Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
BOZJA IMENA U STAROM ZAVETU

U Starom zavetu Bog se javlja pod raznim imenima.
"Elohim" obicno u grckom preveden je sa Theos sto znaci Bog.
"Yhwh" je u grcko prevedeno sa Kirios sto znaci Gospod.
Medjutim, u mnogim slucajevima rtec Kirios u grckom nalazi se tamo
gde se u jevrejskom nalazi Elohim, a Theos nalazi se gde se u jevrejskom tekstu nalazi YHWH.
"Ovo je konzervativne teologe dovelo da zakljuce da su Bozja imena: Elohim, Yhwh i Adanoai (sto u grckom pise Kirios) upotrebljavani naizmenicno kao Bog i Gospod kako se i danas upotrebljavaju." (5BC, p.159)
U Knjizi proroka Isaije, u dva razlicita manuskripta, jedan nadjen u Kumranu kod Mrtvog mora a drugi Masoretski tekst, nalaze se razlicita Bozja imena u istom tekstu.
Evo nekoliko primera:

Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Nastavak

Kumran, (Mrtvo more), Masoretski tekst
Isaija 3,7;28,14. Adonai, Yhwh
Isaija 6, 11; 7,14; 9,7 Yhwh, Adonai
Isaija 40,7; 42,5; 50,5. Elohima, Yhwh
Isaija 28,22; 49,22; 52,4. Yhwh, Adonai Yhwh
Isaija 61,11. Yhwh Elohim, Adonai Yhwh
Isaija 25,9, Yhwh Elohim, Adonai Yhwh

Ne zaboravite, da se ove razlike nalaze u Jevrejskoj Bibliji u Knjizi proroka Isaije.
Ovo pokazuje, da su Jevreji u Starom zavetu za Boga upotrebljavali razlicita imena sa istim znacajem.

POZJA IMENA U NOVOM ZAVETU NA GRCKOM JEZIKU

Matej je svoje Jevanjdelje pisao za Jevreje i predpostavlja se da je napisano na jevrejsko- aramesjkom jeziku kojiM su Jevriji govorili u Hristovo vreme, i da je prevedeno na grcki jezik u vrem Mateja.
Nekoliko puta pitao sam Jehovine svedoke da nam kazu kako se ime YHWH pise na grckom jeziku, ali niko se nije ususdio da da odgovor.

U celom grckom Novom zavetu nigde se ne spominje ime YHWH nego uvek Kirios ili Theos, a to znaci da se Bozja imena prevode i potpuno drugacije oznacavaju u raznim jezicima.

Evo nekoliko pogresnih prevoda Jehovinih svedoka iz Jevadjelja po Mateju:

Matej 1,22. "Da se izvrsi sto je Gospod kazao". Ovde je upotrebljena gracka rec Kirios, sto znaci Gospod. Jehovini svedosi su preveli sa Jehova. Dakle nisu preveli kako pise, nego su dodali sta oni misle da bi trebalo da pise.
Matej1,23. "Bog s nama" Gr. Theos = Bog. JS, Bog, a ne Jehova.
Matej 2,13.19. "Andjeo Gospodnji". Gr. Kiriov - Gospodnji. JS, Jehovin.
Matej 2,15. "Gospod rekao". Gr. Kiriov = Gospod. JS, Jehova.
Matej 3,3. "Pripravite put Gospodu." Ovo je prorocanstvo za Hrista. Gr. Kiriov. JS, Jehovi
Matej4,7. "Nemoj kusati Gospoda Boga svojega." Gr. Kiriov - Gospod, Theov - Bog. JS, "Jehovu Boga svojega".
Matej 4,10. Gospodu Bogu svojemu poklanjaj se." Gr. Kiriov the Theov. JS Jehovu Boga.

Da je bilo neophodno da se ime YHWH kopira isto u svim jezicima, zar Matej, koji je bio Jevrejin, to ne bi ucinio?
Jehovini svedoci su pogresili sto su se nazvali Bozjim imenom.

