Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Duh Sveti doći će na tebe, i sila Najvišeg oseniće te; zato i ono što će se roditi biće sveto, i nazvaće se Sin Božji."
Ja necu da ulazim u podrucja prenesnih znacenja i tumacenja.
Neki se ptartijarh usudio da dobri uvodjenje kipova i svetaca u crkve usporedjujuci to sa satorom sastanka koji je bio ukrasen kerubinima.
Pa je dodao: ako je sator mogao biti ukrasen kerubinima bolje da je ukrasen slikama(kipovima) "svetaca".
Tako se doslo do cudovisnog lika nekakve spodobe na raspelu, usporedjene sa zmijom u izraelskom taboru: kad moze lijeciti zmija od ujeda, moze i raspelo od razapinjanja (valjda?).

Ja isticem Kur'an kao nepobitnu Istinu!

Jer se Kur'an ne bavi mentalnim i duhovnim izletima, Kur'an jasno kaze: Gabriel joj je reako da ce roditi sina kome ce biti ime Isa (Isus) sin Merjemin (Marijin).
Kur'an stalno drzi taj odnos: Svi su ljudi Adamovi sinovi(kceri), samo je Isus Marijin sin.
Ne postoji ni jedan razuman covjek koji bi mogao osporiti. Zato je Kur'an Bozja Knjiga i Sveta Knjiga. Za razliku od drugih.


I, da pojasnim znacenje "Gospodar dva zapada i dva istoka".
nedavno am slusao predavanje najveceg svjetskog strucnjaka za mehaniku fluida i turbulencije.
Objasnio je dolazak vreena u kojem ce doci do promjene rotacije Zemlje.
Eksperiment (model Zemlje) je nacinjen na univerzitetu u Estoniji (ili Latviji, neka mi se oprosti nepreciznost mjesta, motzda ima na google o tom vise).
Vrijeme u kojem ce se to dogoditi nije moguce precizno proracnati, ali to vrijeme nije mnogo daleko.

Kur'an kaze: kada vidis da sunce izlazi sa zapada, znaj da je Dan sudnji blizu.

Gospodar dva istoka i dva zapada, Gospodar Zemlje i njene rotacije, Gospodar sudbine Zemlje i njenih stanovnika, Gospodar zivih i umrlih, Gospodar Vremena..... Allah Uzviseni.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
"sin Marijin"..rodices sina....andjeo Gavrilo joj je kazao!
Zar joj nije rekao da ce sin biti "sin najvisega"(jel se misli na coveka?)
Luka 1:32,35
On će biti veliki, i nazvaće se Sin Najvišega, i daće Mu Gospod Bog presto Davida oca Njegovog;
I odgovarajući anđeo reče joj: Duh Sveti doći će na tebe, i sila Najvišeg oseniće te; zato i ono što će se roditi biće sveto, i nazvaće se Sin Božji.
Sila nije osoba,zar ne?Cuo si valjda za vestacko osemnejavanje ,ili za decu iz epruvete....a zasto Bog ne bi mogao nesto slicno????

Sto se tice Kurana,u vezi Isusa da se u Bibliji,Isus spominje samo kao sin Marijin,gresi.
U Bibliji pise naprimer u Luki 3;23
[SUP]23[/SUP] I taj Isus imaše oko trideset godina kad poče; i beše, kao što se mišljaše, sin Josifa sina Ilijinog...
Za isusa se pise da je i "sin covecji"i "sin Bozji"
Civecji ,Josifov je po ljudskom zakonu,jer je Josif bio Davidov potomak,isto kao i Marija,ali po liniji drugog davidovog sina.

Sto se tice dva zapada i dva istoka je posebna prica.To je isto kao covek sa dve desne ruke i dve leve noge.....
Sunce uvek izlazi na istoku,a ako bi se ikada desilo da pocne da izlazi na zapadu,tako bi se i kazalo....
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
On će biti veliki, i nazvaće se Sin Najvišega, i daće Mu Gospod Bog presto Davida oca Njegovog;
Da nista drugo nema napisano, ovdje je sve zguzvano.
Zasto presto Davidov? Zasto je David otac, kad nema veze s njim?
Ja ovdje vidim samo podvalu pisaca Biblije, koji su preuzeli nagadjanja od shamana, kao babe gatare.

