Jovan 1:1 -Objasnjenje

Da li su Otac i Sin ISTI bas u svemu?

  • DA, Isti su u svemu

    Votes: 15 46,9%
  • NE, Nisu isti.Razlikuju se barem po Starosti

    Votes: 17 53,1%

  • Total voters
    32
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
REC JE U POCETKU BILA KOD BOGA:

"У почетку беше Реч, и Реч беше у Бога, ( Grcki KOD Boga ) и Бог беше Реч.
Она беше у почетку у Бога
"

ISUS JE BIO KOD BOGA PRE NEGO STO JE DOSAO NA OVAJ SVET:

"И сад прослави ти мене, оче, у тебе самога славом коју имадох у тебе прије него свијет постаде" ( Jovan 17. 5 )

"А Исус им рече: кад би Бог био ваш отац, љубили бисте мене; јер ја од Бога изиђох и дођох" ( Jovan 8. 42 )

ISUS JE BOG:

"И после осам дана опет беху ученици Његови унутра, и Тома с њима. Дође Исус кад беху врата затворена, и стаде међу њима и рече: Мир вам.
Потом рече Томи: Пружи прст свој амо и види руке моје; и пружи руку своју и метни у ребра моја, и не буди неверан него веран.
И одговори Тома и рече Му: Господ мој и Бог мој.
Исус му рече: Пошто ме виде веровао си; благо онима који не видеше и вероваше"
( Jovan 20. 26 - 29 )

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SVE JE POSTALO KROZ REC:

"Све је кроз Њу постало, и без Ње ништа није постало што је постало"


SVE JE STVORENO KROZ ISUSA HRISTA:

"И да откријем свима шта је служба тајне од постања света сакривене у Богу, који је саздао све кроз Исуса Христа" ( Efescima 3. 9 )

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U RECI BESE ZIVOT I VIDELO:

"У Њој беше живот, и живот беше видело људима.
И Видело се светли у тами, и тама Га не обузе"


ISUS JE ZIVOT:

"Исус му рече: Ја сам пут и истина и живот; нико неће доћи к Оцу до кроза ме"

ISUS JE VIDELO SVETU:

"Исус им пак опет рече: ја сам видјело свијету: ко иде за мном неће ходити по тами, него ће имати видјело живота"
( Jovan 8. 12 )

JOVAN JE DOSAO DA POSVEDOCI ZA ISUSA KOJI JE VIDELO KOJE JE DOSLO NA SVET KOJE JE STVORILO SVET, I KOJI JE DOSAO SVOJIM STVORENJIMA KOJI GA NISU PRIHVATILI, A ONI KOJI SU GA PRIMILI POSTALI SU SINOVI BOZJI:

"Посла Бог човека по имену Јована.
Овај дође за сведочанство да сведочи за Видело да сви верују кроза њ.
Он не беше Видело, него да сведочи за Видело.
Беше Видело истинито које обасјава сваког човека који долази на свет.
На свету беше, и свет кроза Њ поста, и свет Га не позна.
К својима дође, и своји Га не примише.
А који Га примише даде им власт да буду синови Божији, који верују у име Његово,
Који се не родише од крви, ни од воље телесне, ни од воље мужевље, него од Бога"


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

REC JE POSTALA TELO - JEDINORODNI SIN BOZJI:

"И реч постаде тело и усели се у нас пуно благодати и истине; и видесмо славу Његову, славу, као Јединороднога од Оца" ( Jovan 1. 1 - 14 )

NAJAVLJENO ISUSOVO RODJENJE KOJI CE SE NAZVATI SIN BOZJI:

"И рече јој анђео: Не бој се, Марија! Јер си нашла милост у Бога.
И ево затруднећеш, и родићеш Сина, и надени Му име Исус.
Он ће бити велики, и назваће се Син Највишега, и даће Му Господ Бог престо Давида оца Његовог'
( Luka 1. 30 - 32 )

Iz ovog uporedjenja vidimo da je rec o kojoj govori 1 poglavlje jevandjelja po Jovanu sam Gospod Isus Hristos, koji je pre svog utelovljenja i dolaska na ovaj svet bio kod Boga ili sa Bogom, da je on stvoritelj, da je u njemu zivot i videlo, i konacno da je on vecni Bog ciji dolazak je Jovan trebao da najavi.

