Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Gde ti ovde vidis "Blacenje" (Nazivali sotonska sekta, masonska sekta, najveći prevaranti,)????
U poslednjih 1418 postova! A ako ih nema, onda moram pod hitno kod očnog lekara.

Ako nisu neka daju protiv argumente! koje smo im mi postavili,a ti brate,vrati se na 50,60,postova unazad pa procitaj kakvim oni,batilom mazu nas. pa mi nismo ni onda ni sada pobegli,ko moze da kaze da je "Gera" pobeg,"NIKO"Jer ja dajem uvek argumente za ono sto pisem,i uglavnom iz "Biblije" ponekad i kopy past,ako je razumno i ako se slaze sa biblijom.
[FONT=&amp]Kaže Pismo[/FONT][FONT=&amp]:[/FONT][FONT=&amp] Матеј 5.39 [/FONT][FONT=&amp]А ја вам кажем да се не браните ода зла, него ако те ко удари по десном твом образу, обрни му и други
[/FONT]
Utoliko gore za njih ako beze sa foruma,to samo pokazuje,njihovu slabost i ne poznavanje biblije.
[FONT=&amp]To samo oni znaju zašto beže sa ovog foruma, mi možemo samo pretpostavljati.[/FONT]

pozdrav od Gere.
[FONT=&amp]Takođe brate, sve najbolje.[/FONT]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
U poslednjih 1418 postova! A ako ih nema, onda moram pod hitno kod očnog lekara.



Ima ih samo kad su skupa,jedan po jedan! ne izlaze, moguce i da izlaze ali po nekad.Ja napisah da proveris kako nas blate na unazad postavljene postove, a ne dali se pojavljaju.Ranije te nisam vidjao na ovim temama!

Vidim da si od skoro registrovan,Pa ti zelim dobrodoslicu na SF,da se upoznamo,ja licno nemam nista protiv JS,jer su oni Obicni vernici kako ih uce tako govore,a uci ih kula strazare, "Masonska Organizacija" i sam sam se upecao na njihov mamac,jer nisam dovoljno poznavao bibliju!!!

Kada sam poceo da izucavam bibliju samostalno i poceo da im protivrecim,dobio sam otkaz! Jer nisam dozvolio da mi sole pamet,ja sam slobodan covek i imam pravo da citam i da sam resav am ko je (JHVH,ISUS,ELOHIM,ADONAJ,EL,ALAH,ALFA I OMEGA,SIN,ISUS HRIST,EMANUIL,A takodje ko jest BOG u Isaiji (Isaija 9:6)

[SUP]6[/SUP] Jer nam se rodi Dete, Sin nam se dade, kome je vlast na ramenu, i ime će Mu biti: Divni, Savetnik, Bog silni, Otac večni, Knez mirni.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Kaže Pismo: Матеј 5.39 А ја вам кажем да се не браните ода зла, него ако те ко удари по десном твом образу, обрни му и други

Brate oni se izmedju sebe nazivaju bracom,ali ako jedan iz njih vidi pravdu i kaze im da to nije istina, i da u bibliji pise drugacije nego sto to objasnjavaju s KS-rom!!,odmah ga skartiraju,jer ne postuje njihovu novoizmisljenu "Dogmu ili Doktrinu"Tj Masonsku.

Pravi hriscanin tako ne radi,ako si mi brat po veri,onda si mi brat i ako izadjes iz vere,postovacu te i gledacu da te vratim u veru,a ne da pljunem na tebe kao da nisi ni postojao u mom zivotu.

(Matvej 5:45-48)

[SUP]45[/SUP] Da budete sinovi Oca svog koji je na nebesima; jer On zapoveda svom suncu, te obasjava i zle i dobre, i daje dažd pravednima i nepravednima. [SUP]46[/SUP] Jer ako ljubite one koji vas ljube, kakvu platu imate? Ne čine li to i carinici?


[SUP]47[/SUP] I ako Boga nazivate samo svojoj braći, šta odviše činite? Ne čine li tako i neznabošci?
[SUP]48[/SUP] Budite vi dakle savršeni, kao što je savršen Otac vaš nebeski.

