Jovan 1:1 -Objasnjenje

Da li su Otac i Sin ISTI bas u svemu?

  • DA, Isti su u svemu

    Votes: 15 46,9%
  • NE, Nisu isti.Razlikuju se barem po Starosti

    Votes: 17 53,1%

  • Total voters
    32
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da, ipak ovde neki slabo citaju sto se napise, sto je krajnje neposteno, i iz tog razloga i propustaju da vide biblijski stav po ovom pitanju.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Da, ipak ovde neki slabo citaju sto se napise, sto je krajnje neposteno, i iz tog razloga i propustaju da vide biblijski stav po ovom pitanju.
Onaj koji ne čita kroz cijelu Bibliju,
čisti hijerarhijski odnos između Oca Boga Jedinoga i Sina Božjega Isusa,
taj ima zatvorene oči.

Sam Sin kaže da je Otac iznad Njega.
Apostoli kažu da je Glava Sinu - Bog Otac Jahve.
Isus ne sjedi na Božjem Jahvinu prijestolju,
nego vječno zdesna Božjeg Jahvina prijestolja.

A SD - nigdje?!?!?
-----------------------------------------------------

Ivan 1,1

U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga i Riječ bijaše Bog.
-----------------------------------------
Riječ nije Isus - niti će ikada biti.
Riječ se uvijek veže samo za Boga Oca Jahvu,
jer je ON - Jedini Bog.
Isus nije Bog - stoga niti nije Riječ.

Isus je Tijelo.
Bog je DUH.
Tijelo NIJE DUH.
Isus NIJE Bog.

Stih donji jasno ti kaže da je RIJEČ "dio" Boga Oca Jahve,
a ne Isusa.

1. IVANOVA 5,7
Jer su trojica, što svjedoče u nebu:
"Otac, Riječ i Duh Sveti; i ova su trojica jedno,
.................................

Jasno ti je rečeno da se Bog "sastoji od"
Oca - Riječi i SD.

Nema spomena o Sinu!
Dokaz su ti okolni stihovi koje izbacuješ,
u kojima se jasno kaže da Isus svjedoči na Zemlji - a NE NA NEBU!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Sad ispade da ni rec nije Isus. Pa vredi li s vama u opste pričati? Vi ste stvarno neozbiljni. Tekst jasno kaze: ,, i reč postade telo'' , objasni ti nama, ko je onda postao telo?
Vi svi imate neke svoje ideje, niti ste J.S. Niti zvanične vere, nego nesto izmedju. A piramida4 vidim da si na drugom forumu izjavio da ti se i sam Bog lično javlja i govori ti? Svejedno.. Ne može vas se uhvatiti ni za glavu ni za rep.
Ja sam lepo objasnio gore, i svako ko je čitao bibliju i ko želi razumece. Sta vredi da vam crtam? Problem nije objasniti, problem je to sto vas ne interesuje da prihvatite nesto sto se suproti vašem mišljenju, problem je ponos. Ništa mi niste ni odgovorili gore nego samo isfilozofirali, pa i ne vidim sta tu ima da se doda vise. Ono sto sam napisao vas obara ko ništa!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sad ispade da ni rec nije Isus. Pa vredi li s vama u opste pričati? Vi ste stvarno neozbiljni.

Dobro si zaključio Mire, Piramida je u svakom slučaju ispao na ispitu Božje reči, i mnoštvom ppitanja stvara konfuziju u svom umu, jer svi ti odgovori se nalaze u kontekstu koji je iznošen u ovim diskusijama, i sve je tu jasno.
Tužno je samo što čovek koji sam sebi zatvara oči, govori drugima da su mu yatvorene, i da drugi ne tumače u kontekstu a sam vadi pojedinačne karte iz srušene kule i maše njima da bi dokazao da i cela kula stoji...a kako stoji ako je izvadio jedan njen deo...tako i sa rečju Božjom.

U pogledu tumacenja teksta iz Jovana prve glave - tu je sve jasno ko je rec o kojoj se tu govori.

Tekst u Jovanovom jevandjelju 1 glavi tumacen u kontekstu biblije nedvosmisleno otkriva ko je Logos ili rec o kome ovaj tekst govori, da je to sam Gospod Isus Hristos - koji je BIO KOD BOGA i sam BIO BOG,
kroz KOGA JE SVE STVORENO, u kome BESE ZIBOT I VIDELO, koga TAMA NIJE OBUZELA, i koji je POSTAO TELO - rodjen kao JEDINORODNI SIN BOZJI.

Radi lakseg sagledavanja svaki tekst je tumacen uporedjenjem sa drugim tekstovima:

"У почетку бјеше ријеч, и ријеч бјеше у Бога, и Бог бјеше ријеч.
Она бјеше у почетку у Бога.
Све је кроз њу постало, и без ње ништа није постало што је постало.
У њој бјеше живот, и живот бјеше видјело људима.
И видјело се свијетли у тами, и тама га не обузе.
Посла Бог човјека по имену Јована.
Овај дође за свједочанство да свједочи за видјело да сви вјерују кроза њ.
Он не бјеше видјело, него да свједочи за видјело.
Бјеше видјело истинито које обасјава свакога човјека који долази на свијет.
На свијету бјеше, и свијет кроза њ поста, и свијет га не позна.
К својима дође, и своји га не примише.
А који га примише даде им власт да буду синови Божији, који вјерују у име његово,
Који се не родише од крви, ни од воље тјелесне, ни од воље мужевље, него од Бога.
И ријеч постаде тијело и усели се у нас пуно благодати и истине; и видјесмо славу његову, славу, као јединороднога од оца" ( otkrivenje
1. 1 - 14 )

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. U POCETKU REC JE BILA KOD BOGA I ONA JE BILA BOG:

"У почетку бјеше ријеч, и ријеч бјеше у Бога, и Бог бјеше ријеч.
Она бјеше у почетку у Бога"

ISUS JE BIO U POCETKU KOD BOGA I ON JE BIO BOG:

"Ја Тебе прославих на земљи; посао сврших који си ми дао да радим.
И сад прослави Ти мене, Оче, у Тебе самог славом коју имадох у Тебе пре него свет постаде" ( Jovan 17. 4 - 5 )

"A Isus im reče: Kad bi Bog bio vaš Otac, ljubili biste mene; jer ja od Boga iziđoh i dođoh" ( Jovan 8. 42 )

