Jevrejima, glava 4

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Zasto ne bi mogao biti period od jednog dana ili par dana?

Period od jednog dana!? Čega period? Evo kako si u jednom trenutku pokušao braniti ono što se ne može braniti:

Kraj sveta obuhvata ''period' i ''nije ogranicen na jedan trenutak'' , ne nastavljaj se, ispadas smesan..
Ovde je rec o ''dogadjajima poslednjih dana'' a ne o ''drugom dolasku'' kao trenutku ''olaksanja''.
Pavle takodje govori o ''poslednjim danima''...

Vidi, najprije ti je to "period", "događaji posljednjih dana", a onda dođeš do toga kako je to "period od jednog dana ili nekoliko sati". Ne možeš braniti ono što je neobranjivo, zato ti je najbolje od toga i odustati.

Ovo hvatanje za reci je glupo..

Nije ovdje riječ o "riječi", nego o biti čitave stvari.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.277
...
Vidi, najprije ti je to "period", "događaji posljednjih dana", a onda dođeš do toga kako je to "period od jednog dana ili nekoliko sati". Ne možeš braniti ono što je neobranjivo, zato ti je najbolje od toga i odustati.

Ma sta nije odbranjivo?
Ti mene hvatas u reci, pronalazis lapsuse..
Sta ovde dokazujes? Svoj bezobrazluk?


Uhvati se ti Biblije i dokazi, da su se oni ''molili da kapija ne bude zatvorena subotom 70. n.e''?

Kako ces to dokazati, kada kaze da im je naredjeno da se mole (ne zbog kapije) vec zato sto ce tada biti: ''NEVOLJA VELIKA KAKVA NIJE BILA OD POSTANJA SVETA I VISE JE NECE BITI''?

Jel ''razorenje Jerusalima 70. n.e. bila ''NAJVECA NEVOLJA , KOJE VISE NECE BITI''?
NIJE! TO SE NIJE DESILO! Hristov dolazak ce biti jos veca nevolja!
TO PREDSTOJI!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Uhvati se ti Biblije i dokazi, da su se oni ''molili da kapija ne bude zatvorena subotom 70. n.e''?

Kako ces to dokazati, kada kaze da im je naredjeno da se mole (ne zbog kapije) vec zato sto ce tada biti: ''NEVOLJA VELIKA KAKVA NIJE BILA OD POSTANJA SVETA I VISE JE NECE BITI''?

Sam si rekao kako se ta "nevolja velika" proteže na jedan čitav period. Nazivaš to i "događaji posljednjih dana", dakle, nešto što ne traje jedan dan. Ljudi u nevoljama uvijek bježe spašavajući život, ne birajući dan. A po tebi ispada da je Isusu važnije da se ne naruši "svetost subote", nego da ljudi bježanjem subotom spase život!? Ma čuješ li ti sebe? Sto puta si gori od onih farizeja koje je Isus pitao bi li subotom izvadili vola iz bunara. Adventizam je židovsko farizejstvo, ne na kvadrat, nego na desetu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarnoslape, samo jedno pitanje za tebe.

Ko ti je dao autoritet da govoris protiv bilo koga?

Biblijski proroci nisu nista cinili ako im sam Bog to nije zapovedio.
To je bio princip delovanja proroka, a jedan primer je dole prilozen:


"Reč koja dođe Jeremiji od Gospoda govoreći:
Stani na vratima doma Gospodnjeg, i oglasi onde ovu reč, i reci:
Čujte reč Gospodnju, svi Judejci, koji ulazite na ova vrata da se poklonite Gospodu" ( Jeremija 7. 1 - 2 )

Dakle, pitanje za tebe je sledece: "ko te je ovlastio da govoris protiv bilo koga i onoga sto on veruje?

---------------------------

Sto se tice pomenutog teksta iz Jremije 7 poglavlja - dobro je procitati celo poglavlje, jer je to poglavlje na kome se zasniva vest za danasnje vreme upucena crkvama.

Kroz ovo poglavlje sam licno pozvan na sluzbu od Gospoda koji mi se javio u viziji i sam govorio ove reci.

Naime, jednom prilikom dok sam sedeo za stolom u svojoj sobi i citao ovo poglavlje - u viziji mi se ukazao Gospod Isus koji je sam izgovarao ove reci, ispunivsi me velikom silom Svetoga Duha koja je zapecatila u moje bice ove reci kao licni poziv na sluzbu proroka i vesnika Bozjeg i misiju koju mi je on namenio kao propovednika i reformatora crkve i sveta.