Pogresno izgovaraju i i pisu Bozje ime na jevrejskom jeziku.
Kao sto se vidi iz prilozenog, oni ne prevode Bobilju nego u nju proizvoljno ubacuju svoje misljenje i ideje kako bi dokazali svoju jeres.

Zato moramo biti oprezni kad je u pitanju njihov sarlatanski "prevod" Biblije.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Prema ovom komentaru, Poelbuster je u pravu kad kaze da JS i sotonu nazivaju bogom.

Mika, obzirom da si dobar poznavalac Biblije, možeš li da objasniš sledeći izveštaj iz Biblije u 2.Korinćanima 4:3,4 "Ako li je pak pokriveno jevanđelje naše u onima je pokriveno koji ginu, U kojima bog sveta ovog oslepi razume nevernika, da im ne zasvetli videlo jevanđelja slave Hristove, koji je obličje Boga, koji se ne vidi[/b]." (Daničić-Karadžić)?

O kom bogu se ovde govori?
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Brate Malecki,
drago mi je da si nam se vratioodavno te nisam primetio.


Prema ovom komentaru, Poelbuster je u pravu kad kaze da JS i sotonu nazivaju bogom.
Mika, obzirom da si dobar poznavalac Biblije, možeš li da objasniš sledeći izveštaj iz Biblije u 2.Korinćanima 4:3,4 "Ako li je pak pokriveno jevanđelje naše u onima je pokriveno koji ginu, U kojima bog sveta ovog oslepi razume nevernika, da im ne zasvetli videlo jevanđelja slave Hristove, koji je obličje Boga, koji se ne vidi[/b]." (Daničić-Karadžić)?

O kom bogu se ovde govori?

Hvala ti naovom pitanju.

U svetu ljudi veruju u mnoge bogove i ne sao da u njih veruju, nego im i luze.
To su bogovi koji su predstavljeni likovima, prirodne pojave, kao sto je Since, reke, brda itd.
A nadam se4 da ti je poznato da i danas ima ljudi koji priznaju sotonu za boga.

To nije Bog stvoritelj i otkupitelj za koga smo videli da se u Bibliji predstavlja pod raznim imenim, nego to su lazni bogovi, koje su ljudi izmislili i postasvili sebi za bogove.

Nadam se da ti ne pripadas ovoj grupi koja priznaje lazne bogove za Boga.

Drugo, Pavle ovde govori o Hristu za vreme Njegoivog utelovljenja, dok je hodao o zemlji kao covek.
Bio je u ljudskom oblicju, ali i pored toga bio je Bozansko oblicje, olicavao je Onog koji se ne moze videti.
Vidis da Pavle navodi i Slavu koju Hristos kao Bog ima:

" U kojima bog sveta ovog oslepi razume nevernika, da im ne zasvetli videlo jevanđelja slave Hristove, koji je obličje Boga, koji se ne vidi"

Samo Bog ima svoju slav i slava mu pripada, a druga stvorena bica je nemaju. A Hristos ima slavu koja mu pripada.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Brate Malecki,
drago mi je da si nam se vratioodavno te nisam primetio.


Prema ovom komentaru, Poelbuster je u pravu kad kaze da JS i sotonu nazivaju bogom.
Mika, obzirom da si dobar poznavalac Biblije, možeš li da objasniš sledeći izveštaj iz Biblije u 2.Korinćanima 4:3,4 "Ako li je pak pokriveno jevanđelje naše u onima je pokriveno koji ginu, U kojima bog sveta ovog oslepi razume nevernika, da im ne zasvetli videlo jevanđelja slave Hristove, koji je obličje Boga, koji se ne vidi[/b]." (Daničić-Karadžić)?

O kom bogu se ovde govori?

Hvala ti naovom pitanju.

U svetu ljudi veruju u mnoge bogove i ne sao da u njih veruju, nego im i luze.
To su bogovi koji su predstavljeni likovima, prirodne pojave, kao sto je Since, reke, brda itd.
A nadam se4 da ti je poznato da i danas ima ljudi koji priznaju sotonu za boga.

