Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
EVO, SAMI SE UVERITE ODAKLE SU JEHOVINI SVEDOCI DO0BILI UCENJE PROTIV TROJSTVA I HRIOSTOVOG BOZANSTVA:

What is Free Masonry and what do Free Masons believe?
(Za one koji ne citaju engleski, prilozili smo skracen prevo masonskih verovanja)
Sta je zidarstvo i u sta masoni veruju?
Freemasonry at its core is not a Christian organization. ...

To nije hriscanska organizacija

Question: "What is Free Masonry and what do Free Masons believe?"

Answer:
Many of them appear to promote belief in God. However, upon closer examination, we find that the only belief requirement is not that one must believe in the True and Living God, but rather, that one must believe in the existence of a "Supreme Being", which includes the "gods" of Islam, Hinduism, or any other world religion.

Mnogi masoni predstavljaju se da veruju u Boga, ali blize ispitivanje pokazuje da veruju u Vise Bice kome se pripisuju verovanja muslimana, Hindusa i drugih.

Salvation from Sin:

The Bible’s View: Jesus became the sinner’s sacrifice before God when He shed His blood and died as the propitiation (payment) for the sins of all those who would ever believe (Ephesians 2:8-9, Romans 5:8, John 3:16).

Mason’s View: The very process of joining the Lodge requires Christians to ignore the exclusivity of Jesus Christ as Lord and Savior. According to Freemasonry, a person will be saved and go to heaven as a result of his good works and personal self-improvement.

Od hriscana koji zele da postanu masoniu zahteva se da ignorisu posebnost Isusa Hrista kao Gospoda i Spasitelja. Masoni veruju da se spasavaju svojim dobrim delima.

The View of the Bible:

The Bible’s View: The supernatural and plenary inspiration of the Scriptures—that they are inerrant and that their teachings and authority are absolute, supreme, and final. The Bible is the Word of God (2 Timothy 3:16, 1 Thessalonians 2:13).

Masoni:
The Bible is an important book, only as far as those members who claim to be Christians are concerned, just as the Koran is important to Muslims. The Bible is not considered to be the exclusive Word of God.
Biblija je vazna knjiga za one koji se nazivaju hriscanima, kao sto je Kuran za muslimane. Biblija nije Rac Bozja.

The Doctrine of God:

The Bible’s View: There is one God. The various names of God refer to the God of Israel and reveal certain attributes of God. To worship other gods or to call upon other deities is idolatry (Exodus 20:3). Paul spoke of idolatry as a heinous sin (1 Corinthians 10:14) and John said that idolaters will perish in hell (Revelation 21:8).

Mason’s View: All members must believe in a deity. Different religions (Christianity, Judaism, Islam, etc.) acknowledge the same God, only call Him different names. Freemasonry invites people of all faiths, even if they use different names for the ‘Nameless One of a hundred names,’ they are yet praying to the one God and Father of all.

Svi clanovi moraju verovati u nekakvo bozanstvo. Razlicite religihe (hriscani, judajisti, muslimani) priznaju istog Boga samo pod drugim imenima.

The Doctrine of Jesus and the Trinity:

The Bible’s View: Jesus was God in human form (Matthew 1:18-24, John 1:1). Jesus is the second person of the trinity (Matthew 28:19, Mark 1:9-11). While on earth, He was fully human (Mark 4:38, Matthew 4:2) and fully divine (John 20:28, John 1:1-2, Acts 4:10-12). Christians should pray in Jesus’ name and proclaim Him before others, regardless of offense to non-Christians (John 14:13-14, 1 John 2:23, Acts 4:18-20).

Mason’s View: There is no exclusivity in Jesus Christ or the Triune God who is the Father, Son, and Holy Spirit; therefore there is no doctrine of the deity of Jesus Christ. It is deemed to be un-Masonic to invoke the name of Jesus when praying, or mention His name in the Lodge. Suggesting that Jesus is the only way to God contradicts the principle of tolerance. The name of Jesus has been omitted from biblical verses that are used in Masonic rituals. Jesus is on the same level as other religious leaders.

Nepostoji iskljucenost u Isusu Hristu ili Trojednom Bogu koji je Otac, Sin i Sveti Duh; prema tome ne postoji doktrina o HRISTOVOM BOZANSTVU... Hristovo ime izostavljeno je iz biblijskih tekstova koji se upotrebljavaju u masosnkim ritualima. Isus je u istoj visini kao i drugi verski lideri.

Human Nature and Sin:

The Bible’s View: All humans are born with a sinful nature, are totally depraved, and need a Savior from sin (Romans 3:23, Romans 5:12, Psalm 51:5, Ephesians 2:1). The Bible denies that because of the Fall, humanity has within itself the capacity for moral perfection (1 John 1:8-10, Romans 1:18-25).

