Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Letrone,
odkuda ti pada na pamet da neko mrzi JS? Ja imam dugogodisnje prijatelje JS.

Mi diskutujemo o njihovom verovanju i ukazujemo na anomalije koje i danas postoje u ucenju JS.
Ne dao Bog da ikoga mrzim. Nego to je samo izgovor sto i sami vidite da govorimo istinu, a prilozeni dokazi sam za sebe svedoce.

Dodato posle 9 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Letrone, pa daj pokazi nam ti tu tvoju poboznost.
Zasto si se napunio tolikom mrznom ptrema nama?
Zar je za tebe neko neobracen i neprosvecena samo za to ako ukazuje na toliko krupne greske u ucenju jedne zajednice?

Zasto ne predlozis Upravnom telu u Brooklynu da razruse onu piramidu koju su iz pocasti podigli na Raslovom grobu i da razbiju onaj masonski amblem. Sta ce to vama? A posto nemas tri ciste da das taj predlog, onda ti drugo i ne preostaje nego da nas koji vam na to slrecemo paznju nazivas svakojakim imenima.

Zasto ne predlozis da se spale one knjige na kojima je su ostampani ti simboli i sujeverja?

Dodato posle 6 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Letrone, pa daj pokazi nam ti tu tvoju poboznost.
Zasto si se napunio tolikom mrznom ptrema nama?
Zar je za tebe neko neobracen i neprosvecena samo za to ako ukazuje na toliko krupne greske u ucenju jedne zajednice?

Zasto ne predlozis Upravnom telu u Brooklynu da razruse onu piramidu koju su iz pocasti podigli na Raslovom grobu i da razbiju onaj masonski amblem. Sta ce to vama? A posto nemas tri ciste da das taj predlog, onda ti drugo i ne preostaje nego da nas koji vam na to slrecemo paznju nazivas svakojakim imenima.

Zasto ne predlozis da se spale one knjige na kojima je su ostampani ti simboli i sujeverja?

Dodato posle 20 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Definisali smo da Jehovini Svedoci nisu nepogrešiva organizacija. Grešili su i imaju i sad greški. Ali te greške ne mogu da se uporede sa vašim greškama. Jer gledajte u čemu se sastoje vaše greške.


PEKO, PRE SVEGA OVO JE TEMA O jEHOVINIM SVEDOCIMA PA ZASTO O NJIMA NE GOVORIS NEGO GOVORIS O DRUGIMA.

DRUGO, NE ZNAMO KOME SE U STVARI OVDE OBRACAS, CINI MI SE DA SI POBRKAO LONCICE.
--------------------------

Sveti duh je Bog- Nigde u svetom pismu ne piše da je sveti duh Bog pogotovu Bog kog treba obožavati.
SVAKAKO DA PISE SAMO TI TO JOS NISI PRONASAO. MEDJUTIM, MASONI I JS TO POBIJAJU I ODBACUJU.
-------------------

Isus i Sveti Duh su jednaki Ocu - Nigde u svetom pismu ne piše da je Isus jednak Ocu a pogotovu da je Sveti Duh jednak Ocu.

SVAKAKO DA PISE. " Jer kao sto Otac podize mrtve i ozivljuje, tako TAKO I SIN KOJE HOCE OZIVLJUJE."
"Jer kao sto Otac ima zivot u sebi, tako dade i Sinu da i on ima zivot u sebi." Jovan 5,21.26.

"JA I OTAC JEDNO SMO." Jovan 10,30.

Medjutim masoni u ovo ne veruju.
-----------

Čovekov duh ne umire on nastavlja da živi negde u raju ili u paklu - Dakle dajete lažnu nadu ljudima jer to nije biblijska nauka.

