Jevrejima, glava 4

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Kada želite odgovarati na više postova u istoj temi, služite se opcijom Multi-Citiraj.[/WARNING]
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kada bi se pridrzavali samo reci Bozje onako kako je napisana i u kontekstu ne bih imali potrebe da razmrsujemo ovako komplikovane stvari koje su sami po sebi jednostavne, govorim za vas licno, jer problem upravo nastaje kada se istina obuce u ruho ljudskih tumacenja.
Ja taj problem nemam, jer bibliju tumacim samo biblijom..
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Kada bi se pridrzavali samo reci Bozje onako kako je napisana i u kontekstu ne bih imali potrebe da razmrsujemo ovako komplikovane stvari koje su sami po sebi jednostavne, govorim za vas licno, jer problem upravo nastaje kada se istina obuce u ruho ljudskih tumacenja.
Ja taj problem nemam, jer bibliju tumacim samo biblijom..
to će sad biti na velikom ispitu laodikeja. počelo je da se drma oko priče o legalizmu dva braka a zakon to osuđuje kao smrtni greh. ako je dva braka Biblija onda slonovi mogu da hodaju po staklu a da ga ne slome... mislim da će ovo biti težak problem za ljudske uši. oprez. duša je skup proizvod danas pred Bogom.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Na velikom ispitu je mozak koji moze da poveruje da su dva braka problem a seks sa robovima i uzimanje seksualnog roblja i generalno roblja, nije problem.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Navedi mi gde pise da je drugi brak SMRTNI GREG.

Prijatelju, Isus je jednom prilikom rekao oholim Farisejima "VI PROZDIRETE KAMILU A OCEDJUJETE KOMARCA"

Nije Adventisticko ucenje pod znakom pitanja, ili kako si vec rekao, vec je suprotno, ono sto vi iznosite se kosi sa jasnim otkrivenjima Bozje reci.

