Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ljubav

U kuranu postoji 99 naziva za boga Alaha, ali ni jedno nije LJUBAV.

Dok kod nas ne samo što piše u Bibliji, već i da pitaš sve Hrišćane šta je Bog ili ko je Bog, većina bi odgovorila da je LJUBAV.
Pa najbolje nam je Hrist pokazao kakav je Bog svojim ponašanjem.
Zamisli da je Alah sišao na zemlju u ljudskom telu i sa svojom filozofijom iz kurana kako bi prošli Jevreji i Rimljani dok bi ga mučili, šamarali, bičevali, nabijali venac od trnja na glavu, pljuvali, šibali..................

Možeš li zamisliti!?
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
U kuranu postoji 99 naziva za boga Alaha, ali ni jedno nije LJUBAV.

Dok kod nas ne samo što piše u Bibliji, već i da pitaš sve Hrišćane šta je Bog ili ko je Bog, većina bi odgovorila da je LJUBAV.
Pa najbolje nam je Hrist pokazao kakav je Bog svojim ponašanjem.
Zamisli da je Alah sišao na zemlju u ljudskom telu i sa svojom filozofijom iz kurana kako bi prošli Jevreji i Rimljani dok bi ga mučili, šamarali, bičevali, nabijali venac od trnja na glavu, pljuvali, šibali..................

Možeš li zamisliti!?

Ne mogu da zamislim brate!! ali kad pomislim sta se danas desava u svetu mislim da je bas Alla(h) sisao!!!

Uvek sam se pitao kako to Muslimani veruju u toru,a nigde u kuranu ne pise ime (JHVH) cudno je sve to meni.

I zasto se Alla(h) ne protivi "EKUMENIZMU" CUDNO JE SVE TO A BRATE SARRDY.

Pozdrav brate Sarrdy od Gere.



 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
O ljubavi Alaha,najbolje smo osetili mi Srbi dok smo bili u islamskom ropstvu 500 godina.
Tako da o islamu kao dobroj,pravednoj i superiornoj religiji,treba pricati amerikancima,englezima,nemcima....
Naravno ni katolici i pravoslavci ne zaostaju za islamom,svi su oni braca po oruzju i nasilju.
Prava vera se poznaje po ljubavi,odbijanju bilo kakvog ratovanja,pa ko moze sve to da izdrzi on je pravi Hristov ucenik.
Sto se Islama tice ,muslimani vole Muhameda vise nego Boga.,barem su od njega napravili Boga.
Dok se Isus sme crtati kako ko hoce,oni ne dozvoljavaju crtanje Muhameda,jer je to ogroman zlocin.
Ispade da je Muhamed cak i mnogo veci od isusa Hrista....,ispravite me ako gresim.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Zar i ti RIS lazes bez stida?

Turci nisu odgovorni za Srebernicu, ako vec hoces o genocidima. Nije zabiljzen za vrijeme Turske. Tebi su Turci nesto radili?
Osim toga nisam znao da si toliko star! 500 i koliko godina?:roll:


Osim toga ovo je tema o islamu, pa ako imas nesto iz svete Knjige Kur'ana mozemo zajedno komentarisati.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
E moj Hari
Mi Srbi iz Srbije imamo vise turske krvi ,nego vi Bosnjaci.
Mi vise razmisljamo i zivimo kao Turci nego vi Bosnjaci.
Cak smo i vise braca sa Turcima nego vi Bosnjaci.
A medju bracom je nazalost i najvise mrznji i zlocinstva.
Uostalom ,sta kazu DNK analize Srba i Turaka?
Ali mi Srbi smo se i najvise klali medju sobom,zato nas i nema...
Svi mi ljudi pravimo greske i nema nikoga nevinog.
Vreme ja da priznamo svoje greske i da im kazemo STOP!
Da budemo prava braca i sestre.
Da cak i ne pomislimo nista ruzno jedni drugima,a kamoli da to uradimo.
Po tome se poznaje prava religija,prava vera,po pravoj ljubavi,po pravoj braci i sestrama,duhovnoj.

