Isusovo telo nakon uskrsenja-kako se prepoznaje

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To , toje to , samo tvorac , samo BOG , je mogao umrjeti ,i otkupit greh , a toje KRIST

Naravno.

I anđeli i ljudi su stvorena bića, i mogu pasti u greh - što vidimo iz iskustva sotone i demona koji su pogrešili.
Oni su nesavršeni, nemaju u sebi život, nemaju svo znanje koje ima Bog, i ne poseduju istinu kao njen izvor, jer njen izvor je jedino Bog, a Isus je za sebe rekao "JA SAM PUT, I ISTINA, I ŽIVOT"

On ne kaže "Bog Otac je put, istina, i život, a ja vam to samo prenosim jer mi je otac to dao"

Ne, on kaže "JA SAM TO SVE"
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ipak ti zaokret ne razumeš otkupnu Isusovu žrtvu, jer u bibliji piše "DA NI JEDAN ANĐEO NIJE MOGAO UMMRETI ZA ČOVEKA, VEĆ SAM GODSPOD ISUS"

Samo tvorac je mogao da otkupi čoveka od greha.
U suprotnom, čovek nije ni otkupljen, jer stvoreno biće je STVORENO, isto kao nesavršeni ljudi, koji ne mogu otkupiti jedni druge, niti posredovati jedni za druge.

Samo jedno pitanje za tebe.

ZAŠTO JE ISUS UMRO?

Odgovor je jednostavan ,
zapisano u mateju 20;28
Као што ни Син човечји није дошао да му служе, него да служи и да свој живот да као откупнину за многе.
Pravi Bog nikada ne umire.
Isus je sin Bozji kome je Otac dao titulu Bog Silni,kao nekada i Mojsiju koji je takodje umro.
Kad tvrdis da nesto pise u Bibliji ,postavi citiran stih a ne da napamet pises.
Jehova Bog je mogao bilo kog andjela da posalje na zemlju u utrobu device Marije da se rodi kao savrsena beba bez greha ,ali on se odlucio za Isusa.
Jesu li andjeli bili gresni???Sem palih sotoninih andjela NE!
Isus je postojao na nebu pre nego sto ga je Bog Otac nacinio malo nizim od andjela i ubacio u utrobu device marije.
Jevrejima 2:7
CRO Hebrews 2:7 Ti ga tek za malo učini manjim od anđelâ, slavom i časti njega ovjenča, (Heb. 2:7 CRO)
Dakle Isus je bio poslusan svome Bogu Ocu i na nebu,cim je dozvolio svom Bogu i Ocu Jehovi da ga od andjela nacini nizim od njih i da se rodi kao ljudska beba.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Pravi Bog nikada ne umire.

Tako je , Bog ne umire , ni Isus nije umro

Isus je sin Bozji kome je Otac dao titulu Bog Silni,kao nekada i Mojsiju koji je takodje umro.

Oprosti Mojsije u Bibliji nije oživjeo , dok ISUS je

Jehova Bog je mogao bilo kog andjela da posalje na zemlju u utrobu device Marije da se rodi kao savrsena beba bez greha ,ali on se odlucio za Isusa.

Oprosti , zašto bi Bog Jahve nekog slao , i žrtvovao , onda on nije svemoguć ??????????????????

Zamisli ovog malog anđela štoga Jahve posla u utrobu Marije , kako je mali , ali ipak skuplja snage da prkosi ocu Jahvi i kaže : Uzmimo na primer Isusove reči u Jovanu 10,30: „Ja i Otac jedno smo.
Vidi sad ovog drznika od ovog malog anđela , ima hrabrosti da prkosi Jahvi , i kaže : Jasam prvi i poslednji , jasam alfa i omega .
Ovo neki drzak anđeo , i nimalo se neboji Jahve svoga oca

Isus je postojao na nebu pre nego sto ga je Bog Otac nacinio malo nizim od andjela i ubacio u utrobu device marije.

Jadni Isus kak je mali , idemo ona pjesmica
Eci peci pec, ti si mali zec
[raw]<iframe width="854" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/n74faEpFjg0" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>[/raw]

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Antonija ti je skoro na sve dala odgovor.

Nije se Bog odlučio između anđela i Isusa, jer ni jedan stvoreni anđeo nije mogao prineti žrtvu za ljudske grehe, niti biti posrednik, a to jasno stoji u Jevrejima poslanici 2 poglavlju, gde se govori o Isusovj službi spasitelja i posrednika, koji će se roditi u telu, i postati manji od anđela.

Stihovi od 14 do 18 recimo kažu:

"Budući pak da djeca imaju tijelo i krv, tako i on uze dijel u tome, da smrću satre onoga koji ima državu smrti, to jest đavola;
I da izbavi one koji god od straha smrti u svemu životu biše robovi.
Jer se zaista ne prima anđela, nego se prima sjemena Avraamova.

Zato bješe dužan u svemu da bude kao braća, da bude milostiv i vjeran poglavar sveštenički pred Bogom, da očisti grijehe narodne.
Jer u čemu postrada i iskušan bi u onome može pomoći i onima koji se iskušavaju"

Dakle, ovde jasno kaže "DA NIJE BILO MOGUĆE DA BOG PRIMI ŽRTVU STVORENIH ANĐELA I NJIHOVO POSREDNIŠTVO, VEĆ SAMOG ISUSA KOJI JE VEČNI BOG, KOJI ĆE POSTATI ČOVEK - SEME ILI POTOMAK AVRAMOV"

Sve u vezi njegove poniznosti i umanjenosti od Oca, pa čak i od anđela ( jer piše da je manji i od anđela ), vezano je za USLOVNU poniznost i umanjenost, i to isključivo zbog tela koje je preuzeo rođenjem na zemlji.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Antonija ti je skoro na sve dala odgovor.