1 Moj. 17:1, 3 Moj. 19:2, Ef. 5:1, Kol. 1:28, Jak. 1:4, 1 Pet. 1:15

(A ONI UPRAVO CINE SVE OBRATNO OD ONOGA STO JE GOSPOD ISUS HRIST ZAPOVEDIO )





Pozdrav od gere.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
, Da je slava nasemu Gospodu Isusu Hristu, Va Veki Vekov Amin.

Simbol vere, ako ovde nesto nije u redu molim da mi objasne,sta to ovde nije u redu? do sada niko nije mogao da mi objasni!!!

[TABLE="align: center"]
[TR]
[TD="colspan: 4"]
СИМВОЛ ВЕРЕ

[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 2"][/TD]
[TD="colspan: 4"] Сажето Исповедање вере, звано Никејско - Цариградски Символ Вере, саставили су свети оци Цркве на прва два Васељенска сабора, који су одржани у Никеји(Мала Азија) односно Цариграду, да би сачували чистоту Науке Христове од разних лажних учења, јереси.
На првом Васељенском сабору који је одржан 325. године у Никеји састављено је првих осам чланова Символа Вере. Непосредан разлог сазивања овог сабора било је ширење Аријеве јереси (Арије је био Александријски свештеник који је учио да Исус Христос није Бог него да је створен као и сви остали људи, и да није вечан нити без греха, иако је најузвишенији од свих створења.).
На другом Васељенском сабору, одржаном 381. године у Цариграду, додато је још четири члана. Овај сабор je сазван да би се спречило ширење нове јереси, Македонијеве јереси (Македоније је био Цариградски патријарх, који је тврдио да Свети Дух није Бог већ Божји створ, и да самим тим није раван Богу.).[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #990000, colspan: 3"] Верујем у једног Бога, Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог.[/TD]
[TD="colspan: 2"] Први члан Символа Вере: постоји само један истинити Бог који је свудаприсутан, непроменљив, неограничен, свезнајући, вечан, беспочетан и бескрајан, духован и бесмртан, свемоћан, савршено добар, савршено праведан. Он је створио, Својом Силом и Премудрошћу, све невидљиво (небо) и све видљиво (земља). [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #990000, colspan: 3"][/TD]
[TD="colspan: 2"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #990000, colspan: 3"]И у једног Господа Исуса Христа, Сина Божјег, Јединородног, од Оца рођеног пре свих векова; Светлост од Светлости, Бога истинитог од Бога истинитог, рођеног, не створеног, једносушног са Оцем, кроз кога је све постало;[/TD]
[TD="colspan: 2"] Други члан: ИСУС значи СПАСИТЕЉ (дошао је да спаси људе од Сатане, греха и смрти), ХРИСТОС значи ПОМАЗАНИК (Цар, Свештеник, Пророк). Он је једини Син Бога Оца, који је рођен, а не створен, што значи да је истог бића као и Његов Отац. Из овога следе остале Његове особине, тј. Светлост од Светлости (пошто је Отац Светлост, логично је да и Син буде Светлост), Бог истинити од Бога истинитог. И сам Господ Исус Христос каже: “Ја и Отац смо једно ” (Јован 10;30). Кроз Њега је Отац створио све ствари које су створене на небу и земљи.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #990000, colspan: 3"][/TD]
[TD="colspan: 2"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #990000, colspan: 3"]Који је ради нас људи и нашега спасења сишао с небеса, и оваплотио се од Духа Светога и Марије Дјеве и постао човек;[/TD]
[TD="colspan: 2"]Трећи члан: ради спасења људи Син Божји привремено напушта Царство Небеско и силази на земљу, оваплоћује се (плот - тело, оваплотити - отеловити, обући тело), тј. узима људко тело и људску душу, постаје човек, али савршени човек без греха и порока, какви су били први људи у Рају, пре свог греховног пада. Он се оваплотио тако што Га је Пресвета Дјева Марија зачела на натприродан начин, силом Светог Духа, и потом родила,тако су у Њему сједињење две природе, божанска и људска. Он је Богочовек, тј. и Бог и човек су рођени у једној личности, а Пресвета Дјева Богородица. Она се још назива и Приснодјева, зато што је била дјева пре, за време и после рођења Исуса Христа. Остала је Дјева заувек.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #990000, colspan: 3"][/TD]
[TD="colspan: 2"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #990000, colspan: 3"] И Који је распет за нас у време Понтија Пилата, и страдао и погребен;
