Kako se izvrću stihovi iz Biblije u cilju dokazivanja lažnih učenja?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
ajd ti daj samo jedan stih u jednom postu
ali
daj KOMPET STIH
tako da svi vidimo DAL U TOM STIHU
piše baš TO što ti tvrdiš

A TI to ne radiš
zato jer TO što tvrdiš NE piše u tom stihu

točnije - TO što tvrdiš NE POSTOJI u Istinitoj Bibliji
jer - NIJE istina


Proveri sam u kontekstu.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
ja ZNAM i vidio sam
TO što tvrdiš NE piše u naznaci stiha kojim želiš TO dokazati
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onda ne poznajes pismo, ili svesno iznosis neistine, jer SVE tako pise kako je i navedeno.

Svi atibuti koji se u starom i novom zavetu primenjuju na Boga, biblija kaze da je to Isus.

Navedeni primeri: "BOG JE ALFA I OMEGA PRVI I POSLEDNJI, TO JE I ISUS, BOG JE CAR NAD CAREVIMA I GOSPODAR NAD GOSPODARIMA, TO JE I ISUS, BOG JE PASTIR STADU, TO JE I ISUS, BOGA CE POGLEDATI KOGA SU PROBOLI, ISUS JE PROBODEN NA KRSTU, STENA BESE BOG, TO JE I ISUS, BOG CE MACEM KAZNITI SVAKO TELO, TO CE URADITI ISUS, OBASJACE TE BOG, TO CE UCINITI ISUS, BOG CE DOCI U HRAM, ISUS DOLAZI U HRAM, GLEDACEMO LICE BOZJE I NJEGOVO IME BICE NA CELIMA, GLEDACEMO ISUSA...itd..."

Dakle, sve sto se kaze za Boga u starom i novom zavetu, biblija primenjuje na Isusa, sto znaci da je Isus taj starozavetni i novozavetni Bog.
Naravno uz Oca, jer Bog Otac i Isus su Bozanske licnosti.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
ajmo onda SAMO na Alfa & Omega
=================================


OTKRIVENJE 1,1

Otkrivenje ISUSA KRISTA: njemu ga dade BOG……

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Tko je BOG - koji je SINU G Jehoshui - DAO Otkrivenje?
BOG JEDINI OTAC JHVH!
Time jasno rečeno – SIN G Jehoshua - NIJE BOG,
jer postoji samo Jedan Bog – Otac JHVH!


Kroz cijelo Otkrivenje imamo DVOJICU –

Jedan je Bog Otac JHVH - Drugi je SIN G Jehoshua.


SIN G Jehoshua nije Bog – ne zna budućnost – što je i sam rekao.

Zato Jedini Bog Otac JHVH, daje SINU G Jehoshui – Otkrivenje.

Jer samo Bog Otac JHVH zna budućnost.


Dvoje ih je. Jasno su odvojeni –

Jedan je SIN G Jehoshua – Drugi je Bog Otac JHVH.
---------------------------------------------------------------------------------------------

OTKRIVENJE 1,8

Ja sam Alfa i Omega, GOVORI GOSPODIN BOG

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


GOSPODIN BOG OTAC JHVH GOVORI - JA SAM ALFA I OMEGA.

Ne govori SIN G Jehoshua
– jasno rečeno – govori Bog Otac JHVH.

Ponovno pročitaj prvi stih Otkrivenje 1,1
-----------------------------------------------------------
A&O JE BOG OTAC JHVH
SIN G Jehoshua
nije ni Bog ni A&O

===================================

jasno dokazano - SAMO sa JEDNIM stihom
da A&O NIJE SIN G Jehoshua
NEGO - Jedini BOG Otac JHVH
____

nemoj sad ič na nešto drugo
OSTANI na A&O dok TO ne riješimo
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Htio sam nešto napisati vezano za temu, ali sam se sjetio da to ne pomaže Piramidi 4.

Ima čovjek muku bio je osvjedočen da je isus Bog pa ga stalno to muči.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da vidimo ko je u bibliji ALFA I OMEGA - PRVI I POSLEDNJI.

1:8 Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospod, Koji jeste, i koji beše, i koji će doći, Svedržitelj.
1:9 Ja Jovan, koji sam i brat vaš i drug u nevolji, i u carstvu i trpljenju Isusa Hrista, bijah na ostrvu koje se zove Patam, za reč Božiju i za svedočanstvo Isusa Hrista.
1:10 Bijah u duhu u dan nedeljni, i čuh za sobom glas veliki kao trube koji govoraše:
Ja sam Alfa i Omega, Prvi i Poslednji;
1:11 I šta vidiš napiši u knjigu, i pošlji crkvama koje su u Aziji: u Efes, i u Smirnu, i u Pergam, i u Tijatir, i u Sard, i u Filadelfiju, i u Laodikiju.
1:12
I obazreh se da vidim glas koji govoraše sa mnom; i obazrevši se videh sedam svećnjaka zlatnih,
1:13 I usred sedam svećnjaka
kao Sina čovečijeg, obučenog u dugačku haljinu, i opasanog po prsima pojasom zlatnim.
1:14 A glava Njegova i kosa beše bela kao bela vuna, kao sneg; i oči Njegove kao plamen ognjeni;
1:15 I noge Njegove kao bronza kad se rastopi u peći; i glas Njegov kao huka voda mnogih;
1:16 I držaše u svojoj desnoj ruci sedam zvezda, i iz usta Njegovih izlažaše mač oštar s obe strane, i lice Njegovo beše kao što sunce sija u sili svojoj.