Mason’s View: Through symbols and emblems, Masons teach that man is not sinful, just "rude and imperfect by nature". Human beings are able to improve their character and behavior in various ways, including acts of charity, moral living, and voluntary performance of civic duty. Humanity possesses the ability of moving from imperfection toward total perfection. Moral and spiritual perfection lies within men and women.

Prema masonskom ucenju covek nije rodjen u gresnoj prirodi on je pre nesavrsene prirode. Ljudi su sposobni da se sami usavrse dobrim delima, milosrdjem itd, a to znaci da im nije ni potreban Spasitelj.


Dodato posle 21 Sati 15 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Nije li vodja Jehovinih svedoka, Rasl, koji je na sva usta hvali masone iz njihovog verovanja usvojio ucenje da ne postoji Trojstvo i da Isus nije Bog?

Potpuno se slazem s tobom no ja bih da dodam jos i to sto pise u talmudu:
TALMUD

UNIŠTENJE KRŠĆANSTVA

"Za Židova,jeretika,JS, postoji zakon da sve ono, što je u vezi s kršćanskom crkvom, uništi." (Šulhan aruh, Joreh deah 146).

BOGOHULJENJE

"Krist je sin prostitutke. On je kopile." (Tokdoš Ježu).

"Krist je bio luda. On je mađioničar. On se zove Ben shtada (sin prostitutke)." (Talmud, Sabat 104b).

"Krist je sin jedne menstruacije. On je: Ben pandreat, (Ben pandera) tj. sin nečiste životinje." (Tokdoš Ježu).

"Krist je na jednom đubrištu sahranjeno crknuto pseto." (Sahar).

MESIJA

The Watchtower and the Great Pyramid, then and now.
The Watchtower and the Great Pyramid, then and now.
Judge J. F. Rutherford, who succeeded Russell after the pastor died in 1916, eventually discarded Pyramidology entirely. Writing in the November 15 and December 1, 1928, issues of The Watch Tower, Rutherford releases a double-barreled blast against it, and advances many ingenious arguments that the so-called Altar in Egypt was really inspired by Satan for the purpose of misleading the faithful. Did Jesus ever mention the Pyramid? Of course not. To study it, the Judge writes, is a waste of time and indicates lack of faith in the all-sufficiency of the Bible. Regardless of what some anti-JW fault- finders might say, the WTB&TS rejected all teachings on the Great Pyramid in 1928. For this reason, most Jehovah's Witnesses know nothing about it. However, many (not all) of the current Bible Students still teach this "Bible in Stone" dogma.

paganski simboli.JS

Is the Watchtower of pagan origin?
Is the Watchtower of pagan origin?
The expression “Watch Tower” is not unique to Russell’s writings or to Jehovah’s Witnesses. George Storrs published a book in the 1850’s called The Watch Tower: Or, Man in Death; and the Hope for a Future Life. The name was also incorporated in the title of various religious periodicals. It stems from the idea of keeping on the watch for the outworking of God’s purposes.—Isa. 21:8, 11, 12; Ezek. 3:17; Hab. 2:1.

kuca ruterforda
The home of William Miller
The home of William Miller
William Miller's home and farm is nestled in the scenic Adirondack Mountains near Hampton, New York. Through the efforts of AHM it is being restored to its 19th century appearance because of its cultural and religious significance. The site includes the home, farm buildings, Chapel and ascension rock, all of which are registered with the National Register of Historic Sites. Also located nearby is the cemetery where William and Lucy Miller are buried.

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Eto pa neka ljudi vide kako varaju oni iz KS-re.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Kao sto vidis Cika Miko oni nemaju ubedljive dokaze ili protiv stihove (talmud otkriva njihove tajne ) savetujem da procitas talmud, i videces odakle je potekla zavera antihriscanstva ,pa ako talmud uporedis s biblijom,kuranom tada ces shvatiti sta zapravo (Jevreji,muslimani,JS-ciI ostale jeresi propovedaju.

Veliki pozdrav od Gerer.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Kao sto vidis Cika Miko oni nemaju ubedljive dokaze ili protiv stihove (talmud otkriva njihove tajne ) savetujem da procitas talmud, i videces odakle je potekla zavera antihriscanstva ,pa ako talmud uporedis s biblijom,kuranom tada ces shvatiti sta zapravo (Jevreji,muslimani,JS-ciI ostale jeresi propovedaju.

Veliki pozdrav od Gerer.

Vidi, ja bih se slozio sa onim sto je istaknuto da vjeruju masoni. O njima se prica kao o jako pametnim ljudima, mnogi im zavide jako, jako, a gle, kada kazu svoje vjerovanje naziva ih se jereticima i smatra u najmanju ruku glupim:beee:

Ovdje Mika 32 javno razotkrio da postoji Bog i da postoji Vise Bice (Visnji).
Masoni ne!
Jer je Bog Jedan i svima je Bog! Mislim da muslimani imaju univrezalan Naziv kojim se Bog sasvim jasno ocituje: Allah! Svevisnji! Onaj Koji cini sta hoce, i niko Mu se ne moze oduprijeti!