Sto se tice Kurana,u vezi Isusa da se u Bibliji,Isus spominje samo kao sin Marijin,gresi.
Ocito si ti u zabludi!
Zar ga nije Marija rodila? Jeste. Dakle, ti kazes da Kur'an grijesi sto objavljuje ljudima da je Isus sin Marijin? Nadam se da si svjestan da nemas valjan argument.

I taj Isus imaše oko trideset godina kad poče; i beše, kao što se mišljaše, sin Josifa sina Ilijinog...
Za isusa se pise da je i "sin covecji"i "sin Bozji"
Civecji ,Josifov je po ljudskom zakonu,jer je Josif bio Davidov potomak,isto kao i Marija,ali po liniji drugog davidovog sina.
Zar zaista nisi svjestan zbrke koja je ubacena namjerno? Ono sto si boldirao je dovoljno da vidis da je zbrka.
Ali, ja sam postirao tamo na jednom mjestu rodoslovlja Isusova prepisana iz Biblije, napisana jedno pored drugog iz kojio se jasno vidi da su razlicita u 17 koljena i u jos vise imena predaka. I obadva su netacna!

Sto se tice dva zapada i dva istoka je posebna prica.To je isto kao covek sa dve desne ruke i dve leve noge.....
Sunce uvek izlazi na istoku,a ako bi se ikada desilo da pocne da izlazi na zapadu,tako bi se i kazalo....
Napisao sam ti znacenja i napisao sam ti naucni ogled, naucni ogled potvrdjava da je Kur'an u pravu!
Kada Zemlja pocne rotaciju u suprotnom pravcu sunce ce izlaziti sa danasnjeg zapada a zalaziti na istoku, dakle dobice se novi zapad i novi istok. Gospodar dva zapada i dva istoka - shvacas? Po Njegovom Zakonu i Volji ce se to desiti i ljudi ce, ako imaju pameti, biti svjesni da je Sudnji dan blizu. Ako Bog da.
Znas li zasto se uopste naziva istok i zapad? Po cemu?

Kao sto vidis dragi moj RIS BG, ti nemas ni jedan jedini ni najmanji valjan argument protiv Kur'ana. Ali ne zalosti se, nema ga ni jedan jedini covjek ikada rodjen na Zemlji. I u buducnosti ce biti tako - do Kraja.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Zasto je David Isusov otac?
E to je bas lepo pitanje.Odgovor je da jevreji nemaju adekvatnu rec ,jer i deda moze da bude "otac ",pa cak i tast.
Ovde se misli da je Isus zaista potomak cara Davida,i po muskoj i po zenskoj liniji,a Bog je obecao Davidu da ce iz njegove loze doci mesija.
Biblija je uvek lepo ukazivala kojom lozom dolazi Mesija.
Nazlost to se piscima kurana nije dopalo.
1.Mojsijeva 26:1-5 ;1.Moj 28:10-14
[SUP]14[/SUP] I semena će tvog biti kao praha na zemlji, te ćeš se raširiti na zapad i na istok i na sever i na jug, i svi narodi na zemlji blagosloviće se u tebi i u semenu tvom.
1.Moj 49:10 Bozje obecanje preko jakova dato Jakovljevom sinu Judi.
[SUP]10[/SUP] Palica vladalačka neće se odvojiti od Jude niti od nogu njegovih onaj koji postavlja zakon, dokle ne dođe Onaj kome pripada, i Njemu će se pokoravati narodi.
Psalam 89:20,29 upucen caru Davidu ,potomku Jude jednom od 12 Izraelovih sinova.
[SUP]20[/SUP] Nađoh Davida, slugu svog, svetim uljem svojim pomazah ga.
[SUP]29[/SUP] Produžiću seme njegovo doveka, i presto njegov kao dane nebeske.
Zato je andjeo u Luki i kazao
Luka 1:32,35
On će biti veliki, i nazvaće se Sin Najvišega, i daće Mu Gospod Bog presto Davida oca Njegovog;

Sto se tice Isusovog rodoslovlja za mnoge u pocetku izgledaju kao zbrka,ali ako malo bolje pogledas i proucis videces da su to dve loze sa majcine i sa ocuhove strane.
I tast i ocuh se po jevrejskom smatraju za OCA.