Genocid nisam nigde spominjao,ali ako cemo o genocidu,eto cak i na zapadu optuzuju Tursku za genocid nad najmanje milion Jermena.
genocid je kad neki narod unistis,i musko i zensko i starce i decu u utrobi majcinoj,a najgore kad se to radi klanjem i pod mukama.
Tako su Turci nabijali Srbe na kolac,odsecali glave (cele-kula u Nisu),zene silovali ,drzali po haremima,svaka nevina je isla prvo pod Turcina,a onda pod Srbina...tolko o 500 godina ropstva pod Turcima od kosovske bitke.

O Srebrenici kad je pomenu,Srbi nisu napravili genocid.Na video snimcima se vidi smestaj zena i dece u autobuse put BH federacije,stigli zive i zdravi.To nije bio slucaj sa zenama i decom srpske nacionalnosti nekoliko meseci pre Srebrenice,u Bratuncu i komsiluku.Srpske zene i deca su svirepo ubijani,klani ko pilici,zene silovane.
A gde su Srbi u Hrvatskoj ?,gde su Srbi u BH federaciji?,gde su Srbi u Sloveniji,Makedoniji,na Kosovu???
Izvrsen je i izvrsava se Genocid nad Srbima po svim bivsim republikama Jugoslavije i to uz dopustanje Nato pakta.

U svakom slucaju Jehovini svedoci nisu ucestvovali ni u genocidu niti i u jednom od ovih zlocina.JS se ogradjuju od svih fundamentolaca,bilo hriscanskih pravoslavaca,katolika ili drugih hrisacanskih ogranaka kao i islamskih fundamentolaca.
Sto se tice rata JS su javno napisali u casopisu,mislim da je to bio neki od casopisa "probudi se" da je rat na prostoru bivse SFRJugoslavije zapoceo Nasilnim otcepljenje Slovenije i Hrvatske.Za pametne sasvim dovoljno.

O "dobroti islama i muslimana" najbolje govore mnoga braca i sestre JS sa muslimanskim imenima,bez dlake na jeziku.
naprimer o ustolicenju Muhameda,pa o islamskom idolopoklonickom sujeverju obilaska oko "Cabe" itd,itd...
Bez dlake na jeziku,iz dobre namere,bez ikakvog foliranja,
pozdrav iz Beograda
Ris
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Da cak i ne pomislimo nista ruzno jedni drugima,a kamoli da to uradimo.
Po tome se poznaje prava religija,prava vera,po pravoj ljubavi,po pravoj braci i sestrama,duhovnoj.

Vjera kao pojedinca! Ne kao skupna vjera.
Jer svako je samo za sebe Bogu odgovoran! (i za one koje zavedeu nevjeru, a i oni samo za sebe jer su dozvolili da budu zavedeni).

Ukoliko volis samo clanove svoje religije, zar mislis da cinis nesto drugacije nego pagan?

genocid je kad neki narod unistis,i musko i zensko i starce i decu u utrobi majcinoj,a najgore kad se to radi klanjem i pod mukama.
O genocidu najvise obavjestava SZ u pogavljima o Izraelcima.

O Srebrenici kad je pomenu,Srbi nisu napravili genocid
Ovo je besmislena izjava RIS! Ili su neobavjestena budala ili si obican provokator i podrzavalac genocida! 8000 ljudi nedostaje, unistene su cijele porodice po tristitine osoba istog prezimena..... Nevjerovanto sta ti gledas i u sta vjerujes.....

Sto se tice rata JS su javno napisali u casopisu,mislim da je to bio neki od casopisa "probudi se" da je rat na prostoru bivse SFRJugoslavije zapoceo Nasilnim otcepljenje Slovenije i Hrvatske.Za pametne sasvim dovoljno.
Sta znaci nasilno? Oni se odcijepili a JNA i cetnickr horde koje su prvi put javno nastupile u Vukovaru nasilno im nisu dali.
RIS, ti si "veliki" politicar i jos "veci" vjernik.


O "dobroti islama i muslimana" najbolje govore mnoga braca i sestre JS sa muslimanskim imenima,bez dlake na jeziku.
naprimer o ustolicenju Muhameda,pa o islamskom idolopoklonickom sujeverju obilaska oko "Cabe" itd,itd...