U krscanstvu pak postoje problemi, postoje jer se definicije Boga u pojedinim segmetnima nikako ne uklapaju. O tome je vec pisano na "trojstvu", objasnjavano preko "bogorodice" itd. Mislim da se covjek uzasne svoga vjerovanja kada dodje do spoznaje da je Bog samo Jedan! Da Njemu pripadamo i Njemu se vracamo! Da On daje i uzima, sta On hoce i kada On hoce!
Ocito masoni u ovom dijelu koji je istaknut plavom bojom u negleskom tekstu imaju pravo.

Dodato posle 1 23 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Nece da funkcionise izmjena, zato dopunjavam ovako:
Mislim da se covjek uzasne svog predjasnjeg vjerovanja kada dodje do spozanje da je Bog samo Jedan.

I

Ocito masoni u ovom dijelu koji je oznaen plavom bojom u engleskom tesktu imaju pravo.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
jehovini svedoci

Vidi, ja bih se slozio sa onim sto je istaknuto da vjeruju masoni. O njima se prica kao o jako pametnim ljudima, mnogi im zavide jako, jako, a gle, kada kazu svoje vjerovanje naziva ih se jereticima i smatra u najmanju ruku glupim:beee:

Ovdje Mika 32 javno razotkrio da postoji Bog i da postoji Vise Bice (Visnji).
Masoni ne!
Jer je Bog Jedan i svima je Bog! Mislim da muslimani imaju univrezalan Naziv kojim se Bog sasvim jasno ocituje: Allah! Svevisnji! Onaj Koji cini sta hoce, i niko Mu se ne moze oduprijeti!

U krscanstvu pak postoje problemi, postoje jer se definicije Boga u pojedinim segmetnima nikako ne uklapaju. O tome je vec pisano na "trojstvu", objasnjavano preko "bogorodice" itd. Mislim da se covjek uzasne svoga vjerovanja kada dodje do spoznaje da je Bog samo Jedan! Da Njemu pripadamo i Njemu se vracamo! Da On daje i uzima, sta On hoce i kada On hoce!
Ocito masoni u ovom dijelu koji je istaknut plavom bojom u negleskom tekstu imaju pravo.


No u principu ja se slazem da je Bog jedan, i on radi kako hoce i sta hoce!

zato i imamo problem da dokazemo da on melja oblik kojim zeli da se pokaze ljudima,pazi ovo:Niko nezna oca do sin i niko nezna sina do sam otac??? (tajna) Boga nikada niko nije video!!! pa onda ko je bio kod avraama i skim je avraam razgovarao? kome je avraam govorio gospode (JHVH ili Isusu)??? Isus je stena zvana hristos u 1 kor! Isus sam govori ko vide mene vide i oca! Sta je imao u vidu?

Toma govori moj Gospod i moj Bog!!! Sta je toma mislio kad je to rekao ? Sam Isus ga nije ukorio! pa mu rece toliko vremena ti je trebalo da me poznas, a poznao si me jer si me video,isus rece zaista vam kazem kome nevide a verova blago njemu nasledice carstvo bozje.

Pitanja za tebe i forumase: Zasto Isus drzi u tajni da je gospod i bog?

Zasto je Isus doneo jevandjelje,ako je bio dovoljan SZ-et?

Zasto zasto Talmud i ostale jevrejske knjige ne podrzavaju Jevandjelje?

Zasto islam priznaje Isusa ali samo kao proroka?

Dali si znao da je kuran vesto prepravljena biblija, a da je kuran napisan u VIII veku,a da je biblija najstarija verska knjiga? mislim da znas o tome mnogo ali me cisto interesuje tvoje misljenje.

Zasto ti isti masoni i JS-ci i gore navedeni imaju isto misljenje o Isusu, kad i stari i novi zavet govore u mnogim stihovima da je isus Bog?

Zasto se to radi? iz prostog razloga : Da se Isus unizi pred ljudima sotona tako zeli,zeli da sakrije od ljudi da je ON Bog u telu, koji se pokaza ljudima proslavi se u duhu i uznese se u slavi razmisli malo.

Dodato posle 44 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Zaboravio sam jos neka pitanj:

Zasto JS,negiraju stih u isaiji kad(JHVH) sam kaze, poslacu andjela svog da mi ocisti staze kojima cu hodati?

Zar Jovan krstitelj nije taj andjeo, koji je imao zadatak da ocisti put gospodu?(Kom gospodu JHVH ili Isusu)?

Ja mogu samo da kazem jedno,onaj ko cita bibliju taj treba da zna da je spasitelj potreban, jos kako potreban,

a da nije tako jevandjelje nebi imalo nikakvog smisla, kako to misle jevreji i gore navedeni.