To nije Bog stvoritelj i otkupitelj za koga smo videli da se u Bibliji predstavlja pod raznim imenim, nego to su lazni bogovi, koje su ljudi izmislili i postasvili sebi za bogove.

Nadam se da ti ne pripadas ovoj grupi koja priznaje lazne bogove za Boga.

Drugo, Pavle ovde govori o Hristu za vreme Njegoivog utelovljenja, dok je hodao o zemlji kao covek.
Bio je u ljudskom oblicju, ali i pored toga bio je Bozansko oblicje, olicavao je Onog koji se ne moze videti.
Vidis da Pavle navodi i Slavu koju Hristos kao Bog ima:

" U kojima bog sveta ovog oslepi razume nevernika, da im ne zasvetli videlo jevanđelja slave Hristove, koji je obličje Boga, koji se ne vidi"

Samo Bog ima svoju slav i slava mu pripada, a druga stvorena bica je nemaju. A Hristos ima slavu koja mu pripada.[/QUOT
Dobro receno Miko,ja hocu da skrenem paznju maleckom na ovaj stih koji si mu poostavio, da ga pogledaa jovanu, da shvati ko je u stvari to videlo za koje govori pavle
A toje:
" U kojima bog sveta ovog oslepi razume nevernika, da im ne zasvetli videlo jevanđelja slave Hristove, koji je obličje Boga, koji se ne vidi"

Samo Bog ima svoju slav i slava mu pripada, a druga stvorena bica je nemaju. A Hristos ima slavu koja mu pripada.

Ko je videlo? evo odgovora: (Jovan 1:4-12)

εν αυτω ζωη ην και η ζωη ην το φως των ανθρωπων -У њој бјеше живот, и живот бјеше видјело људима.
και το φως εν τη σκοτια φαινει και η σκοτια αυτο ου κατελαβεν -И видјело се свијетли у тами, и тама га не обузе
εγενετο ανθρωπος απεσταλμενος παρα θεου ονομα αυτω ιωαννης - Посла Бог човјека по имену Јована
ουτος ηλθεν εις μαρτυριαν ινα μαρτυρηση περι του φωτος ινα παντες πιστευσωσιν δι αυτου -Овај дође за свједочанство да свједочи за видјело да сви вјерују кроза њ
ουκ ην εκεινος το φως αλλ ινα μαρτυρηση περι του φωτος -Он не бјеше видјело, него да свједочи за видјел
ην το φως το αληθινον ο φωτιζει παντα ανθρωπον ερχομενον εις τον κοσμον -Бјеше видјело истинито које обасјава свакога човјека који долази на свијет
( Obratite paznju na ovaj stih !!!!εν τω κοσμω ην και ο κοσμος δι αυτου εγενετο και ο κοσμος αυτον ουκ εγνω -На свијету бјеше, и свијет кроза њ поста, и свијет га не позна.)!!!!
(Na ovaj stih takodje orati paznju !!!εις τα ιδια ηλθεν και οι ιδιοι αυτον ου παρελαβον -К својима дође, и своји га не примише.
(na ovaj takodje!!! οσοι δε ελαβον αυτον εδωκεν αυτοις εξουσιαν τεκνα θεου γενεσθαι τοις πιστευουσιν εις το ονομα αυτου-А који га примише даде им власт да буду синови Божији, који вјерују у име његово
A dalje ako te interesuje sta jeto videlo?citaj dalje Jovana
(1 korcanima 8:6) αλλ ημιν εις θεος ο πατηρ εξ ου τα παντα και ημεις εις αυτον και εις κυριος ιησους χριστος δι ου τα παντα και ημεις δι αυτου -Али ми имамо само једнога Бога оца, од којега је све, и ми у њему, и једнога Господа Исуса Христа, кроз којега је све, и ми кроза њ
(psalam 33:6)
οι δε πολιται αυτου εμισουν αυτον και απεστειλαν πρεσβειαν οπισω αυτου λεγοντες ου θελομεν τουτον βασιλευσαι εφ ημας -И грађани његови мржаху на њега, и послаше за њим посланике говорећи: нећемо да он царује над нама. A JS-ci su jedni od tih gradjana jer ga nepriznate za boga koji je po ocevoj volj
(A ovaj stih ako si pametan dobrom prouci i pokusaj da ga razumes!!! (Jovan 3:19)
(αυτη δε εστιν η κρισις οτι το φως εληλυθεν εις τον κοσμον και ηγαπησαν οι ανθρωποι μαλλον το σκοτος η το φως ην γαρ πονηρα αυτων τα εργα -А суд је овај што видјело дође на свијет, и људима омиље већма тама неголи видјело; јер њихова дјела бијаху зла.
Toliko od mene ovaj put,nadam se da smo ti ja i mika pomogli da shvatis sta je videlo Jevandjelja!!
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Gerakules, hvasla ti na dodatnom objasnjenju.