IZGLEDA DA NISI DOVOLJNO OBAVESTEN.
--------------

Apostol Pavle je više puta upozoravao da najpre mora da se pojavi odpad sa izvrnutim učenjima o hrišćanstvu pre nego što dođe kraj. Sada postoji odpad u hrišćanstvu i drugačije je propovedanje hrišćanstva nego što je to radio apostol Pavle. Izdvojio sam crvenim slovima glavne tri katastrofalne greške na koje Jehovini Svedoci upozoravaju da to nije biblijska nauka.

pa o tom otpadu mi neprestano govorimo.
Oni koji su usvojili masonsklo ucenje i svugde vidno okitili svoj put, knjige i spomenike masonskim simbolima, zar nisu otpali od apostolskog ucenja. A posto ih ti branic zanaci da si na njihovoj strani. Velika steta!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Koliko mrznje u vasim postovi prema JS da se coveku smuci vas citati.

Letrone jer ovo govor ljubavi ili mrznje?:???:
U publikaciji Jehovinih svedoka pod nazivom "Svetska sigurnost pod Knezom mira" na stranicama 146-149, 151, 158-160 čitamo: "Toliko mnogo još treba uraditi. Biće velika povlastica učestvovati. ... Što se tiče onih, koji su se zlobno radovali akcijama protiv zemaljskih predstavnika Jehovine sveopšte organizacije, Jehovine sluge su molile da dođe dan osvete radi ovih uvreda koje su bačene na Jehovinu organizaciju. Preuzeli su reči koje je psalmist izgovorio osvrnuvši se na stari Edom: "O, seti se, Jehova, edomovih sinova u dan Jerusalimov, kako su govorili: Ogolite ga do temelja!" (Psalam 137:7, NS; Galatima 4:26). Nikako ne, Jehova previše voli svoju ženi sličnu organizaciju a da bi zaboravio ono što oni koji su deo đavolske organizacije govore i čine protiv vernih iz njegove zemaljske organizacije. ...[/I] "O, kćeri vavilonska, koja će biti oplenjena, srećan će biti onaj koji ti plati postupkom ovakvim kakvim si s nama postupala. Srećan će biti onaj koji zgrabi i na komade tvoju decu o stenu razbije" (Psalam 137:8,9, NS).[/I [ Ko će biti taj "srećan"? ... Tako je Isus Hrist u svojoj carskoj moći onaj "srećan" prorečen od psalmiste! ... Oni su beskrajno srećni, ali čeka ih još veća radost. Biće to onda, kada će moći da se pridruže većem Kiru, vladajućem vladaru Isusu Hristu, u vreme kada će raskomadati "decu" te đavolske organizacije. ... Bez obzira da li će "bič" biti doslovan ili simboličan, on će utišati usta koja izgovaraju strašne pretnje! Jezici će istruliti! Čulo vida će oslabiti, tako da će istruliti! Mišići snažnih ratnika će izgubiti snagu dok budu na nogama - ne dok budu ležali na zemlji kao leševi. Meso koje pokriva kosti će se raspasti! ... Veštačka svetla moderne nauke neće ukloniti tamu božanske nemilosti. ... Biće razbijena njihova jedinstvena akcija protiv Jehovinih svedoka. Kao gladijatori u rimskoj areni, sa zaslepljujućim kacigama na svojim glavama, oni će navaliti slepo jedan na drugoga. ... Kakvo divno ime će steći Jehova pobedom, koja uliva strahopoštovanje u "ratu velikog dana Boga Svemogućeg"! "Napred, onda, u boj, o Jehova nad vojskama, zajedno sa svojim carskim sinom Isusom Hristom!" ... Neka taj izveštaj neuporedive pobede u večna vremena ostane u analima sveopšte istorije!"Ako je Jehovinim svedocima iskušenje uzimanje oružja u ruke, kako im nije iskušenje ovakva sopstvena nakaradna nauka?!
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Definisali smo da Jehovini Svedoci nisu nepogrešiva organizacija. Grešili su i imaju i sad greški. Ali te greške ne mogu da se uporede sa vašim greškama. Jer gledajte u čemu se sastoje vaše greške.