Da je sam Isus Hristos rec Bozja potvrdjuje i tekst iz otkrivenja Jovanovog 19 poglavlja gde je Isus nazvan rec Bozja:

"И видјех небо отворено, и гле, коњ бијел, и који сјеђаше на њему зове се вјеран и истинит, и суди по правди и војује.
А очи су му као пламен огњени, и на глави његовој круне многе, и имаше име написано, којега нико не зна до он сам.
И бјеше обучен у хаљину црвену од крви, и име се његово зове: ријеч Божија.
И војске небеске иђаху за њим на коњима бијелијем, обучене у свилу бијелу и чисту.
И из уста његовијех изиђе мач оштар, да њиме побије незнабошце; и он ће их пасти с палицом гвозденом; и он гази кацу вина и срдње и гњева Бога сведржитеља.
И има на хаљини и на стегну своме име написано: цар над царевима и господар над господарима"
( otkrivenje 19. 11 - 16 )
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
REC JE U POCETKU BILA KOD BOGA:

"У почетку беше Реч, и Реч беше у Бога, ( Grcki KOD Boga ) и Бог беше Реч.
Она беше у почетку у Бога
"

ISUS JE BIO KOD BOGA PRE NEGO STO JE DOSAO NA OVAJ SVET:

"И сад прослави ти мене, оче, у тебе самога славом коју имадох у тебе прије него свијет постаде" ( Jovan 17. 5 )

"А Исус им рече: кад би Бог био ваш отац, љубили бисте мене; јер ја од Бога изиђох и дођох" ( Jovan 8. 42 )

ISUS JE BOG:

"И после осам дана опет беху ученици Његови унутра, и Тома с њима. Дође Исус кад беху врата затворена, и стаде међу њима и рече: Мир вам.
Потом рече Томи: Пружи прст свој амо и види руке моје; и пружи руку своју и метни у ребра моја, и не буди неверан него веран.
И одговори Тома и рече Му: Господ мој и Бог мој.
Исус му рече: Пошто ме виде веровао си; благо онима који не видеше и вероваше"
( Jovan 20. 26 - 29 )

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SVE JE POSTALO KROZ REC:

"Све је кроз Њу постало, и без Ње ништа није постало што је постало"


SVE JE STVORENO KROZ ISUSA HRISTA:

"И да откријем свима шта је служба тајне од постања света сакривене у Богу, који је саздао све кроз Исуса Христа" ( Efescima 3. 9 )

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U RECI BESE ZIVOT I VIDELO:

"У Њој беше живот, и живот беше видело људима.
И Видело се светли у тами, и тама Га не обузе"


ISUS JE ZIVOT:

"Исус му рече: Ја сам пут и истина и живот; нико неће доћи к Оцу до кроза ме"

ISUS JE VIDELO SVETU:

"Исус им пак опет рече: ја сам видјело свијету: ко иде за мном неће ходити по тами, него ће имати видјело живота"
( Jovan 8. 12 )

JOVAN JE DOSAO DA POSVEDOCI ZA ISUSA KOJI JE VIDELO KOJE JE DOSLO NA SVET KOJE JE STVORILO SVET, I KOJI JE DOSAO SVOJIM STVORENJIMA KOJI GA NISU PRIHVATILI, A ONI KOJI SU GA PRIMILI POSTALI SU SINOVI BOZJI:

"Посла Бог човека по имену Јована.
Овај дође за сведочанство да сведочи за Видело да сви верују кроза њ.
Он не беше Видело, него да сведочи за Видело.
Беше Видело истинито које обасјава сваког човека који долази на свет.
На свету беше, и свет кроза Њ поста, и свет Га не позна.
К својима дође, и своји Га не примише.
А који Га примише даде им власт да буду синови Божији, који верују у име Његово,
Који се не родише од крви, ни од воље телесне, ни од воље мужевље, него од Бога"


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

REC JE POSTALA TELO - JEDINORODNI SIN BOZJI:

"И реч постаде тело и усели се у нас пуно благодати и истине; и видесмо славу Његову, славу, као Јединороднога од Оца" ( Jovan 1. 1 - 14 )

NAJAVLJENO ISUSOVO RODJENJE KOJI CE SE NAZVATI SIN BOZJI:

"И рече јој анђео: Не бој се, Марија! Јер си нашла милост у Бога.
И ево затруднећеш, и родићеш Сина, и надени Му име Исус.
Он ће бити велики, и назваће се Син Највишега, и даће Му Господ Бог престо Давида оца Његовог'
( Luka 1. 30 - 32 )

Iz ovog uporedjenja vidimo da je rec o kojoj govori 1 poglavlje jevandjelja po Jovanu sam Gospod Isus Hristos, koji je pre svog utelovljenja i dolaska na ovaj svet bio kod Boga ili sa Bogom, da je on stvoritelj, da je u njemu zivot i videlo, i konacno da je on vecni Bog ciji dolazak je Jovan trebao da najavi.

Da je sam Isus Hristos rec Bozja potvrdjuje i tekst iz otkrivenja Jovanovog 19 poglavlja gde je Isus nazvan rec Bozja:

"И видјех небо отворено, и гле, коњ бијел, и који сјеђаше на њему зове се вјеран и истинит, и суди по правди и војује.
А очи су му као пламен огњени, и на глави његовој круне многе, и имаше име написано, којега нико не зна до он сам.
И бјеше обучен у хаљину црвену од крви, и име се његово зове: ријеч Божија.
И војске небеске иђаху за њим на коњима бијелијем, обучене у свилу бијелу и чисту.
И из уста његовијех изиђе мач оштар, да њиме побије незнабошце; и он ће их пасти с палицом гвозденом; и он гази кацу вина и срдње и гњева Бога сведржитеља.
И има на хаљини и на стегну своме име написано: цар над царевима и господар над господарима"
( otkrivenje 19. 11 - 16 )
Sad se vidi koliko si lukav!nisi odmah poso na temu ko je Mihail,a ides kroz temu Jovan 1:1?e jesi licimer Laodikeja.


"Посла Бог човека по имену Јована.
Овај дође за сведочанство да сведочи за Видело да сви верују кроза њ.
Он не беше Видело, него да сведочи за Видело.
Беше Видело истинито које обасјава сваког човека који долази на свет.
На свету беше, и свет кроза Њ поста, и свет Га не позна.
К својима дође, и своји Га не примише.
А који Га примише даде им власт да буду синови Божији, који верују у име Његово,
Који се не родише од крви, ни од воље телесне, ни од воље мужевље, него од Бога"

A sto nisi postavio Isaiju:40:
[SUP]1[/SUP] Tešite, tešite narod moj, govori Bog vaš. [SUP]2[/SUP] Govorite Jerusalimu ljubazno, i javljajte mu da se navršio rok njegov, da mu se bezakonje oprostilo, jer je primio iz ruke Gospodnje dvojinom za sve grehe svoje.

[SUP]3[/SUP] Glas je nekoga koji viče: Pripravite u pustinji put Gospodnji, poravnite u pustoši stazu Bogu našem.

[SUP]4[/SUP] Sve doline neka se povise, i sve gore i bregovi neka se slegnu, i što je krivo neka bude pravo, i neravna mesta neka budu ravna.