Mene zanima, kad JS kazu da Gospod Isus jeste bog, a pisu ga malim slovom, ali da nije svemocni.

Pre svega donedavno JS nisu priznavali da je Hristos ikakav bog.
To je za pohvali da su mal evoluirali pa sada priznaju da jeste ali ne pravi, svemocni.

Ako je tako, to znaci da oni veruju u mnogobostvo, tj u razlicite bogove, kao mnogobosci.
Znaci da veruju da postoji vise vrsta bogova, Hristos je jedne vrste, a Bog Otac Yhwh je druge.

Prema tome prijatelji JS, ili morate verovati da je Hristos BOG u pravom smislu, ili ako to ne verujete,
onda ga svrastavate u lazne bogoge kao i sotonu.

Moze li neko da nam to makar malo objasni?
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Mika reci jasno i jednostavno ko je bog ovoga sveta koji je zaslepeo razum nevernika da ne vide svetlo Hristovog jevanđelja!
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Gerakules, hvasla ti na dodatnom objasnjenju.


Mene zanima, kad JS kazu da Gospod Isus jeste bog, a pisu ga malim slovom, ali da nije svemocni.

Pre svega donedavno JS nisu priznavali da je Hristos ikakav bog.
To je za pohvali da su mal evoluirali pa sada priznaju da jeste ali ne pravi, svemocni.

Ako je tako, to znaci da oni veruju u mnogobostvo, tj u razlicite bogove, kao mnogobosci.
Znaci da veruju da postoji vise vrsta bogova, Hristos je jedne vrste, a Bog Otac Yhwh je druge.

Prema tome prijatelji JS, ili morate verovati da je Hristos BOG u pravom smislu, ili ako to ne verujete,
onda ga svrastavate u lazne bogoge kao i sotonu.

Moze li neko da nam to makar malo objasni?

miko 32,ja neznam tacno sta oni misle o Hristu jer stalno prevrcu svoje iskaze,kad ih uhvatimo u lazi oni govore jedno pa drugo jer su prevrtljivi jezici tako ih uce .

Pa celu bibliju su iskasapili a nece da je Isus Bog,cilj bruklinske mafije je samo jedan Unistenje "VERE u HRISTA"!!!!

Evo potrudio sam se da nadjem neke odgovore koje mislim da ce te zanimati,pravda to je COPY PAST,ali je veoma zanimljivo jer je "TACNO"

Pitanje: Ko je Isus Hristos?

Odgovor:
Ko je Isus Hristos? Za razliku od pitanja, "Da li Bog postoji?", jako malo ljudi se pita da li je Isus Hristos postojao. Generalno je prihvaćeno da je Isus zaista bio čovek koji je hodao zemljom, u Izraelu, pre skoro 2000 godina. Debata nastaje kada se počne raspravljati o Isusovom potpunom identitetu. Skoro svaka velika religija uči da je Isus bio prorok, ili dobar učitelj ili pobožan čovek. Problem je u tome da nam Biblija kaže da je Isus bio beskonačno mnogo više od proroka, dobrog učitelja ili pobožnog čoveka.