Pozdrav od gere.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
No u principu ja se slazem da je Bog jedan, i on radi kako hoce i sta hoce!

zato i imamo problem da dokazemo da on melja oblik kojim zeli da se pokaze ljudima,pazi ovo:Niko nezna oca do sin i niko nezna sina do sam otac??? (tajna) Boga nikada niko nije video!!! pa onda ko je bio kod avraama i skim je avraam razgovarao? kome je avraam govorio gospode (JHVH ili Isusu)??? Isus je stena zvana hristos u 1 kor! Isus sam govori ko vide mene vide i oca! Sta je imao u vidu?

Toma govori moj Gospod i moj Bog!!! Sta je toma mislio kad je to rekao ? Sam Isus ga nije ukorio! pa mu rece toliko vremena ti je trebalo da me poznas, a poznao si me jer si me video,isus rece zaista vam kazem kome nevide a verova blago njemu nasledice carstvo bozje.

Pitanja za tebe i forumase: Zasto Isus drzi u tajni da je gospod i bog?

Zasto je Isus doneo jevandjelje,ako je bio dovoljan SZ-et?

Zasto zasto Talmud i ostale jevrejske knjige ne podrzavaju Jevandjelje?

Zasto islam priznaje Isusa ali samo kao proroka?

Dali si znao da je kuran vesto prepravljena biblija, a da je kuran napisan u VIII veku,a da je biblija najstarija verska knjiga? mislim da znas o tome mnogo ali me cisto interesuje tvoje misljenje.

Zasto ti isti masoni i JS-ci i gore navedeni imaju isto misljenje o Isusu, kad i stari i novi zavet govore u mnogim stihovima da je isus Bog?

Zasto se to radi? iz prostog razloga : Da se Isus unizi pred ljudima sotona tako zeli,zeli da sakrije od ljudi da je ON Bog u telu, koji se pokaza ljudima proslavi se u duhu i uznese se u slavi razmisli malo.

Da, ali treba biti jako oprezan!
Ko je garancija da vuci u janjecoj kozi koje je najavio Hristos nisu njegovi ucenici i ucenici njegovih ucenika?
Pa tada je imao samo zidove i svoje sljedbenike, svakako kazujes da je islam nastao mnogo kasnije.

Podsjeticu te koga Hrisots nazva zlotvorima: Mnogi ce doci u Onaj dan (Sudnji dan!) i reci: Gospodine, Gospodine, nismo li u tvoje ime prorokovali, zle duhove izgonili i cuda cinili? A ja cu im reci u Onaj dan: odlazite zlotvori, nikada vas nisam poznavao!

Pazi, ljudima koji prorokuju, zle duhove izgone i cuda cine....! Da kaze zlotovi? I zasto? Pa pise i to: jer su u Hristovo a ne Bozje Ime prorokovali, zle duhove izgonili i cuda cinili! Tako u Pismu pise, u ovom cutatu kojeg sam dao, nisam ja izmislio!

Na dalje, postoje sasvim proizvoljne predpostavke o sljedecem:
- niko nije vidio Boga. - Vidjeli i razgovrali s njim Adam i Eva.
- niko se nije vratio iz mrtvih. - Vratio s djecak koga je ozivio Bog na molitvu Ilijinu. Vratio se Lazar koje je ozivio Bog na molitvu Hristosovu.
- niko nije uzasao Bogu. - Uzsaoa je Enoh, uzasao je Ilija, uzasao je Hristos.

U Pismu postoje nesvrsenosti, a te nesavrsenosti ne poticu od Boga, nego od ljudi koji su pisali spise.

Jevandjelje treba shvatiti kao postrozenje SZ, u SZ kaze: Ne ubij! U Jevandjelju: ne samo ne ubij! Ljubi bliznjeg kao sebe samog!
U Kur'anu dolazi objasnjenje i opomena: Ukoliko ubijete jednog nevinog covjeka kao ste pobili cijeli svijet! I,. naravno, prijeti se Paklom (Dzehennem).

Druga je stvar sto popjedine zajednice na svoj slobodni nacin pravdajuci se da se duh spustio na njih, slobodno izvaljuju razne neistine, ili bar neutvrdjene recenice, e ne bi li se umilili Bopgu, ili jos bolje, stekli narodnu slavu.

Ne znam ti opdgvoriti da Isus drzi u tajni da je on bog! Ja mislim da on to odlucno negira, na mnogo, mnogo vise mjesta nego su mu drugi htjeli podvaliti da je on rekao.

Zasto zidovi ne prihvataju Jevandjelje?
Razlog je vrlo prost: jer ne vjeruju. Ne vjeruju da je Hristos Bog ii Bozji sin, jer ne bi poginuo!
U Talmudu pise da se lazni prorok (Bozji poslanik) ima pogubiti.

Takojde ne vjeruju da je Hristos uzdignut Bogu prije nego je nad njim ucinjena neopravda! Bog je Mocan Zastitnik, i drzi Rijec.

Zato sto Isus i jeste prorok (Bozji poslanik)! Zato sto ga Talmud najavljuje bez sumnje kao Poslanika.

