Jevrejima, glava 4

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
pokoj bozji u koji se ulazi poslusnoscu bozjim zapovestima i konkretno postovanjem subote na koju su postavljeni blagoslovi za onoga koji je postuje, i verom u hrista.

апсолутно нетачно и нигде не стоји тако! није: и вером у христа, него јасно пише само вером. узалуд додајете и измишљате, текст је конкретан и јасан.

Adriane, vec sam naveo biblijsku jasnu izjavu: "Vera bez dala je mrtva". Ne vredi nista.
S druge strane slazem se sa tobom, mi se ne spasavamo svojim delima, dakle, drzanjem zakona, nego, ako smo spaseni VEROM, necemo nastaviti da zivimo u grehu i bezakonju.
Ne drzimo zakon da bismo se dela zakona spasili, nego ga drzimo iz zahvalnosti zato sto smo Verom u Gospoda Isusa spaseni.
Ako neko govori o nekakvom apstraktnom pojmu vere, koja odobrava prestup Bozjeg zakona, a prestup je bezakonje, time svedoci da nema vere ili je ona jos uveka veoma slaba.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Prijatelji moji, Biblija najbolje samu sebe tumaci.


:roll::roll::roll::roll::roll: A što će onda vama adventistima "jedini i nepogrešivi tumač biblijskih principa" - Jelenini spisi, kad Biblija najbolje samu sebe tumači? Ostavila vama proročica "blago vrijednije od same Biblije". Koliko je Biblija "bezvrijedna sama po sebi i sama za sebe", najbolje se vidi po tome što Bibliju jedino ispravno tumače adventisti sedmog dana kroz Jelenine spise, dok je svi drugi iskrivljuju i krivo tumače.:roll:;) [/QUOTE]
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
:roll::roll::roll::roll::roll: A što će onda vama adventistima "jedini i nepogrešivi tumač biblijskih principa" - Jelenini spisi, kad Biblija najbolje samu sebe tumači? Ostavila vama proročica "blago vrijednije od same Biblije". Koliko je Biblija "bezvrijedna sama po sebi i sama za sebe", najbolje se vidi po tome što Bibliju jedino ispravno tumače adventisti sedmog dana kroz Jelenine spise, dok je svi drugi iskrivljuju i krivo tumače.:roll:;)

Pogresno, Adventisti bibliju tumace biblijom a ne Jeleninim spisima.

Ellen White je pisala na osnovu ovog principa tumacenja biblije biblijom, i onoga sto joj jr Bog dao u otkrivenjima - jer ono sto je ona pisala je u potpunom skladu sa biblijom i nema nikakvih odstupanja.

Dakle, ne mozes reci da jedno drugo tumaci - jer i jedno i drugo je u skladu sa biblijom i iz istog izvora.

Zacudjujuce je kod onih koji govore protiv Ellen White, da se oni sami ne pridrzavaju ovog principa da bibliju tumace biblijom - vec se njihovo ucenje zasniva na onome sto je pisao neko drugi, recimo sveti Oci Pravoslavlja i Rimokatolicizma, razliciti pisci i teolozi sa svojim katehizmima, simbolima vere, crkvenim zapovestima, tumacenjima, ili pak protivnicki sajtovi sa svojim kilometarskim radovima na temu sekti..itd..

Nadam se da ce stvarnoslap objektivno odgovoriti na ovo, i shvatiti da ovo sto on cini nema nikakvog smisla, jer ako je posten uvidece da je ovo istina, i da u tom smislu napadi na Ellen White nemaju nikakvog smisla.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Pogresno, Adventisti bibliju tumace biblijom a ne Jeleninim spisima.