[SUP]5 [/SUP] I javiće se slava Gospodnja, i svako će telo videti; jer usta Gospodnja govoriše.(sta ce svako telo videti?koja su usta govorila?)[SUP]Jovan 1:1-23[/SUP] Reče: Ja sam glas onog što viče u pustinji: Poravnite put Gospodnji; kao što kaza Isaija prorok.
Jovan 3:
[SUP]28[/SUP] Vi sami meni svedočite da rekoh: Ja nisam Hristos, nego sam poslan pred Njim.

Bog je jedan,Bog je JHVH-Jahve,Emanuil,Jehousa,Isus,

I nema drugog imena kroz kojeg ce se covek spasti (Dela )


Pozdrsv od Gere.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
A sta ovde nije jasno?
Rec je bila u Boga? misli se da je Isus uvek bio Bozji govornik"portparol",govorio je u ime i za svog Boga i oca kao glasnik,andjeo.
Ipak ,zato sto je poseban,zato sto je prvorodjen i jedinorodjen od Boga ,oznacen je i kao bog,medjutim "neodredjen" bog cime se pravi razlika izmedju dva Boga.

Bog Svemoguci,Stvoritelj svega je jedan i zove se Jehova. Sin Bozji ,Isus Hrist nikad nije govorio za sebe da je on taj Glavni,vec je uvek ukazivao na svoga Oca i Boga i to bezbroj puta.Evo za podsetnik samo jdan stih.
Jovan 20:17
[SUP]17[/SUP] Reče joj Isus: Ne dohvataj se do mene, jer se još ne vratih k Ocu svom; nego idi k braći mojoj, i kaži im: Vraćam se k Ocu svom i Ocu vašem, i Bogu svom i Bogu vašem.
Dal se to uskrsnuli Isus vracao samome sebi?ili pak svome Bogu koji ga je stvorio???
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Tebi druskane nije jasno zasto je Jovan bio poslan,kome da rascisti put,jer Jahve u Isaiji jasno kaze poslacu andjela svog da rascisti staze Bogu vasem!?kom Bogu?koji je to Bog sishao da bi Jovan ispunio prorocanstvo Isaije?to jasno pise u Jovanu 1:1-14!Svoji ga ne poznase a ti ces?

[SUP]3[/SUP] Glas je nekoga koji viče: Pripravite u pustinji put Gospodnji, poravnite u pustoši stazu Bogu našem.

Jer velika je to tajna:Bog se javi u telu,pokaza se andjelima,proslavi se medju ljudima uznese se u slavi.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ако знамо да је Бог љубав, веома лако можемо да урадимо следеће:

1. У почетку беше Љубав, и Љубав беше у Бога, и Бог беше Љубав.
2. Она беше у почетку у Бога.
3. Све је кроз Њу постало, и без Ње ништа није постало што је постало.
4. У Њој беше живот, и живот беше видело људима.
5. И Видело се светли у тами, и тама Га не обузе.
14. И Љубав постаде тело и усели се у нас пуно благодати и истине; и видесмо славу Његову, славу, као Јединороднога од Оца.


Ако погледамо Приче Соломунове (8. главу), можемо видети следеће:


12. Ја мудрост боравим с разборитошћу, и разумно знање налазим.
13. Страх је Господњи мржња на зло; ја мрзим на поноситост и на охолост и на зли пут и на уста опака.
14. Мој је савет и шта год јесте; ја сам разум и моја је сила.
15. Мном цареви царују, и владаоци постављају правду.
16. Мном владају кнезови и поглавари и све судије земаљске.
17. Ја љубим оне који мене љубе, и који ме добро траже налазе ме.
18. У мене је богатство и слава, постојано добро и правда.
19. Плод је мој бољи од злата и од најбољег злата, и добитак је мој бољи и од најбољег сребра.
20. Путем праведним ходим, посред стаза правице,
21. Да онима који ме љубе дам оно што јесте, и ризнице њихове да напуним.

