Jesu li Otac i Sin "jednaki", jesu li Osobe istoga Boga?

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pozivam "Jelenaše", Kainosa, Jovana i tripu da Laodikeju "dozovu pameti". Poučite ga da vam proročica Jelena nije bila trinitarka, nego je, dapače, uvođenje Trojstva u vašu sektu označila kao "Omega otpad".

Hmm, ona je Hrišćansko Trojstvo označila kao "omega otpad", ne i budalaštinu o "Tri bića" koju je i sama delimično naučavala. Tako da ništa od toga da EGWisti ubede svog "brata"... koji i nije otpao od klanjanja "duhu proroštva" iz Maine-a USA, što je sine qua non kulta...

Ovo je posebna priča. Đavlina ih obilato "nagrađuje" za obavljanje ovakvih njegovih poslova.

Naravno da je posebna priča i naravno da ih njihov "bog" obilato nagrađuje za takve "nauke"...
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Po onome sto je Kainos citirao iz Vaglnerove knjige - znacilo bi da je Vagoner bio kontradiktoran u svom pisanju, prvo tvrdeci da Isus nije stvoren vec da je Bog vecni, a potom govoreci o nekakvom rodjenju.

Vagoner naravno nije bio kontradiktoran, vec je problem u Kainosovom pogresnom zakljucivanju na osnovu nesagledavanja celog konteksta Vagonerovig reci i izraza "STVOREN" i "RODJEN"

Da napomenem da objasnjenje koje cu dati nije moje licno, vec se nalazi u samoj knjizi "HRISTOS I NJEGOVA PRAVEDNOST" i to u fusnosti kao objasnjenje poglavlja 2 u kome se nalaze reci koje je Kainos citirao.
Inace, izdanje ove knjige koju ja imam je "NOVI SAD 2013 GODINA" i sadrzi i citate koje je Kainos postavio, sa objasnjenjem u fusnosti.

Dakle, izraz "RODJENJE" se u Vagonerovim recima ne odnosi na nekakvo Hristovo stvaranje na nebu pre koga on nije postojao, a to znamo jer Vagoner predhodno kaze "DA JE HRISTOS NESTVOREN, I DA JE BIO BOG ZAJEDNO SA OCEM KROZ CITAVU VECNOST"
U Vagonerovim recima "DA JE ISUS RODJEN" on upucuje na predestinaciju ili predodredjenje Hristovog rodjenja na zemlji, a to vidimo iz Vagonerovih sledecih reci "COVEKOV UM NIJE U STANJU DA OBUHVATI VREMENSKI RASPON NA KOJI SE OVAJ IZRAZ ODNOSI. NIJE DATO LJUDIMA DA ZNAJU KADA ILI KAKO JE SIN RODJEN, ALI MI ZNAMO DA JE ON BOZANSKA REC NE SAMO PRE SVOG DOLASKA NA OVU ZEMLJU, NEGO PRE NO STO JE I SVET STVOREN.. VISE OD SEDAM VEKOVA PRE NEGO STO JE POSTAO COVEK, BOZANSKIM OTKRIVENJEM PRORECEN JE NJEGOV DOLAZAK"

Dakle, ceo kontekst govori o predodredjenju Hristovog rodjenja na zemlji, u kome je on na nebu bio vecni nestvoreni Bog, ali je vec tamo odluceno da se on rodi u telu na zemlji kao rec Bozja i spasitelj, i po Vagonerovim recima "COVEKOV UM NIJE U STANJU DA OBUHVATI VREMENSKI RASPON ILI VREME U KOME JE ODLUCENO DA SE ISUS RODI NA ZEMLJI" sto se u bibliji naziva "TAJNA UTELOVLJENJA"

Ponavljam, ovo nije moje licno objasnjenje, vec se nalazi u samoj Vagonerovoj knjizi.

Jos nesto.
Ovde na forumu se na veliko laze protiv Ellen White i ostalih da navodno nisu pisali i verovali u Isusa kao Boga vecnog nestvorenog, i iznose se razlicite druge prljave lazi.

Pitam se kako neko moze da uzima ime precistog Gospoda Isusa Hrista, a da u sebi gaji takav prljavi lazljivi duh.
To znaci da takvi nemaju veze sa Hristom, vec su gori od satanista jer rade gore stvari od satanista.