Tvrdim ti da ti ljudi nikada nisu bili muslimani!

Musliman nikada nece napustiti odanost Bogu, Allahu Uzvisenom.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Kao prvo pozdrav brate Harry!! 1) zasto vredjas coveka koji govori istinu?Ovo su tvoje reci:Ovo je besmislena izjava RIS! Ili su neobavjestena budala ili si obican provokator i podrzavalac genocida! 8000 ljudi nedostaje, unistene su cijele porodice po tristitine osoba istog prezimena..... Nevjerovanto sta ti gledas i u sta vjerujes....

Kao prvo Medjunarodni sud u hagu je oslobodio srbiju od optuzbe bosnjaka da su pocinili genocid u srebrenici jer nije bilo dokaza!! To sudjenje je video ceo svet!!!

2) ma nemoj mi reci da su samo ginuli Muslimani-bosnjaci,hrvati u tom ratu!! koja je to carolija? u celom ratu da nije poginuo ni jedan srbin,zaklan????? To je cisti apsurd da su pobijeni samo Bosnjaci islamske vere,hrvati katolici.Cuo si za "OLUJU"????

Zasto se to precutkava??

Nisi korektan brate po tim pitanjima.

PISE HARRY:Tvrdim ti da ti ljudi nikada nisu bili muslimani!

Musliman nikada nece napustiti odanost Bogu, Allahu Uzvisenom.

PISE GERA:Tu si u pravu! Alla(h) nije biblijski Bog,Kur´an ne prizna (JHVH)(ISUSA) a muhameda koji nema veze ni sa torom,Biblijom!!!

Koji je to vas Bog ja neznam?Znam samo da nije Biblijski!!!jer u kur´anu se neopisuje kao (JHVH) (A ISUSA STE UNIZILI PRED MUHAMEDOM) tako da ispase veci od samoga Boga.

Islam je jedna velika prevara i jedna od najagresivnijih vera,istorija ne laze!! Dokazi postoje koliko je genocida ucinila osmanska imperija.

Pocev od vizantijskog carstva pa na dalje samo ima da cujes o:Nabijanju na kolac o secenju glava,izdevanju nad telom ubitoga, itd.Sta je to u stvari?Izdevanje nad sazdanjem Bozjim!!! svako ko tako radi neka ga Bog kazni.bilo da je srbin,bosnjak,amer,nemac,itd.

Risko je u pravu! bilo koji vid rata je gadan,ubijati ljude to je sotonski, slazem se s njim i protiv sam svakog rata,ali ako ko hoce da mi ubije decu,zenu,oca,majku,moro bih i sam da uzmem pusku u ruke,to je jasno i tebi.

Kad mi dokazes da je IslaM PRAVA VERA prvi cu postati musliman!!!

Posto mi za svo vreme nisi dao ni jedan argument zasto treba biti musliman,najverovatnijre necu nikad stati muslimanom.

Pozdrav od Gere.



 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
O čemu ste počeli priču, ljudi? Ovo je tema o Islamu, a ne o ratovima u bivšoj Jugoslaviji.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Dragi moj Hari
Nemoj se neaci uvredjen,to mi nije namera.
Ja samo volim da iznosim cinjenice.

Sto se tice islama,on je poznat po nasilnoj islamizaciji.
Evo ti jedan najjednostavniji primer."janicari".
Verovatno si cuo za janicare.Najvise ih je bilo iz "Srbije".Turci su otimali srpskim majkama decu do 12 godine,obrezivali ih ,prevodili u islam ,a potom terali da uce ratne vestine,kako bi stitili sultana (bili su mu najodaniji),a kao svrsene ratnike slao ih je u njihove maticne zemlje da kolju svoje majke. Cak je i spevana pesma "Mlad janicar" -Cune Gojkovic
Moze li ista biti odvratnije od ovoga sto su sultan i njegovi imami radili sa maloletnom decom.
Da li su to radili pa cak i ovi takozvani hriscani???
I tako nama Srbima najmanje 500 godina????I onda je islam pravedna ,dobra i nenasilna religija.
U odbrani islama ,islamske horde su stigle cak do praga Beca???
Inace Kutim sin Abdulaha je sebi dao ime Muhamed jos pre nego se smatrao pozvanim za religioznog reformatora.Njegova religija se zvala muhamedanska,ali su kasnije njegove pristalice uzele ime "islam"
Glavna srz propovedanja njegove vesti jeste " da nema drugoga Boga osim Alaha,i da je on Muhamed njegov prorok"
Pazi covece ovo sam sve saznao od brace i sestara JS sa muslimanskim imenima.Da oni su nekada bili pravi pravcati muslimani,zagovornici islama,i sve pricaju bez dlake na jeziku.