Ništa nije pogrešno, niti sam ja što izmislio i slagao. Evo što piše jedan od dugogodišnjih predsjednika GK ASD:

"Stajalište je da će pitanje svjetlosti, koja je došla kroz Duh proroštva (spise gospođe White), biti prihvaćeno, kao što vjerujemo da je Duh proroštva jedini nepogrešivi tumač biblijskih principa, odkako Krist kroz ovo posredovanje daje pravo značenje svojim riječima. (G.A. Irwin-a, "Mark of the Beast")

Evo, svi možete vidjeti, nisam ja ništa izmislio, sami adventisti ovo deklariraju. Dakle, čitavih 18 stoljeća nitko nije mogao znati "pravo značenje Isusovih riječi". Nisu to mogli ni apostoli, jer ni oni nisu u svoje vrijeme imali Jelenine spise, a Jelenini spisi su jedini nepogrešivi tumač biblijskih principa, i tek se kroz Jelenine spise otkriva "pravo značenje Isusovih riječi".

Ellen White je pisala na osnovu ovog principa tumacenja biblije biblijom, i onoga sto joj jr Bog dao u otkrivenjima - jer ono sto je ona pisala je u potpunom skladu sa biblijom i nema nikakvih odstupanja.

Ma jeli? Zašto je onda prvo "svjedočanstvo o prikupljanju novca za Sanatorij", za koje je tvrdila da je od Boga, proglasila pogrešnim u svom drugom svjedočanstvu? To što sama sebe demantira potpuno razumijem, ali kako Boga može okriviti i optužiti da joj je dao krivo svjedočanstvo?

Dakle, ne mozes reci da jedno drugo tumaci - jer i jedno i drugo je u skladu sa biblijom i iz istog izvora.

Nisam ja rekao da Jelenini spisi tumače Bibliju i da su jedini nepogrešivi tumač biblijskih principa, to je deklarirao predsjednik GK ASD. Najmanji je problem što u adventisti ovo deklarirali, strašno je da adventisti i dan danas tako funkcioniraju. Nema veze što u Bibliji ne nalazimo da je Adamu zapovjeđen subotni odmor niti nalazimo da je Adam subotom odmarao, ali ako Jelena piše da je tako, onda je za adventiste tako. Ne zna Biblija sama što u njoj piše i što točno znači ono što piše, to zna samo Jelena i Jelenini spisi.

Zacudjujuce je kod onih koji govore protiv Ellen White, da se oni sami ne pridrzavaju ovog principa da bibliju tumace biblijom - vec se njihovo ucenje zasniva na onome sto je pisao neko drugi, recimo sveti Oci Pravoslavlja i Rimokatolicizma, razliciti pisci i teolozi sa svojim katehizmima, simbolima vere, crkvenim zapovestima, tumacenjima, ili pak protivnicki sajtovi sa svojim kilometarskim radovima na temu sekti..itd..

Zašto bi bilo začuđujuće, upravo obrnuto. Isus je utemeljio svoju Crkvu i ovlastio svoje apostole, a apostoli svoje nasljednike, da propovijedaju Radosnu vijest i poučavaju ljude. Sve drugo je neposlušnost Kristu. Teza - "Ja znam čitati, pa ću ja sam čitati i tumačiti Bibliju" - nije ništa drugo nego neposlušnost Kristu i onome što je Krist htio. Zbog toga sveti Pavao i kaže, "Crkva je stup i uporište istine", i tako je već dva tisućljeća. A što kažu adventisti? Adventisti kažu kako čitavih 18 stoljeća nitko nije znao "pravo značenje Isusovih riječi", i kako je tek njima kroz spise Ellen White otkriveno pravo značenje Isusovih riječe. Koje bogohuljenje, otpadništvo i neposlušnost Kristu i Kristovoj Crkvi.

Nadam se da ce stvarnoslap objektivno odgovoriti na ovo, i shvatiti da ovo sto on cini nema nikakvog smisla, jer ako je posten uvidece da je ovo istina, i da u tom smislu napadi na Ellen White nemaju nikakvog smisla.

Ja se uopće ne nadam da ćeš ti bilo što shvatiti, ali ponavljam činjenice. Sami Adventisti sedmog dana su deklarirali da su spisi Ellen White "jedini nepogrešivi tumač biblijskih principa", a još strašnije od same ove deklaracije je to što adventisti do dana današnjeg zaista i funkcioniraju po ovoj skandaloznoj i bogohulnoj deklaraciji.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Citiracu deset zapovesti pa neka Stvarnoslap odgovori na pitanje "za koje zapovesti tvrdi da treba krsiti u navodnom novom "Hristovom" zakonu?"

