Isusovo telo nakon uskrsenja-kako se prepoznaje

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isus jeste na nebu bio besmrtan, jer je imao Božansku, besmrtnu, savršenu prirodu.

Rođenjem on je postao smrtno ljudsko biće, koje istina nije pogrešilo, ostalo je pravedno do kraja.
Ipak, on je bio Bog darodavac života jer je za sebe rekao "JA SAM ŽIVOT"

Može se reći, da se Isus odrekao savršene besmrtne Božanske prirode koju je imao na nebu, i preuzeo ljudsku nesavršenu, smrtnu.

To je bila cena ljudskog spasenja, da sam se sam Bog ponizi, i odrekne sebe radi drugih.

Isus jeste prilikom vaznesenja zadržao ljudsko telo, ali je ono bilo preobraženo u slavu i besmrtnost.
Ipak, Isus se ne može usporediti po rangu sa ljudima, jer on je Bog, i sedeće zajedno sa Ocem na prestolu, i primati hvalu i slavu od svih stvorenih bića kroz čitavu večnost.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Isus jeste na nebu bio besmrtan, jer je imao Božansku, besmrtnu, savršenu prirodu.

Rođenjem on je postao smrtno ljudsko biće, koje istina nije pogrešilo, ostalo je pravedno do kraja.
Ipak, on je bio Bog darodavac života jer je za sebe rekao "JA SAM ŽIVOT"

Može se reći, da se Isus odrekao savršene besmrtne Božanske prirode koju je imao na nebu, i preuzeo ljudsku nesavršenu, smrtnu.

To je bila cena ljudskog spasenja, da sam se sam Bog ponizi, i odrekne sebe radi drugih.

Isus jeste prilikom vaznesenja zadržao ljudsko telo, ali je ono bilo preobraženo u slavu i besmrtnost.
Ipak, Isus se ne može usporediti po rangu sa ljudima, jer on je Bog, i sedeće zajedno sa Ocem na prestolu, i primati hvalu i slavu od svih stvorenih bića kroz čitavu večnost.

Sad je glupo da filozofiramo iz razloga sto je on sada zaista dobio besmrtan zivot nakon svoga uskrsenje.
Isti takav besmrtan zivot dobijaju i svih 144000 u prvom uskrsenju,a ostatak ce samo biti transformisan u trenutku oka,tj oni koji ostanu od toga broja 144000 zivi kad bude dosao Gospodov dan.
I sta sada tu tebi smeta? jel su sada i 144.000 otkupljenih Bogovi???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ponavljam, Isus se ne može usporediti po rangu sa ljudima, jer on je Bog, i sedeće zajedno sa Ocem na prestolu, i primati hvalu i slavu od svih stvorenih bića kroz čitavu večnost.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ponavljam, Isus se ne može usporediti po rangu sa ljudima, jer on je Bog, i sedeće zajedno sa Ocem na prestolu, i primati hvalu i slavu od svih stvorenih bića kroz čitavu večnost.

Laodikejac,
Isus se nikad nije uznosio po velicini ni prema ljudima ,a kamoli prema Bogu Ocu.
Ako je pokazao poniznost prema ljudima,naprimer opravsi im noge,sta mislis kolku vecu poniznost ima prema svome Bogu Ocu???
Ne zaboravi da ce vladati zajedno sa 144.000 otkupljenih sa zemlje koji ce mu biti sucarevi i susvestenici.
Ali tema je Isusovo telo nakon uskrsenja.
Biblija kaze da je dobio nebesko besmrtno telo,a dal ti jos uvek tvrdis da je dobio zemaljsko telo nakon uskrsenja???
1.Кор 15:50-53
Али ово кажем, браћо: Тело и крв не могу наследити Божје краљевство,+ нити распадљивост наслеђује нераспадљивост.+ 51 Ево, говорим вам свету тајну: Нећемо сви заспати смртним сном, али сви ћемо се преобразити,+ 52 у једном тренутку, у трен ока, на звук последње трубе. Јер труба+ ће затрубити и мртви ће ускрснути нераспадљиви, и ми ћемо се преобразити. 53 Јер ово распадљиво мора да се обуче у нераспадљивост+ и ово смртно+ мора да се обуче у бесмртност.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isus je zadrzao ljudsko telo nakon vaskrsenja, samo je ono bilo "pretvoreno i obuceno u besmrtnost" kao sto ce i svi zivi koji docekaju Hrista to biti, i kako kaze i rec Bozja.

Ipak, ponavljam "Isus se ne može usporediti po rangu sa ljudima, jer on je Bog, i sedeće zajedno sa Ocem na prestolu, i primati hvalu i slavu od svih stvorenih bića kroz čitavu večnost"
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ali tema je Isusovo telo nakon uskrsenja.

to što vi učite je demonska nauka, jer i svaki demon može to isto da pokaže ljudima da je Isus, znači da je On ustao u besmrtnom fizičkom tijelu.

Što bi Isus pokazivao tijelo, ako nije fizičko tijelo, to je mogao i demon da pokaže pojavni oblik isti kao kod Isusa, ali je zato Isus tražio da ga dodirnu da vide da je to fizičko tijelo, što ne može demon.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Isus je zadrzao ljudsko telo nakon vaskrsenja, samo je ono bilo "pretvoreno i obuceno u besmrtnost" kao sto ce i svi zivi koji docekaju Hrista to biti, i kako kaze i rec Bozja.

Ipak, ponavljam "Isus se ne može usporediti po rangu sa ljudima, jer on je Bog, i sedeće zajedno sa Ocem na prestolu, i primati hvalu i slavu od svih stvorenih bića kroz čitavu večnost"

Pazi samo jednu osnovnu stvar.
Ti time porices Isusovu otkupninu ,koju doduse uopste i ne razumes.
Ali ako ne razumes Isusovu otkupninu,dal razumes sta u ekonomiji ili trgovini znaci otkupnina.
Kako se otkupljuje hipoteka?
A kako se otkupljuje greh ljudi???
Razmisli o tom primeru,pa mozda i shvatis jednostavnost,cista logika bez fantaziranja i filozofije
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ipak ti zaokret ne razumeš otkupnu Isusovu žrtvu, jer u bibliji piše "DA NI JEDAN ANĐEO NIJE MOGAO UMMRETI ZA ČOVEKA, VEĆ SAM GODSPOD ISUS"

Samo tvorac je mogao da otkupi čoveka od greha.
U suprotnom, čovek nije ni otkupljen, jer stvoreno biće je STVORENO, isto kao nesavršeni ljudi, koji ne mogu otkupiti jedni druge, niti posredovati jedni za druge.

Samo jedno pitanje za tebe.

ZAŠTO JE ISUS UMRO?
 
Natrag
Top