Sto se tice genocida ,ne trebas ni za to da se ljutis.Da li su nemacki fasisti ucinili genocid nad Srbima u Kragujevcu 1941 kad su streljali 8000 Srba? Ne nisu.Oni su napravili odvratan zlocin,ali nisu ubijali zene i decu do 12 godina.Bio je to samo ogroman zlocin nad nama Srbima.Kako ti kazes da je izvrsen genocid u Srebrenici? Ako imas dokaz da su one zene i deca koje su autobusima otisle iz Srebrenice bile ubijene,onda je to genocid,ali ako nisu,vec su dosle sa decom zdrave i citave na teritoriju muslimanske vojske ,onda je to veliko vitestvo Srba,jer ih cak nisu ni kao zamenu zarobljenika koristili.
Sto se tice pobijenih muslimana u Srebrenici...,oni su trebali da se menjaju za zarobljene srpske civile.Kad su na prevaru ubili srpske strazare,Srpskoj vojsci je pao mrak na oci i ucinili su to sto su ucinili(zlocin ali ne genocid),Dalje ogromna kolona balija,naoruzanih do zuba je napravila proboj ka Tuzli,a to je sve bila "demilitarizovana zona"
Za zlocine nad srpskim civilima i genocidom koji Srebrenicani izvrsili u Bratuncu i komsiluku nijedan balija nije uhvacen i osudjen.

A sta pricati o "miroljubivim muslimanskim albancima"koji su porusili srpska groblja na kosovu i ugrizli srpsku ruku koja se smilovala na njih kad su bezali iz Albanije Envera Hodze.
Jel to zahvalnost sto su proterali skoro sve Srbe sa Kosova i napravili drugu albansku drzavu?
Jel to miroljubivi islam?
A jos o slobodi hriscanske veroispovedi u muslimanskim zemljama da i ne pricamo...Primer Saudijske Arabije i ostalih muslimanskih zemalja.

Bar da je tu lep primer ,ali vec tu na delima islam je pao kao religija od Boga.

Ne pricam ti ja tu ni sa kakvom mrznjom,govorim ti samo cinjenice.Mnoga braca i sestre sa muslimanskim imenima su prihvatile te cinjenice,nema tu nikakve ljutnje.Zlocinci vilo muslimanski bilo pravoslavni ili koji god drugi da su trebaju biti procesuirani i osudjeni,a religije da se ograde od svih takvih osoba.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Islam je lazna religija! postoje neoborivi istoriski argumenti,koje skriva "VATIKAN,ISLAMSKE ZAJEDNICE"

Islam je lazno predstavio "Toru" gde iznosi da je "Ismail" u stvari taj koga je avraam prineo u zrtvu??????Zar jevreji koji su ljubomorno cuvali "Toru" cak i davali sopstvene zivote,neznaju koga je zrtvovao Avraam???I kako je ime Bogu???sigurno da zrtva nije bio Ismail,a Isak!!!

Sigurno da ime Boga nije Alla(h) zar cete poverovati slugama sotone? koji Isusa Hrista stavise pod noge da se ni jedan covek ne spase koji primi islam,jer musliman ne zna jer ga ne uce,jer mu je zabranjeno da cita bibliju,da je Gospod Isus Hrist
"PUT I ISTINA" I DA NEMA DRUGOG IMENA POD NEBOM KROZ KOJE SE COVEK MOZE SPASITI OSIM iSUSOVOG"


Vatikan takodje zeli da unisti istinitu veru u Hrista,a sam da gospodari svetom,navodno kako je papa svet,direktni zastupnik hrista na zemlji koji apsurd.