C.S. Luis i svojoj knjizi Klasično Hrišćanstvo piše sledeće: "Ovde pokušavam da izbegnem najveću glupost koju neko može da kaže kada govori o Njemu [Isus Hristos]: "Spreman sam da prihvatim Isusa kao velikog moralnog učitelja, ali ne prihvatam Njegovo tvrđenje da je Bog." Tako nešto ne bismo smeli da kažemo. Čovek koji bi bio samo čovek i rekao stvari koje je Isus rekao, ne bi bio veliki moralni učitelj. On bi bio ili ludak – na istom nivou kao i onaj koji tvrdi za sebe da je tvrdo kuvano jaje – ili đavo iz pakla. Morate da se odlučite. Ovaj čovek ili je bio i jeste Sin Božiji, ili je ludak, a možda nešto i gore....Možete da ga zatvorite kao ludaka, možete da ga pljujete i da ga ubijete kao demona, ili možete da padnete pred Njegove noge i nazovete ga Gospodom i Bogom. Ali nemojte nastupati sa takvim pokroviteljskim i besmislenim tvrđenejm da je On bio veliki učitelj ljudi. On nam to nije ostavio nedorečenim. Nije ni nameravao.”

I onda, ko Isus tvrdi da jeste? Šta Biblija kaže ko je On bio? Pogledajmo prvo Isusove reči u Jovanu 10:30, “Ja i Otac jedno smo.” Na prvi pogled, ovo možda ne izgleda kao tvrdnja da je Bog. Međutim, pogledajmo na reakciju Jevreja na Njegovu izjavu, “Odgovoriše mu Judeji: za dobro delo te ne zasipamo kamenjem, nego zbog hule na Boga, što se ti – kao čovek – gradiš Bogom” (Jovan 10:33). Jevreji su Isusovu izjavu razumeli kao tvrdnju da je Bog. U stihovima koji slede, Isus nikada nije ispravio Jevreje govoreći , “Ja nisam tvrdio da sam Bog.” To ukazuje da je Isus zaista govorio da je Bog kada je izjavljivao, “Ja i Otac jedno smo” (Jovan 10:30). Jovan 8:58 je drugi primer. Isus je izjavio, “ Reče im Isus: zaista, zaista kažem vam: ja postojim pre nego što se Avram rodio!” I iznova, kao odgovor na ovo, Jevreji su uzeli kamenje u pokušaju da Ga kamenuju (Jovan 8:59). Isus proglašava svoj identitet izrazom “Ja sam” koji je direktna primena starozavetnog imena za Boga (Druga Mojsijeva 3:14). Zašto bi Jevreji želeli da kamenuju Isusa ako On nije rekao nešto što su oni verovali da je bogohulno, u ovom slučaju, tvrdnju da je Bog?

Jovan 1:1 kaže da “Bog beše Reč.” Jovan 1:14 kaže “Reč se ovaploti.” Ovo jasno pokazuje da je Isus Bog u telu. Toma, jedan od učenika ja izjavio u vezi sa Isusom, “Gospod moj i Bog moj” (Jovan 20:28). Isus ga ne ispravlja. Apostol Pavle Ga opisuje kao, “…velikog Boga i Spasitelja – Isusa Hrista (Tit 2:13). Apostol Petar kaže isto, “…našeg Boga i Spasitelja Isusa Hrista” (2 Petrova 1:1). Bog Otac svedoči o potpunom Isusovom identitetu rečima "Za Sina pak: "Tvoj presto Bože, stoji u sve vekove i žezlo tvoje pravosti je žezlo tvoga carstva."" Starozavetna proročanstva najavljuju Njegovu božansku prirodu, “Jer nam se rodi dete, sin nam se dade, kojemu je vlast na ramenu, i ime će mu biti Divni Savetnik, Bog Silni, Otac Večni, Knez Mira.”