И Који је васкрсао у трећи дан по Писму;
И Који се узнео на небеса и седи с десне стране Оца;
И Који ће опет доћи са славом, да суди живима и мртвима, његовом Царству неће бити краја. [/TD]
[TD="colspan: 2"]Четврти, пети, шести и седми члан: Он приноси Себе као невину жртву и умире на најсуровији начин не за Своје грехе, пошто их није имао, већ за грехе људског рода од Адама на овамо. После три дана, као што је и прорекао васкрсава из мртвих и побеђује смрт, да би људима даровао вечни и бесмртни живот код Бога. После четрдесет дана Узноси се на небо. Тиме се завршава Његова мисија спасења људи, Он се враћа у Царство Небеско одакле ће поново доћи да суди свим људима, живима и мртвима, и свим бићима.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #990000, colspan: 3"][/TD]
[TD="colspan: 2"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #990000, colspan: 3"]И у Духа Светог, Господа, животворног, Који од Оца исходи, Који се са Оцем и Сином заједно поштује и заједно слави, Који је говорио кроз пророке.[/TD]
[TD="colspan: 2"]Осми члан: Свети Дух је треће лице Свете Тројице, који су исти по суштини а различити по лицима, те се зато и Он као и Отац и Син назива Господ, и заједно са Њима поштује и слави. И Он јеИстинити Бог од Истинитог Бога, Он исходи од Оца, не рађа се као Син. Назива се животворни јер без Њега нема стварног живота ни на небу ни на земљи.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #990000, colspan: 3"][/TD]
[TD="colspan: 2"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #990000, colspan: 3"]У једну, свету, саборну и апостолску Цркву.[/TD]
[TD="colspan: 2"]Девети члан:Црква је Богом установљена заједница људи, уједињених вером у једног Бога, Светим тајнама, законом Божјим и црквеном управом. Њен оснивач је Господ Исус Христос (Oн је рекао:“Сазидаћу Цркву Своју и врата адова неће је надвладати” (Матеј 16;18)). Она је једно духовно тело са једном главом, Исусом Христом , и Духом Светим који борави у њој, те зато можемо веровати само у једну Цркву. Света је зато што је освећена светошћу њеног Оснивача, Његовим речима, делима и жртвом, и зато што је њен циљ да освети људе, као и зато што кроз целу историју даје много светих и мученика. Саборна је јер се обраћа целом човечанству. Називамо је апостолском јер је очувала дух, учење и рад Христових апостола, које је Он изабрао и којима је дао власт да говоре и раде у Његово име. [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #990000, colspan: 3"][/TD]
[TD="colspan: 2"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #990000, colspan: 3"] Исповедам једно крштење за опроштење грехова.
[/TD]
[TD="colspan: 2"]Десети члан: Крштење је Света тајна којом се постаје члан Цркве. То је Света тајна која се врши само једном, зато се у Символу Вере каже једно крштење. Овом Светом тајном човек се ослобађа прародитељског греха (прародитељски грех се преноси са генерације на генерацију кроз целу људску историју од Адама до данас, зато се још назива и наследни грех.), као и свих осталих личних грехова које је починио до тог тренутка (ово се односи на одрасле особе, деца осим прародитљског не поседују друге грехове). Остале Свете тајне нису наведене у Символу Вере зато што кроз Крштење добијамо Благодат од Духа Светога и постајемо хришћани, и тек после тога можемо приступати осталим Светим тајнама, други разлог је тај што је у време састављања Символа Вере било спора између светих отаца и јеретика око неких питања везаних за ову Свету тајну.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #990000, colspan: 3"][/TD]
[TD="colspan: 2"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #990000, colspan: 3"] Чекам васкрсење мртвих.
И живот будућег века. Амин.[/TD]
[TD="colspan: 2"]Једанаести и дванаести члан: Код другог Христовог доласка, после краја света догодиће се свеопште вскрсење мртвих (душе умрлих добиће нова, непропадљива, духовна тела, а тела оних који тада буду живи у трен ока ће се претворити из природних, пропадљивих тела у духовна) и тада ће наступити Страшни (Последњи) суд на коме ће се праведницима одредити вечно блаженство, а грешницима вечна мука. [/TD]
[/TR]
[/TABLE]



Copy past:pravoslavna veronauka.