Sto se tice drugog braka dokazite mi pismom da nije dopusten, a ja sam vec dokazao da je dopusten ali samo u slucaju preljube.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Navedi mi gde pise da je drugi brak SMRTNI GREG. Prijatelju, Isus je jednom prilikom rekao oholim Farisejima "VI PROZDIRETE KAMILU A OCEDJUJETE KOMARCA" Nije Adventisticko ucenje pod znakom pitanja, ili kako si vec rekao, vec je suprotno, ono sto vi iznosite se kosi sa jasnim otkrivenjima Bozje reci. Sto se tice drugog braka dokazite mi pismom da nije dopusten, a ja sam vec dokazao da je dopusten ali samo u slucaju preljube.
pisao sam na temi adventisti o tome. to je kod Boga tako zatvoreno stanje da provalnik ma ko bio ne može biti drugo nego provalnik. ma ne pravi se ovde problem dali neko koristi fusnote,logično da to nije problem. nego je težak problem kako proguitati dva braka kao Biblijski izvor? imamo jedan jak problem.... dakle čovek može da greši Bogu mnogo toga ali ima jedan greh koji se čudno zove u Pismu kod Boga registrovan kao greh čoveka prema svom telu.čovek greši svom telu? kakav je sad to odvojen greh,nešto što Bog jasno kaže da takav sagrešenik će biti neminovno suđen od Boga,. kurvarima preljubnicima sudiće Bog. recimo ako se u s.zavetu desilo da je čovek obležao u polju devojku,postojalo je više aspekata dali će on ići na kamenovanje a i ona. ona ide ako nije vikala,dakle pristala je. kriva je. ako je pak vikala ide samo on silovatelj. sad,ako je bila devojka ne isprošena imao je još šansu takav,da ne ide na kamenovanje,mora ju je uzeti za ženu sad kad ju je obešćastio. vrlo čudno? ali ako je ona bila obećana tj. već isprošena onda nije bilo spasa čoveku takom,kamenovan bi bio jer isprošena je devojku označavalo da je već žena ,tako isti je nije mogao uzeti i spasti se kamenovanja jer bi imao preljub. problem je u suštini tela. šta je to tako bitno oko tela. kada je Bog dakle stvarao adama piše da je sazdao muško i žensko. kasnije kada ih spaja nakon je sazdao evu iz rebra (izvlači je iz rebra ,dakle slika na hrista i crkvu,jer smo i mi crkva spašenih izvađeni iz rebra probodenog Isusa Hrista! zato pavle kad kaže o bračnoj vezi on kaže da on ne govori samo o braku ,već misli na Hrista i crkvu kao veliku tajnu. dakle,kada je Bog stvarao čoveka on ga je sazdao da bude samo jedno telo. čim on uzima stanje drugog braka on greši svom telu,postaje ne jedno već dva tela.time on ruši suštinski Božje stvaranje. Bog ne može u dan vaskrsa učiniti više nego je obećao vezano i za to kada govori o duhovnom telu,one ne kaže da će tu za jednu osobu imati dva duhiovna tela već jedno. to je zakon Božji u delovanjima kroz telo.kao što je Bogm Duh došao u jednom telu Isusa Hrista i hodao po zemlji.Bog je Jedan i njegov otisak na čoveku je da je čak i kad je trebao dodati adamu evu rekao nanovo istu stvar u zakonu Jednog i stvaranja od strane Jednog,da će dvoje nanovo biti Jedno telo,i zato kaže se da kad je Bog sazdao adama da je sazdao muško i žensko(neko će to uvideti kao dvopolca!) u stvari on je unapred odredio da to zauvek mora biti Jedno i ko to Jedno pokuša razdvojiti osim Boga kroz smrt on greši svom telu.čini smrtni greh preljube. tako Bog je apsolutno pokazao stvoriv neprikosnoveno jedno i ako piše da je imao još duha stvaranja ali da traži Božje seme(zato je pavle rekao govorom o čistoti bračne veze da misli na tajnu Hrista i crkce u stvari!) Božje seme je Božja crkva koja dolazi samo kroz istinu Hrista tj. izvučena je iz Rebra te Istine na krstu i ne daje se drugom ,ni svetu ni crkvenoj dogmi osim se venčala sa Hristom! svako uzimanja dva braka je cepanje tog Jednog zauvek danog od Boga koji je to spojio.i učinio da bude Jedno ne dvoje.ne dva braka da može biti jedno,ma kako prook neki ili još proročica to donela da može kroz emotivne iskaze kilometrima duge,već kroz Reč koja kaže da Jedno će uvek ostati za Boga Jedno,jer je to Bog tako sazdao u početku. stoga Isus kaže mojsije, ili od otaca je bilo da se daje raspusna knjiga ali iz početka nije bilo tako. to iz početka govori to,da je adam sazdan da bude Jedno ne dva tela. i Isus jasno podvlači,ja vam od sad kažem,ko uzme ženu ili pusti ženu čini preljubu . smrtni greh. nigde ne možemo teološki obraditi ovaj smisao a da ne dobijemo smrt,dva braka što nije Božje Jedno. tako Bog je ovo svoje Jedno zauvek zaključao. ko to oće otključati ma kakaim autoritetom gradi se većim od Boga i biće kriv. jer u tome je tajna Jednog tela crkve. vi možete biti adventista,(temelj eleen vajt),ili pravoslavan (temelj "sveti" oci takozvano "validno" crkveno predanje) baptista ,metodista ,jehovin svedok itd. ali i sad vi uzimate sebi pravo kroz tumačenje crkve da budete ne Jedno već dva tela,dozvolom dva braka kroz tumačenje. vi sad grešite telu Crkvi Hrista na nebesima ,crkvi spašenih,jer crkva je sa Hristom vezana rečju i ona postaje rečju samo Jedno telo koje Bog poznaje i on je glava tom telu. zato Isus poznaje samo jednu crkvu tj, Jedno telo,a tako i pojedinca kao Jedno,a ne dvoje,jer je iz početka kako Isus kaže postojalo samo Jedno . adam je bio to jedno. eva kada mu je dodata adam je ostao i dalje nerazrešivo vezan Bogom Jedno . kada pak dolazi sotona da kuša evu(koja je slika na današnja crkvena teološka izvrtanja reči) mi prevarom satane a ne navodnim otkrivenjem autoritetom proroka i proročica ,postajemo dvoje mesto Jedno i time grešimo svom telu,a takome kaže Pismo Bog će suditi. sad,ko oće čuti neka čuje. ovo je reč Gospodnja. amen i amen.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ovo je proizvod neshvatanja noga sto sam napisao..
ovo nije validan odgovor od čoveka koji je nešto ozbiljno ispisao . mi smo ozbiljni samo ako na pisano odgovorimo Rečju života.
crkva koja je u Hristu i iz Hrista izvučena iz probodenog rebra neće odustati od njegovog puta- dvobračnost je opasna kob zloga koja se danas masovno nadvila nad mnoge crkvare. to je znak vremena kraja kao što piše za vreme noja da će se ženiti i udavati. Bog ima uvek svoj put. on je Jedan Bog,Jedna istina,Jedna vera,Jedan život,Jedna Stena Jedno Spašenje,.Jedno ime Spašenja Isus,Jednu crkvu ima i Jedno telo,kao što je i u tipu adama stvorio adama i tad kada je stvoprio ga rekao je već da je muško i žensjko stvorio ih dakle ,evu koju je izvukao ioz rebra učinio je nerazrešivo Jednim i svaki puta kada čovek,prorok,crkva to oće razvezati što je Bog jednom za uvek svezao on čini greh svom telu i ide na Božji sud,jer će Bog suditi takima. ovo nije neozbiljna reč da bi se na nju odgovaralo sa lažnom ozbiljnošću. mi ne trebamo biti u koži proroka valaama kojemu su oči bile otvorene pa zatvorene te je magarica skot nemi progovorila bezumlju proroka.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"Nego ja vam kažem: ako ko pusti svoju ženu, osim za kurvarstvo, i oženi se drugom, čini preljubu, i koji uzme puštenicu čini preljubu" ( Matej 19. 9 )