Sto se tice dva zapada i dva istoka ,mi odredjujemo strane sveta prema severnjaci.
Zamisli ,da se nebeska tela pocnu okretati u suprotnom smeru?
Da li znas koja je to brzina?,i sta bi se desilo sa nama ljudima na zemlji i celom zemljom.
Da li znas zasto bi to uopste Bog uradio???i sta bi time postigao???

Nego cuo sam od forumasa da je po kuranu Bog prvo stvorio "pero za pisanje".
Kolko je to tacno?

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Ovde se misli da je Isus zaista potomak cara Davida,i po muskoj i po zenskoj liniji,a Bog je obecao Davidu da ce iz njegove loze doci mesija.
Krscanski teolozi prave uzasne greske!
To sto je Bog obecao Davidu potomka, ne znaci da je u pitanju Isus!
To je preslobodan i netacan zakljucak, kada se zna da je rodjen bez da je Mariju takla muska ruka!
Pripisivati Isusa Davidu, znacilo bi da Marija laze i da zidovi imaju pravo: da se prostituisala. Kako inace? Ja vjerujem da je djevica rodila Isusa odnosno da Isus nije ni Davidov ni Jospipiv potomak.

Palica vladalačka neće se odvojiti od Jude niti od nogu njegovih onaj koji postavlja zakon, dokle ne dođe Onaj kome pripada, i Njemu će se pokoravati narodi.
Naveo si vrlo lijep primjer onoga gdje ljudi sami sebi skacu u usta!
Idemo povjerovati da se prorocanstvo odnosi na Isusa.
Mozda uvidjas da se onda palica vladalacka ne bi odvojila ukoliko je Isus potomak?

Produžiću seme njegovo doveka, i presto njegov kao dane nebeske.
Zato je andjeo u Luki i kazao
Luka 1:32,35
On će biti veliki, i nazvaće se Sin Najvišega, i daće Mu Gospod Bog presto Davida oca Njegovog;
Ovo se odnosi na Muahmmeda a.s., bez sumnje!
Isus svakako nije imao potomstvo iz svoga sjemena kako vjeruju krscani.


Sto se tice Isusovog rodoslovlja za mnoge u pocetku izgledaju kao zbrka,ali ako malo bolje pogledas i proucis videces da su to dve loze sa majcine i sa ocuhove strane.
Obadva rodoslovlja zavrsavaju istim, Josipom!
Kakva Marija?
Zasniva li se krscanstvo sasvimn na lazima?

I tast i ocuh se po jevrejskom smatraju za OCA.
Izvini, ali sasvim je opreceno sa spominajnjem sjemena "iz tvog ce sjemena...."
Zar nije dovoljno jasan primjer Abrahama koji je molio Boga za "sjeme" (potomstvo po krvi).
I mkoje de dobio: Ismaelce, Izakovce (Edomxce i Izraelce), kao i potomke koje mu je rodila Ketura.
Oprosti mi RIS BG sto ne zvucim sasvim prijatno, ali vjeruj da nemam izbora kada se kao vjera poturaju stvari koje su besmislene.
Sto se tice dva zapada i dva istoka ,mi odredjujemo strane sveta prema severnjaci.

I opet mi oprosti RIS BG; ali mislim da si pisao vrlo brzo i bez razmisljanja, inace ne bi imao ovakve gafove.
Zapad je mjesto na horizontu za koje sunce zalazi, zapada.
Istok je mjesto na horizontu iza kojeg sunce izlazi, istice.

Zamisli ,da se nebeska tela pocnu okretati u suprotnom smeru?
Da li znas koja je to brzina?,i sta bi se desilo sa nama ljudima na zemlji i celom zemljom.
Da li znas zasto bi to uopste Bog uradio???i sta bi time postigao???
To je vrlo ozbiljna naucna prdepostavka potvrdjena eksperimentom.
Okretanje Zemlje u suprotnom pravcu znaci da je Sudnji dan veoma blizu.


Nego cuo sam od forumasa da je po kuranu Bog prvo stvorio "pero za pisanje".
Kolko je to tacno?
Ne znam ti odgovoriti na ovo pitanje, mislim da se Kur'an ne bavi tim, pa ni ja.

