Jesu li Otac i Sin "jednaki", jesu li Osobe istoga Boga?

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Zašto Laodikeja ne nasrne na Jovana, nego na mene? Samo je jedno objašnjenje - obojica su klanjatelji Ellen White. Klanjateljima Ellen White, njihova je "proročica" važnija od Boga, oni će se prije odreći Boga nego svoje "proročice plagijatorice".

Upravo tako.

Veruju li obojica u "svoju posebnu misiju"? Veruju

Veruju li obojica da je potrebno slediti judejske prakse i verovanja? Veruju

Veruju li obojica "nepogrešivost" i "inspirisanost" Ellen Gould Harmon White? Veruju

Dakle... šta su onda oni? Braća u Ellen Gould Harmon White, isto kao što smo ti, Mire, Antonija, ja braća u Kristu u koga smo kršteni.

Isto kao što se mi Krista odreći nećemo, tako i oni se Ellen Gould Harmon White odreći neće, te i ne nasrću jedan na drugoga.

Tako je. Zaslijepio ih đavlina pa ne vide da su Sin i Otac jednaki, kako kaže sveti Pavao.

Zaslepeo je pomenuti i Raselovce... sa kojima klanjaoci "duha proroštva" iz Maine-a dele svoje blasfemije...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Čitaj Bibliju pa ćeš naći.

P.S. Samo ću ti reći da piše u Bibliji da je Isus Krist jednak Bogu. :)
Hajde nadji mi taj stih,gde pise da je Isus "JEDNAK" sa Bogom,daj ga postavi ,
Cak i da se takav stih pronadje u nekom prevodu,uzmimo onda grcki tekst ili hebrejski za proveru prevoda...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Zašto hebrejski kad je sveti Pavao pisao grčki?

P.S. Samo ću ti reći da piše u Bibliji da je Isus Krist jednak Bogu. :)
Pa ima raznih prevoda i hebrejskog i grckog teksta.Mnogi su danas postali "strucni" prevodioci pa samo zbog toga...
P.S.Samo cu ti reci da pise u Bibliji da su Isus Hrist i Jehova Bog u JEDINSTVU. :)
I da mi hriscani takodje moramo da budemo u JEDINSTVU sa njima.,
ili sto bi rekao Vuk Karadzic krace i bliskije : "Jedno"
Jovan 17:21 Da svi jedno budu, kao Ti, Oče, što si u meni i ja u Tebi; da i oni u nama jedno budu, da i svet veruje da si me Ti poslao.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Pa ima raznih prevoda i hebrejskog i grckog teksta.

Ja govorim o Pavlovom originalu.

Mnogi su danas postali "strucni" prevodioci pa samo zbog toga...

Vi jehovisti ste majstori za kasapljenje i krivotvorenje biblijskog teksta.

A sveti Pavao tvrdi da su Isus Krist i Bog jednaki. Ovako:

Fil 2,5-7: Neka u vama bude isto mišljenje kao i u Kristu Isusu: On, trajni lik Božji, nije se kao plijena držao svoje jednakosti s Bogom, nego sam sebe "oplijeni" uzevši lik sluge, postavši ljudima sličan; obličjem čovjeku nalik
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarnoslap kaze da sam ja nasrnuo na crkvu Bozju.
Niti sam nasrnuo, a ponajmanje na crkvu Bozju, jer Rimokatolicka crkva nije Bozja, vec kako sam i napisao "naslednik Vavilonske misterijske religije" i to je istorijska cinjenica.

Kao drugo, Stvarnoslap iznosi neistine, jer ja sam upravo na neke Jovanove tvrdnje napisao par komentara, u kojima sam izneo suprorne tvrdnje, koliko se secam o tekstu iz Jovana 1 poglavlja.
On to moze sam da potvrdi.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ja govorim o Pavlovom originalu.



Vi jehovisti ste majstori za kasapljenje i krivotvorenje biblijskog teksta.

A sveti Pavao tvrdi da su Isus Krist i Bog jednaki. Ovako:

Fil 2,5-7: Neka u vama bude isto mišljenje kao i u Kristu Isusu: On, trajni lik Božji, nije se kao plijena držao svoje jednakosti s Bogom, nego sam sebe "oplijeni" uzevši lik sluge, postavši ljudima sličan; obličjem čovjeku nalik

Bravo ,
pozitivno si me iznenadio,
raduje me da se trudis i da proveravas po Bibliji,i to je veoma pohvalno.
nasao si dobar stih,ali da li je dobar prevod???
Zato sam i rekao da pogledamo izvorni tekst,ali pre toga mozemo da pogledamo i ceo kontekst.
5 Размишљајте онако како је размишљао и Христ Исус. 6 Иако је био сличан Богу*, он није ни помишљао на то да присвоји оно што му не припада*, наиме на то да буде једнак Богу. 7 Напротив, одрекао се свега* и постао је попут роба. Постао је човек*. 8 Осим тога, кад је постао човек*, понизио се и био* је послушан све до смрти, и то смрти на мученичком стубу*. 9 Зато га је Бог узвисио и подарио му име које је изнад сваког другог имена,
a sad evo i grckog teksta
BGT Philippians 2:6 ὃς ἐν μορφῇ θεοῦ ὑπάρχων οὐχ ἁρπαγμὸν ἡγήσατο τὸ εἶναι ἴσα θεῷ, (Phil. 2:6 BGT)
Cak i Vuk Karadzic u ono vreme prevodi razumljivije
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Nadalje ako cemo prevod stvarmnost odakle si i citirao stih
CRO Philippians 2:9 Zato Bog njega preuzvisi i darova mu ime, ime nad svakim imenom, (Phil. 2:9 CRO)
Dakle Isus ne moze nikako biti jednak sa Bogom kad ga je Bog zbog tih svojih dela preuzviso i darovao najvisu titulu,
Verujes li da je to Isus sam sebe nagradio???
Zar ti taj stih ne govori da iznad Isusa postoji neko ko je visi od njega ??? Koji nije jednak sa Isusom.
 
Natrag
Top