Sveti duh je Bog- Nigde u svetom pismu ne piše da je sveti duh Bog pogotovu Bog kog treba obožavati. Katastrofalna greška.
Isus i Sveti Duh su jednaki Ocu - Nigde u svetom pismu ne piše da je Isus jednak Ocu a pogotovu da je Sveti Duh jednak Ocu. Takođe katasrofalna greška.
Čovekov duh ne umire on nastavlja da živi negde u raju ili u paklu - Dakle dajete lažnu nadu ljudima jer to nije biblijska nauka.

Glavna poruka svetog pisma od koje zastaje dah vi ste svojim tumačenjima unakazili. Apostol Pavle imao je glavni zadatak da dokaže da je Isus koga su razapeli zaista bio Hristos ( Mesija ). Apostol Pavle je više puta upozoravao da najpre mora da se pojavi odpad sa izvrnutim učenjima o hrišćanstvu pre nego što dođe kraj. Sada postoji odpad u hrišćanstvu i drugačije je propovedanje hrišćanstva nego što je to radio apostol Pavle. Izdvojio sam crvenim slovima glavne tri katastrofalne greške na koje Jehovini Svedoci upozoravaju da to nije biblijska nauka.

Kako ne pise ? Isus sam kaze da je Bog Duh i molite mu se u Duhu!!!Sto se tice raja i pakla nemate vi veze,jasno pise u bibliji i o paklu i o raju,posto postoje teme pakao i raj tamo se treba raspravljati o tome a ne ovde.

Ma dali vi uopste citate bibliju ili ne?

Dodato posle 6 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Definisali smo da Jehovini Svedoci nisu nepogrešiva organizacija. Grešili su i imaju i sad greški. Ali te greške ne mogu da se uporede sa vašim greškama. Jer gledajte u čemu se sastoje vaše greške.

Sveti duh je Bog- Nigde u svetom pismu ne piše da je sveti duh Bog pogotovu Bog kog treba obožavati. Katastrofalna greška.
Isus i Sveti Duh su jednaki Ocu - Nigde u svetom pismu ne piše da je Isus jednak Ocu a pogotovu da je Sveti Duh jednak Ocu. Takođe katasrofalna greška.
Čovekov duh ne umire on nastavlja da živi negde u raju ili u paklu - Dakle dajete lažnu nadu ljudima jer to nije biblijska nauka.

Glavna poruka svetog pisma od koje zastaje dah vi ste svojim tumačenjima unakazili. Apostol Pavle imao je glavni zadatak da dokaže da je Isus koga su razapeli zaista bio Hristos ( Mesija ). Apostol Pavle je više puta upozoravao da najpre mora da se pojavi odpad sa izvrnutim učenjima o hrišćanstvu pre nego što dođe kraj. Sada postoji odpad u hrišćanstvu i drugačije je propovedanje hrišćanstva nego što je to radio apostol Pavle. Izdvojio sam crvenim slovima glavne tri katastrofalne greške na koje Jehovini Svedoci upozoravaju da to nije biblijska nauka.

Ma sta pricas ti o Apostolu pavlu dali si ti igde u bibliji procitao da je pavle naucavao o jehovi? on tolko uci o Isusu Gospodu i samo o Isusu Gospodu!!!

Ti trebas da citas bibliju i samo bibliju jer on Isus Gospod je utesitelj i nijedno drugo ime nesme se upotrebiti osim njegovog, jer nema drugog imena kroz koje se mi mozemo spasti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodato posle 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Definisali smo da Jehovini Svedoci nisu nepogrešiva organizacija. Grešili su i imaju i sad greški. Ali te greške ne mogu da se uporede sa vašim greškama. Jer gledajte u čemu se sastoje vaše greške.

Sveti duh je Bog- Nigde u svetom pismu ne piše da je sveti duh Bog pogotovu Bog kog treba obožavati. Katastrofalna greška.
Isus i Sveti Duh su jednaki Ocu - Nigde u svetom pismu ne piše da je Isus jednak Ocu a pogotovu da je Sveti Duh jednak Ocu. Takođe katasrofalna greška.
Čovekov duh ne umire on nastavlja da živi negde u raju ili u paklu - Dakle dajete lažnu nadu ljudima jer to nije biblijska nauka.