"Tada Mu govorahu: Ko si ti? I reče im Isus: Početak, kako vam kažem" ( Jovan 8. 25 )

"А SINU пријестол је твој, BOZE, ва вијек вијека; палица је правде палица царства твога.
Омиљела ти је правда, и омрзао си на безакоње: тога ради помаза те, BOZE BOG TVOJ уљем радости већма од другова твојијех.
И опет: ти си, Господе, у почетку основао земљу, и небеса су дјела руку твојијех:
Она ће проћи, а ти остајеш: и сва ће остарјети као хаљина,
И савићеш их као хаљину, и измијениће се: а ти си онај исти, и твојијех година неће нестати" ( Jevrejima 1. 8 - 12 )

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. KROZ REC JE SVE STVORENO:

"Све је кроз њу постало, и без ње ништа није постало што је постало"

KROZ ISUSA SVE STVORENO:

"Bog koji je nekada mnogo puta i različitim načinom govorio očevima preko proroka, govori i nama u posledak dana ovih preko sina Kog postavi naslednika svemu, KROZ KOG I SVET STVORI" ( Jevrejima 1. 1 - 2 )

"Који нас избави од власти тамне, и премести нас у царство Сина љубави своје,
У коме имамо избављење крвљу Његовом и опроштење греха..
Јер кроз Њега би саздано све што је на небу и што је на земљи, што се види и што се не види, били престоли или господства или поглаварства, или власти: SVE SE KROZA NJ I ZA NJ SAZDA.
И Он је пре свега, и све је у Њему" ( Kolosanima 1. 13 - 17 )

"А SINU пријестол је твој, BOZE, ва вијек вијека; палица је правде палица царства твога.
Омиљела ти је правда, и омрзао си на безакоње: тога ради помаза те, BOZE BOG TVOJ уљем радости већма од другова твојијех.
И опет: ти си, Господе, у почетку основао земљу, I NEBESA SU DJELO RUKU TVOJIJEH" ( Jevrejima 1. 8 - 12 )
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. U RECI BESE ZIVOT I VIDELO LJUDIMA:

"У њој бјеше живот, и живот бјеше видјело људима.

ISUS JE ZIVOT I VIDELO SVETU:

"Isus mu reče: Ja sam put i istina I ZIVOT; niko neće doći k Ocu do kroza me"

Isus im, pak, opet reče: JA SAM VIDELO SVETU: ko ide za mnom neće hoditi po tami, nego će imati videlo života" ( Jovan 8. 12 )

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4. VIDELO NIJE OBUZELA TAMA GREHA:

"И видјело се свијетли у тами, и тама га не обузе"

ISUSA NIJE BILO DJAVOLA - ON NIJE SAGRESIO:

Tada odgovoriše Jevreji i rekoše Mu: Ne govorimo li mi pravo da si ti Samarjanin, i da je đavo u tebi.
Isus odgovori: U meni đavola nema, nego poštujem Oca svog; a vi mene sramotite" ( Jovan 8. 48 - 49 )

"Već neću mnogo govoriti s vama; jer ide knez ovog sveta, i u meni nema ništa" ( Jovan 14. 30 )

"И знате да се Он јави да грехе наше узме; и греха у Њему нема" ( 1 Jovanova 3. 5 )
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5. REC JE POSTALA TELO - JEDINORODNI SIN BOZJI:

И ријеч постаде тијело и усели се у нас пуно благодати и истине; и видјесмо славу његову, славу, као јединороднога од оца"

ISUS SE RODIO U TELU I POSTAO SIN BOZJI:

"No kad on tako pomisli, a to mu se javi u snu anđeo Gospodnji govoreći: Josife, sine Davidov! Ne boj se uzeti Marije žene svoje; jer ono što se u njoj začelo od Duha je Svetog.
Pa će roditi Sina, i nadeni Mu ime Isus; jer će On izbaviti svoj naro od greha njihovih" ( Jovan 1. 20 - 21 )

"Od Pavla, sluge Isusa Hrista, pozvanog apostola izabranog za jevanđelje Božije, Koje Bog unapred obeća preko proroka svojih u svetim pismima
O SINU SVOM KOJI JE PO TELU RODJEN od semena Davidovog, A posvedočen silno za Sina Božijeg Duhom svetinje po vaskrsenju iz
mrtvih, Isusu Hristu Gospodu našem" ( Rimljanima 1. 1 - 4 )

"I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: BOG SE JAVI U TELU, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovedi se neznabošcima, verova se na svetu, uznese se u slavi" ( 1 Timotiju 3. 16 )
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Sad ispade da ni rec nije Isus. Pa vredi li s vama u opste pričati? Vi ste stvarno neozbiljni. Tekst jasno kaze: ,, i reč postade telo'' , objasni ti nama, ko je onda postao telo?
Vi svi imate neke svoje ideje, niti ste J.S. Niti zvanične vere, nego nesto izmedju. A piramida4 vidim da si na drugom forumu izjavio da ti se i sam Bog lično javlja i govori ti? Svejedno.. Ne može vas se uhvatiti ni za glavu ni za rep.
Ja sam lepo objasnio gore, i svako ko je čitao bibliju i ko želi razumece. Sta vredi da vam crtam? Problem nije objasniti, problem je to sto vas ne interesuje da prihvatite nesto sto se suproti vašem mišljenju, problem je ponos. Ništa mi niste ni odgovorili gore nego samo isfilozofirali, pa i ne vidim sta tu ima da se doda vise. Ono sto sam napisao vas obara ko ništa!
Molim te - pročita pažljivo SVE,
i provjeri - što sam krivo napisao?!?!

1. IVANOVA 5,5
Jer tko da pobijedi svijet, ako ne onaj, koji vjeruje, da je Isus Sin Božji?
…………………………………..
Tko je pobijedio svijet?
Da li je pobijedio svijet onaj koji vjeruje da je Isus = Bog? Ne!
Svijet je pobijedio onaj koji vjeruje da je Isus = Sin Božji – ne-bog.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. IVANOVA 5,6
Ovaj je, koji dođe vodom i krvlju i Duhom, Isus Krist, ne samo u vodi, nego u vodi i krvi; i Duh je, koji svjedoči, jer je Duh istina.
……………………………………………
Kako je Isus Krist došao na Zemlju?
Došao je vodom, krvlju i duhom.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. IVANOVA 5,7
Jer su trojica, što svjedoče u nebu: "Otac, Riječ i Duh Sveti; i ova su trojica jedno,
…………………………………………..
Postoji svjedočanstvo na Nebu.
Troje je na Nebu.