Tako, kao što je C.S. Luis zaključio, verovati da je Isus bio dobar učitelj ne postoji kao mogućnost. Isus je jasno i neporecivo tvrdio da je Bog. Ako On nije bio Bog, onda je bio lažov, i samim tim nije bio prorok, dobar učitalj ili pobožan čovek. U pokušaju da umanje značaj Isusovih reči, moderni “sholastici” tvrde da “istinski istorijski Isus” nije rekao mnoge od stvari koje mu Biblija pripisuje. Ko smo mi da se raspravljamo sa Božijom Rečju u vezi onog što Isus jeste ili nije rekao? Kako jedan “sholastik” dve hilade godina posle Isusa može da ima bolji uvid u ono što je Isus jeste ili nije rekao nego oni koji su sa njim živeli, služili i koji su učili od Njega samog (Jovan 14:26)?

Zašto je pitanje u vezi Isusovog paravog identiteta toliko važno? Zašto je bitno da li Isus jeste ili nije Bog? Najvažniji razlog zbog koga Isus treba da je Bog, je taj da u slučaju da nije Bog, Njegova smrt ne bi bila dovoljna da plati kaznu za grehe čitavog sveta (1 Jovanova 2:2). Samo je Bog mogao da plati tako veliku kaznu (Rimljani 5:8; 2 Korinćanima 5:21). Isus je morao da bude Bog da bi mogao da plati naš dug. Isus je trebalo da bude čovek da bi mogao da umre. Spasenje je dostupno jedino kroz veru u Isusa Hrista! Isusova božanska priroda je razlog zašto je On jedini put ka spasenju. Isusova božanska priroda je razlog zašto je On objavio, “Ja sam Put, i Istina i Život: niko ne dolazi k Ocu - sem kroz mene” (Jovan 14:6).

COPY PAST: Biblijska pitanja odgovorena - GotQuestions.org Srpski! - Biblijska pitanja odgovorena
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Mika reci jasno i jednostavno ko je bog ovoga sveta koji je zaslepeo razum nevernika da ne vide svetlo Hristovog jevanđelja!

Odgovor mu je jasan, Adventisti ne priznjaju sotonu za Boga ovoga sveta kako pisano slovo Apostola naučava. Po posvećenim duhovnicima Adventizma kao formirani karakteri sa darovima duha Hristos je Adventizmu Bog ovoga sveta koji oslepi razume nevernika da im ne zasvetli videlo jevanđelja Hristove "To je to, ja ti kažem!" u ovome slede posvećene duhovnike kao prorok Dragan Micic (a ima ih još) u misioniranju da se starozavtni Bog JEHOVA inkarnirao u svog novozavetnog svemogućeg Boga Sina da dođe na zemlju i nađe se na oko kao čovek da oslepi razume nevernicima i da umre na krstu. Adventizam nema više Bogova (jedan izuzetak je ELOHIM, što im je množina Bogova ali nisu TRI) do jednog jedinog a to je Bog nad Bogovima Bog Sin HRISTOS. :dntknw:

Mika32
user-offline.png

Drugo, Pavle ovde govori o Hristu za vreme Njegoivog utelovljenja, dok je hodao o zemlji kao covek.
Bio je u ljudskom oblicju, ali i pored toga bio je Bozansko oblicje, olicavao je Onog koji se ne moze videti.
Vidis da Pavle navodi i Slavu koju Hristos kao Bog ima:

" U kojima bog sveta ovog oslepi razume nevernika, da im ne zasvetli videlo jevanđelja slave Hristove, koji je obličje Boga, koji se ne vidi"