Kur'an nije prepravljena Biblija, tebe i ostale vjerovatno jako zbunjuje sto Kur'an nabraja poslanike koje obuhvata Biblija, pa i dogadjaje.
To dokazuje da je vjera Abrahama jedna! I da je Abraham stvarno blagoslov za sve narode.

Tvrdnja da je Isus bog je zaista neodrziva!
Odrzive tvrdnje su eksplicitne, znaci treba da budu zadovoljena dva uslova:
Bog da kaze: ja sam Isus.
i da Isus kaze: ja sam Bog.
Nigdje neces naci cak ni jednu od ove dvije tvrdnje!

Ja sada pitam: na osnovi cega, koje Isusove ili Bozje Rijeci iko ima pravo da zakljuci da je Isus Bog?
Podsjetio bih na ono: odlazite zlotvori, nikada vas nisam poznavao!

Niko na svijetu nije unizio Boga! Nikada niko. Unizio je samo sebe. Isusa je Bog stitio, On cuva robove Svoje, tako da i on sacuvan od mucenja i razapinjanja.
Ono sto je cudno da neko ne moze shvatiti jeste da time sto ga je Bog sacuvao, ni malo se nije okrnjio njegov lik, njegova spremnost na zrtvu, njegova zadaca..... niti se smanjila zloca onih koji su ga htjeli muciti i ubiti.

Bogu nije bilo potrebno da se uvlacu u Mariju rodi kao dijete i uzense u slavi itd..... Bog je Istina! Ne macak u cizmama koji se pretvara da bi zabavio nekoga.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Da, ali treba biti jako oprezan!
Ko je garancija da vuci u janjecoj kozi koje je najavio Hristos nisu njegovi ucenici i ucenici njegovih ucenika?
Pa tada je imao samo zidove i svoje sljedbenike, svakako kazujes da je islam nastao mnogo kasnije.

Podsjeticu te koga Hrisots nazva zlotvorima: Mnogi ce doci u Onaj dan (Sudnji dan!) i reci: Gospodine, Gospodine, nismo li u tvoje ime prorokovali, zle duhove izgonili i cuda cinili? A ja cu im reci u Onaj dan: odlazite zlotvori, nikada vas nisam poznavao!

Pazi, ljudima koji prorokuju, zle duhove izgone i cuda cine....! Da kaze zlotovi? I zasto? Pa pise i to: jer su u Hristovo a ne Bozje Ime prorokovali, zle duhove izgonili i cuda cinili! Tako u Pismu pise, u ovom cutatu kojeg sam dao, nisam ja izmislio!

Na dalje, postoje sasvim proizvoljne predpostavke o sljedecem:
- niko nije vidio Boga. - Vidjeli i razgovrali s njim Adam i Eva.
- niko se nije vratio iz mrtvih. - Vratio s djecak koga je ozivio Bog na molitvu Ilijinu. Vratio se Lazar koje je ozivio Bog na molitvu Hristosovu.
- niko nije uzasao Bogu. - Uzsaoa je Enoh, uzasao je Ilija, uzasao je Hristos.

U Pismu postoje nesvrsenosti, a te nesavrsenosti ne poticu od Boga, nego od ljudi koji su pisali spise.

Jevandjelje treba shvatiti kao postrozenje SZ, u SZ kaze: Ne ubij! U Jevandjelju: ne samo ne ubij! Ljubi bliznjeg kao sebe samog!
U Kur'anu dolazi objasnjenje i opomena: Ukoliko ubijete jednog nevinog covjeka kao ste pobili cijeli svijet! I,. naravno, prijeti se Paklom (Dzehennem).

Druga je stvar sto popjedine zajednice na svoj slobodni nacin pravdajuci se da se duh spustio na njih, slobodno izvaljuju razne neistine, ili bar neutvrdjene recenice, e ne bi li se umilili Bopgu, ili jos bolje, stekli narodnu slavu.

Ne znam ti opdgvoriti da Isus drzi u tajni da je on bog! Ja mislim da on to odlucno negira, na mnogo, mnogo vise mjesta nego su mu drugi htjeli podvaliti da je on rekao.

Zasto zidovi ne prihvataju Jevandjelje?
Razlog je vrlo prost: jer ne vjeruju. Ne vjeruju da je Hristos Bog ii Bozji sin, jer ne bi poginuo!
U Talmudu pise da se lazni prorok (Bozji poslanik) ima pogubiti.

Takojde ne vjeruju da je Hristos uzdignut Bogu prije nego je nad njim ucinjena neopravda! Bog je Mocan Zastitnik, i drzi Rijec.

Zato sto Isus i jeste prorok (Bozji poslanik)! Zato sto ga Talmud najavljuje bez sumnje kao Poslanika.

Kur'an nije prepravljena Biblija, tebe i ostale vjerovatno jako zbunjuje sto Kur'an nabraja poslanike koje obuhvata Biblija, pa i dogadjaje.
To dokazuje da je vjera Abrahama jedna! I da je Abraham stvarno blagoslov za sve narode.