Pozdrav tebi RIS BG!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Zdravo Hari
Hajde da vidimo ukratko rodoslovlje Isusa
Matej 1:16
[SUP]16[/SUP] A Jakov rodi Josifa, muža Marije, koja rodi Isusa prozvanog Hrista (ovo je rodoslovlje po Isusovom ocuhu)
Luka 3:23
[SUP]23[/SUP] I taj Isus imaše oko trideset godina kad poče; i beše, kao što se mišljaše, sin Josifa sina Ilijinog,
Govori se o jednom Josifu ocuhu Isusa Hrista.
U prvoj liniji po Mateju se kaze za Josifa da je Jakovljev sin po krvi,a u Lukinom jevandjelju da je Ilijin sin(Marijin otac,odnosno tast).
U Izraelu su zetovi priznati kao sinovi i zenska imena se ne unose u rodoslov.
Dalim poredjenjem rodoslovlja se vidi,da su to loze od dva Davidova sina,i to prva loza po Mateju ide od Solomona,a druga po Luki od drugog Davidovog sina Natana....14 generacija ili kolena.

Ovo zaista nema ni zrno istine da se odnosi na Muhameda,kao Ismailovog potomka.
Bog nikada nije obecao Ismailu vladalacku palicu,niti nekom njegovom potomku.
Bog je to rekao da ce Hrist doci iz loze Isaka-Jakova-Jude-Davida.
citirao sam stihove prorocanstva.
1.Mojsijeva 21:12,13
[SUP]12[/SUP] Ali Bog reče Avramu: Nemoj da ti je krivo radi deteta i radi robinje tvoje. Šta ti je god kazala Sara, poslušaj; jer će ti se u Isaku seme prozvati.
[SUP]13[/SUP] Ali ću i od sina robinjinog učiniti narod, jer je tvoje seme.
Svevidi Bog Jehova nije zaboravio ni Hagari ni Ismaila,izbavio ih je u pustinji.
1.Moj21:19,20
[SUP]19[/SUP] I Bog joj otvori oči, te ugleda studenac; i otišavši napuni mešinu vode, i napoji dete.[SUP]20[/SUP] I Bog beše s detetom, te odraste, i živeše u pustinji i posta strelac

Bog je ucvrstio svoje obecanje dato Avrahamu nakon prinosenja Isaka (sina sa Sarom)na zrtvu.
1.Moj 22:16-18
[SUP]16[/SUP] I reče: Sobom se zakleh, veli Gospod: kad si tako učinio, i nisi požalio sina svog, jedinca svog,
[SUP]17[/SUP] Zaista ću te blagosloviti i seme tvoje veoma umnožiti, da ga bude kao zvezda na nebu i kao peska na bregu morskom; i naslediće seme tvoje vrata neprijatelja svojih;
[SUP]18[/SUP] I blagosloviće se u semenu tvom svi narodi na zemlji, kad si poslušao glas moj.
Avraham je imao Isaka jedinca sa Sarom,nakon sto je otpustio robinju Hagaru sa sinom Ismailom.
Prineo je Isaka na zrtvu,a ne Ismaila.
Zasto je oterao Hagaru sa Ismailom?
1.Moj 21:8,9
[SUP]8[/SUP] A kad dete doraste da se odbije od sise, učini Avram veliku gozbu onaj dan kad odbiše Isaka od sise.
[SUP]9[/SUP] I Sara vide sina Agare Misirke, koja ga rodi Avramu, gde se podsmeva;
Zbog nevaspitanja,podsmevanja svom bratu Isaku na svecanoj gozbi zarad Isaka,
Odbacen je jer je hteo nesto,sto mu ne pripada.vlast.

Nadalje kad se govori o Davidu ne misli se na semena nego SEME,a to je Hrist Isus.
Isusu nisu potrebni telesni potomci.,cak sta vise receno je da nece imati potomstva,da ce biti rodjen u Vitlajemu ,Davidovom gradu,da ce biti ubijen zbog 30 srebrenika......itd....

Sto se tice Marijinog zaceca(sto ti napisa "prostituisanja"),seti se kako su stvoreni Adam i Eva.Zar mislis da Bog nije sposoban da napravi cudo i da prenese Isusov zivot sa neba u telo bebe u Marijinu utrobu?

I naravno nigde nije obecano seme ,ili "HRIST"iz loze Esava ili Keturinih sinova....
Kad se govori o semenu,postoji obecano seme ili Hrist,i bukvalno seme od pojedinaca i naroda.
U Bibliji se stavlja akcenat na obecano seme ili Hrista.