22. Господ ме је имао у почетку пута свог, пре дела својих, пре сваког времена.Приче 3:19, Јован 1:1
23. Пре векова постављена сам, пре почетка, пре постања земље.

24. Кад још не беше бездана, родила сам се, кад још не беше извора обилатих водом.
25. Пре него се горе основаше, пре хумова ја сам се родила;
26. Још не беше начинио земље ни поља ни почетка праху васиљенском;

27. Кад је уређивао небеса, онде бејах; кад је размеравао круг над безданом.
28. Кад је утврђивао облаке горе и крепио изворе бездану;
29. Кад је постављао мору међу и водама да не преступају заповести Његове, кад је постављао темеље земљи;

30. Тада бејах код Њега храњеница, бејах Му милина сваки дан, и весељах се пред Њим свагда;
31. Весељах се на васиљени Његовој, и милина ми је са синовима људским.
32. Тако, дакле, синови, послушајте ме, јер благо онима који се држе путева мојих.
33. Слушајте наставу, и будите мудри, и немојте је одбацити.
34. Благо човеку који ме слуша стражећи на вратима мојим сваки дан и чувајући прагове врата мојих.
35. Јер ко мене налази, налази живот и добија љубав од Господа.
36. А ко о мене греши, чини криво души својој; сви који мрзе на ме, љубе смрт.


16. Јер Богу тако омиле свет да је и Сина свог Јединородног дао, да ниједан који Га верује не погине, него да има живот вечни. (Јован 3)

Као што видимо, мудрост се роди пре сваког времена, тако да још можемо рећи да је Божија Мудрост постала тело. И не само мудрост и љубав, већ сва суштина Бога.

1. У почетку беше Мудрост, и Мудрост беше у Бога, и Бог беше Мудрост.
2. Она беше у почетку у Бога.
3. Све је кроз Њу постало, и без Ње ништа није постало што је постало.
4. У Њој беше живот, и живот беше видело људима.
5. И Видело се светли у тами, и тама Га не обузе.

14. И Мудрост постаде тело и усели се у нас пуно благодати и истине; и видесмо славу Његову, славу, као Јединороднога од Оца.

Логос



Логос (гр. λόγος — ум, реч, говор, словесност, смисао, начело, закон, наука и др.) је вишезначан филозофски и теолошки појам. Изворно, логос је битан појам античке грчке филозофије, који исказује принцип, светски ум, објактивни закон по коме се све догађа.[SUP][1][/SUP] У Хераклитовој филозофији означава говор природе који само мудрац чује и разуме. Касније су га преузели хришћански теолози да би њиме означавали Исуса Христа, као божански логос.

Називи готово свих наука грађени су према грчкој лексици и садрже наставак логиа што упућује на логос о нечему (логика, психологија, гносеологија, онтологија, аксиологија, итд.).


2. И на Њему ће почивати Дух Господњи, дух мудрости и разума, дух савета и силе, дух знања и страха Господњег.
3. И мирисање ће Му бити у страху Господњем, а неће судити по виђењу својих очију, нити ће по чувењу својих ушију карати.

4. Него ће по правди судити сиромасима и по правици карати кротке у земљи, и удариће земљу прутом уста својих, и духом усана својих убиће безбожника.

5. И правда ће Му бити појас по бедрима, и истина појас по боцима.(Исаија 11)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Bravo brate Adriane oduvek si barem za moj pojam umeo pravilno da rezonujes bibliju!

Samo dali ce bezboznici da shvate?

Pozdrav od Gere.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jovan 20:17
[SUP]17[/SUP] Reče joj Isus: Ne dohvataj se do mene, jer se još ne vratih k Ocu svom; nego idi k braći mojoj, i kaži im: Vraćam se k Ocu svom i Ocu vašem, i Bogu svom i Bogu vašem.
Dal se to uskrsnuli Isus vracao samome sebi?ili pak svome Bogu koji ga je stvorio???