Evo malo istine o islamu:
KAKO JE NASTAO ISLAM?
Samo vojskom Rimljani nisu mogli kontrolisati čitavu svoju imperiju, posebno Bliski i deo Srednjeg Istoka sa brojnim Arapima.
Za taj poduhvat bilo je potrebno formirati nešto jače, moćnu silu na čitavom područiju koja bi, ne samo mogla da za interese Rima kontroliše, već da kasnije i širi rimski uticaj po čitavom svetu.
Podsetimo da se u Starom zavetu (Knjiga o postanku) kaže kako se Bog prikazao Avramu i obećao mu sina (koga je Avram dugo čekao i za to se bogu i molio) koji će postati "otac svih naroda". Ali, kako je njegova žena Sara bila nerotkinja, ponudila mu je služavku, mladu Hagar, da mu rodi dete. Hagar je tako rodila sina Ismaila.
Ali, čim je rodila Ismaila, Hagar je počela da prezire svoju gazdaricu. Kada je Sara imala 75 (ili 90 godina), uspela je da rodi sina po imenu Isak i to je za nju bilo dete koje je Bog izabrao i obećao za "oca svih naroda". Sara je zato stalno zanovetala Avramu, i na kraju ga oterala iz kuće zajedno sa Hagar i njenim sinom Ismailom.

Dok se Hagar mučila da prehrani Ismaila tumarajući pustinjom, Bog se ponovo prikazao Avramu i rekao mu da samo Ismail može biti tvorac naroda "jer je ON tvoje seme".
Tako je Bog poslo sa neba i andjela koji je sišao u pustinju gde su bili Hagar i Ismail i rekao Hagar da će njen sin biti tvorac velikog naroda. Tada je Hagar ugledala bunar sa vodom koji im je spasao život.
Tako, uz božiju pomoć, Ismail je preživeo.
Islam još kaže da je Avram toliko bio zahvalan bogu što je dobio sina Ismaila, da je kada ga je bog jednom iskušavao u šumi bio spreman i da ga ubije i bogu prinese kao žrtvu. Hrišćanska verzija, medjutim, kaže da je Avram za žrtvu ponudio bogu Isaka, a ne Ismaila.
Alberto Rivera, odbegli jezuita, kaže da je Muhamed ovo kasnije promenio i kao žrtvu napisao ime Ismaila. Da ovo učini nagovorio ga je njegov savetnik Vorakva.

Danas kao rezultat ovog malog falsifikata milioni Muslimana širom sveta odaju počast Ismailu i "njegovoj žrtvi" u džamiji koju su sagradili baš na mestu gde je nekada bio jevrejski najsvetiji hram u Jerusalimu. Ovo je sada drugo po redu najsvetije mesto u islamskoj religiji.

karikatura.jpg
Divide et impera!