1:17 I kad Ga videh, padoh k nogama Njegovim kao mrtav, i metnu desnicu svoju na me govoreći mi: Ne boj se,
ja sam Prvi i Poslednji,
1:18 I Živi: i bijah mrtav i evo sam živ va vek veka, amin. I imam ključeve od pakla i od smrti.
1:19 Napiši dakle šta si video, i šta je, i šta će biti potom;
1:20 Tajna sedam zvezda koje si video na desnici mojoj, i sedam svećnjaka zlatnih: sedam zvezda jesu anđeli sedam crkava; i sedam svećnjaka koje si video jesu sedam crkava"
( Otkrivenje 1. 8 - 20 )


oVde vidimo jasan tekst gde se Bog Jovanu predstavlja kao onaj koji je "Alfa i Omega, Početak i Svršetak, Koji jeste, i koji beše, i koji će doći, Svedržitelj"

Jovan se potom obazire da vidi ko je taj koji mu je ovo rekao
, i vidi Gospoda Isusa koji stavlja na njega desnicu i kaze "Ne boj se, ja sam Prvi i Poslednji"

Jos jedna pojedinost koja dokazuje da je Isus taj Bog koji se Jovanu predstavlja recima "Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak" je ta da on ovde napominje i sledece "govori Gospod, Koji jeste, i koji beše, i koji će doći, Svedržitelj"

Upravo je Isus taj koji ce doci na kraju istorije sveta na oblacima nebeskim:


"I tada će se pokazati znak sina čovječijega na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće sina čovječijega gdje ide na oblacima nebeskima sa silom i slavom velikom.
I poslaće anđele svoje s velikijem glasom trubnijem; i sabraće izbrane njegove od četiri vjetra, od kraja do kraja nebesa" ( Matej 24. 30 - 31 )

Amin!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Da vidimo ko je u bibliji ALFA I OMEGA - PRVI I POSLEDNJI.

To njemu ništa ne znači, P4 je bio osvjedočen da je Isus Bog, ali je odbacio to. Vidiš da on stalno potencira jednu temu.

Muči ga to, zna duboko u sebi da je Isus Bog.

Evo kako JS izvrću stihove da bi dokazali da isus nije Bog.

„Bog nije čovek“ (S. Zavet, Brojevi 23:19)

A kako se izvrće. Pa nisu dali drugi dio stiha "pa da slaže".

Dakle Bog nije čovjek to tačno, ali je dodata osobina da Bog ne laže.

Da li je Isus lagao? Nije. Znači da je Bog. Nema čovjeka koji nije slagao osim Isusa.

Avram je lagao, Jakov je lagao.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Da vidimo ko je u bibliji ALFA I OMEGA - PRVI I POSLEDNJI.

1:8 Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospod, Koji jeste, i koji beše, i koji će doći, Svedržitelj.
1:9 Ja Jovan, koji sam i brat vaš i drug u nevolji, i u carstvu i trpljenju Isusa Hrista, bijah na ostrvu koje se zove Patam, za reč Božiju i za svedočanstvo Isusa Hrista.
1:10 Bijah u duhu u dan nedeljni, i čuh za sobom glas veliki kao trube koji govoraše:
Ja sam Alfa i Omega, Prvi i Poslednji;
1:11 I šta vidiš napiši u knjigu, i pošlji crkvama koje su u Aziji: u Efes, i u Smirnu, i u Pergam, i u Tijatir, i u Sard, i u Filadelfiju, i u Laodikiju.
1:12
I obazreh se da vidim glas koji govoraše sa mnom; i obazrevši se videh sedam svećnjaka zlatnih,
1:13 I usred sedam svećnjaka
kao Sina čovečijeg, obučenog u dugačku haljinu, i opasanog po prsima pojasom zlatnim.
1:14 A glava Njegova i kosa beše bela kao bela vuna, kao sneg; i oči Njegove kao plamen ognjeni;
1:15 I noge Njegove kao bronza kad se rastopi u peći; i glas Njegov kao huka voda mnogih;
1:16 I držaše u svojoj desnoj ruci sedam zvezda, i iz usta Njegovih izlažaše mač oštar s obe strane, i lice Njegovo beše kao što sunce sija u sili svojoj.