Ove reci u celosti glase:

"Reč koja dođe Jeremiji od Gospoda govoreći:
Stani na vratima doma Gospodnjeg, i oglasi onde ovu reč, i reci: Čujte reč Gospodnju, svi Judejci, koji ulazite na ova vrata da se poklonite Gospodu.
Ovako govori Gospod nad vojskama, Bog Izrailjev:
Popravite svoje puteve i dela svoja, pa ću učiniti da stanujete na ovom mestu.
Ne uzdajte se u lažne reči govoreći: Crkva Gospodnja, crkva Gospodnja, crkva Gospodnja ovo je.
Nego doista popravite svoje puteve i dela svoja, i sudite pravo između čoveka i bližnjeg njegova.
Inostrancu, siroti i udovici ne činite krivo, i krv pravu ne prolivajte na ovom mestu, i ne idite za drugim bogovima na svoje zlo.
Tada ću učiniti da stanujete od veka do veka na ovom mestu, u zemlji koju sam dao ocima vašim.

Eto, vi se uzdate u reči lažne, koje ne pomažu.
Kradete, ubijate i činite preljubu, kunete se krivo, i kadite Valima, i idete za drugim bogovima, kojih ne znate;
Pa onda dohodite i stajete preda mnom u ovom domu, koji se zove mojim imenom, i govorite: Izbavismo se, da činite sve ove gadove.
Je li ovaj dom, koji se zove mojim imenom, u vašim očima pećina hajdučka? Gle, i ja vidim, veli Gospod.

Nego idite sada na moje mesto, koje je bilo u Silomu, gde namestih ime svoje ispočetka, i vidite šta sam mu učinio za zloću naroda svog Izrailja.
Zato sada, što činite sva ona dela, veli Gospod, i što vam govorim zarana jednako, a vi ne slušate, i kad vas zovem, a vi se ne odazivate,
Zato ću učiniti tom domu, koji se zove mojim imenom, u koji se vi uzdate, i ovom mestu, koje dadoh vama i ocima vašim, kao što sam učinio Silomu.
I odbaciću vas od lica svog, kao što sam odbacio svu braću vašu, sve seme Jefremovo.
Ti se dakle ne moli za taj narod, i ne podiži vike ni molbe za njih, i ne govori mi za njih; jer te neću uslišiti.
Zar ne vidiš šta čine po gradovima Judinim i po ulicama jerusalimskim?
Sinovi kupe drva, a očevi lože oganj, i žene mese testo, da peku kolače carici nebeskoj, i da liju nalive drugim bogovima, da bi mene dražili.
Mene li draže? Govori Gospod; eda li ne sebe, na sramotu licu svom?
Zato ovako govori Gospod Gospod: Gle, gnev moj i jarost moja izliće se na ovo mesto, na ljude i na stoku i na drveta poljska i na rod zemaljski, i raspaliće se, i neće se ugasiti"
( Jeremija 7 poglavlje )

Amin!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Stvarnoslape, samo jedno pitanje za tebe.

Ko ti je dao autoritet da govoris protiv bilo koga?

Ja nisam protiv bilo koga govorio, ja sam svjedočio za istinu. Zar očekuješ i tražiš od mene da "šutim o istini"? Znam ja da tebe "žulja" samo ono što sam govorio o vašoj "proročici" Jeleni. Sve što sam napisao o njenim spisima još uvijek stoji ovdje na forumu na različitim temama. Nađi još desetak adventista i "pročešljajte" sve što sam napisao o njenim spisima. Nađete li samo jednu moju neargumentiranu tezu i tvrdnju o njenim spisima, ja ću povući sve svoje izjave o njenim spisima. Može li poštenije?

Adventiste koji ovdje samo čitaju, ako ih ima, pozivam i upućujem da sami sve provjerite. Dostupno vam je baš sve na internetu, a istina je puno važnija i vrijednija od truda koji ćete uložiti.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.277
Sam si rekao kako se ta "nevolja velika" proteže na jedan čitav period. Nazivaš to i "događaji posljednjih dana", dakle, nešto što ne traje jedan dan. Ljudi u nevoljama uvijek bježe spašavajući život, ne birajući dan. A po tebi ispada da je Isusu važnije da se ne naruši "svetost subote", nego da ljudi bježanjem subotom spase život!? Ma čuješ li ti sebe? Sto puta si gori od onih farizeja koje je Isus pitao bi li subotom izvadili vola iz bunara. Adventizam je židovsko farizejstvo, ne na kvadrat, nego na desetu.

Ja farisej? Tebi stvarno nije dobro?
A zasto je molim te Isus njima rekao da se ''mole da bezanje njihovo ne bude u subotu''?
Ajde da te cujem?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja nisam protiv bilo koga govorio, ja sam svjedočio za istinu. Zar očekuješ i tražiš od mene da "šutim o istini"? Znam ja da tebe "žulja" samo ono što sam govorio o vašoj "proročici" Jeleni. Sve što sam napisao o njenim spisima još uvijek stoji ovdje na forumu na različitim temama. Nađi još desetak adventista i "pročešljajte" sve što sam napisao o njenim spisima. Nađete li samo jednu moju neargumentiranu tezu i tvrdnju o njenim spisima, ja ću povući sve svoje izjave o njenim spisima. Može li poštenije?