1. Na Nebu je Bog Otac Jahve.
2. Bog Otac Jahve ima svoju Riječ kojom sve stvara.
Riječ je Bog.
3. Bog Otac ima svoga Duha.
Bog Otac je Svet i Njegov Duh je Sveti Duh.

Na Nebu Bog Otac i Njegova Riječ i Njegov Sveti Duh čine jedno.
Jedinoga Boga Oca Jahvu.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. IVANOVA 5,8
I troje je, što svjedoči na zemlji: "Duh, i voda, i krv; i ovo je troje jedno.
………………………………………………
Postoji svjedočanstvo na Zemlji.
Na Zemlji je bio Isus Krist.
I u Isusu Kristu je:
1. duh
2. voda
3. krv
Na Zemlji je Isus Krist sa svojim duhom, vodom i krvlju
svjedočio.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Imaš 2 svjedočanstva -

1. od Boga Oca Jahve sa Neba
2. od Sina na Zemlji
-----------------------------------------------

RIJEČ - nema veze sa vezom sa Isusom!
Osim - što je PO Božjoj Jahvinoj riječi Isus stvoren.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Dobro si zaključio Mire, Piramida je u svakom slučaju ispao na ispitu Božje reči, i mnoštvom ppitanja stvara konfuziju u svom umu, jer svi ti odgovori se nalaze u kontekstu koji je iznošen u ovim diskusijama, i sve je tu jasno.
Tužno je samo što čovek koji sam sebi zatvara oči, govori drugima da su mu yatvorene, i da drugi ne tumače u kontekstu a sam vadi pojedinačne karte iz srušene kule i maše njima da bi dokazao da i cela kula stoji...a kako stoji ako je izvadio jedan njen deo...tako i sa rečju Božjom.

U pogledu tumacenja teksta iz Jovana prve glave - tu je sve jasno ko je rec o kojoj se tu govori.

Tekst u Jovanovom jevandjelju 1 glavi tumacen u kontekstu biblije nedvosmisleno otkriva ko je Logos ili rec o kome ovaj tekst govori, da je to sam Gospod Isus Hristos - koji je BIO KOD BOGA i sam BIO BOG,
kroz KOGA JE SVE STVORENO, u kome BESE ZIBOT I VIDELO, koga TAMA NIJE OBUZELA, i koji je POSTAO TELO - rodjen kao JEDINORODNI SIN BOZJI.

Radi lakseg sagledavanja svaki tekst je tumacen uporedjenjem sa drugim tekstovima:

"У почетку бјеше ријеч, и ријеч бјеше у Бога, и Бог бјеше ријеч.
Она бјеше у почетку у Бога.
Све је кроз њу постало, и без ње ништа није постало што је постало.
У њој бјеше живот, и живот бјеше видјело људима.
И видјело се свијетли у тами, и тама га не обузе.
Посла Бог човјека по имену Јована.
Овај дође за свједочанство да свједочи за видјело да сви вјерују кроза њ.
Он не бјеше видјело, него да свједочи за видјело.
Бјеше видјело истинито које обасјава свакога човјека који долази на свијет.
На свијету бјеше, и свијет кроза њ поста, и свијет га не позна.
К својима дође, и своји га не примише.
А који га примише даде им власт да буду синови Божији, који вјерују у име његово,
Који се не родише од крви, ни од воље тјелесне, ни од воље мужевље, него од Бога.
И ријеч постаде тијело и усели се у нас пуно благодати и истине; и видјесмо славу његову, славу, као јединороднога од оца" ( otkrivenje
1. 1 - 14 )

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. U POCETKU REC JE BILA KOD BOGA I ONA JE BILA BOG:

"У почетку бјеше ријеч, и ријеч бјеше у Бога, и Бог бјеше ријеч.
Она бјеше у почетку у Бога"

ISUS JE BIO U POCETKU KOD BOGA I ON JE BIO BOG:

"Ја Тебе прославих на земљи; посао сврших који си ми дао да радим.
И сад прослави Ти мене, Оче, у Тебе самог славом коју имадох у Тебе пре него свет постаде" ( Jovan 17. 4 - 5 )

"A Isus im reče: Kad bi Bog bio vaš Otac, ljubili biste mene; jer ja od Boga iziđoh i dođoh" ( Jovan 8. 42 )

"Tada Mu govorahu: Ko si ti? I reče im Isus: Početak, kako vam kažem" ( Jovan 8. 25 )

"А SINU пријестол је твој, BOZE, ва вијек вијека; палица је правде палица царства твога.
Омиљела ти је правда, и омрзао си на безакоње: тога ради помаза те, BOZE BOG TVOJ уљем радости већма од другова твојијех.
И опет: ти си, Господе, у почетку основао земљу, и небеса су дјела руку твојијех:
Она ће проћи, а ти остајеш: и сва ће остарјети као хаљина,
И савићеш их као хаљину, и измијениће се: а ти си онај исти, и твојијех година неће нестати" ( Jevrejima 1. 8 - 12 )

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. KROZ REC JE SVE STVORENO:

"Све је кроз њу постало, и без ње ништа није постало што је постало"

KROZ ISUSA SVE STVORENO:

"Bog koji je nekada mnogo puta i različitim načinom govorio očevima preko proroka, govori i nama u posledak dana ovih preko sina Kog postavi naslednika svemu, KROZ KOG I SVET STVORI" ( Jevrejima 1. 1 - 2 )

"Који нас избави од власти тамне, и премести нас у царство Сина љубави своје,
У коме имамо избављење крвљу Његовом и опроштење греха..
Јер кроз Њега би саздано све што је на небу и што је на земљи, што се види и што се не види, били престоли или господства или поглаварства, или власти: SVE SE KROZA NJ I ZA NJ SAZDA.
И Он је пре свега, и све је у Њему" ( Kolosanima 1. 13 - 17 )

"А SINU пријестол је твој, BOZE, ва вијек вијека; палица је правде палица царства твога.
Омиљела ти је правда, и омрзао си на безакоње: тога ради помаза те, BOZE BOG TVOJ уљем радости већма од другова твојијех.
И опет: ти си, Господе, у почетку основао земљу, I NEBESA SU DJELO RUKU TVOJIJEH" ( Jevrejima 1. 8 - 12 )
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. U RECI BESE ZIVOT I VIDELO LJUDIMA:

"У њој бјеше живот, и живот бјеше видјело људима.