1:17 I kad Ga videh, padoh k nogama Njegovim kao mrtav, i metnu desnicu svoju na me govoreći mi: Ne boj se,
ja sam Prvi i Poslednji,
1:18 I Živi: i bijah mrtav i evo sam živ va vek veka, amin. I imam ključeve od pakla i od smrti.
1:19 Napiši dakle šta si video, i šta je, i šta će biti potom;
1:20 Tajna sedam zvezda koje si video na desnici mojoj, i sedam svećnjaka zlatnih: sedam zvezda jesu anđeli sedam crkava; i sedam svećnjaka koje si video jesu sedam crkava"
( Otkrivenje 1. 8 - 20 )


oVde vidimo jasan tekst gde se Bog Jovanu predstavlja kao onaj koji je "Alfa i Omega, Početak i Svršetak, Koji jeste, i koji beše, i koji će doći, Svedržitelj"

Jovan se potom obazire da vidi ko je taj koji mu je ovo rekao
, i vidi Gospoda Isusa koji stavlja na njega desnicu i kaze "Ne boj se, ja sam Prvi i Poslednji"

Jos jedna pojedinost koja dokazuje da je Isus taj Bog koji se Jovanu predstavlja recima "Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak" je ta da on ovde napominje i sledece "govori Gospod, Koji jeste, i koji beše, i koji će doći, Svedržitelj"

Upravo je Isus taj koji ce doci na kraju istorije sveta na oblacima nebeskim:


"I tada će se pokazati znak sina čovječijega na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće sina čovječijega gdje ide na oblacima nebeskima sa silom i slavom velikom.
I poslaće anđele svoje s velikijem glasom trubnijem; i sabraće izbrane njegove od četiri vjetra, od kraja do kraja nebesa" ( Matej 24. 30 - 31 )

Amin!
OTKRIVENJE 1,1

Otkrivenje ISUSA KRISTA: njemu ga dade BOG……

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Tko je BOG - koji je SINU G Jehoshui - DAO Otkrivenje?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
IZVRTANJE
I nigde mi ustvari nemamo POVEZANOST između Hrišćana i subote, osim u Kološanima 2,16, gde nam opet Pismo jasno govori da je SUBOTA samo sen,
--------------------------------------------------------------------------------------------

ODGOVOR
Nisi citirao cjelinu riječi iz kojih se vidi da se govori o simbolima Isusove žrtve:


2:16 Da vas dakle niko ne osuđuje za jelo ili za piće, ili za kakav praznik, ili za mladine, ili za subote;

2:17 Koje je sve bilo sjen od onog što htjede da dođe, i tijelo je Hristovo.


Dakle, po tvojoj logici ne treba da jedemo ni jelo ni piće, jer je to ukinuto jer je sJen Hristove žrtve.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
OTKRIVENJE 1,1

Otkrivenje ISUSA KRISTA: njemu ga dade BOG……

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Tko je BOG - koji je SINU G Jehoshui - DAO Otkrivenje?

Ovo ne porice dokaze koje sam prilozio da je Isus Bog "ALFA I OMEGA - PRVI I POSLEDNJI" vec ukazuje na uloge u planu spasenja.

Ovaj tekst u kontekstu pokazuje ovu istinu, i takodje - da je Isus jednak Ocu.

Da vidimo kontekst:

"Otkrivenje Isusa Hrista, koje dade njemu Bog, da pokaže slugama svojima šta će skoro biti, i pokaza, poslavši po anđelu svojemu sluzi svojemu Jovanu,
Koji svjedoči riječ Božiju i svjedočanstvo Isusa Hrista, i šta god vidje"
( otkrivenje 1. 1 - 2 )

Ovaj tekst na pocetku jasno kaze da je ovo
"otkrivenje Isusovo" odnosno, da ono "PRIPADA NJEMU I IZASLO JE IZ NJEGOVOG UMA"

Dalje nastavlja i kaze "koje dade njemu Bog da pokaže slugama svojima šta će skoro biti" odnosno, Bog mu je rekao da to otkrivenje objavi ljudima na zemlji.

Treci tekst kaze
"i pokaza, poslavši po anđelu svojemu sluzi svojemu Jovanu, Koji svjedoči riječ Božiju i svjedočanstvo Isusa Hrista, i šta god vidje" odnosno, Isus je ovo svedocanstvo poslao posredstvom andjela "SVOJEGA" sto opet dokazuje da je Isus Bog koji ima SVOJE andjele koji mu sluze, i taj andjeo je to svedocanstvo Bozje i Isusovo to sve otkrio Jovanu.

Dakle zakljucak je sledeci:

1. SVEDOCANSTVO OTKRIVENJA PRIPADA I BOGU OCU I GOSPODU ISUSU

2. ISUS JE TO SVEDOCANSTVO OBJAVIO

3. TO JE UCINIO PREKO SVOG ANDJELA

4. A ANDJEO JE TO SVEDOCANSTVO BOZJE I ISUSOVO OBJAVIO JOVANU
 
Natrag
Top