2 istoka i 2 zapada,a jedna Severnjaca.....
Nadalje Bog je obecao da se zemlja nece pomeriti u veke vekova (promeniti rotaciju...)

Ono za pero ...,mislim da pise negde bas na ovoj temi,jedan vernik,musliman je zastupao glediste da je Alah po Kuranu,prvo stvorio PERO,pa knjigu i zapisao sudbinu itd....

U svakom slucaju drago mi je da pisemo kulturnim recima i argumentima iz Biblije i Kurana.
Svako dobro.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Zdravo RISBG
Zdravo Hari
Hajde da vidimo ukratko rodoslovlje Isusa
Matej 1:16
[SUP]16[/SUP] A Jakov rodi Josifa, muža Marije, koja rodi Isusa prozvanog Hrista (ovo je rodoslovlje po Isusovom ocuhu)
Luka 3:23
[SUP]23[/SUP] I taj Isus imaše oko trideset godina kad poče; i beše, kao što se mišljaše, sin Josifa sina Ilijinog,
Govori se o jednom Josifu ocuhu Isusa Hrista.
Ovdje ne vrijede nikakve umne vratolomije, dragi moj! Nikakvi obicaji o kojima kazujes nece pkmoci!
Da li je Josip imao sexualni kontakt s Marijom iz kojeg je ona rodila sina Hrista?
Nije!
Ciji je potomak onda Hrist?
Nekog drugog covjeka, cije gene nosi?
Kojeg covjeka ako nije Josipa?

Ovdje vec vidis da je Hristovo rodoslovlje lazno.

Ja vjeruem da je Marija rodila sina bez da ju takla muska ruka, i da Hrist ne nosi gene ni jednog ciovjeka na Zemlji ikada rodjenog!

Zato Kur'an tacno kaze: Marijin sin!

A ne: Adamov(Davidov, Josifov....) potomak!

Shvacas?

I reče: Sobom se zakleh, veli Gospod: kad si tako učinio, i nisi požalio sina svog, jedinca svog,
Jedini Avrahamov jedinac je bio Ismail! Da se ne upustamo sada dalje u izvornu istinu.

I blagosloviće se u semenu tvom svi narodi na zemlji, kad si poslušao glas moj.
Ima malo vise Avrhamovog semena nego sto se hoce po svaku cijenu prikazati kao jedino istinito.

I Sara vide sina Agare Misirke, koja ga rodi Avramu, gde se podsmeva;
Zbog nevaspitanja,podsmevanja svom bratu Isaku na svecanoj gozbi zarad Isaka,
Odbacen je jer je hteo nesto,sto mu ne pripada.vlast.
I zbog navodnog podsmijevanja i Sarinih lazi treba da ubije svoga sina saljuci ga u pustinju, u smrt?

Avraham je poslusao Boga, jer drugacije nije znao, ali je vjerovao Bozjem obecanju da ce Ismaiol biti spasen i da ce naslijediti zemlju izmedju Nila i Eufrata.
Zbog Sarine zlobe "njeno" je potomstvo bilo tlaceno 400 godina u Egiptu.

Dodse, ljudi se opredjeljuju za Avrahama ili za Saru.
Pa ko probere Saru, koja nije blagolovena, Avraham je blagosloven, sebi je stetu nacinio.

Nadalje kad se govori o Davidu ne misli se na semena nego SEME,a to je Hrist Isus.
Isusu nisu potrebni telesni potomci.,cak sta vise receno je da nece imati potomstva,da ce biti rodjen u Vitlajemu ,Davidovom gradu,da ce biti ubijen zbog 30 srebrenika......itd....
Biblijski i hadiski izvori upucuju samo na Muhammeda a.s. kao ne sjeme Davidovo, na obecano Davidovo Sjeme.

Sto se tice Marijinog zaceca(sto ti napisa "prostituisanja"),seti se kako su stvoreni Adam i Eva.Zar mislis da Bog nije sposoban da napravi cudo i da prenese Isusov zivot sa neba u telo bebe u Marijinu utrobu?
Ja samo kazem da oni koji misle da je Hrist Davidov potomak, istovremenoi izjavljuju da je Marija tajno zacela s nekim Davidivim potomkom.
Ja svakako ne spadam u te!
Ja vjerujem da je zacela Bozjom Voljom, bez da ju je takla muska ruka!
2 istoka i 2 zapada,a jedna Severnjaca.....
Nadalje Bog je obecao da se zemlja nece pomeriti u veke vekova (promeniti rotaciju...)
Cekacemo. Vjerujes u Harmagedon? Ili imas neki svoj scenario?