ISUS JE ZIVOT I VIDELO SVETU:

"Isus mu reče: Ja sam put i istina I ZIVOT; niko neće doći k Ocu do kroza me"

Isus im, pak, opet reče: JA SAM VIDELO SVETU: ko ide za mnom neće hoditi po tami, nego će imati videlo života" ( Jovan 8. 12 )

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4. VIDELO NIJE OBUZELA TAMA GREHA:

"И видјело се свијетли у тами, и тама га не обузе"

ISUSA NIJE BILO DJAVOLA - ON NIJE SAGRESIO:

Tada odgovoriše Jevreji i rekoše Mu: Ne govorimo li mi pravo da si ti Samarjanin, i da je đavo u tebi.
Isus odgovori: U meni đavola nema, nego poštujem Oca svog; a vi mene sramotite" ( Jovan 8. 48 - 49 )

"Već neću mnogo govoriti s vama; jer ide knez ovog sveta, i u meni nema ništa" ( Jovan 14. 30 )

"И знате да се Он јави да грехе наше узме; и греха у Њему нема" ( 1 Jovanova 3. 5 )
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5. REC JE POSTALA TELO - JEDINORODNI SIN BOZJI:

И ријеч постаде тијело и усели се у нас пуно благодати и истине; и видјесмо славу његову, славу, као јединороднога од оца"

ISUS SE RODIO U TELU I POSTAO SIN BOZJI:

"No kad on tako pomisli, a to mu se javi u snu anđeo Gospodnji govoreći: Josife, sine Davidov! Ne boj se uzeti Marije žene svoje; jer ono što se u njoj začelo od Duha je Svetog.
Pa će roditi Sina, i nadeni Mu ime Isus; jer će On izbaviti svoj naro od greha njihovih" ( Jovan 1. 20 - 21 )

"Od Pavla, sluge Isusa Hrista, pozvanog apostola izabranog za jevanđelje Božije, Koje Bog unapred obeća preko proroka svojih u svetim pismima
O SINU SVOM KOJI JE PO TELU RODJEN od semena Davidovog, A posvedočen silno za Sina Božijeg Duhom svetinje po vaskrsenju iz
mrtvih, Isusu Hristu Gospodu našem" ( Rimljanima 1. 1 - 4 )

"I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: BOG SE JAVI U TELU, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovedi se neznabošcima, verova se na svetu, uznese se u slavi" ( 1 Timotiju 3. 16 )

Da li imaš jasni stih -
Isus je Riječ! - ?
Isus kaže - Ja sam Riječ! -?
Isus kaže - Ja sam Bog! - ?
NEMAŠ!

LOGOS se veže samo uz Boga Oca Jahvu -
baš kao u

1. IVANOVA 5,7
Jer su trojica, što svjedoče u nebu: "Otac, Riječ i Duh Sveti; i ova su trojica jedno,

ILI u

OTKRIVENJE 1,2
koji posvjedoči za LOGOS Božju
i
za svjedočanstvo Isusa Krista - za sve što vidje.

------------------------------------------------------------

Da li primijećuješ JASNO odvajanje -
LOGOS Boga Oca Jahve
i
Isusa?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Molim te - pročita pažljivo SVE,
i provjeri - što sam krivo napisao?!?!........
RIJEČ - nema veze sa vezom sa Isusom!
Prijatelju sve sam procitao, to su ljudske filozofije a ne biblija..
Ti ocigledno imas problem da namerno hoces da uskladis sve sa svojom unapred stvorenom dogmom.
Na vise mesta ti se u Bibliji kaze da je Isus Bog, izmedju ostalog i u ovom stihu gde se kaze da je Isus(rec)-Logos, kaze se da je Bog.
I jos ti se nastavlja i kaze se:

Sve je kroz Nju postalo(kroz rec), i bez Nje ništa nije postalo što je postalo.(stih 3)(kroz koga se kaze na drugim mestima da je sve postalo: KROZ ISUSA!)
U Njoj beše život, i život beše videlo ljudima.(stih 4)
Beše Videlo istinito koje obasjava svakog čoveka koji dolazi na svet.
K svojima dođe, i svoji Ga ne primiše.(koga to nisu primili, naravno Isusa).
A koji Ga primiše dade im vlast da budu sinovi Božiji, koji veruju u ime Njegovo,(U cije su ime verovali u Isusovo).

Onda ti se zakljucuje i explicitno kaze(o kome se govori) u 14 stihu i KO JE REC:
''I reč postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu Njegovu, slavu, kao Jedinorodnoga od Oca.''
Ko je postao telo?
Ko je jedinorodni od oca?
Koga su oni to videli na zemlji? ''I rec postade telo...I videsmo slavu njegovu''
Dakle koga su apostoli videli ?
Ako je Rec==Otac, kako to da su videli Isusa a ne Oca?

Kako mozes tako da lutas? ili namerno hoces da budes u pravu i filozofiras, a to ti nije dobro. Pa cak i JS kazu da se rec odnosi na Isusa!
Ali ti si otisao u krajnost krajnosti, za tebe cak Isusa u NZ i nema!


Ali u otkrivenju ti se isto kaze da je Isus rec: (OTKRIVENJE 19:13) I beše obučen u haljinu crvenu od krvi, i ime se Njegovo zove: Reč Božija.

Ko je taj koji nosi haljinu crvenu od krvi ako ne Isus Hristos, koji je uzeo nase grehe na sebe?
Ko je dakle ''REC BOZJA?''


Dalje i sam apostol Jovan(koji je pisao ove stihove [jovan 1:1] koje ti porices): govori o Isusu explicitno na drugom mestu kao o reci:
''Šta beše ispočetka, šta čusmo, šta videsmo očima svojim, šta razmotrismo i ruke naše opipaše, O RECI ZIVOTA''(1. Jovanova 1:1)
Koga su oni to videli svojim ocima?
Sta su to razmotrili i koga su to njihove ruke opipale?
Ko je po ovom stihu REC?