Bice dovoljno da se dopise DA ili NE ispod svake zapovesti.

3. Ne uzimaj uzalud ime Gospoda Boga svog; jer neće pred Gospodom biti prav ko uzme ime Njegovo uzalud.

Pogledaj samo koliko sam ja spomenula ime Boga uzalud , i svi mi kršimo treću Božju zapovjed . Tu raspravljamo svak po svom , i ime Gospodnje se spominje bezveze . Znači mismo svi grešnici po trećoj zapovjedi.

4. Sećaj se dana od odmora da ga svetkuješ.
Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje.
A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvom; tada nemoj raditi nijednog posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim.
Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i šta je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga.

Pogledajmo u četvrtoj zapovjedi , prvo piše sjećaj se . Za kršćane ostaje sjećanje i poštovanje prema Suboti , ali Krist nije obavezao Kršćana da svetkuje Subotu . Četvrta zapovjed kaže : Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i šta je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga.

Ljepo piše :Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju,zato je blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga.

Zašto bi kršćani poštivali Subotu , a ne nedelju ? Krist je uskrsnuo u Nedelju , i svaki Kršćanin slavi Nedelju , i nisu obavezni slaviti Subotu . Znači nema izričite zapovjedi , u 4 glavi , ja naređujem . Dok je Krist rekao JAĆU USKRSNUTI treći dan ,i svisu znali daje to Nedelja . Prema tome ako je KRIST Bog , (a je za sve kršćane) znači nisu kršćani promjenili zakon , nego sam Bog koji je uskrsnuo u Nedelju

Pogledajmo sledeće zapovjedi , koje koje izdaju izričitu i direktnu naredbu :1. Ja sam Gospod Bog tvoj. 2. Ne gradi sebi lik rezani niti kakvu sliku od onog što je gore na nebu . 5. Poštuj oca svog i mater svoju. 6. Ne ubij.7. Ne čini preljube. 8. Ne kradi.9. Ne svedoči lažno na bližnjeg svog.10. Ne poželi kuće bližnjeg svog, ne poželi žene bližnjeg svog, ni sluge njegovog, ni sluškinje njegove, ni vola njegovog, ni magarca njegovog, niti išta što je bližnjeg tvog"

Nama su smrtnicima ove natrdbe problem , koje drito daju naredbe . Nerade nama problem , i greh treća , i četvrta zapovjed , tkoće što svetkovat i kad , posvetimo se ovim zapovjedima (1,2,5,6,7,8,9,i10. Ako ove uspjemo savladat onda smo spašen


Dakle, ne mozes reci da jedno drugo tumaci - jer i jedno i drugo je u skladu sa biblijom i iz istog izvora.


Da Jelena pokušava protumačit sveto pismo . Kao štosam ja pokušala protumačit deset Božji zapovjedi . Moje tumačenje je devedeset i devet posto pogrešno , a Jelenino možad i ????????????????????????????????????????

Možemo pogledati
Deset Bozjih zapovesti na
http://serbianforum.org/threads/dok...vanje-sa-prevodom.578917/page-12#post-1672892
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ništa nije pogrešno, niti sam ja što izmislio i slagao. Evo što piše jedan od dugogodišnjih predsjednika GK ASD:

"Stajalište je da će pitanje svjetlosti, koja je došla kroz Duh proroštva (spise gospođe White), biti prihvaćeno, kao što vjerujemo da je Duh proroštva jedini nepogrešivi tumač biblijskih principa, odkako Krist kroz ovo posredovanje daje pravo značenje svojim riječima. (G.A. Irwin-a, "Mark of the Beast")

Evo, svi možete vidjeti, nisam ja ništa izmislio, sami adventisti ovo deklariraju. Dakle, čitavih 18 stoljeća nitko nije mogao znati "pravo značenje Isusovih riječi". Nisu to mogli ni apostoli, jer ni oni nisu u svoje vrijeme imali Jelenine spise, a Jelenini spisi su jedini nepogrešivi tumač biblijskih principa, i tek se kroz Jelenine spise otkriva "pravo značenje Isusovih riječi".