Glavna poruka svetog pisma od koje zastaje dah vi ste svojim tumačenjima unakazili. Apostol Pavle imao je glavni zadatak da dokaže da je Isus koga su razapeli zaista bio Hristos ( Mesija ). Apostol Pavle je više puta upozoravao da najpre mora da se pojavi odpad sa izvrnutim učenjima o hrišćanstvu pre nego što dođe kraj. Sada postoji odpad u hrišćanstvu i drugačije je propovedanje hrišćanstva nego što je to radio apostol Pavle. Izdvojio sam crvenim slovima glavne tri katastrofalne greške na koje Jehovini Svedoci upozoravaju da to nije biblijska nauka.

Vi ste staro zavetni svedoci no nikako novo jevandjelski "APOSTOLI" tj svedoci hrista tj niste "HRISCANI A JEHOVISTI"STO ZNACI" ANTIHRISTI"
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Letrone jer ovo govor ljubavi ili mrznje?:???:
U publikaciji Jehovinih svedoka pod nazivom "Svetska sigurnost pod Knezom mira" na stranicama 146-149, 151, 158-160 čitamo: "Toliko mnogo još treba uraditi. Biće velika povlastica učestvovati. ... Što se tiče onih, koji su se zlobno radovali akcijama protiv zemaljskih predstavnika Jehovine sveopšte organizacije, Jehovine sluge su molile da dođe dan osvete radi ovih uvreda koje su bačene na Jehovinu organizaciju."

Mike, hvala na ovom izjavama.

Zar je to ljubav koju JS pokazuju prema ovome svetu?

Izrice se velika osveta ko bi se god usudio da kritikuje "Jehovinu organizaciju".

Na taj nacin ona u svoje vernike uliva strah da slucajno nekome ne bi palo na pamet da pocen ispitivati ispravnost njenog ucenja.
Takvi se sto brze oklanjanju iz sredine da ne "zaraze" i druge verni8ke. To je metod kulta.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Zdravo cika Miko
Drago mi je da se cujemo posle vise meseci…,ne mogu sve da postignem ni fizicki ni psihicki.
Eto,ipak se mi slazemo u dosta stvari.
Slazemo se da je jedino Bog nepogresiv.,slazemo se I da se pravi hriscani prepoznaju pre svega po ljubavi,a ne po znanju!!!
Naravno I verni I razboriti rob predstavljaju samo gresni I nesavrseni ljudi.Takodje ti ljudi kazu da je nase verovanje takvo u odredjenom vremenu,da je podlozno izmenama ,kad se uvide neke greske ili nedostaci.Za mene je to potpuno FER odnos,nazalost za druge nije,neki su preosetljivi na greske,ne umeju ili ne zele da oprastaju I zato postaju ogorceni protivnici!!!
To za tandara mandara ,pretpostavljam da je bas tako tandara,mandara.I jos nesto sta god je provalio taj tandara-mandara sigurno je da ces ga I ti demantovati barem u nekim stvarima.
Sve najbolje I veliki pozdrav od mene.nadam se da nisi imao problema sa onim uraganom.


za nikeprodaju
rekla-kazala,hahaha
pa ti nista pametno ne mozes da postavis .bas si me nasmejao,isti si ko mali papagajcic,
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
RISE, mi smo ovde dosta dugo lepo i prijateljski diskutovali.
Istina je da smo se u mnogocemu slozili, a u nekim temama nismo, ali smo prijateljski i ljudski diskutovali.

I u diskusiji sa tobom uspeo sam da sacuvam svoje staro misljenje o Jehovinim sdvedocima, da su to dobri ljudi, ali, po mom misljenju neke pojmove pogresno veruju i razumeju.

Medjutim, sto duze distujojemo sa Tandara manarom Smeskom, dobijamo suprotan efekat. U njemu i jos u nekakvoj Nepopravljivoj koja je takodje besnela na Serbina cafeo, dobili smo utisak da su to licemerni ljudi, poni zlobe i osvete. Naprimer Nepopravljiva je javno savetovala Smesku: "Razbi tu bandu i dovedi ih do potpunog ludila..."
Kakvim su se recnikom ona i Smesko sluzili tako ni pijanice u kafani ne razgovaraju.