Nije se Bog odlučio između anđela i Isusa, jer ni jedan stvoreni anđeo nije mogao prineti žrtvu za ljudske grehe, niti biti posrednik, a to jasno stoji u Jevrejima poslanici 2 poglavlju, gde se govori o Isusovj službi spasitelja i posrednika, koji će se roditi u telu, i postati manji od anđela.

Stihovi od 14 do 18 recimo kažu:

"Budući pak da djeca imaju tijelo i krv, tako i on uze dijel u tome, da smrću satre onoga koji ima državu smrti, to jest đavola;
I da izbavi one koji god od straha smrti u svemu životu biše robovi.
Jer se zaista ne prima anđela, nego se prima sjemena Avraamova.

Zato bješe dužan u svemu da bude kao braća, da bude milostiv i vjeran poglavar sveštenički pred Bogom, da očisti grijehe narodne.
Jer u čemu postrada i iskušan bi u onome može pomoći i onima koji se iskušavaju"


Dakle, ovde jasno kaže "DA NIJE BILO MOGUĆE DA BOG PRIMI ŽRTVU STVORENIH ANĐELA I NJIHOVO POSREDNIŠTVO, VEĆ SAMOG ISUSA KOJI JE VEČNI BOG, KOJI ĆE POSTATI ČOVEK - SEME ILI POTOMAK AVRAMOV"

Sve u vezi njegove poniznosti i umanjenosti od Oca, pa čak i od anđela ( jer piše da je manji i od anđela ), vezano je za USLOVNU poniznost i umanjenost, i to isključivo zbog tela koje je preuzeo rođenjem na zemlji.

Baš tako , Bogu netrebaj posrdnici , Bog je sam sebe ponizijo ,i uzdigao se , jer to može samo Bog .

Ja to nemogu objasniti kao Laki , ali donekle razumjem.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Tako je , Bog ne umire , ni Isus nije umro



Oprosti Mojsije u Bibliji nije oživjeo , dok ISUS je



Oprosti , zašto bi Bog Jahve nekog slao , i žrtvovao , onda on nije svemoguć ??????????????????

Zamisli ovog malog anđela štoga Jahve posla u utrobu Marije , kako je mali , ali ipak skuplja snage da prkosi ocu Jahvi i kaže : Uzmimo na primer Isusove reči u Jovanu 10,30: „Ja i Otac jedno smo.
Vidi sad ovog drznika od ovog malog anđela , ima hrabrosti da prkosi Jahvi , i kaže : Jasam prvi i poslednji , jasam alfa i omega .
Ovo neki drzak anđeo , i nimalo se neboji Jahve svoga oca



Jadni Isus kak je mali , idemo ona pjesmica
Eci peci pec, ti si mali zec

[raw]<iframe width="854" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/n74faEpFjg0" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>[/raw]

Sin Bozji je umro....Za razliku od Isusa sina Bozjeg ,Jehova Bog Otac nikad nije umro niti ce ikada umreti,ili mislis suprotno?
Nadalje ogromna je razlika izmedju Oca i Sina ,i to u svakom pogledu,a prvi i osnovni je starosne prirode jer je Otac uvek stariji i iskusniji,pametniji i sta god vec zelis od svoga Sina.
Nadalje Bog Otac je vaskrsnuo svog mrtvog sina isusa ,a nije Isus sam sebe vaskrsnuo.
Jovan 10;30 Ja i Otac jedno smo (Jn. 10:30 CRO)
ne misli se bukvalno da se radi o istoj osobi jel bi to onda morala da primenis i na sledeci stih iz Jovan u 17:21 taj odnos "JEDNO" bas lepo objasnjava
21 Da svi jedno budu, kao Ti, Oče, što si u meni i ja u Tebi; da i oni u nama jedno budu, da i svet veruje da si me Ti poslao.
Ovde se radi o Jedinstvu a ne o mnogobostvu,ali ako ti volis mnogobostvo,tvoj izbor,samo me zanima kako tumacis rec "JEDNO" u ovom donjem stihu.
ono prvi i poslednji,alfa i omega pisemo na drugoj temi
Pozdrav
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onda su i anđeli po vama veći od Isusa, stariji, iskusniji, pametniji, itd.. jer piše da je on manji od anđela.

Ipak, nije tako, jer biblija uvek daje precizan odgovor, a u ovom slučaju ona kaže: "POSTADE MANJI OD ANĐELA"

To znači, da je Isus POSTAO manji od anđela i od Boga Oca, a nije to bio pre svog utelovljenja, i zato je u svemu bio zavisan od Boga Oca, pa ČAK i od anđela koji su mu pomagali u životnim teškoćama.

Isus je u kontekstu biblije jedno sa Ocem u Božanskoj prirodi, jer je rekao "JA I OTAC JEDNO SMO"


Ovde nije mislio na jedinstvo u zajednici, jer bi ta reč bila neozbiljna za Jevreje, jer su oni smatrali da su imali zajednicu sa Bogom, što u neku ruku i jeste istina, jer su pojedine starozavetne ličnosti stvarno izistinski tu zajednicu imale, i održavale je.

Dakle, Isus je govorio o dubljem i sveobuhvatnijem jedinstvu sa Bogom, jednom rečju on je kazao "JA I OTAC SMO ISTI, MI SMO JEDAN BOG" i Jevreji su to shvatili i optužili ga da se izjednačava sa Bogom.


 
Natrag
Top