Tvrdnja da je Isus bog je zaista neodrziva!
Odrzive tvrdnje su eksplicitne, znaci treba da budu zadovoljena dva uslova:
Bog da kaze: ja sam Isus.
i da Isus kaze: ja sam Bog.
Nigdje neces naci cak ni jednu od ove dvije tvrdnje!

Ja sada pitam: na osnovi cega, koje Isusove ili Bozje Rijeci iko ima pravo da zakljuci da je Isus Bog?
Podsjetio bih na ono: odlazite zlotvori, nikada vas nisam poznavao!

Niko na svijetu nije unizio Boga! Nikada niko. Unizio je samo sebe. Isusa je Bog stitio, On cuva robove Svoje, tako da i on sacuvan od mucenja i razapinjanja.
Ono sto je cudno da neko ne moze shvatiti jeste da time sto ga je Bog sacuvao, ni malo se nije okrnjio njegov lik, njegova spremnost na zrtvu, njegova zadaca..... niti se smanjila zloca onih koji su ga htjeli muciti i ubiti.

Bogu nije bilo potrebno da se uvlacu u Mariju rodi kao dijete i uzense u slavi itd..... Bog je Istina! Ne macak u cizmama koji se pretvara da bi zabavio nekoga.

Prijatelju ne pitaj kako! sam saznao da ti jednostavno nisi hriscanin i potpuno te shvatam zasto si napisao ovakav post,raduje me samo jedno a toje,da nisi JS-ok,Ja znam da si musliman a s muslimanom je lakse govoriti o Isi nego s JS-ma,pripremam ti odgovor na tvoj post izvinjavam se sto tako dugo jer stvarno nemam vremena mnogo radim i nestizem da spremim odgovore jer ja ucestvujem na mnogo foruma a to su:srbski,ruski,svedski.

Nemoj misliti da sam ti vrag, ja imam mnogo prijatelja islamske religije a to su:azerbedjani,cicenci,dagestanci,avganci,iracani,bosanci,itd.

I svi oni isu racunaju za najveceg proroka na zemlji! ali kad ih pitam,zasto u kuranu pise o isi sve kako je bilo, a u bibliji ne pise o muhamedu nista! oni nemaju odgovora.
Zato?

Zato sto je kuran prepravljena biblija!!!!

Dokazacu ti to malo kasnije .

Pozdrav od Geree.

Pozdrav od gere,
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Letrone jer ovo govor ljubavi ili mrznje?:???:
U publikaciji Jehovinih svedoka pod nazivom "Svetska sigurnost pod Knezom mira" na stranicama 146-149, 151, 158-160 čitamo: "Toliko mnogo još treba uraditi. Biće velika povlastica učestvovati. ... Što se tiče onih, koji su se zlobno radovali akcijama protiv zemaljskih predstavnika Jehovine sveopšte organizacije, Jehovine sluge su molile da dođe dan osvete radi ovih uvreda koje su bačene na Jehovinu organizaciju. Preuzeli su reči koje je psalmist izgovorio osvrnuvši se na stari Edom: "O, seti se, Jehova, edomovih sinova u dan Jerusalimov, kako su govorili: Ogolite ga do temelja!" (Psalam 137:7, NS; Galatima 4:26). Nikako ne, Jehova previše voli svoju ženi sličnu organizaciju a da bi zaboravio ono što oni koji su deo đavolske organizacije govore i čine protiv vernih iz njegove zemaljske organizacije. ...[/I] "O, kćeri vavilonska, koja će biti oplenjena, srećan će biti onaj koji ti plati postupkom ovakvim kakvim si s nama postupala. Srećan će biti onaj koji zgrabi i na komade tvoju decu o stenu razbije" (Psalam 137:8,9, NS).[/I [ Ko će biti taj "srećan"? ... Tako je Isus Hrist u svojoj carskoj moći onaj "srećan" prorečen od psalmiste! ... Oni su beskrajno srećni, ali čeka ih još veća radost. Biće to onda, kada će moći da se pridruže većem Kiru, vladajućem vladaru Isusu Hristu, u vreme kada će raskomadati "decu" te đavolske organizacije. ... Bez obzira da li će "bič" biti doslovan ili simboličan, on će utišati usta koja izgovaraju strašne pretnje! Jezici će istruliti! Čulo vida će oslabiti, tako da će istruliti! Mišići snažnih ratnika će izgubiti snagu dok budu na nogama - ne dok budu ležali na zemlji kao leševi. Meso koje pokriva kosti će se raspasti! ... Veštačka svetla moderne nauke neće ukloniti tamu božanske nemilosti. ... Biće razbijena njihova jedinstvena akcija protiv Jehovinih svedoka. Kao gladijatori u rimskoj areni, sa zaslepljujućim kacigama na svojim glavama, oni će navaliti slepo jedan na drugoga. ... Kakvo divno ime će steći Jehova pobedom, koja uliva strahopoštovanje u "ratu velikog dana Boga Svemogućeg"! "Napred, onda, u boj, o Jehova nad vojskama, zajedno sa svojim carskim sinom Isusom Hristom!" ... Neka taj izveštaj neuporedive pobede u večna vremena ostane u analima sveopšte istorije!"Ako je Jehovinim svedocima iskušenje uzimanje oružja u ruke, kako im nije iskušenje ovakva sopstvena nakaradna nauka?!