TRAŽIO SE PROROK OD KRVI I MESA
Objediniti Arape nije bilo ni malo lako. Rascepkani na brojna plemena i na velikom prostoru, oni nikako nisu hteli da prihvate novu "hrišćansku" crkvu sa sedištem u Vatikanu. Razni katolički emisari pohodili su arapska plemena šireći svoju "jagnjeću" hrišćansku veru, ali bez uspeha.
Arapi su toliko mrzeli Rimljane u kojima su valjda videli razvratne i bahate okupatore koji su ih pljačkali i terorisali, da nisu želeli da sa njima dele istu veru.
Tako su mnoga plemena i dalje opstajala kao paganska, medjusobno često ratujući. Bilo ih je nemoguće kontrolisti.
Ovaj problem je Rimljanima, vremenom, rešio jedan veoma učen i pisanju sklon čovek koji se rodio u Alžiru 354. godine od majke katolkinje i nazvan je Avgustin. Postao je vladika (biskup) rimske Afrike i kasnije dobio zvanje sveca. Njegov posao bio je da prevede što više Arapa pod okrilje rimokatoličke crkve. U tome je bio veoma uspešan. Njegovo učenje upravo je zansivano na ideji da će bog biti milostiv samo prema onima kod kojih ljubav prema carstvu nebeskom nadjača ljubav prema carstvu zemaljskom. Tako, dok su Rimljani orgijali i uživali u carstvu zemaljskom, narod je strpljivo učen da je grešan i da mora svoje grehe strpljivo iskajavati da bi tek na nebu uživao. Upravo ovi Arapi koje je Avgustin preveo u katoličanstvo, zaključili su da je arapskom narodu potreban živ čovek od krvi i mesa, kao Isus, koji će biti arapskog porekla i postati njihov živi prorok.
Dakle, trebalo je izmisliti neku ideologiju, neku veru koja bi njima bila prihvatljiva i koja bi ih sve povezala, dok bi ih istovremeno konfrontirala sa Jevrejima (kako bi se ostvario princip - divide et impera). Pisanje ove religije trajalo je preko dvesta godina, baš kao i traženje pogodnog živog proroka.
Pronadjen je tek u 6 veku kada je u Meki rodjen dečak po imenu Muhamed. On će uz adekvatnog savetnika i adekvatnu priču uspeti da postane idol čitavog arapskog naroda.


KO JE BIO MUHAMED?

Muhamed je rodjen oko 570. godine u Meki. Ono što o njegovom životu beleže islamski izvori i ono što je Albertu Riveri u jezuitskoj školi otkrio kardinal Bea jedan od vodećih kardinala u Ekumenskom pokretu , daju nam zaista šokantnu sliku o tome da je idolatrija strahovoto oružije kojim se stotinama miliona ljudi može upravljati zarad interesa vlastele.

Muhamed je imao 25 godina kada se oženio udovicom od 40 godina Kadidžom (Kadijom) . Imali su dva sina, koji su rano umrli i četiri ćerke. Najpoznatija je svakako Fatima.

Kadidža je poticala iz bogate arapske porodice koja je prihvatila rimokatoličku veru. Ona je svu svoju imovinu zaveštala crkvi i postala kaludjerica kada je dobila od crkve specijalni zadatak - trebalo je da nadje podobnog mladog čoveka koji bi širio novu veru medju Arapima.
Oko 610. Muhamed je počeo da tvrdi kako ima vizije od boga (koga je nazvao Alah), preko njegovog glavnog čoveka Gavrila... Sam se tada prozvao prorokom. Kadidžin rodjak Vorakva, veoma blizak rimokatoličkoj crkvi, postao je Muhamedov savetnik i pomoćnik u tumačenju božijih prikazivanja
Muhamed je tako tvrdio kako je noću po njega dolazio krilati andjeo sa svojom krilatom životinjom, Burakom,, i on bi sedao na nju i leteli su u Jerusalim na mesto ruševina jevrejskog hrama. Tu bi mu se pridružili drugi proroci božiji - Avram, Isus, Mojsije koji su se molili pred njim. Nakon toga bi opet uzjahao Buraka i išao u nebesa kod samog Alaha. Od njega je primio instrukcije za 5 dnevnih molitvi, post, obavezan hadžiluk i danak za sirorinju.

Evo kakva zanimljiva priča okuplja i danas milijardu Muhamedovih vernika:


KAKO JE NASTALA ĆABA?

Islam kaže da je Avram za svog sina Ismaila sagradio "Božiju kuću" pored bunara u pustinji koji im se naprasno ukazao i spasao im život. Bunar je poznat pod imenom Zamzam.
Originalna kuća je bila mala u odnosu da današnju koja je u obliku velike kamene kocke visoke 15 metara. Kuća je nazvana Ćaba (Kaaba) i nalazi se u Meki.

Danas se pobožni Muslimani mole 5 puta dnevno Alahu okrenuti uvek u pravcu ovog svetog mesta, upravo kako im je Muhamed propisao. Kada putuju na hodočašće oni kruže oko ove kuće sedam puta tražeći od boga milost i mesto pored njega u Raju.
Kaaba 2.jpg
kaaba-120 mala.jpg

Ćaba danas i pre 120 godina. Pre nego što je postala islamsko sveto mesto, Rivera kaže da je u Ćabi bila obešena slike Bogorodice sa malim Isusom.

