npr. ko drži zakon nije pod zakonom nego pod milošću Božjom, kriminalci koji krše zakon neke države su na udaru zakona.

Tako i u Bibliji. A ne da to znači da se ne treba držati subota.


Luka 16,17

Lakše će nebo i zemlja proći, negoli propasti i jedan potezić Zakona.


Jakovljeva 2,10

Ta tko sav Zakon uščuva, a u jednome samo posrne, postao je krivac svega.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Даље, Адаму у рају није дата никаква друга заповест (да дели дане на радне и празничне) осим да обрађује и чува Едемски врт, и да не једе од дрвета живота (1Мој. 2.15-17)

---------------------
-Pa čim mu je posvetio subotu, znači da mu je dao zapovijest da odmara. Nije mu dao zapovijest da radi svaki dan. Čim neko radi treba i da odmara.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
evo primjera LAŽIRANJA
===============================


IZAIJA 9,5 – SIN = BOG OTAC ???
======================================
IZAIJA 9,5
Jer, DIJETE nam se RODILO,

SINA DOBISMO; na plećima mu je vlast.
Ime mu je:

Savjetnik divni,

BOG SILNI,

OTAC VJEČNI,


Knez mironosni.
-------------------------------------------------------
Da je Sin G Yehošu = Otac,

propovijedaju TTTejci, i još neki,

i dokazuju Izaijom 9,6.

........................................

ALI –

pri tome sami sebi ruše Osnovu TTT nauka,

i pri tome stvaraju sami sebi i Bibliji - kontradikciju!

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Osnova nauka TTT – piramidalna trokutina - kaže

OTAC NIJE SIN

SIN NIJE OTAC!




-----------------------------

G Yehošua kaže Otac je veći od mene.

Otac je Yehošui glava!



Kako onda mogu biti ISTI?!



---------------------------------------



Najvažnije od svega!

Da li je Izaija 9,6 – proroštvo za G Yehoshuu?
Ako – je! -

GDJE je u NZ

Ispunjenje toga proročanstva?

Gdje su G Yehošuu u NZ zvali:
BOŽE Yehošua SILNI
OČE Yehošua VJEČNI?




U kojem NZ stihu Yehoshui daju TA zvanja?


NEMA niti jednoga stiha takova!

Kad je sam G Yehošua reko:

JA SAM BOG SILNI !
JA SAM OTAC VJEČNI !

Nikad nigdje!
Dapače – jasno se odvaja od Boga Oca JHVH.

-----------------------------------------------------------------------------



Pogledajmo ovaj prijevod - ispravni -

jer nije kontradiktoran kao "oficielni".
Ovako bi Židovi preveli taj stih.

---------------------------------------------


IZAIJA 9,5

Jer nam se rodi

dijete( SIN JEHOSHUA KRIST),

sin (JEHOSHUA KRIST) nam se dade,

i na ramenu svome imat će vlast;
-------------------------------------------------------

i
-------------------------------------------------------
(BOG JEDINI OTAC JHVH)

divni Savetnik, silni Bog, večni Otac,

dade mu (SINU JEHOSHUI KRISTU)

ime
--------------------------
"Knez mira".
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
mire000 said:

To nije ucenje Pisma, vec tvoja rec!
Nikakav zakon se ne zahteva, to su gluposti!

---------------------------------------


Matej 19,17 A on reče mu: što me zoveš blagijem? Niko nije blag osim jednoga Boga. A ako želiš ući u život, drži zapovijesti.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
IVAN 14,6 - CILJ SE IZBACUJE !!!
============================

Ivan 14,6
Odgovori mu Isus: "Ja sam Put i Istina i Život:
==================================
IZBACUJE SE NAJVAŽNIJE -
----------------------------------------
NITKO NE DOLAZI OCU = BOGU JEDINOME JHVH
OSIM PO MENI.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

G Yehošua je PUT – ALI – NIJE i CILJ
G Yehošua je PUT DO CILJA
TKO je CILJ?
Cilj je Bog Otac JHVH.

Tko je OŽIVIO MRTVOGA G Yehošuu?
Bog Jedini Otac JHVH!
------------------------------------------------------------------------------------

G Yehošua kaže da se ne može do Boga – znači sam kaže da nije Bog,
G Yehošua kaže da se do Boga JHVH dolazi Po Njemu – po G Yehošui.
Spasenje je Od Boga Oca JHVH,
a G Yehošua je posrednik do Boga Oca JHVH.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
ISUS BOG - BIBLIJSKI TEKSTOVI ZA PROUCAVANJE

OTAC I SIN VECNI BOG - uporedni tekstovi:

  • Bog prvi i poslednji - Knjiga proroka Isaije 44. 6 / 41. 1 - 4
  • Isus (Alfa i Omega ) prvi i poslednji - Otkrivenje Jovanovo 1. 7 - 8 / 11. 16 - 17 / 21. 5 - 7 / 22. 12 - 13
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bog car nad carevima i gospodar nad gospodarima, vecni Bog koga niko nije video i koji prebiva u
svetlosti kopjoj se ne moze pristupiti - 1 poslanica Timotiju 6. 14 - 16
- Isus car nad carevima i gospodar nad gospodarima - Otkrivenje 19. 14 - 16 / 17. 14
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
  • Pogledace na mene Boga koga su proboli - Knjiga proroka Zaharije 12. 9 - 10
  • Isus je proboden - Jevandjelje po Jovanu 19. 31 - 37 /
  • Isusov drugi dolazak, ugledace ga koji su ga proboli - Otkrivenje Jovanovo 1. 7
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isusu predano kraljevstvo i njegova vlast vecna, on je poceo da vlada kao kralj - knjiga proroka Danila 7.
13 - 14
- Bogje poceo da vlada kao kralj - Otkrivenje 11. 17 / 19. 16
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  • Bog pastir - knjiga proroka Isaije 40. 9 - 11
  • Isus pastir dobri - Jevandjelje po Jovanu 10. 11 - 14
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  • Stena bese Bog - 5 knjiga Mojsijeva 32. 1 - 5
  • Bog stena vecna - knjiga proroka Isaije 26. 4
  • Stena bese Hristos - 1 Korincanima poslanica 10. 1 - 4
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  • Bog ce macem kazniti svako telo - knjiga proroka Isaije 66. 13 - 18
  • Isus ce kazniti Macem - Otkrivenje Jovanovo 11. 19 - 16
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  • Boga slavite u srcima svojim - knjiga proroka Isaije 8. 12 - 13
  • Isusa Gospoda slavite u srcima svojim - 1 poslanica Petrova 3. 15
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  • Obasjavace ih Bog - Otkrivenje Jovanovo 21. 22 - 23 / 22. 5
  • Obasjace te Isus - Efescima poslanica 5. 14
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  • Odmah ce u svoj Hram doci Bog - knjiga proroka Malahije 3. 1
  • Isus dolazi u Hram - Jevandjelje po Luki 4. 16 / Jevandjelje po Mateju 21 poglavlje
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  • Bog dunu Duh u nos Adama - 1 knjiga Mojsijeva 2. 7
  • Isus dunu Sveti Duh na apostole - Jevandjelje po jovanu 20. 22
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  • Bozji svedoci - knjiga proroka Isaije 43. 10 - 13
  • Isusovi svedoci, on je Bog - Dela apostolska 1. 8
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus dolazi kao Bog - Titu poslanica 2.13
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus vecni Bog - Psalam 102. 20 - 29 / Jevrejima poslanica 1. 8 - 12
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
  • Gledacemo lice Bozje i njegovo ime bice na celima spasenih - Otkrivenje 22. 3 - 4
  • Gledacemo lice Isusovo - Jevandjelje po Jovanu 16. 16 - 22 / 1 poslanica Jovanova 3. 2
  • Boga niko nikad nije video, sto znaci da ce spaseni gledati lice Isusovo - 1 poslanica Jovanova 1. 18 /
1 poslanica Timotiju 6. 14 - 16
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus Bog - Jevandjelje po Jovanu 20. 26 - 29
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus Bog otac - Jevandjelje po Jovanu 14. 8 - 14
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Molitve upucene Isusu jer je on Bog - Dela apostola 22. 16 - 19 / 7. 59. 60 / 1 poslanica Korincanima 1. 2
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bozji Duh je Hristov Duh, on je Bog - Rimljanima poslanica 8. 9 - 10
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Pomenuo bih jos tekst iz 1 knjige Mojsijeve 1. 26 27 gde Bog kaze obracajuci se dvema ostalim licnostima Bozanskog trojstva DA NACINIMO COVJEKA PO SVOJEMU OBLICJU, KAO STO SMO MI, KOJI CE BITI GOSPODAR OD RIBA MORSKIH, I OD PTICA NEBESKIH... U ovom tekstu za rec Bog koristi se izraz ELOHIM. Imenica Elohim oznacava mnozinu i aludira na vise osoba. Kada Bog ovde kaze DA NACINIMO, on se ovde ne obraca Andjelima, vec dvema licnostima sebi ravnim koji cine trojedinog Boga, jer tekst kaze da nacinimo po svome oblicju, koliko likom, toliko i sa moci razuma, slobodne volje, i vladanja.
Ovo je vezano i za tekst iz 1 knjige Mojsijeve 11. 6 - 8 u vezi gradjenja Vavilonske kule, gde Gospod kaze `HAJDE DA SIDJEMO DA IM POMETEMO JEZIKE... a iz konteksta celog teksta 11 poglavlja moze se videti da je upravo Bog sisao da vidi ljude kako grade kulu, a ne Andjeli, sto se moze zakljuciti da se on ovde obraca ostalim dvema licnostima Bozanskog trojstva.
Zakljucak je dakle taj, da su tri licnosti u starom zavetu delovale kao jedno, odnosno jedan Bog..
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
ajd ti daj samo jedan stih u jednom postu
ali
daj KOMPET STIH
tako da svi vidimo DAL U TOM STIHU
piše baš TO što ti tvrdiš

A TI to ne radiš
zato jer TO što tvrdiš NE piše u tom stihu

točnije - TO što tvrdiš NE POSTOJI u Istinitoj Bibliji
jer - NIJE istina
 
Natrag
Top