U bibliji je otkrivena istina - Ellen White je samo prikazala modernim i razumljivim jezikom.

Ma jeli? Zašto je onda prvo "svjedočanstvo o prikupljanju novca za Sanatorij", za koje je tvrdila da je od Boga, proglasila pogrešnim u svom drugom svjedočanstvu? To što sama sebe demantira potpuno razumijem, ali kako Boga može okriviti i optužiti da joj je dao krivo svjedočanstvo? .

Na ovo sam vec odgovorio.
Nisam sa ovim upoznat i sumnjam da je ovo smicalica protivnika Ellen White, kao i mnogo puta do sada.

Nisam ja rekao da Jelenini spisi tumače Bibliju i da su jedini nepogrešivi tumač biblijskih principa, to je deklarirao predsjednik GK ASD. Najmanji je problem što u adventisti ovo deklarirali, strašno je da adventisti i dan danas tako funkcioniraju. Nema veze što u Bibliji ne nalazimo da je Adamu zapovjeđen subotni odmor niti nalazimo da je Adam subotom odmarao, ali ako Jelena piše da je tako, onda je za adventiste tako. Ne zna Biblija sama što u njoj piše i što točno znači ono što piše, to zna samo Jelena i Jelenini spisi..

Sve o cemu Ellen White pise - je zastupljeno u bibliji, osim toga - Bog se sa poslednjom stranicom biblije nije zavetovao na cutanje, vec je svojoj crkvi poslednjeg vremena dao dar prorostva kroz koji on govori i objasnjava svoju rec.

Zašto bi bilo začuđujuće, upravo obrnuto. Isus je utemeljio svoju Crkvu i ovlastio svoje apostole, a apostoli svoje nasljednike, da propovijedaju Radosnu vijest i poučavaju ljude. Sve drugo je neposlušnost Kristu. Teza - "Ja znam čitati, pa ću ja sam čitati i tumačiti Bibliju" - nije ništa drugo nego neposlušnost Kristu i onome što je Krist htio. Zbog toga sveti Pavao i kaže, "Crkva je stup i uporište istine", i tako je već dva tisućljeća. A što kažu adventisti? Adventisti kažu kako čitavih 18 stoljeća nitko nije znao "pravo značenje Isusovih riječi", i kako je tek njima kroz spise Ellen White otkriveno pravo značenje Isusovih riječe. Koje bogohuljenje, otpadništvo i neposlušnost Kristu i Kristovoj Crkvi.

Crkva jeste uporiste i stub istine, ali ne crkva koja je odbacila istinu i krenula putem otpada polovinom 2 veka.
Bog svoju pravoj crkvi koja drzi zapovesti i ima veru Isusovu i dar prorostva upucuje i otkriva istinu.

Ja se uopće ne nadam da ćeš ti bilo što shvatiti, ali ponavljam činjenice. Sami Adventisti sedmog dana su deklarirali da su spisi Ellen White "jedini nepogrešivi tumač biblijskih principa", a još strašnije od same ove deklaracije je to što adventisti do dana današnjeg zaista i funkcioniraju po ovoj skandaloznoj i bogohulnoj deklaraciji.

U bibliji je otkrivena istina - Ellen White je samo prikazala modernim i razumljivim jezikom.

Izbegao si da das odgovor na sledece:

Zacudjujuce je kod onih koji govore protiv Ellen White, da se oni sami ne pridrzavaju ovog principa da bibliju tumace biblijom - vec se njihovo ucenje zasniva na onome sto je pisao neko drugi, recimo sveti Oci Pravoslavlja i Rimokatolicizma, razliciti pisci i teolozi sa svojim katehizmima, simbolima vere, crkvenim zapovestima, tumacenjima, ili pak protivnicki sajtovi sa svojim kilometarskim radovima na temu sekti..itd..
Nadam se da ce stvarnoslap objektivno odgovoriti na ovo, i shvatiti da ovo sto on cini nema nikakvog smisla, jer ako je posten uvidece da je ovo istina, i da u tom smislu napadi na Ellen White nemaju nikakvog smisla.