Komentar tvog posta od strane RisBG:
za nikeprodaju
rekla-kazala,hahaha
pa ti nista pametno ne mozes da postavis .bas si me nasmejao,isti si ko mali papagajcic,

Rekla -kazala?
Nije rekla kazala nego treba celu knjigu pročitati.Ona dosta lepo oslikava osećanja koja Jehovini svedoci gaje prema ljudima.

Kada Jehovin svedok diskutuje sa nesvedocima on ih zamišlja kroz upravo ovu knjigu.Doduše ima još knjiga Jehovinih svedoka gde još više dolazi do izražaja koliko se Jehovini svedoci naslađuju idejom o uništenju svih koji nisu Jehovini svedoci.O tim knjigama ću pisati opširno na blogu.

Izdvojio bih samo ovaj citat,ali treba čitati i sve ostalo.

Jehovine sluge su molile da dođe dan osvete radi ovih uvreda koje su bačene na Jehovinu organizaciju.

Da budemo na čisto,da li je uvreda ako pozovem ljude da provere da li je njihovo učenje na temelju Biblije ili nije?
Pregledajte sve moje postove,nađite samo jednu uvredu.
Sve vreme sam pozivao na proveru a ako Jehovinim svedocima to izgleda kao uvreda neka se zamisle u svojoj dvoličnosti kada od drugih traže da provere svoju religiju a svoju ne žele da proveravaju.


Sigurnost144.jpg

Sigurnost146.jpg


Sigurnost148.jpg

Sigurnost150.jpg

Sigurnost152.jpg

Sigurnost158.jpg

Sigurnost160.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
No u principu ja se slazem da je Bog jedan, i on radi kako hoce i sta hoce!

zato i imamo problem da dokazemo da on melja oblik kojim zeli da se pokaze ljudima,pazi ovo:Niko nezna oca do sin i niko nezna sina do sam otac??? (tajna) Boga nikada niko nije video!!! pa onda ko je bio kod avraama i skim je avraam razgovarao? kome je avraam govorio gospode (JHVH ili Isusu)??? Isus je stena zvana hristos u 1 kor! Isus sam govori ko vide mene vide i oca! Sta je imao u vidu?

Toma govori moj Gospod i moj Bog!!! Sta je toma mislio kad je to rekao ? Sam Isus ga nije ukorio! pa mu rece toliko vremena ti je trebalo da me poznas, a poznao si me jer si me video,isus rece zaista vam kazem kome nevide a verova blago njemu nasledice carstvo bozje.

Pitanja za tebe i forumase: Zasto Isus drzi u tajni da je gospod i bog?


Koji ti je taj princip da je Bog jedan? obrazloži ga da vidimo dali taj tvoj princip je po pisanom slovu iz 6:4 Hear, O Israel:
HisName.gif
is our Elohim,
HisName.gif
is one
: što
HisName.gif
pravi numeričnim
brojem jedan Bog? A ako nije numerično jedini (jedan) onda citira koja biblija koji izdavač i godina izdanja protureči pisanom slovu što sam ja ovde citirao.

Drugo ako ti je velika tajna što je Bog TRI posebne (zasebne) ličnosti zašto misioniraš ono što ti je tajna i neznaš?

Pitanje

Koliko Bogova po pisanom slovu (numerično) imaš?
Ko je po pisanom slovu GOSPOD (master) a ko je jedini BOG jer nema ih TRI?

Dodatna pitanja kao moj najveći argumenat
Zašto po ORTODOXIMA (numerično) jedini BOG (jer nema ih TRI) nije poslao svog (jedinorodnoga) sina da objavi i pokaže svima pa i vama ORTODOXIMA ko je Bog?
Zar po ORTODOXIMA gospod HRISTOS nije rečju i delima evanđelizirao i ORTODOXIJI ko je jedini (jer nema ih TRI) istiniti živi Bog?
Koga trebate da obožavate i kako da ga obožavate? kome da se klanjate a potom i kome vi kao ORTODOXIJA treba da uzverujete da bi ušli u Božije carstvo (jer nema ih TRI)?

Dragi moj poelbusteru tvoj blog tebe osuđuje da ti nemaš OCA a ko nema Boga Oca nema ni Sina. Ko nema sina nije upoznat njegovim (sinovljenim) evanđeljem da bi spoznao istinu koja spašava i ima život večni.
Sam sebe osuđuješ na propast.

