Jehovini svedoci!

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Evo kad ne moze te prevariti ni naseg zalutalog brata Jurivaku da vam se prikljuci sta da vam kazem!!!:acute:
Sektore, ratni druže, daj izvedi me na "pravi put"! Nemoj samo da anatemišeš neistomišljenike, gdje ti je hrišćanska ljubav? Koliko sam shvatio, ti si se borio "za krst časni i slobodu zlatnu". E, sad mi reci samo jednu stvar. Da li si se borio za slobodu samo onih Srba koji su vjernici, ili si se borio za slobodu svih dobrih ljudi, pa bili oni i Jehovini svjedoci?
 
Član
Učlanjen(a)
19.12.2009
Poruka
193
Sektore, ratni druže, daj izvedi me na "pravi put"! Nemoj samo da anatemišeš neistomišljenike, gdje ti je hrišćanska ljubav? Koliko sam shvatio, ti si se borio "za krst časni i slobodu zlatnu". E, sad mi reci samo jednu stvar. Da li si se borio za slobodu samo onih Srba koji su vjernici, ili si se borio za slobodu svih dobrih ljudi, pa bili oni i Jehovini svjedoci?

Ko god je meni bio iza ledja osjecao se sigurnim jer je znao da se ja ne povlacim i da cu dati svoj zivot da se nejac spasi za to sam i odlikovan!
Ali sam i odlikovan i za to jer sam bio najmladji borac u brigadi imao sam 16 god kada sam se prikljucio dobrovoljcima koji su dosli (ne smijem da kazem odakle)!Ranjen sam 95.g. od tenkovske granate ali sam dobro jer me Gospod spasio!Bio sam i na Kosovu sve do dolaska nato snaga!
A sada ti meni reci Jurivaka sta si ti uradio da nekoga spasis ili sta si uradio za drzavu Srbiju svoju domovinu?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ko god je meni bio iza ledja osjecao se sigurnim jer je znao da se ja ne povlacim i da cu dati svoj zivot da se nejac spasi za to sam i odlikovan!
Ali sam i odlikovan i za to jer sam bio najmladji borac u brigadi imao sam 16 god kada sam se prikljucio dobrovoljcima koji su dosli (ne smijem da kazem odakle)!Ranjen sam 95.g. od tenkovske granate ali sam dobro jer me Gospod spasio!Bio sam i na Kosovu sve do dolaska nato snaga!
A sada ti meni reci Jurivaka sta si ti uradio da nekoga spasis ili sta si uradio za drzavu Srbiju svoju domovinu?

Pa, neću da ti govorim šta sam uradio za svoju domovinu, jer ti meni nisi odgovrio na pitanje koje sam ti postavio.
A, ako nekada dođe do toga da ti kažem šta sam uradio za svoju domovinu, debelo ćeš se iznenaditi! No, da ne idem u offtopik, pitao sam te da li si se borio samo za pravoslavnu vjeru, ili za sve dobre ljude, uključujući i Jehovine svjedoke.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Ko god je meni bio iza ledja osjecao se sigurnim jer je znao da se ja ne povlacim i da cu dati svoj zivot da se nejac spasi za to sam i odlikovan.

pitao sam te da li si se borio samo za pravoslavnu vjeru, ili za sve dobre ljude, uključujući i Jehovine svjedoke.

Nisam Sectorov, "drveni" advokat ali čovek je odgovorio...
A pitanje ti je malo nekorektno, pogotovo što si ubacio "za pravoslavnu veru", pa većina nas je učestvovala u građanskom ratu a to što je imao i prizvuk verskog zbog veroispovesti učesnika, ne znači da je rat bio verski...Učestvovali su i ateisti...
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Nisam Sectorov, "drveni" advokat ali čovek je odgovorio...
A pitanje ti je malo nekorektno, pogotovo što si ubacio "za pravoslavnu veru", pa većina nas je učestvovala u građanskom ratu a to što je imao i prizvuk verskog zbog veroispovesti učesnika, ne znači da je rat bio verski...Učestvovali su i ateisti...

Neću ovdje da ti odgovaram jer odosmo u offtopik. To nije tema. A Nije mi Sektor odgovorio. Ne sumnjam da su djeca iza njegovih leđa mogla biti sigurna, no ja sam pitao nešto drugo.
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Pa to ti pricam vidis da smo se sporazumjeli!:):angel:
Ako hoce jos neki da ga spremim tamo dok sam voljantriniti

Cenim tvoj patriotizam i ljubav prema svom narodu.

Šta misliš na čijoj je strani Bog u ratovima? Recimo, na čijoj je strani bio Bog kad je izbio rat na teritoriji bivše Jugoslavije?

;)
 
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
306
мени се чини: 1) да малцки1 јесте сведок; 2) да је изазвао активну дискусију, на којој се као и у свим дискусијама помало скреће с теме. дао сам пар захвалница за неке коментаре, које нису буквално захвалнице, већ знак да се потпуно слажем са тим њиховим коментарима; иначе, ту немам шта да им се захваљујем, па сам тако само изразио своје слагање. а што се мог мишљења тиче, нека верују и раде шта хоће, али нека не дирају друге. они су досадни до безобразлука.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
23
Omladina i Jehovini svedoci

Mislim da su na svom mjestu. Medjutim, omladina bude cesto depresivna od njihovog ucenja, jer vecim dijelom propovjedaju o skorom kraju ovog svijeta, a priznacete, to ipak nije za omladinu, koja od zivota i buducnosti mnogo vise ocekuje.
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Molim, da se piše o temi!

nema potrebe da odgovoriš ne moj post, jer je van teme, a ne bi se složio da se kao tema rata, postavi da bi bila u off topic delu foruma...

Ni tvoje pitanje upućeno Sectoru nema nikakve veze sa temom "Jehovini svedoci"...bez obzira što ih pominješ u sklopu pitanja...

A Malecki I, može slobodno da iznese šta misli na temu bilo čega...Čitaće onaj koga zanima ili će preskočiti...

Ja ih doživljavam generalno kao dobre ljude, ali zabludele i sa napadnim pristupom propagiranja svog verovanja...To što su registrovani kao verska zajednica je jedna stvar, ja ih doživljavam kao sektu i to je moja stvar... Pogotovu sam protivnik kampanje od vrata do vrata...
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top