Dodatno:

Stvarnoslap, ko je po tebi tumac biblije i na kom autoritetu se zasniva tvoja vera i dogma?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.282
Znači nema izričite zapovjedi , u 4 glavi , ja naređujem.

Zašto bi kršćani poštivali Subotu , a ne nedelju ? Krist je uskrsnuo u Nedelju , i svaki Kršćanin slavi Nedelju , i nisu obavezni slaviti Subotu .

Sto se tice Jevrejima 4. to je dosta nerazumljivo da bi se na tome zasnivalo ucenje...

Niko ne brani Hriscanima da drze i nedelju.

To nije zabranjeno.. Ako zelis slobodno je drzi kao uspomenu Hristovog vaskrsenja. To je lepo..
Nego nama ovde brane da drzimo i subotu i nedelju zajedno...

Pogledajmo sledeće zapovjedi , koje koje izdaju izričitu i direktnu naredbu :1. Ja sam Gospod Bog tvoj. 2. Ne gradi sebi lik rezani niti kakvu sliku od onog što je gore na nebu . 5. Poštuj oca svog i mater svoju. 6. Ne ubij.7. Ne čini preljube. 8. Ne kradi.9. Ne svedoči lažno na bližnjeg svog.10. Ne poželi kuće bližnjeg svog, ne poželi žene bližnjeg svog, ni sluge njegovog, ni sluškinje njegove, ni vola njegovog, ni magarca njegovog, niti išta što je bližnjeg tvog"

Nama su smrtnicima ove natrdbe problem , koje drito daju naredbe . Nerade nama problem , i greh treća , i četvrta zapovjed , tkoće što svetkovat i kad , posvetimo se ovim zapovjedima (1,2,5,6,7,8,9,i10. Ako ove uspjemo savladat onda smo spašeni

Nije bas tako, i 4. zapovest pravi problem, ako recimo radis, pa ako poslodavcu kazes ja ne mogu subotom na posao, dobices otkaz.
Ili ako ti narede da subotom ides u skolu, a ti taj dan hoces da posvetis Bogu, sta ces ciniti , prikloniti se ljudskoj zapovesti ili Bozjoj? Ovde je pitanje poslusnosti, trebam li ja vise slusati ljude ili Boga koji je naredio da se subotom okrenemo njemu?
Cetvrta zapovest je zapovest kao i sve druge...
A o vaznosti da i ne govorimo, zbog prestupanja je bila propisana smrtna kazna..

Da Jelena pokušava protumačit sveto pismo . Kao štosam ja pokušala protumačit deset Božji zapovjedi . Moje tumačenje je devedeset i devet posto pogrešno , a Jelenino možad i ????????????????????????????????????????

Ne treba nama nikakva Jelena.
Nama treba Isus koji kaze:

''Molite se da bezanje vase ne bude U ZIMU ILI SUBOTU, JER CE BITI NEVOLJA VELIKA KAKVA NIJE BILA OD POSTANJA SVETA I VISE JE NECE BITI'' , pa pogledaj, on ostavlja za buduca pokoljenja naredjenje da se ''mole za subotu , da 'velika nevolja' poslednja na svetu ne padne u taj dan ''.
Postavlja se pitanje, zasto bi to naredio, ako subota nakon njegove smrti vise ne vazi?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Sve o cemu Ellen White pise - je zastupljeno u bibliji, osim toga - Bog se sa poslednjom stranicom biblije nije zavetovao na cutanje, vec je svojoj crkvi poslednjeg vremena dao dar prorostva kroz koji on govori i objasnjava svoju rec.