Dodato posle 9 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Pitanja za tebe i forumase: Zasto Isus drzi u tajni da je gospod i bog?

To je teza tvoga bloga a ne biblijsko učenje!

A evo i moji kontraargumenti
Isus se nikada nije gradio jednak svedržiteljem kao što je jedini
HisName.gif
Bog numerično jer nema ih TRI.
Isus je HRISTOS jedinom istinitom Bogu
HisName.gif
jer nema ih TRI.
Svi to znaju osim mnogobožaca da ima samo jedan Bog (numerično jer nisu TRI) i jedan GOSPOD (a ne BOG) HRISTOS.

HisName.gif
Bog je tvoritelj i vlasnik svega što je posrestvom reči tvorio i niko mu nije isti, jednak ili ravan.

Ovo nema u tvoj blog mržnje prema bližnjemu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Prema ovom komentaru, Poelbuster je u pravu kad kaze da JS i sotonu nazivaju bogom.

U ovome JS ne poznaju osnovno ucenje Svetog pisma, nego neprestno ponavljaju svoje zablude da bi ih na taj nacin nametnuli naivnima.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
No u principu ja se slazem da je Bog jedan, i on radi kako hoce i sta hoce!

zato i imamo problem da dokazemo da on melja oblik kojim zeli da se pokaze ljudima,pazi ovo:Niko nezna oca do sin i niko nezna sina do sam otac??? (tajna) Boga nikada niko nije video!!! pa onda ko je bio kod avraama i skim je avraam razgovarao? kome je avraam govorio gospode (JHVH ili Isusu)??? Isus je stena zvana hristos u 1 kor! Isus sam govori ko vide mene vide i oca! Sta je imao u vidu?

Toma govori moj Gospod i moj Bog!!! Sta je toma mislio kad je to rekao ? Sam Isus ga nije ukorio! pa mu rece toliko vremena ti je trebalo da me poznas, a poznao si me jer si me video,isus rece zaista vam kazem kome nevide a verova blago njemu nasledice carstvo bozje.

Pitanja za tebe i forumase: Zasto Isus drzi u tajni da je gospod i bog?



Koji ti je taj princip da je Bog jedan? obrazloži ga da vidimo dali taj tvoj princip je po pisanom slovu iz 6:4 Hear, O Israel:
HisName.gif
is our Elohim,
HisName.gif
is one
: što
HisName.gif
pravi numeričnim
brojem jedan Bog? A ako nije numerično jedini (jedan) onda citira koja biblija koji izdavač i godina izdanja protureči pisanom slovu što sam ja ovde citirao.

Drugo ako ti je velika tajna što je Bog TRI posebne (zasebne) ličnosti zašto misioniraš ono što ti je tajna i neznaš?

Pitanje

Koliko Bogova po pisanom slovu (numerično) imaš?
Ko je po pisanom slovu GOSPOD (master) a ko je jedini BOG jer nema ih TRI?

Dodatna pitanja kao moj najveći argumenat
Zašto po ORTODOXIMA (numerično) jedini BOG (jer nema ih TRI) nije poslao svog (jedinorodnoga) sina da objavi i pokaže svima pa i vama ORTODOXIMA ko je Bog?
Zar po ORTODOXIMA gospod HRISTOS nije rečju i delima evanđelizirao i ORTODOXIJI ko je jedini (jer nema ih TRI) istiniti živi Bog?
Koga trebate da obožavate i kako da ga obožavate? kome da se klanjate a potom i kome vi kao ORTODOXIJA treba da uzverujete da bi ušli u Božije carstvo (jer nema ih TRI)?

Dragi moj poelbusteru tvoj blog tebe osuđuje da ti nemaš OCA a ko nema Boga Oca nema ni Sina. Ko nema sina nije upoznat njegovim (sinovljenim) evanđeljem da bi spoznao istinu koja spašava i ima život večni.
Sam sebe osuđuješ na propast.

Dodato posle 9 minuta:
--------------------------------------------------------------------------



To je teza tvoga bloga a ne biblijsko učenje!

A evo i moji kontraargumenti
Isus se nikada nije gradio jednak svedržiteljem kao što je jedini
HisName.gif
Bog numerično jer nema ih TRI.
Isus je HRISTOS jedinom istinitom Bogu
HisName.gif
jer nema ih TRI.
Svi to znaju osim mnogobožaca da ima samo jedan Bog (numerično jer nisu TRI) i jedan GOSPOD (a ne BOG) HRISTOS.

HisName.gif
Bog je tvoritelj i vlasnik svega što je posrestvom reči tvorio i niko mu nije isti, jednak ili ravan.

Ovo nema u tvoj blog mržnje prema bližnjemu.

AA ako ti mislis da su to argumenti koje postravljas na svaki post, ti treba da odes malo do doktora!!!

Dali si ti svestan onog argumenta koji se trazi od tebe!!! napisi na grckom (JHVH) ??????
 
Natrag
Top