Zaključak

Svemogući Bog ovoga sveta Hristos (jer nema ih Tri) je došao da zaslepi evanđelje slave njegove "Hristove" koji je obličje jedinoga Boga jer nema ih Tri.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Odgovor mu je jasan, Adventisti ne priznjaju sotonu za Boga ovoga sveta kako pisano slovo Apostola naučava. Po posvećenim duhovnicima Adventizma kao formirani karakteri sa darovima duha Hristos je Adventizmu Bog ovoga sveta koji oslepi razume nevernika da im ne zasvetli videlo jevanđelja Hristove "To je to, ja ti kažem!" u ovome slede posvećene duhovnike kao prorok Dragan Micic (a ima ih još) u misioniranju da se starozavtni Bog JEHOVA inkarnirao u svog novozavetnog svemogućeg Boga Sina da dođe na zemlju i nađe se na oko kao čovek da oslepi razume nevernicima i da umre na krstu. Adventizam nema više Bogova (jedan izuzetak je ELOHIM, što im je množina Bogova ali nisu TRI) do jednog jedinog a to je Bog nad Bogovima Bog Sin HRISTOS. :dntknw:



Zaključak

Svemogući Bog ovoga sveta Hristos (jer nema ih Tri) je došao da zaslepi evanđelje slave njegove "Hristove" koji je obličje jedinoga Boga jer nema ih Tri.

Pa kad vec vredjas tu neke ljude kao na primer Adventisti? kako tise cini da si ti jedan veliki masoncic 33-eg razreda, koji jos gore od jevreja i muslima ne prizna nasega Gospoda Isusa hrista AAAA!!!!

Jasno sam citirao u postu #1404 Ko jest (Videlo Jevandjela)A ti nemas nikakav drugi argument osim to "ADVENTIST" daj bolje argumente na postavljeni post ako mislis da biblija laze.

A takodje i na post #1407!!!

A ne segaci se vise sa jednim istim postovima,ne razumem kako te samo jurivaka jos trpi!!!

Sve sto umes i sto imas od argumenata to je, da stavis iz king jemsa kopiju stranice VELIKIM SLOVIMA (JHVH) a i neznas i nikada neces znati sta ono u stvari znaci, ali znaj da ne znaci vase (Jehova ) nista, to je ime dato vasom organizacijom ispada tako vi ste Bogu dali ime,
Zapamti prijatelju (Nema drugog imena kroz kojeg se covek moze spasiti osim VIDELA)

Dodato posle 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Pa kad vec vredjas tu neke ljude kao na primer Adventisti? kako tise cini da si ti jedan veliki masoncic 33-eg razreda, koji jos gore od jevreja i muslima ne prizna nasega Gospoda Isusa hrista AAAA!!!!

Jasno sam citirao u postu #1404 Ko jest (Videlo Jevandjela)A ti nemas nikakav drugi argument osim to "ADVENTIST" daj bolje argumente na postavljeni post ako mislis da biblija laze.

A takodje i na post #1407!!!

A ne segaci se vise sa jednim istim postovima,ne razumem kako te samo jurivaka jos trpi!!!

Sve sto umes i sto imas od argumenata to je, da stavis iz king jemsa kopiju stranice VELIKIM SLOVIMA (JHVH) a i neznas i nikada neces znati sta ono u stvari znaci, ali znaj da ne znaci vase (Jehova ) nista, to je ime dato vasom organizacijom ispada tako vi ste Bogu dali ime,
Zapamti prijatelju (Nema drugog imena kroz kojeg se covek moze spasiti osim VIDELA)

Sta je AA nemas argument na ovaj stih:( Obratite paznju na ovaj stih !!!!εν τω κοσμω ην και ο κοσμος δι αυτου εγενετο και ο κοσμος αυτον ουκ εγνω -На свијету бјеше, и свијет кроза њ поста, и свијет га не позна.)!!!!

Dodato posle 42 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Pa kad vec vredjas tu neke ljude kao na primer Adventisti? kako tise cini da si ti jedan veliki masoncic 33-eg razreda, koji jos gore od jevreja i muslima ne prizna nasega Gospoda Isusa hrista AAAA!!!!