U početku posetioci Ćabe su dolazili i donosili darove. To su obično bile domaće životinje ili razne rukotvorine. Čuvari kuće su ih uljudno i sa zahvalnošću sve dočekivali , darove ostavljali u kuću. Ali vremenom ljudi iz Jemena koji su kuću čuvali nisu više primali posetioce sa takvom usrdnošću, a ni za poklone čini se nije više bilo mesta. Posle nekoliko plemenskih sukoba i pobuna pokloni iz Ćabe su pobacani u bunar i sve je zatrpano peskom. Tako je bunar isčezao, a u Ćabu je postavljen novi paganski idol bog "Hubal".

Jrdnoga dana, nakon mnogo godina pojavio se čovek sa imenom Abdula Al Mutallib iz moćnog plemena Hašima. Bio je veoma ugledan i poštovali su ga i u plemenu Koreiša, koje je sada nastanilo područije gde se nalazila Ćaba.
Abduli Al Mutalibu se jednog dana javila božija vizija i otkrila mu gde da kopa bunar. Usmeren je tako da sledi tragove životinja i stigao je na mesto gde su iz plemena Koreiša prinosili žrtve i gde je bilo mnoštvo tragova životinjske balege,i krvi i ptice su tu najviše kljucale. Tu je počeo da kopa i otkrio bunar. Postao je odmah heroj Meke.

Mutalib se molio svom bogu da ga obdari sa deset sinova, a za to bi mu on jednog sina dao kao žrtvu u Ćabi.


Njegove molitve su uslišene, ali jednog dana se bog Hubal oglasio podsećajući ga da jednog sina mora da žrtvuje. Tražio je najmladjeg, baš onog koji je Mutalibu bio najdraži.

I dečakova majka se pobunila, pa je Mutalib otišao da pita vračaru za savet. Ona mu je predložila da pita boga da li bi bio zadovoljan ako bi mu kao žrtvu prineo 100 kamila, a da poštedi sina. Bog Hubal je pristao i mali Abdula Alah, najmladji sin, bio je spasen. On će kasnije postati otac proroku Muhamedu.

Ali, Abdula Alah nije dočekao da vidi svog sina Muhameda jer je umro dok je njegova žena Amina čekala dete. Islam dalje kaže da je ona tada čula glas koji joj je rekao da će dete koje nosi biti "Gospod naroda" i kada se rodi da će ga Gospod sam zaštititi. Glas joj je tada rekao i da sina treba da nazove Muhamed.

Kada se Muhamed rodio deda Mutalib ga je odneo u Ćabu i zahvalio se bogu na tako dragocenom poklonu.

Muhamed je odmah poslat u pustinju da ga doje pustinjske žene i podižu kako tradicija nalaže kako bi očvrsnuo i izbegao boleštine koje su vladale u Meki. Tu su, kaže dalje islamska priča, naišla dva čoveka u belim haljinama, položila Muhameda na zemlju i iz njegovih grudi izvadili srce, i iz srca izvadili greh u obliku crnog grumena, a zatim scre dobro oprali u bunaru. Nakon izbacivanja greha, njegovo srce je napunjeno verom. Na njegovom telu nije od toga ostao nikakav ožiljak, a na ledjima je od rodjenja imao mali okruglasi beleg.


Šta je ovo trebalo da predstavlja?

Alberto Rivera skreće pažnju na reči samog Muhameda koji je pomenuti dogadjaj ovako opisao: "Satan dodiruje svakog Adamovog sina, onog dana kada ga majka rodi, spasava samo Mariju i njenog sina". Nije li ovo tipično učenje rimokatoličke crkve? Odakle ovakvo tumačenje Muhamedu, ako nije bio katolik?