Pomenuti tekst je jasan, i kaže da ako muž iz bilo kog drugog razloga raskine bračnu zajednicu i oženi se drugom, on čini preljubu.
Ali ako raskine bračnu zajednicu iz razloga što je žena učinila preljubu, onda može stupiti u drugi brak, jer je žena ta koja je sagrešila, a ne on sam.
Takođe, ovaj tekst zabranjuje da se sklapa brak sa onom ženom sa kojom je muž raskinuo bračnu zajednicu zbog preljube.

Ovo ne treba da bude slučaj, jer Bog je još u početku uspostavio brak kao zajednicu muža i žene za ceo život, ali Bog je znajući da će greh dovoditi do ovakvih pojava uspostavio ovaj princip kao alternativu, gde onaj ko nije učinio greh i time raskinuo bračnu zajednicu, može ući u drugi brak.

U Adventizmu ja lično ne poznajem za takav slučaj.
uglavnom Adventisti u mom okruženju su porodični ljudi koji su godinama u braku, imaju odraslu decu i unuke, tako da o tome ne mogu ni diskutovati na taj način koji procenat raskinutih brakova je prisutan u Adventizmu, jer jednostavno nisam upoznat.

Osim toga, kao što san napomenuo "Ovo je ceđenje komarca a proždiranje kamile" jer u bibliji su navedeni jasni uslovi spasenja koje pojedini žele da obore koristeći se navodnom svojom iskrenošću i tvrdnjom da su oni borci za istinu..

Ispitujmo sebe pred Bogom u molitvi, jer reč Božja napominje: "NEKI SE PUT ČOVEKU ČINI PRAV, A KRAJ MU JE PUT K SMRTI"

U bibliji imamo jasan zacrtani put, i sve znakove na tom putu koji nam pomažu da sretno i sigurno stignemo na zacrtani cilj.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
"Nego ja vam kažem: ako ko pusti svoju ženu, osim za kurvarstvo, i oženi se drugom, čini preljubu, i koji uzme puštenicu čini preljubu" ( Matej 19. 9 )

Pomenuti tekst je jasan, i kaže da ako muž iz bilo kog drugog razloga raskine bračnu zajednicu i oženi se drugom, on čini preljubu.
Ali ako raskine bračnu zajednicu iz razloga što je žena učinila preljubu, onda može stupiti u drugi brak, jer je žena ta koja je sagrešila, a ne on sam.
Takođe, ovaj tekst zabranjuje da se sklapa brak sa onom ženom sa kojom je muž raskinuo bračnu zajednicu zbog preljube.

Ovo ne treba da bude slučaj, jer Bog je još u početku uspostavio brak kao zajednicu muža i žene za ceo život, ali Bog je znajući da će greh dovoditi do ovakvih pojava uspostavio ovaj princip kao alternativu, gde onaj ko nije učinio greh i time raskinuo bračnu zajednicu, može ući u drugi brak.

U Adventizmu ja lično ne poznajem za takav slučaj.
uglavnom Adventisti u mom okruženju su porodični ljudi koji su godinama u braku, imaju odraslu decu i unuke, tako da o tome ne mogu ni diskutovati na taj način koji procenat raskinutih brakova je prisutan u Adventizmu, jer jednostavno nisam upoznat.

Jel ima negde da pise ako se muskarac bavi kurvarstvom, zena moze da ga otpusti?
 
Natrag
Top