Ajde sad uzmi i precrtaj ovaj stih u svojoj bibliji posto te i on obara!

Prijatelju, jako mi te zao, nemoj biti slep, nego progledaj!

*****************
Znaci sad su i odvojene! Do sada je ovo troje bilo jedno a sad su odvojene.
Cisto da naglasim.

Nikada ovo troje nije bila jedna licnost, to su odvojene licnosti, koje deluju odvojeno, ali su ujedinjene kao duhovno telo.
Kao sto kod coveka imas brojne udove, i jedan ud ima vazniju funkciju od drugog, ali svi deluju skladno i jedan bez drugog telo ne moze da funkcionise. Tako je i u procesu spasenja neka od licnosti ima vecu ulogu, neka manju.
Mislim da ce i laodikeja ovo potvrditi. Tri osobe u trojstvu su razlicite licnosti, ne mozes ih spajati u jednu licnost!

Mozes li samo jedno mesto da mi navedes, gde je apostol Pavle rekao da sveti duh ima vecu ulogu u nasem spasenju od Isusa Hrista?

Ako sveti duh nema vecu ulogu u nasem spasenju, onda ti upadas u zamku sopstvenih reci, jer bi onda hula na ''Isusa i Oca bila podjednako neoprostivi greh'', isto kao i '' hula na svetoga duha'', ali vidimo da nije tako, to ukazuje da sveti duh ima vecu ulogu u spasenju!
Kao sto sam objasnio, kad kazes Svetom Duhu: ''Odlazi od mene!'' , tebe vise nista ne moze spreciti da gresis.
To je evidentno iz brojnih stihova iz biblije. Bilo bi dobro to da istrazis..

Ja sam ti vec naveo stih koji to dokazuje. Ali evo i drugih:

Isus je rekao učenicima da će poslati Svetog Duha da dokaže „svetu da ima greha, i pravednosti, i suda” (Jovan 16:7-11). Bez njega mi ne mozemo spoznati greh! Dakle nije nam dovoljno samo Isus da nam kaze, vec mora SD da nas osvedoci u greh!
Isus nije taj koji osvedocava u greh!

kad dođe on, Duh istine, uputiće vas u svu istinu” (Jovan 16:13). - Bez njega ne mozemo spoznati istinu!
Kroz njega sticemo: ''ljubav, radost, strpljenje, ljubaznost, vernost, blagost i samokontrolu'' (Galatima 5:22-23). Drugim recima, on nas podstice da cinimo pravdu, i pomaze nam da ne gresimo!

Citam Bibliju mozda i vise od dvadeset godina i to i danas dan skoro svakodnevno. Sve ovo sto govoris za mene je nesto novo, zato i moram da pitam.

Kazes.... kroz svetog duha covek upoznaje>prihvata>ili odbacuje Boga.
Kog Boga? Boga Svetog Duha ili onog jedinstvenog?
Nerazumem!

Covek upoznaje Boga Oca, Boga Sina i Boga Svetoga Duha. I to je jedan jedinstveni Bog, koji se sastoji od vise licnosti u sebi, objasnio sam ti gore.
A ti ako nemas duha ne mozes to ni razumeti, a vidim da ne razumes ni sta je ''hula'' i sta je neoprostivi greh, pa mislis da bi trebalo da je hula na sva tri podjednako kaznjena, ali to nije tako, jer tebi se ovde pokazuje da je SD veci i da ima vecu ulogu, nama je to savrseno jasno(SD ima vecu ulogu u spasenju, i hula na njega je neoprostiva, upravo zato i zbog te uloge), i to ne rusi trojstvo, ali rusi tvoju dogmu.
Jer kao sto sam gore rekao:

Ako ja kazem rec protiv Boga Jehove --> Oprostice mi se!
Ali ako ja kazem protiv ''Svetog Duha'---> Nece mi se oprostiti nikad!

Zato SD ne moze biti deo Boga!
Jer ako je SD u Bogu, onda bi i hula na Oca bila neoprostiva, ali vidimo da nije tako!
To pokazuje da je Sveti Duh van Boga, i to te obara ko nista!

Pavlu se nije javio duh sveti vec sam Isus Hrist. Tako da on ovde slusa glas Isusov i direktno od Isusa dobija uputstvo sta ce da radi. I sam Ananija je dobio uputstvo od Isusa Hrista, vezano za Pavla, a ne od svetog duha. Izvestaj kaze da je Pavle posle toga bio nekoliko dana sa ucenicima u Damasku, od njih je verovatno dobio i vise nego dovoljno saznanja o Isusu Hristu.

Prijatelju, ti ne razumes pozadinu svega, u tekstu se ne kaze eksplicitno da je Sveti Duh govorio, ali on je uticao na njegovo srce(to je u skladu sa biblijskim kontekstom) ,svako ko je detaljno citao bibliju ,zna da je to tako.
Navescu ti rimere gde se kaze da SD direktno govori:

`'I gle, beše u Jerusalimu čovek po imenu Simeun, i taj čovek beše pravedan i pobožan, koji čekaše utehe Izrailjeve, i Duh Sveti beše u njemu.
I njemu beše Sveti Duh kazao da neće videti smrti dok ne vidi Hrista Gospodnjeg. ''( Jevandjelje po Luki 2. 25 - 30 ).

''A Duh reče Filipu: Pristupi i prilepi se tim kolima.
A Filip pritrčavši ču ga gde čita proroka Isaiju, i reče: A razumeš li šta čitaš?''( Dela apostolska 8. 27 - 31 ).

`'A kad oni služahu Gospodu i pošćahu, reče Duh Sveti: Odvojte mi Varnavu i Savla na delo na koje ih pozvah.
Tada postivši i pomolivši se Bogu metnuše ruke na njih, i otpustiše ih.''( dela Apostolska 13. 2 - 4 ).

`'A kad prođoše Frigiju i galatijsku zemlju, zabrani im Duh Sveti govoriti reč u Aziji.'( dela Apostolska 16. 6 - 7 ).

Dakle sveti duh govori, sta vise kaze se da ima vlast, da ima emocije i td. Sto ga jasno cini licnoscu..

U svakom slucaju, veliki misionar Pavle biva osvedocen od samog Isusa Hrista a ne od duha svetoga.