U stihovima koje si postavio govori se o Isusovoj zemaljskoj prirodi koju je preuzeo rodjenjem na ovoj zemlji, postavsi covek slican nama i kako biblija kaze "NAS BRAT" po telu.

On je dakle u zemaljskom rodjenju stvoren od Boga kao i svi ljudi, i zato je mogao reci da je Bog njegov Otac i Bog kao sto je Otac i Bog svih ljudi koji se radjaju na zemlji.

On se pomizio i kao covek potpuno priznavao autoritet Boga Oca i svoju zavisnost od njega.

U nebeskom oblicju Isus je vecni Bog jednak Ocu, i to kontekst biblije jasno govori.

"Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči
nađe se kao čovek.
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove"
( Filibljanima 2. 5 - 8 )

A umanjenog malim čim od anđela vidimo Isusa, koji je za smrt što podnese venčan slavom i časti, da bi po blagodati Božijoj za sve okusio smrt.
Jer prilikovaše Njemu za kog je sve i kroz kog je sve, koji dovede mnoge sinove u slavu, da dovrši Poglavara spasenja njihovog stradanja.
Jer i Onaj koji osvećuje, i oni koji se osvećuju, svi su od Jednog; zaradi tog uzroka ne stidi se nazvati ih braćom.
Govoreći: Objaviću ime Tvoje braći svojoj, i posred crkve zapevaću Te.
I opet: Ja ću se u Njega uzdati. I opet: Evo ja i deca moja koju mi je dao Bog.
Budući, pak, da deca imaju telo i krv, tako i On uze deo u tome, da smrću satre onog koji ima državu smrti, to jest đavola;
I da izbavi one koji god od straha smrti u svemu životu biše robovi"
( Jevrejima 2. 9 - 15 )
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
faki
ni jedan JS ne spori bozansku prirodu Isusa Hrista.
Ne znam zasto to ponavljate kao papagaji?
Isus je u Isaiji nazvan kao Bog Silni,i to ni jedan JS ne porice.
Tacno je da je Jovan pripremio put za naseg Gospoda Isusa Hrista Boga Silnoga,ali ne i Boga Svemogucega koji je na nebu.
Tu je poenta.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Evo samo nekih uporednih tekstova koji potvrdjuju da je Isus Bog zajedno sa Ocem, i da svi atributi koji se pripisuju Bogu pripadaju i Isusu

BOG - PRVI I POSLEDNJI

"Ovako govori Gospod car Izrailjev i izbavitelj njegov, Gospod nad vojskama: ja sam prvi i ja sam posljednji, i osim mene nema Boga" ( Isaija 44. 6 )

"Ko je uradio i učinio to? i zove naraštaje od iskona? Ja, Gospod, prvi i pošljednji, ja isti" ( Isaija41. 4 )

ISUS PRVI I POSLEDNJI


I od Isusa Krista, koji je svjedok vjerni, prvorođenac od mrtvih, i vladalac nad kraljevima zemaljskim. Njemu, koji nas je ljubio i otkupio nas od grijeha naših krvlju svojom;
I učinio nas kraljevstvom i svećenicima Bogu i Ocu svojemu: "Njemu slava i vlast u vijeke vjekova! Amen,
Eno, dolazi na oblacima, i gledat će ga svako oko, i oni, koji ga probodoše, naricat će nad njim sva plemena zemaljska. Da, Amen.
Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospodin Bog, koji jest, i koji bijaše, i koji će doći, Svemoćni" ( 0tkrivenje 1. 5 - 8 )

ISUS KOJI JESTE, BESE I BICE PRIMIO CARSTVO

"И двадесет и четири старешине које сеђаху пред Богом на престолима својим, падоше на лица своја и поклонише се Богу.
Говорећи: Хвалимо Те, Господе Боже Сведржитељу, који јеси, и беше, и бићеш, што си примио силу своју велику, и царујеш" ( otkrivenje 11. 16 - 17 )