Mislim da su nasi prijateljski odnosi vredniji do onoga sto mi mislimoda su argumenti.
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Risko,ajde vise dosadan si sa tom patetikom,cim se nesto iznese sto ne mozes da pobijes jer ste VI TO PISALI onda kreces sa tim seljackim i decjim forama.Takav si bio i na BG-cafeu cim si matiran kreces sa bujcom.Kazes nista pametno e tu se slazem jer tu niste napisali nista pametno vec cistu izvornu mrznju prema drugima.Ponavljas vecito isti argument kako su ljudi nesavrseni,a ja sam tebe i tvoju bratiju pitaonebrojeno puta da mi navedete JEDAN primer iz Biblije kako je Bog vodio svoj narod,dozvoljavajuci mu da 130 godina bude u zabludi i da stalno iz jedne u drugu zabludu upadaju i objavljuju je kao Bozji glas a taj vas bog ne reaguje na to.Evo prilike da i ti kazes nesto pametno
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Pozdravljam sve učesnike na diskusiji

"Da ovde nema JS vaše misioniranje hrišćankog evanđelja bilo bi zero" :) E to je meni dobar indikator da izvučem zaljučak u kakvom je stanju to vaše hrišćanstvo.


"Šta bi bilo da bi bilo da ste vi na vlasti" :) Siguran sam 100% da biste vi reinstalirali tu vašu inkviziciju.

Zaključak
Po vašem hrišćanstvu koje vi ovde širite znanjem i ponašanjem ja sam izvukao zaključak da je ovo "žig zveri", naravno da se vi ničim ovim nećete složiti samo zato da se ispuni pisano slovo "I sam sotona đavo se pretvara u anđela svetla"

Želim vam da se ipak setite Hristove najveće zapovedi i da imate mir sa svim ljudima.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Pozdravljam sve učesnike na diskusiji


Zaključak
Po vašem hrišćanstvu koje vi ovde širite znanjem i ponašanjem ja sam izvukao zaključak da je ovo "žig zveri", naravno da se vi ničim ovim nećete složiti samo zato da se ispuni pisano slovo "I sam sotona đavo se pretvara u anđela svetla"

SMESKO TO IZ ISKUSTVA SVEDOCI.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
EVO, SAMI SE UVERITE ODAKLE SU JEHOVINI SVEDOCI DO0BILI UCENJE PROTIV TROJSTVA I HRIOSTOVOG BOZANSTVA:

What is Free Masonry and what do Free Masons believe?
(Za one koji ne citaju engleski, prilozili smo skracen prevo masonskih verovanja)
Sta je zidarstvo i u sta masoni veruju?
Freemasonry at its core is not a Christian organization. ...

To nije hriscanska organizacija

Question: "What is Free Masonry and what do Free Masons believe?"

Answer:
Many of them appear to promote belief in God. However, upon closer examination, we find that the only belief requirement is not that one must believe in the True and Living God, but rather, that one must believe in the existence of a "Supreme Being", which includes the "gods" of Islam, Hinduism, or any other world religion.

Mnogi masoni predstavljaju se da veruju u Boga, ali blize ispitivanje pokazuje da veruju u Vise Bice kome se pripisuju verovanja muslimana, Hindusa i drugih.

Salvation from Sin:

The Bible’s View: Jesus became the sinner’s sacrifice before God when He shed His blood and died as the propitiation (payment) for the sins of all those who would ever believe (Ephesians 2:8-9, Romans 5:8, John 3:16).

Mason’s View: The very process of joining the Lodge requires Christians to ignore the exclusivity of Jesus Christ as Lord and Savior. According to Freemasonry, a person will be saved and go to heaven as a result of his good works and personal self-improvement.

Od hriscana koji zele da postanu masoniu zahteva se da ignorisu posebnost Isusa Hrista kao Gospoda i Spasitelja. Masoni veruju da se spasavaju svojim dobrim delima.