Tebi zaista nije jasno kako proces spasenja funkcionise? Onaj ko nema svetoga duha ne moze se spasiti, niti biti osvedocen! Niti moze biti privucen Bogu!
''A ako ko nema Duha Hristova, on nije njegov. ''(Jovan 3, 34.) - Sto hoce kazati, da onaj Ko nema Duha Svetoga on nema ni Isusa Hrista! I takva Osoba se ne moze spasiti!
Prvo te Sveti Duh osvedocava da je Isus Gospod! I sad ti hoces reci da je on samo cuo reci Isusa Hrista i to je dovoljno?

Ja se bojim da i ti nemas duha svetoga cim tako razmisljas, izgleda tebi SD, i ne treba?
Ali onda ti nisi Hristov! Jer kaze: '' Ako ko nema Duha Hristova, on nije njegov. ''(Jovan 3, 34.)

Dakle sveti duh ima najvecu ulogu u spasenju, i bez svetog duha ne mozes doci Hristu!
''Ja znam ovce moje i moje ovce mene znaju''. Zasto je to rekao? Kako ga ovce mogu znati, zato jer su osvedocene Svetim Duhom.

Prema Biblijskom saznanje ja vidim da Bog Sin ima najvecu ulogu u nasem spasenju.
Nema drugog imena pod nebom danog ljudima kojijem bi se mogli spasiti(Dela 4:12) Kako po Adamu svi umiru tako ce po Hristu svi oziveti(1.Korin. 15:22) Upravo zato sto je on dao zivot za nas, samo je jedan posrednik izmedju Boga i nas!(1.Tim. 2:5) Zato je samo on narecen od Boga sudija zivima i mrtvima(Dela 10:42)....Sta bi nam vredilo sve da nije Hristove zrtve za nas.
Zato bi potpuno logicno bilo da se hula na Boga Sina ne moze oprostiti!

Ti pricas ovde sta bi bilo logicno(i pogresno razumes), dok ja pricam sta govori biblija:

Hula na Sina se oprasta!

Hula na Duha se ne moze oprostiti!
Jer tako?
To znaci Sveti Duh je veci!
Jel Sveti Duh u Bogu?
Nije! >>>
Jer da je u Bogu onda bi i hula na Boga bila Neoprostiva!
Jer Hula na Boga Oprostiva- JESTE!
Onda Sveti Duh ne moze biti u Bogu!
On mora biti nezavistan entitet!
Jel tako?

Ako je tako..

To ga cini vecim i od samog Boga, jer hula na ''Boga'' je oprostiva, dok na ''Sveti Duh'' nije..
Ko je onda Sveti Duh?
Jer on Bozanstvo vece od samog Boga???
Ti upadas u zamku sopstvenih reci!

to hteo ti da priznas ili ne znaci da je njegova uloga veca, ili da je on veci od samoga Boga i Isusa, odluci se sta je po tebi?
Sto znaci, da je Sveti duh Veci!

Ja ne tvrdim da je veci, to tvrdis ti!
Moja postavka i razumevanje biblije savrseno objasnjava ulogu svetog duha i zasto on ima vecu ulogu u spasenju, sto ga ne cini vecim autoritetom u trojstvu, vec je njegova uloga u nekom odredjenom poslu koji on obavlja na zemlji veca u odnosu na druge dve osobe.
Ali ti imas problem, kada tvrdis da je SD veci, a ne sme biti veci, jer ako je veci, onda je on veci od tvog Boga Oca, jer se on ne nalazi u Bogu Ocu! Prema onome sto sam ja gore i dokazao!

Ja nisam ni rekao da je znacajniji, sveti duh nas vodi Isusu Hristu, on nam govori i poziva da dodjemo k njemu.

U cemu je onda problem prijatelju? :) Ti ovde lutas, cas kazes da je SD veci, cas da to nije!
Ili ti zelis da tako bude samo na cas, da bi nas optuzio?

To sto ti sada kazes rekao sam i ja, i neprestano ponavljam. Samo sto ti tvrdis da mi trinitarijanci, ucimo nesto drugo!
Ti bi voleo da SD ispadne veci od Boga, samo onda kada to tebi odgovara da nas optuzis.
A kad to vise nije u interesu, onda bi da se vrati u normalu, da je SD==Bog(tj. u Bogu).
Ti neprestano trazis nesto za sta ces da se uvatis, ali upadas u zamku sopstvenih reci!
Nije li to licemerno?

Ako uzmemo tvojom logikom.
Kazes da sva tri lica imaju ulogu u nasem spasenju, u ovom slucaju Bog Sveti Duh najvecu. Znaci, ja ako hulim na Boga Sina i sve ovo sto je za nas uradio, oprostice mi se. Samim tim se moze reci da sve sto je za nas uradio Bog Sin, manje vazno od onog sto je uradio Bog Sveti Duh i na takav nacin srozavas jedno lice Boga. Ramisli dobro! Sve sto je za nas Hrist uradio je manje vazno od onog sto radi Sveti Duh, cim nam se hula na njega prasta.

Pa ne kazem ja da se prasta, to kaze Biblija, shvatas li ti sta pricas?
I ja ti objasnjavam zasto je to tako, ali ti ko da nisi citao bibliju pa ne razumes, ni sta je hula na SD, ni zasto se to ne prasta, a zasto se na Hrista i Oca prasta. Cak sam ti tamo i nacrtao pa ne razumes.
Treba li sad da ponavljam isto?
Ajde lepo vrati se na taj post pa procitaj jos jednom, jer vidim da nista ne razumes...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Prijatelju sve sam procitao, to su ljudske filozofije a ne biblija..
Ti ocigledno imas problem da namerno hoces da uskladis sve sa svojom unapred stvorenom dogmom.
Na vise mesta ti se u Bibliji kaze da je Isus Bog, izmedju ostalog i u ovom stihu gde se kaze da je Isus(rec)-Logos, kaze se da je Bog.
I jos ti se nastavlja i kaze se:

Sve je kroz Nju postalo(kroz rec), i bez Nje ništa nije postalo što je postalo.(stih 3)(kroz koga se kaze na drugim mestima da je sve postalo: KROZ ISUSA!)
U Njoj beše život, i život beše videlo ljudima.(stih 4)
Beše Videlo istinito koje obasjava svakog čoveka koji dolazi na svet.
K svojima dođe, i svoji Ga ne primiše.(koga to nisu primili, naravno Isusa).
A koji Ga primiše dade im vlast da budu sinovi Božiji, koji veruju u ime Njegovo,(U cije su ime verovali u Isusovo).