ISUS POCETAK I SVRSETAK DAJE VODU ZIVU

"И рече Онај што сеђаше на престолу: Ево све ново творим. И рече ми: Напиши, јер су ове речи истините и верне.
И рече ми: Сврши се. Ја сам Алфа и Омега, Почетак и Свршетак. Ја ћу жедноме дати из извора воде живе за бадава" ( otkrivenje 21. 5 - 7 )

"A u poslednji veliki dan praznika stajaše Isus i vikaše govoreći: Ko je žedan neka dođe k meni i pije. Koji me veruje, kao što pismo reče, iz njegova tela poteći će reke žive vode" ( Jovan 7. 37 - 38 )

ISUS POCETAK I SVRSETAK CE DOCI USKORO

"И ево ћу доћи скоро и плата моја са мном, да дам свакоме по делима његовим.
Ја сам Алфа и Омега, Почетак и Свршетак, Први и Последњи.
Који победи, добиће све, и бићу му Бог, и он ће бити мој син" ( otkrivenje 22. 12 - 13 )

---------------------------------------------------------------------------

BOG CAR NAD CAREVIMA I GOSPODAR NAD GOSPODARIMA ( Isusov dolazak )

"Da drzis zapovijest cistu i nezazornu do dolaska Gospoda nasega Isusa Hrista,
Koji ce u svoje vrijeme pokazati blazeni i jedini silni car nad carevima i gospodar nad gospodarima,
Koji sam ima besmrtnost, i zivi u svjetlosti kojoj se ne moze pristupiti, kojega niko od ljudi nije vidio, niti moze vidjeti, kojemu cast i drzava vjecna. Amin" ( 1 Timotiju 6. 14 - 16 )

ISUS REC BOZJA CAR NAD CAREVIMA I GOSPODAR NAD GOSPODARIMA

I vidjeh nebo otvoreno, i gle, konj bijel, i koji sjedjase na njemu zove se vjeran i istinit, i sudi po pravdi i vojuje.
A oci su mu kao plamen ognjeni, i na glavi njegovoj krune mnoge, i imase ime napisano, kojega niko ne zna do on sam.
I bjese obucen u haljinu crvenu od krvi, i ime se njegovo zove: rijec Bozija.
I vojske nebeske idjahu za njim na konjma bijelijem, obucene u svilu bijelu i cistu.
I iz usta njegovijeh izidje mac ostar, da njime pobije neznabosce; i on ce ih pasti s palicom gvozdenom; i on gazi kacu vina srdnje i gnjeva Boga svedrzitelja. (Vrh)
I ima na haljini i na stegnu svome ime napisano: car nad carevima i gospodar nad gospodarima" ( otkrivenje 19. 11 - 16 )

ISUS JAGNJE CAR NAD CAREVIMA I GOSPODAR NAD GOSPODARIMA

"Ovi će se pobiti s jagnjetom i jagnje će ih pobijediti, jer je gospodar nad gospodarima i car nad carevima; i koji su s njim, jesu pozvani i izbrani i vjerni" ( otkrivenje 17. 14 )

-------------------------------------------------------------------------------------------

POGLEDACE NA MENE - BOGA KOGA SU PROBOLI


U onaj ću dan gledati da uništim svaki narod, koji dolazi proti Jerusalemu.
A na kuću Davidovu i na stanovnike jerusalemske izlit ću duh milosti i molitve. Oni će pogledati na mene, kojega su proboli, i tugovat će za njim, kao što se tuguje za prvorođencem" ( Zaharija 12. 9 - 10 )

ISUS DOLAZI NA OBACIMA - UGLEDACE ONI KOJI GA PROBODOSE

"Eno, dolazi na oblacima, i gledat će ga svako oko, i oni, koji ga probodoše, naricat će nad njim sva plemena zemaljska. Da, Amen" ( otkrivenje 1. 7 - pogledati Jovan 19. 31 - 37 Raspece Hristovo i probadanje kopljem )