Jasno sam citirao u postu #1404 Ko jest (Videlo Jevandjela)A ti nemas nikakav drugi argument osim to "ADVENTIST" daj bolje argumente na postavljeni post ako mislis da biblija laze.

A takodje i na post #1407!!!

A ne segaci se vise sa jednim istim postovima,ne razumem kako te samo jurivaka jos trpi!!!

Sve sto umes i sto imas od argumenata to je, da stavis iz king jemsa kopiju stranice VELIKIM SLOVIMA (JHVH) a i neznas i nikada neces znati sta ono u stvari znaci, ali znaj da ne znaci vase (Jehova ) nista, to je ime dato vasom organizacijom ispada tako vi ste Bogu dali ime,
Zapamti prijatelju (Nema drugog imena kroz kojeg se covek moze spasiti osim VIDELA)

Dodato posle 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------



Sta je AA nemas argument na ovaj stih:( Obratite paznju na ovaj stih !!!!εν τω κοσμω ην και ο κοσμος δι αυτου εγενετο και ο κοσμος αυτον ουκ εγνω -На свијету бјеше, и свијет кроза њ поста, и свијет га не позна.)!!!!

I vi ga ubijate dalje svojim jeresima,vi nemate pojma sta je (VIDELO JEVANDJELA) i (NEZELITE ZNATI)Jer vam je upravo bog ovog sveta zatvorio oci,uveren sam u to,jer samo bezumnik nerazume moj post #1404,1407, koga je oslepio bog ovog sveta.

Savet, procitaj 1 glavu pos. rimlj. a takodje i dela 1 glavu. pa malo razmisli bez KS-re.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Pa kad vec vredjas tu neke ljude kao na primer Adventisti? kako tise cini da si ti jedan veliki masoncic 33-eg razreda, koji jos gore od jevreja i muslima ne prizna nasega Gospoda Isusa hrista AAAA!!!!

Jasno sam citirao u postu #1404 Ko jest (Videlo Jevandjela)A ti nemas nikakav drugi argument osim to "ADVENTIST" daj bolje argumente na postavljeni post ako mislis da biblija laze.

A takodje i na post #1407!!!

A ne segaci se vise sa jednim istim postovima,ne razumem kako te samo jurivaka jos trpi!!!

Sve sto umes i sto imas od argumenata to je, da stavis iz king jemsa kopiju stranice VELIKIM SLOVIMA (JHVH) a i neznas i nikada neces znati sta ono u stvari znaci, ali znaj da ne znaci vase (Jehova ) nista, to je ime dato vasom organizacijom ispada tako vi ste Bogu dali ime,
Zapamti prijatelju (Nema drugog imena kroz kojeg se covek moze spasiti osim VIDELA)

Dodato posle 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------



Sta je AA nemas argument na ovaj stih:( Obratite paznju na ovaj stih !!!!εν τω κοσμω ην και ο κοσμος δι αυτου εγενετο και ο κοσμος αυτον ουκ εγνω -На свијету бјеше, и свијет кроза њ поста, и свијет га не позна.)!!!!

Dodato posle 42 minuta:
--------------------------------------------------------------------------



I vi ga ubijate dalje svojim jeresima,vi nemate pojma sta je (VIDELO JEVANDJELA) i (NEZELITE ZNATI)Jer vam je upravo bog ovog sveta zatvorio oci,uveren sam u to,jer samo bezumnik nerazume moj post #1404,1407, koga je oslepio bog ovog sveta.

Savet, procitaj 1 glavu pos. rimlj. a takodje i dela 1 glavu. pa malo razmisli bez KS-re.

Ja mislim da je gerakules, potpuno u pravu bas tako i pise u bibliji.

Dobro sam nacitan i umem da napravim razliku izmedju,poznavaoca i nepoznavaoca biblije.

Ovaj AApocket je zaista tandara mandara, jer nema veze s biblijom a kamoli ko sa Sv-om Trojicom.

A ovaj mali mrav bolje da ide kod aise u grudi, mozda ce nesto nauciti.
 
Natrag
Top