Onda ti se zakljucuje i explicitno kaze(o kome se govori) u 14 stihu i KO JE REC:
''I reč postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu Njegovu, slavu, kao Jedinorodnoga od Oca.''
Ko je postao telo?
Ko je jedinorodni od oca?
Koga su oni to videli na zemlji? ''I rec postade telo...I videsmo slavu njegovu''
Dakle koga su apostoli videli ?
Ako je Rec==Otac, kako to da su videli Isusa a ne Oca?

Kako mozes tako da lutas? ili namerno hoces da budes u pravu i filozofiras, a to ti nije dobro. Pa cak i JS kazu da se rec odnosi na Isusa!
Ali ti si otisao u krajnost krajnosti, za tebe cak Isusa u NZ i nema!


Ali u otkrivenju ti se isto kaze da je Isus rec: (OTKRIVENJE 19:13) I beše obučen u haljinu crvenu od krvi, i ime se Njegovo zove: Reč Božija.

Ko je taj koji nosi haljinu crvenu od krvi ako ne Isus Hristos, koji je uzeo nase grehe na sebe?
Ko je dakle ''REC BOZJA?''


Dalje i sam apostol Jovan(koji je pisao ove stihove [jovan 1:1] koje ti porices): govori o Isusu explicitno na drugom mestu kao o reci:
''Šta beše ispočetka, šta čusmo, šta videsmo očima svojim, šta razmotrismo i ruke naše opipaše, O RECI ZIVOTA''(1. Jovanova 1:1)
Koga su oni to videli svojim ocima?
Sta su to razmotrili i koga su to njihove ruke opipale?
Ko je po ovom stihu REC?

Ajde sad uzmi i precrtaj ovaj stih u svojoj bibliji posto te i on obara!

Prijatelju, jako mi te zao, nemoj biti slep, nego progledaj!
Prijatelju sve sam procitao, to su ljudske filozofije a ne biblija..
Ti ocigledno imas problem da namerno hoces da uskladis sve sa svojom unapred stvorenom dogmom.
Na vise mesta ti se u Bibliji kaze da je Isus Bog,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Možeš mi pomoći odgovoriti na donja pitanja,
Tako da i ja dođem do istine:

Zašto Isus nije nikada rekao – Ja sam Bog! - ?
Zašto apostoli stalno ne zazivaju Isusa – Bože Isuse! - ?
Zašto Isus kaže – nitko nije vidio Boga! – a Isusa su vidjeli! - ?
Zašto apostoli kažu – nitko nije vidio Boga! – a Isusa su vidjeli! -?

Tko je Bog kome se Isus moli?
Tko je Bog koji je Isusa uskrsnuo?

Tko je Bog kojemu Isus sjedi vječno zdesna?


Gdje ti je u svemu tome – SD?
-------------------------------------------------------------------------------------
izmedju ostalog i u ovom stihu gde se kaze da je Isus(rec)-Logos, kaze se da je Bog.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
NEMA stiha – Isus je LOGOS!
NEMA!
Nema stiha – Isus kaže – Ja sam LOGOS!
NEMA!
Možeš pričati i pričati – ali – STIHA – nemaš.
----------------------------------------------------------------------------------------
I jos ti se nastavlja i kaze se:
Sve je kroz Nju postalo(kroz rec), i bez Nje ništa nije postalo što je postalo.(stih 3)(kroz koga se kaze na drugim mestima da je sve postalo: KROZ ISUSA!)
U Njoj beše život, i život beše videlo ljudima.(stih 4)
Beše Videlo istinito koje obasjava svakog čoveka koji dolazi na svet.
K svojima dođe, i svoji Ga ne primiše.(koga to nisu primili, naravno Isusa).
A koji Ga primiše dade im vlast da budu sinovi Božiji, koji veruju u ime Njegovo,(U cije su ime verovali u Isusovo).
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Jel tebi jasna razlika između –
KROZ – PO – i – riječi OD!?

OD je samo OD Boga Oca Jahve!
NEMA ništa OD Isusa!
NEMA ništa OD LOGOSA!
NEMA!
-----------------------------------------
Da li se slažemo – Bog je Onaj koji je i Stvoritelj! - ?
Jel to točno?

Zašto nema niti jednoga stiha – Isus je stvorio…….! - ?
Zašto nema niti jednoga stiha – Isus kaže – Ja sam Stvoritelj! - ?
Zašto nema niti jednoga stiha – SD je stvorio…….! - ?
Zašto nema niti jednoga stiha – SD kaže – Ja sam Stvoritelj! - ?

Nego – Isus sam kaže JA NISAM NIŠTA STVORIO
Isus sam kaže – SVE JE BOG OTAC JAHVE STVORIO.

------------------------------------------------------------------------------------------
Onda ti se zakljucuje i explicitno kaze(o kome se govori) u 14 stihu i KO JE REC:
''I reč postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu Njegovu, slavu, kao Jedinorodnoga od Oca.''
Ko je postao telo?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Isus je bio duhovno biće – pa Mu je Bog Jahve stvorio TIJELO.
Isus je postao tijelo.
TKO je i što znači – OD OCA!?!?
-------------------------------------------------------------------------------------------
Ko je jedinorodni od oca?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Isus Kris.
OD Koga?
OD Boga Oca Jahve Jedinoga.

---------------------------------------------------------------------------------------------
Koga su oni to videli na zemlji? ''I rec postade telo...
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Bog Jahve stvara svojim Logosom.
Bog Jahve je Isusu stvorio TIJELO.

Hebrejima 10,5
Zato On ulazeći u svijet veli: Žrtva i prinos ne mile ti se,
nego si mi tijelo pripravio;
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Isus sam kaže – Bog Otac Jahve STVORIO mi je Tijelo.
Jel ti TO jasno?
TKO je Isusu pripravio tijelo?
BOG Jahve.
KAKO, Čime?
Svojim Logosom!
Božjom Jahvinom stvaralačkom rječju!


Poveži gornji stih sa svojim tvrdnjama – Isus je Logos.
Odgovori sam sebi na pitanja –


TKO, Kako Čime je TIJELO pripravio Isusu?
-------------------------------------------------------------------------
I videsmo slavu njegovu''
Dakle koga su apostoli videli ?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Objasni mi donje stihove, a onda se poveži na svoje pitanje!