Ja brate verujem u to u sta su verovali moji preci i "APOSTOLI" u "Crkvu Hristovu" a ne u kraljevsku dvoranu,organizaciju KS-re.

Razmisli Malo.

Veliki pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ima ih samo kad su skupa,jedan po jedan! ne izlaze, moguce i da izlaze ali po nekad.Ja napisah da proveris kako nas blate na unazad postavljene postove, a ne dali se pojavljaju.Ranije te nisam vidjao na ovim temama!

Vidim da si od skoro registrovan,Pa ti zelim dobrodoslicu na SF,da se upoznamo,ja licno nemam nista protiv JS,jer su oni Obicni vernici kako ih uce tako govore,a uci ih kula strazare, "Masonska Organizacija" i sam sam se upecao na njihov mamac,jer nisam dovoljno poznavao bibliju!!!

Kada sam poceo da izucavam bibliju samostalno i poceo da im protivrecim,dobio sam otkaz! Jer nisam dozvolio da mi sole pamet,ja sam slobodan covek i imam pravo da citam i da sam resav am ko je (JHVH,ISUS,ELOHIM,ADONAJ,EL,ALAH,ALFA I OMEGA,SIN,ISUS HRIST,EMANUIL,A takodje ko jest BOG u Isaiji (Isaija 9:6)
A ja sam za Boga, a protiv sotone. I pretpostavljam da znaš kako takvi prolaze. Kao bosi po trnju. Zato izbegavam forume jer me tu proglase, vrlo brzo, masonom, špijunom, đavolim slugom, otpadnikom, plaćenikom,.......... A nekada ne mogu da oćutim laž, pa zato ubacim po neki post, ako procenim da neko baš pretera.
Ako si bio JS onda bi trebao da me skapiraš. Najviše mi je žao njih. Puno se trude i odriču ovozemaljskog života, a malo ih će se spasiti. Pa zar to nije žalosno? Ajde Pravoslavci. Oni jedu, piju, provode se, malo stradaju u životu, a pošto se nisu odrekli Hrista više će se njih spasiti nego JS. Ali ovi tvoji bivši zaista su nastradali. A realno gledano, procentualno - bolji su od Pravoslavaca. I u ponašanju i u veri. Prema tome ja smatram da, ako je ikako moguće, pokušati na najblaži i najbezbolniji način objasniti im da što pre beže odatle, jer se kraj približio, to i vrapci na grani vide. Nego ponekad grubim i teškim tonom im reći da je to sotonska sekta i time samo izazvati revolt kod njih a ne napuštanje organizacije.
Ja nikada nisam bio JS. Ali sam ih više puta opominjao, gde god sam stigao, da je to kriva religija, i već imam uspeha. Jednu gospođu sam spasio krštenja. A nameravam i dalje da to radim. Da idem u misioniranje Boga, kad god za to imam vremena.....

Pošto si se spasio i napustio JS. Gde ćeš sad ''jadniče''? Normalno, ako nije tajna.