I meni je drago sto mozemo kulturno razgovarati, drugacije ne bi ni islo.

Pozdrav tebi.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Hari
evo ovako
sto se tice Marije,Isus se rodio iz njene utrobe,a ona je potomak cara Davida po njegovom sinu Natanu.
Samo na osnovu ovoga srodstva sa Marijom ,Isus ima pravo na carsku vlast.
Njegov ocuh Josif,takodje potomak Solomona,drugog sina cara Davida,priznajuci Mariju za zakonitu zenu,i priznajuci Isusa za sina ,odgajivsi ga i naucivsi tesarskom zakonu daje Isusu pun kredibilitet kao zakonitom sinu,a ne kao kopiletu.
Ako su danas ljudi sposobni za transplataciju i vestacku oplodnju,zar mislis da je Bog bio nesposoban da prenese zivot svog sina sa neba u utrobu device Marije?
Sam Bog je u par navrata licno svima svedocio da je Isus njegov sin,i zapisano je u Bibliji.
Ako je to Bog priznao i dao da se zapise u Bibliji ko su ljudi koji to osporavaju ako ne njegovi NEPRIJATELJI???

Sto se ticeme semena Avramova pogledaj Galatima 3:16
[SUP]16[/SUP] A Avraamu i semenu njegovom rečena biše obećanja. A ne veli: i semenima, kao za mnoga, nego kao za jedno: i semenu tvom, koje je Hristos.
Hristos ,pomazanik ili mesija jeste to seme,a Isus je postao Hrist tek kada se krstio u Jordanu sa oko 30 godina!!!

Sarine lazi????Koje su to sarine lazi?Jer sto je zelela da udovolji muzu da ima decu,pa mu dovela Hagaru???I sta se desilo sa Hagarom?
Uzdigla se iznad Sare i pocela da joj se podsmeva i suprostavlja,mesto da je blagosilja i gleda ko majku.
Ne samo sto je zauzele neprijateljski stav prema Sari ,vec je i svog sina Ismaila potpuno iskvarila.
Zato je Sara trazila od Avrama da je otera ,a i sam BOG mu je to potvrdio da uradi.
1.Moj 21:12 Obecano seme dolazi preko Isaka a ne preko Ismaila!!!
[SUP]12[/SUP] Ali Bog reče Avramu: Nemoj da ti je krivo radi deteta i radi robinje tvoje. Šta ti je god kazala Sara, poslušaj; jer će ti se u Isaku seme prozvati.
da ne bude kako Bog nista nije rekao za Ismaila ,pogledajmo Bozje reci za Ismaila
1.Moj 16:11,12
[SUP]11[/SUP] Još joj reče anđeo Gospodnji: Eto si trudna, i rodićeš sina, i nadeni mu ime Ismailo; jer je Gospod video muku tvoju.
[SUP]12[/SUP] A biće čovek ubica; ruka će se njegova dizati na svakog a svačija na njega, i nastavaće na pogledu svoj braći svojoj.
Cinjenica je da je Avram imao dece i sa Keturom,ali ni preko njihove loze nije trebalo da dodje Hrist.
Hrist nije trebao da dodje cak ni iz loze Isakovog sina Esava,vec preko njegovog drugoga sina Jakova.


Poenta je Galatima 3:16
Galatima 3:16
[SUP]16[/SUP] A Avraamu i semenu njegovom rečena biše obećanja. A ne veli: i semenima, kao za mnoga, nego kao za jedno: i semenu tvom, koje je Hristos.
Odavde se jasno vidi da od Ismaila i Mohameda nema ni traga ni glasa.
Biblija ne samo da o tome ne pise,vec nema cak ni pomisli o tako necemu.
Ovako pise u Bibliji,pa ko voli nek izvoli.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
RISBG
Hari
evo ovako
sto se tice Marije,Isus se rodio iz njene utrobe,a ona je potomak cara Davida po njegovom sinu Natanu.
Samo na osnovu ovoga srodstva sa Marijom ,Isus ima pravo na carsku vlast.
Napisao si nesto zaista necuveno!
Na osnovi cega ili koga tvrdis da je Marija potomak cara Davida?
Marija je Edomka, potomak Ezava, kome je Jakov oporucio da ce skinuti jaram s vrata.
I jos nesto: geni se prenose samo po muskoj liniji!
Kakao ce ondfa Isus biti bilo ciji potomak izuzev Rijec od Boga?