IVAN 5,37
Pa i Otac koji me posla sam je svjedočio za mene.
Niti ste glasa njegova ikada čuli niti ste lica njegova ikada vidjeli,

Isus kaže da Boga Oca nitko nije vidio.
Da li Isus laže – ili – ti imaš teoloških problema?


1. IVANOVA 4,12
Boga nitko nikada ne vidje. Ako ljubimo jedni druge, Bog ostaje u nama, i ljubav je njegova u nama savršena.

Da li Apostoli – koji su vidjeli Isusa – LAŽU,
Ili je to kontradikcija u Bibliji – ili – tvoja dogma ima problema?
-------------------------------------------------------------------------------------
Ako je Rec==Otac, kako to da su videli Isusa a ne Oca?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Jel ti iz gornje datih stihova jasno da Boga Oca nitko nije vidio?
----------------------------------------------
Isus radi, govori, naučava – NE SVOJE!
Sve što radi govori, naučava – JE OD BOGA JAHVE OCA.
TAKO su vidjeli Oca – po Djelima, po Govoru, po Nauku.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Kako mozes tako da lutas? ili namerno hoces da budes u pravu i filozofiras, a to ti nije dobro. Pa cak i JS kazu da se rec odnosi na Isusa!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ja nisam JS – a ni to ne znači da su JS u svemu u pravu.
------------------------------------------------------------------------------------
Ali ti si otisao u krajnost krajnosti, za tebe cak Isusa u NZ i nema!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ne izmišljaj i ne nadodaji!
Moj Gospodin je Isus – Božji Sin!
Ime Isus – dobio je OD Boga Oca Jahve.
Isus = OD Jahve dolazi spasenje.
OD Koga?
Od Isusa?
NE!
OD Boga Oca Jahve.

Ime Isus u NZ na nešto manje od 1.000 mjesta.
Ime JAHVE u SZ – na nešto manje od 7.000 mjesta.


JEL ti jasan nesrazmjer – TKO je Tko?
Da li bi malo dijete – da mu 7.000 puta kažeš –
Jahve je Bog Jedini i nema drugoga –
TO i zapamtilo?
BI!
A većina Kršćana – NIJE to zapamtila.
A TO je nepokornost Božjoj Jahvinoj riječi.
-----------------------------------------------------------------------------
Ali u otkrivenju ti se isto kaze da je Isus rec: (OTKRIVENJE 19:13) I beše obučen u haljinu crvenu od krvi, i ime se Njegovo zove: Reč Božija.
Ko je taj koji nosi haljinu crvenu od krvi ako ne Isus Hristos, koji je uzeo nase grehe na sebe?
Ko je dakle ''REC BOZJA?''
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Gdje piše da je Isusu ime – LOGOS?
NEMA!
ŠTO piše –
Otkrivenje 19,13
ogrnut je ogrtačem krvlju natopljenim; ime mu: Riječ Božja.

Ogrtač krvlju natopljen – Kome je Ime Riječ Božja?
Što znači RIJEČ BOŽJA?
Da li je Riječ = Bog? JE!
Ali – ovdje ti piše – RIJEČ BOŽJA!
Ne piše – SAMO – RIJEČ!
NEGO – Riječ Božja!
Jel ti primijećuješ razliku?

Da li voliš SVE čitati – ili – kao ovdje – dati samo jedan stih izdvojen
Iz konteksta?

Čitaj malo i okolinu –

Otkrivenje 19,12
oči mu plamen ognjeni, na glavi mu mnoge krune;
nosi napisano ime kojeg nitko ne zna doli on sam;
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Isus ima IME – koje nitko ne zna – a što je sa - BOŽJA RIJEČ?!
---------------------------------------------------
OTKRIVENJE 19,15
Iz usta mu izlazi oštar mač kojim će posjeći narode. Vladat će njima palicom gvozdenom.
On gazi u kaci gnjevne srdžbe Boga Svevladara.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Tko je ON? – Isus!
Isus gazi nevjerne u kaci Od Boga Oca Jahve.
U ČIJOJO kaci? – OD Boga Oca Jahve.
Isus je Isus – Bog je Bog.
Dvoje ih je.
Bog je SVEVLADAR – Isus NIJE svevladar.
Svevladar je A&O – Isus nije A&O.
Bog je Svevladar – Bog Jahve je vladar i Isusu.

Odgovori mi - jel ti jasno da ON - Isus - NIJE -SVEVLADAR!?

--------------------------------------------------------------------------------------
Dalje i sam apostol Jovan(koji je pisao ove stihove [jovan 1:1] koje ti porices): govori o Isusu explicitno na drugom mestu kao o reci:
''Šta beše ispočetka, šta čusmo, šta videsmo očima svojim, šta razmotrismo i ruke naše opipaše, O RECI ZIVOTA''(1. Jovanova 1:1)
Koga su oni to videli svojim ocima?
Sta su to razmotrili i koga su to njihove ruke opipale?
Ko je po ovom stihu REC?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
1. IVANOVA 1,1
Što bijaše od početka, što smo čuli, što smo vidjeli očima svojim, što razmotrismo i ruke naše opipaše o Riječi, Životu –
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Gdje piše da je Isus = Riječ?
Nigdje!
Kaže se O Riječi – znači – O Bogu!
O Kome je Isus svjedočio?
O Bogu Ocu svome – Jahvi.

-----------------------------------------------------------------
1. IVANOVA 1,2
da, Život se očitova, i vidjeli smo i svjedočimo, i navješćujemo vam Život vječni, koji bijaše kod Oca i očitova se nama -
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Život daje Bog Otac Jahve – Ne Isus.
-----------------------------------------------------------------
1. IVANOVA 1,3
što smo vidjeli i čuli, navješćujemo i vama da i vi imate zajedništvo s nama. A naše je zajedništvo s Ocem i sa Sinom njegovim Isusom Kristom.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Jasno se odvaja – Jedan je Bog Otac Jahve,
A Drugi je Božji Sin – Nebog.

-----------------------------------------------------------------
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti imas problem slabog eazumevanja konteksta.

Na sva ova pitanja su dati odgovori, neumesno je ponavljati se..
 
Natrag
Top