---------------------------------------------------------------------------------------

BOG JE OPOCEO DA VLADA KAO KRALJ

"Говорећи: Хвалимо Те, Господе Боже Сведржитељу, који јеси, и беше, и бићеш, што си примио силу своју велику, и царујеш" ( otkrivenje 11. 17 )

ISUS POCEO DA VLADA KAO KRALJ


"Видех у утварама ноћним, и гле, као Син човечији иђаше са облацима небеским, и дође до старца и стаде пред Њим.
И даде Му се власт и слава и царство да Му служе сви народи и племена и језици; власт је Његова власт вечна, која неће проћи, и царство се Његово неће расути" ( Danilo 7. 13 - 14 )

Evo i ostalih:

- Bog pastir - knjiga proroka Isaije 40. 9 - 11
- Isus pastir dobri - Jevandjelje po Jovanu 10. 11 - 14
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Stena bese Bog - 5 knjiga Mojsijeva 32. 1 - 5
- Bog stena vecna - knjiga proroka Isaije 26. 4
- Stena bese Hristos - 1 Korincanima poslanica 10. 1 - 4
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bog ce macem kazniti svako telo - knjiga proroka Isaije 66. 13 - 18
- Isus ce kazniti Macem - Otkrivenje Jovanovo 11. 19 - 16
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Boga slavite u srcima svojim - knjiga proroka Isaije 8. 12 - 13
- Isusa Gospoda slavite u srcima svojim - 1 poslanica Petrova 3. 15
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Obasjavace ih Bog - Otkrivenje Jovanovo 21. 22 - 23 / 22. 5
- Obasjace te Isus - Efescima poslanica 5. 14
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Odmah ce u svoj Hram doci Bog - knjiga proroka Malahije 3. 1
- Isus dolazi u Hram - Jevandjelje po Luki 4. 16 / Jevandjelje po Mateju 21 poglavlje
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bog dunu Duh u nos Adama - 1 knjiga Mojsijeva 2. 7
- Isus dunu Sveti Duh na apostole - Jevandjelje po jovanu 20. 22
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bozji svedoci - knjiga proroka Isaije 43. 10 - 13
- Isusovi svedoci, on je Bog - Dela apostolska 1. 8
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus dolazi kao Bog - Titu poslanica 2.13
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus vecni Bog - Psalam 102. 20 - 29 / Jevrejima poslanica 1. 8 - 12
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Gledacemo lice Bozje i njegovo ime bice na celima spasenih - Otkrivenje 22. 3 - 4
- Gledacemo lice Isusovo - Jevandjelje po Jovanu 16. 16 - 22 / 1 poslanica Jovanova 3. 2
- Boga niko nikad nije video, sto znaci da ce spaseni gledati lice Isusovo - 1 poslanica Jovanova 1. 18 /
1 poslanica Timotiju 6. 14

----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus Bog - Jevandjelje po Jovanu 20. 26 - 29
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus Bog otac - Jevandjelje po Jovanu 14. 8 - 14
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Molitve upucene Isusu jer je on Bog - Dela apostola 22. 16 - 19 / 7. 59. 60 / 1 poslanica Korincanima 1. 2
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bozji Duh je Hristov Duh, on je Bog - Rimljanima poslanica 8. 9 - 10
----------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Sta ces sad risko?Kazes da JS-ci priznaju Isusovo Bozanstvo?sta to znaci?ja licno koje Js-ke poznajem ne priznaju!Da je Isus Bog,a ti samo sto si to peiznao sto je za svaku pohvalu.

Toliko vremena smo te ubedjivali argumentacijiom! sta ti bi od jednom da priznas da je Isus Bog?neznam ali sam srecan zbog tebe.

Pozdrav.
 
Natrag
Top