Bog s tobom, i s tvojim najdražim, pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Zdravo svima
za cika Miku
Ne znam ko su ti Smesko,Tandara-mandara i nepopravljiva,ne mogu sve da postignem,ali poenta je da se pravi hriscani nece raspoznavati po znanju vec po ljubavi.Ljubav je najbitnija hriscanska odlika.Sve ostalo dolazi posle nje.I ja priznajem da su i JS gresili.
Medjutim to je DECJA IGRA kad se poredi sa onim prevarama laznog hriscanstva u pravoslavlju,katolicizmu i protestantizmu ,tri glavne takozvane hriscanske religije.Oni su toliko mnogo prevarili narod ,da narod masovno ucestvuje u ratovima,kriminalnim radnjama,prostituciji itd .Ta njihova prevara,kao laznih hristosa vidljiva je vec vekovima,od njihovog utemeljivaca,cara Konstantina.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Zdravo svima
za cika Miku
Ne znam ko su ti Smesko,Tandara-mandara i nepopravljiva,ne mogu sve da postignem,ali poenta je da se pravi hriscani nece raspoznavati po znanju vec po ljubavi.Ljubav je najbitnija hriscanska odlika.Sve ostalo dolazi posle nje.I ja priznajem da su i JS gresili.
Medjutim to je DECJA IGRA kad se poredi sa onim prevarama laznog hriscanstva u pravoslavlju,katolicizmu i protestantizmu ,tri glavne takozvane hriscanske religije.Oni su toliko mnogo prevarili narod ,da narod masovno ucestvuje u ratovima,kriminalnim radnjama,prostituciji itd .Ta njihova prevara,kao laznih hristosa vidljiva je vec vekovima,od njihovog utemeljivaca,cara Konstantina.
Evo vidiš brate Gero, o ovom sam ti nešto pričao. Ajde sad ti odgovori, nešto bratu Risu iz Beograda. Šta da mu ja kažem? Da napusti JS? Neće sigurno, ako je JS! U ovom delu je u pravu.
I što je najgore kod JS, koliko je sotona lukav, on im je ubacio 3 stvari u kojima su oni ispred svih Hrišćana:
1. Ljubav; 2. Poštovanje druge zapovesti i 3. Misioniranje.
Normalno i ubacio im je i 3 najgore, ali ovim hoću da kažem da nije baš da su oni u svemu najgori, evo ima primera gde su najbolji.
Tako da naša borba ima još da traje. Pozdravljam te, a i brata Risa stihom.
Ефеж. 6.12 Јер наш рат није с крвљу и с телом, него с поглаварима и властима, и с управитељима таме овог света, с духовима пакости испод неба.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Hvala Sarrdy
Citat iz efesana 6:12 je bas poucan za sve prave hriscane.
[SUP]13[/SUP] Toga radi uzmite sve oružje Božije, da biste se mogli braniti u zli dan, i svršivši sve održati se.
[SUP]14[/SUP] Stanite dakle opasavši bedra svoja istinom i obukavši se u oklop pravde,
[SUP]15[/SUP] I obuvši noge u pripravu jevanđelja mira;
[SUP]16[/SUP] A svrh svega uzmite štit vere o koji ćete moći pogasiti sve raspaljene strele nečastivog;
[SUP]17[/SUP] I kacigu spasenja uzmite, i mač duhovni koji je reč Božija.
[SUP]18[/SUP] I svakom molitvom i moljenjem molite se Bogu duhom bez prestanka, i uz to stražite sa svakim trpljenjem i molitvom za sve svete,
Kula Strazara.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Hvala Sarrdy
Citat iz efesana 6:12 je bas poucan za sve prave hriscane.
[SUP]13[/SUP] Toga radi uzmite sve oružje Božije, da biste se mogli braniti u zli dan, i svršivši sve održati se.
[SUP]14[/SUP] Stanite dakle opasavši bedra svoja istinom i obukavši se u oklop pravde,
[SUP]15[/SUP] I obuvši noge u pripravu jevanđelja mira;
[SUP]16[/SUP] A svrh svega uzmite štit vere o koji ćete moći pogasiti sve raspaljene strele nečastivog;
[SUP]17[/SUP] I kacigu spasenja uzmite, i mač duhovni koji je reč Božija.
[SUP]18[/SUP] I svakom molitvom i moljenjem molite se Bogu duhom bez prestanka, i uz to stražite sa svakim trpljenjem i molitvom za sve svete,
Kula Strazara.
Brate Rise, imao bih dva laka pitanja za tebe. Ako ti je neprijatno odgovoriti javno možeš mi poslati na PP, ja to nosim u grob sa sobom-budi siguran:
1. Da li si nekada istraživao šta znači reč stauros na Grčkom, sem u JS literaturi. Ja sam između ostalog pitao 2 Grka, koji nisu nešto ni pobožni, a nisam im ni rekao zbog čega ih pitam?
2. Da li ima spašenih u drugim denominacijama, sem u JS?
Bog s tobom, hvala na javljanju.
 
Natrag
Top