Nisu relevantni pioniri po ovom pitanju...verovatno Kainos navodi tačnu tvrdnju Vagonera. Ali kažem po ovom pitanju niko nije relevantniji od Biblije. Jesu li pioniri grešili po ovom pitanju? Itekako..itekako...

Ja sam u diskusiji sa drugima već naveo da su neki pioniri tek izlazili iz jednog(unitarijanskog) stava ka veri u Božanski plural ali su gledali da se distanciraju od tradicionalističkog koje je takođe pogrešno. Tako da te pojedinačne izjave nitu su kredo crkve niti su relavantni za neko opšte razumevanje na nivou crkve. Oni su odraz borbe da se što više približe Biblijskom stanovištu po ovom pitaju.

Samo što neki Adventisti to sada podižu na nivo nepobitne istine, šta je rekao ovaj ili onaj pionir, što je pogrešno, naravno.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Idolopoklonici su oni koji se klanjaju "proročici koja je govorila u drskosti". A ti si im "lučonoša".

Ti si umislio da si mediokritet...to ne valja. Zato ti kažem da si idolopoklonik. Pričaš o onome što ne razumeš, ubacuješ nepovezane termine i onda ističeš sebe.
Ne valja to...bolje malo razmisli i piši manje strastveno. Mani osuđivanje i gunđanje..
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Ti si umislio da si mediokritet...to ne valja. Zato ti kažem da si idolopoklonik.

A jesi li ti idolopoklonik, s obzirom da si klanjatelj "proročice plagijatorice"?

Pričaš o onome što ne razumeš, ubacuješ nepovezane termine i onda ističeš sebe.
Ne valja to...bolje malo razmisli i piši manje strastveno. Mani osuđivanje i gunđanje..

Ja sam tebi savjetovao da se ti maneš "đavline šaptača", ali ti nećeš.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jovane, i te kako je bitno sta su ucili pioniri Adventizma, i posebno Ellen White, a oni su za temelj vere imali bibliju, i ucili su da su Isus i Sveti Duh Bozanske licnosti vecne nestvorene.
Istina, nisu koristili izraz "trojstvo" jer taj izraz ne postoji u bibliji.
To da je Isus Bog vecni nestvoreni pise i Vagoner u svojoj knjizi, i to je vrlo jasno, a objasnjenje iz Vagonerove knjige sam dao, i ono je takodje jasno i u kontekstu celog Vagonerovog pisanja o Isusu kao vecnom Bogu.

Ti si Jovane protivnik ovog adventistickog ucenja o Isusu kao Bogu vecnom nestvorenom, i ovi na forumu napadajuci tebe - stavljaju u isti kos i Adventisticku crkvu, i Ellen White, sto je potpuno pogresno, jer i Adventisticka crkva i Ellen White i svi pioniri - zauzimaju diametralno razlicit stav od tvog.
Ali to je tvoja stvar.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
974
Laodikeja te funsnote su pisali trojičari, naravno da će nešto napisati - jer to napisano je toliko očito, da ne bi slučajno zbunilo trojičare. Kako ti izvrćeš...što piše ovdje -

Postoji vreme kada je Hrist proizišao od Boga, iz Očevih nedara (Jovan 8:42; 1:18), ali to vreme je bilo toliko daleko u večnosti da je skoro bez početka. Poenta je da je Hrist rođeni Sin, a ne stvoreno biće.

Vidiš da Vagoner veli da je Isus proizišao iz Oca daleko u vječnosti da je skoro bez početka....a ti tvrdiš da se ovdje radi o rođenju na Zemlji....nemoj izvrćati više molim te...
Slape zar ti nije drago da su Jelena i pioniri vjerovali kao i RKC da je Isus rođen u vječnosti? Jer ovdašnji adventisti vjeruju ovo 1980 učenje...
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Slape zar ti nije drago da su Jelena i pioniri vjerovali kao i RKC da je Isus rođen u vječnosti? Jer ovdašnji adventisti vjeruju ovo 1980 učenje...

Iskreno, briga me. Nego, komentiraj ti činjenicu da vas subotare puno snažnije i čvršće na okupu drži vaša proročica Jelena nego Bog. Na primjer, i kad potpuno suprotno vjerujete o Bogu, Trojstvu, Isusu ili nečem četvrtom, ako ste EGWisti vi se smatrate "svojima".
 
Natrag
Top