Njegov ocuh Josif,takodje potomak Solomona,drugog sina cara Davida,priznajuci Mariju za zakonitu zenu,i priznajuci Isusa za sina ,odgajivsi ga i naucivsi tesarskom zakonu daje Isusu pun kredibilitet kao zakonitom sinu,a ne kao kopiletu.
Dakle kopöile koje je naslo spas u Josipovom milosrdju?
Zista pises ruzne stvari!
kao da je Bog nemocan pa mu treba Josip za zastitu Njegovog poslanika.
Zanemarili ste jednu recenicu iz Biblije da je Isus progovorio cim je rodjen! Da je to spaslo njega i njegovu majku od sigurnog kamenovanja saplemenika!

Ako su danas ljudi sposobni za transplataciju i vestacku oplodnju,zar mislis da je Bog bio nesposoban da prenese zivot svog sina sa neba u utrobu device Marije?
Ti sumjas, ne ja! Ti ga nazivas Davidovim, ne ja!

Ako je to Bog priznao i dao da se zapise u Bibliji ko su ljudi koji to osporavaju ako ne njegovi NEPRIJATELJI???
Slazem se! Zato opominjem hriscane da paze sta govore.

Sto se ticeme semena Avramova pogledaj Galatima 3:16
[SUP]16[/SUP] A Avraamu i semenu njegovom rečena biše obećanja. A ne veli: i semenima, kao za mnoga, nego kao za jedno: i semenu tvom, koje je Hristos.
Hristos ,pomazanik ili mesija jeste to seme,a Isus je postao Hrist tek kada se krstio u Jordanu sa oko 30 godina!!!
Cuj dragi moj RUISBG, negdje sam napisao da nikada ne bih rijec ni jednog apostola stavio na vagu sa Isusovom!
Sta meni ima objasnjavati neki apostol?
Ja mu ne vjerujem sve sto kaze!

Sarine lazi????Koje su to sarine lazi?
Da, da.
agala je da se nije smijala andjelu. Lagala je da ju je vrijedjala Hagara. Lagala je da je Ismail Hagarin sin, lagala je da je Ishak njen sin.
Obojica su Avrahamovi sinovi! Kako je pamet kratka kod ljudi koji zaboravljaju da je Avraham blagoslov!

Ne samo sto je zauzele neprijateljski stav prema Sari ,vec je i svog sina Ismaila potpuno iskvarila.
Mozemo li vidjeti to? Vjerujes li u to sto pise?

2 Ali Bog reče Avramu: Nemoj da ti je krivo radi deteta i radi robinje tvoje. Šta ti je god kazala Sara, poslušaj; jer će ti se u Isaku seme prozvati.
Eto vidis!
Posto Isus nije iz sjemena nikako o kome pricas?
O onome koji je dosao medju Ismaelcima, o Muhammedu a.s. Ne mora biti od njih ako se rodio medju njima! Kako ne shvacas?

U Bibliji svasta pise, zato se pojavljuju sekte koje razlicito tumace Bibliju.

Uostalom, u Bibliji piose kako je Avraham na ledja hagare natovario mjesinicu vode, hljeba i sina. Sve zajedno na ledja.

Mislis da je moguce?

Ismailu je bilo 14 godina kada se rodio Izak, a kada je Izak odbijen od sise Ismailu je bilo 17 do 19 godina!

Ko je koga kome natovario?

Pozdrav dragi RIS BG.

Ukljuci razum ako hoces da postignes blazenstvo.
 
Član
Učlanjen(a)
20.11.2009
Poruka
2
Malo sam ovo procitao , pa bi jedno pitanje postavio sljedbenicima Isusa i njegovog ucenja, citao sam negdje ( mogu danadjem ako treba tacno gdje) u Bibliji , da je Isus obecao da ce nakon njega doci neko , ko ce vama vjernicima dati kao uputsvo , način vjerovanja jeli put koji treba da slijedite , jer Isus to nije detaljno uradio. Mozete li mi objasniti koga to vi cekate 2000 godina ???
 
Natrag
Top