Ako je vjerovati Jeleni, onda je Bog lagao i bio muljator. Jelena kaže da je od Boga dobila svjedočanstvo kako treba skupljati novac i graditi Sanatorij. A onda, opet po Jeleninoj tvrdnji, dobiva drugo svjedočanstvo opet od Boga, u kojem se ono prvo svjedočanstvo proglašava krivim i stornira se. Dakle, ako ne laže Jelena, onda laže i mulja Bog. Što vi mislite tko je muljator, Jelena ili Bog?

Crkva jeste uporiste i stub istine, ali ne crkva koja je odbacila istinu i krenula putem otpada polovinom 2 veka.
Bog svoju pravoj crkvi koja drzi zapovesti i ima veru Isusovu i dar prorostva upucuje i otkriva istinu.

Crkva je na Kristu utemeljena, a adventisti nas uvjeravaju da je ta Crkva otpala, i da je Bog utemeljio "pravu crkvu" na muljatorici. Krist nije bio dovoljan jamac Crkvi, ali muljatorica je.
Stvarnoslap, ko je po tebi tumac biblije i na kom autoritetu se zasniva tvoja vera i dogma?

Duh Sveti i Crkva. Duhu Svetom se molim i Crkvi vjerujem.

Nama treba Isus koji kaze:

''Molite se da bezanje vase ne bude U ZIMU ILI SUBOTU, JER CE BITI NEVOLJA VELIKA KAKVA NIJE BILA OD POSTANJA SVETA I VISE JE NECE BITI'' , pa pogledaj, on ostavlja za buduca pokoljenja naredjenje da se ''mole za subotu , da 'velika nevolja' poslednja na svetu ne padne u taj dan ''.
Postavlja se pitanje, zasto bi to naredio, ako subota nakon njegove smrti vise ne vazi?

Zašto je zimu spomenuo zajedno sa subotom?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.282
Ako je vjerovati Jeleni, onda je Bog lagao i bio muljator. Jelena kaže da je od Boga dobila svjedočanstvo kako treba skupljati novac i graditi Sanatorij. A onda, opet po Jeleninoj tvrdnji, dobiva drugo svjedočanstvo opet od Boga, u kojem se ono prvo svjedočanstvo proglašava krivim i stornira se. Dakle, ako ne laže Jelena, onda laže i mulja Bog. Što vi mislite tko je muljator, Jelena ili Bog?



Crkva je na Kristu utemeljena, a adventisti nas uvjeravaju da je ta Crkva otpala, i da je Bog utemeljio "pravu crkvu" na muljatorici. Krist nije bio dovoljan jamac Crkvi, ali muljatorica je.


Duh Sveti i Crkva. Duhu Svetom se molim i Crkvi vjerujem.



Zašto je zimu spomenuo zajedno sa subotom?

Znam sta ces reci, ali ovde se ne radi o ''bezanju iz Jerusalima 70. n.e.''.
Lepo kaze: ''JER CE BITI NEVOLJA VELIKA KAKVA NIJE BILA OD POSTANJA SVETA I VISE JE NECE BITI''.
70. n.e. nije bila, ''najveca nevolja koje vise nikada nece biti'', dakle on o kraju sveta govori.

Zimu je spomenuo zbog otezanog kretanja.
A subotu zbog remecenja mira u taj dan.

Izvoli , izvali opet glupost, cekam:
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Znam sta ces reci, ali ovde se ne radi o ''bezanju iz Jerusalima 70. n.e.''.
Lepo kaze: ''JER CE BITI NEVOLJA VELIKA KAKVA NIJE BILA OD POSTANJA SVETA I VISE JE NECE BITI''.
70. n.e. nije bila, ''najveca nevolja koje vise nikada nece biti'', dakle on o kraju sveta govori.

"Kraj svijeta" - Kristov dolazak, nije nikakva NEVOLJA za kršćane, nego suprotno, izbavljenje iz svih nevolja svijeta.

Izvoli , izvali opet glupost, cekam:

Probaj ti nadmašiti ovu svoju gornju, možeš ti to.
 
Natrag
Top