Adventiste koji ovdje samo čitaju, ako ih ima, pozivam i upućujem da sami sve provjerite. Dostupno vam je baš sve na internetu, a istina je puno važnija i vrijednija od truda koji ćete uložiti.

Ko te je ovlastio da iznosis navodnu "istinu" ili pak ne istinu o nekome.

Za iznosenje takve navodne "istine" takve vrste moras biti ovlascen od strane nekoga.
Ako nisi od Boga dobio ovlascenje, onda je pitanje "koja sila ili autoritet rukovodi tobom i tvojom nezaustavljivom zeljom da pises o tome na takav nacin" a svi smo vec videli na kakav nacin pises i samo tvoje ponasanje koje to prati.

Dakle, ako te ne vodi Bog ( jer to zasigurno nisu manifestacije milostivog, predobrog i preblagog Gospoda ), onda - ko je ili sta je u pitanju.

Sve sto si do sada napisao o Ellen White i njenim spisima apsolutno nema nikakve veze sa istinom.
Sve su to vesto upakovane kritike koje sam ja mnogo puta sretao na protivnickim sajtovima koji pisu o Adventistima i Ellen White, i to na jedan vrlo neobjektivan nacin - vadeci pojedinacne citate iz spisa Ellen White iz konteksta i prikazaujuci ih u negativnom svetlu, unapred dodajuci pogresan smisao njenim recima i navodeci citaoca da poveruje da je nesto tako - i ako u sagledavanju celog konteksta u stvari nije.

Cak sta vise, postoje slucajevi gde se namerno dodaje ili oduzima nesto sto ona nije napisala ili je napisala, ili se njene reci stavljaju u pogresan kontekst vremena i ljudi u kome i kojima je nesto upuceno.

Toliko o tome.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Kad se pominje iz Mat.24 bježanj onda je to upućeno Jevrejima ONOM NARAŠTAJU da beže iz gradova i za to im ne treba više od jednog dana osim ako bi bila jaka zima zato ide molitva da se neprijatelj u petak(dan pripreme)ne postroji niti da tad bude zima kad se beži zbog hrane i hladnoće.

Kad rekoh da je držanje praznika i dana odmora bolji put nemam potrebu pojašnjavati tu izjavu jer je toliko jasna i jednostavna da je svako može razumeti.Pavle VERUJUĆIMA pominje bolji put i on im nije bio uslov za pomirenje već posledica spasenja.

Nemojte više o metlici-veci staje mi stomak od nje,govorite o Božjem a ne o ljudskom.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.277
Kad se pominje iz Mat.24 bježanj onda je to upućeno Jevrejima ONOM NARAŠTAJU da beže iz gradova i za to im ne treba više od jednog dana osim ako bi bila jaka zima zato ide molitva da se neprijatelj u petak(dan pripreme)ne postroji niti da tad bude zima kad se beži zbog hrane i hladnoće.

Kad rekoh da je držanje praznika i dana odmora bolji put nemam potrebu pojašnjavati tu izjavu jer je toliko jasna i jednostavna da je svako može razumeti.Pavle VERUJUĆIMA pominje bolji put i on im nije bio uslov za pomirenje već posledica spasenja.

Nemojte više o metlici-veci staje mi stomak od nje,govorite o Božjem a ne o ljudskom.

Nema ovo veze jedino sa onim narastajem. sem ako ti mislis da je "razorenje Jerusalima 70.n.e. bila najveca nevolja koje vise nece biti"?
Po ovom tvom razumevanju ispada da se "najveca nevolja" zavrsila tada, ili ce Jerusalim biti izuzet od "poslednje velike nevolje".
I na kraju ispade da ni Isus nije znao sta prica, kada je naveo razlog njihove molitve a to je zato "jel ce biti nevolja velika kakva nije bila od postanja sveta i nece je vise biti". To je razlog da se mole za "poslednju veliku nevolju".
Znamo i da ce se antihrist ustoliciti naj najverovatnije u Jerusalimu, jer to je oduvek bilo glavno mesto zbivanja.
Moje misljenje je, da ovde Isus govori o poslednjoj nevolji u Jerusalimu, iako je govorio i o onom narastaju...

Sto se tice tvog odgovora da drugo pitanje, stvarno ne razumem tvoje tvrdnje dok ih tekstovima ne potkrepis.
Ne moze subota biti "izbor", jel kada bi bila "izbor" onda bi to bilo kao i obrezanje i pasha i sve drugo. Znaci subota tada nije deo vecnog zakona, vec je "sen" ono sto Slap prica...
 
Natrag
Top