The View of the Bible:

The Bible’s View: The supernatural and plenary inspiration of the Scriptures—that they are inerrant and that their teachings and authority are absolute, supreme, and final. The Bible is the Word of God (2 Timothy 3:16, 1 Thessalonians 2:13).

Masoni:
The Bible is an important book, only as far as those members who claim to be Christians are concerned, just as the Koran is important to Muslims. The Bible is not considered to be the exclusive Word of God.
Biblija je vazna knjiga za one koji se nazivaju hriscanima, kao sto je Kuran za muslimane. Biblija nije Rac Bozja.

The Doctrine of God:

The Bible’s View: There is one God. The various names of God refer to the God of Israel and reveal certain attributes of God. To worship other gods or to call upon other deities is idolatry (Exodus 20:3). Paul spoke of idolatry as a heinous sin (1 Corinthians 10:14) and John said that idolaters will perish in hell (Revelation 21:8).

Mason’s View: All members must believe in a deity. Different religions (Christianity, Judaism, Islam, etc.) acknowledge the same God, only call Him different names. Freemasonry invites people of all faiths, even if they use different names for the ‘Nameless One of a hundred names,’ they are yet praying to the one God and Father of all.

Svi clanovi moraju verovati u nekakvo bozanstvo. Razlicite religihe (hriscani, judajisti, muslimani) priznaju istog Boga samo pod drugim imenima.

The Doctrine of Jesus and the Trinity:

The Bible’s View: Jesus was God in human form (Matthew 1:18-24, John 1:1). Jesus is the second person of the trinity (Matthew 28:19, Mark 1:9-11). While on earth, He was fully human (Mark 4:38, Matthew 4:2) and fully divine (John 20:28, John 1:1-2, Acts 4:10-12). Christians should pray in Jesus’ name and proclaim Him before others, regardless of offense to non-Christians (John 14:13-14, 1 John 2:23, Acts 4:18-20).

Mason’s View: There is no exclusivity in Jesus Christ or the Triune God who is the Father, Son, and Holy Spirit; therefore there is no doctrine of the deity of Jesus Christ. It is deemed to be un-Masonic to invoke the name of Jesus when praying, or mention His name in the Lodge. Suggesting that Jesus is the only way to God contradicts the principle of tolerance. The name of Jesus has been omitted from biblical verses that are used in Masonic rituals. Jesus is on the same level as other religious leaders.

Nepostoji iskljucenost u Isusu Hristu ili Trojednom Bogu koji je Otac, Sin i Sveti Duh; prema tome ne postoji doktrina o HRISTOVOM BOZANSTVU... Hristovo ime izostavljeno je iz biblijskih tekstova koji se upotrebljavaju u masosnkim ritualima. Isus je u istoj visini kao i drugi verski lideri.

Human Nature and Sin:

The Bible’s View: All humans are born with a sinful nature, are totally depraved, and need a Savior from sin (Romans 3:23, Romans 5:12, Psalm 51:5, Ephesians 2:1). The Bible denies that because of the Fall, humanity has within itself the capacity for moral perfection (1 John 1:8-10, Romans 1:18-25).

Mason’s View: Through symbols and emblems, Masons teach that man is not sinful, just "rude and imperfect by nature". Human beings are able to improve their character and behavior in various ways, including acts of charity, moral living, and voluntary performance of civic duty. Humanity possesses the ability of moving from imperfection toward total perfection. Moral and spiritual perfection lies within men and women.

Prema masonskom ucenju covek nije rodjen u gresnoj prirodi on je pre nesavrsene prirode. Ljudi su sposobni da se sami usavrse dobrim delima, milosrdjem itd, a to znaci da im nije ni potreban Spasitelj.


Dodato posle 21 Sati 15 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Nije li vodja Jehovinih svedoka, Rasl, koji je na sva usta hvali masone iz njihovog verovanja usvojio ucenje da ne postoji Trojstvo i da Isus nije Bog?
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top