Islam dalje kaže da je Muhamed imao devet godina kada je sa svojim ujakom išao sa karavanom kroz pustinju (njegova majka i deda su već bili umrli), kada ih je presreo jedan rimokatolički monah i videvši dečaka počeo da se raspituje za njega. Odmah je tražio da vidi njegov beleg na ledjima i tada je ushićen uzviknuo: "To je pečat proroštva!"

Odmah je upozorio Muhamedovog ujaka da dečaka čuva od Jevreja (Divide et impera!), koji nikako ne smeju saznati ko je on, jer bi u tom slučaju protiv njega pokrenuli sva zla sveta. Savetovao je ujaku da dečaka odmah vrati kući, jer su za njega predodredjena neka velika dela.

ISTORIJA O MUHAMEDU

Istorija Muhameda beleži ovako:
Zbog stalnog proganjanja od strane Arapa, Muhamed je pobegao u Medinu 200 milja severno od Meke 622. godine. Odatle je sa svojim ljudima napadao i pljačkao karavane koji su stizali iz Meke.

U Medini je uspostavio svojevrstan prikriveni teror. Svi Arapi koji bi mu se suprostavili bivali su krišom ubijeni. Tamo je Muhamed počeo da stvara posebno neprijateljski odnos prema Jevrejima (!?) napadajući njihove naseobine.
Muhamed se ženio i drugim ženama, verovatno iz političkih razloga, kako bi sebi obezbedio jači uticaj.
Iz Meke je jednom krenulo čak 10 000 ljudi kako bi ga uhvatili, ali njegova odbrana je bila veoma jaka, a omelo ih je i loše vreme. Iako je bio vojno veoma jak, Muhamed nije imao nameru da sruši Meku i zauzme je u znak odmazde, već je samo želeo da stanovnike prevede u novu veru - u islam.
Meku je zauzeo 630. godine i Ćaba je tada definitivno počišćena od gomile paganskih darova i paganskih simbola.
Ustoličio je kao predmet obožavanja samo jednog boga - Alaha, a sebe je predstavio kao njegovog jedinog proroka na Zemlji. U tumačenju Alahovih javljanja Muhamedu je pomagao Vorakva pažljivo ih zapisjući. Iz ovih pisanja nastao je Kuran. Alberto Rivera tvrdi da postoji još dosta toga u Kuranu što nije do sada objavljeno i to je tajna. Ovu tajnu čuvaju ajatolasi, eventualno objavljivanje ovih tajni pokazalo bi veliku upetljanost rimokatoličke crkve u formiranje islama. Zato obe crkve ovo veoma pažljivo prikrivaju i medjusobno moraju da sardjuju i tako jedna drugu štite od skandala.

ALAH JE PAGANSKA BOGINJA MESECA
Alah je staro pagansko ima za boginju Meseca iz preislamskog perioda, davno pre nastanka hrišćanstva.
Tako je odavno bila obožavana boginja Sibila, odnosno Majka Priroda koja se kod raznih naroda pojavljuje pod imenima: Kibel, Kubel,Sibeb, Kibeb, Kupaba, Gubaba i Kupapa. Kult ženske plodnosti bio je negovan širom sveta, pa su tako nastale i boginje ljubavi i razvrata: Alah, Sirs, Venera, Artemis, Afrodita, Meduza itd. Vavilonska boginja Mesca nazvana je Sin ili Ištar. U Egiptu je njeno ime bilo Isis, a kod Arapa - ALAH.
Sibila je kao Dijana kod ranih hrišćana smatrana "crnom devicom".
Sibilin hram je otkriven u Pergamosu, u Maloj Aziji, gde je obožavana sa Crnim kamenom.

caba Crni kamen.jpg
Obožavanje Crnog kamena koji je dat Adamu kada je pao iz Raja, nastavljeno je i u islamu. Kamen je bio beo, ali je pocrneo od grehova hodočasnika koji ga dodiruju i ljube. Crni kamen je odavno bio obožavan kod primitivnog naroda i kasnije je povezan sa Sibilom. Danas je Crni kamen zaliven srebrom i nalazi se u Ćabi. On je u Meku stigao "pravo sa neba" kada Avram za Ismaila gradio "Božiju kuću".

Srebrni liv je malo je neobičnog oblika, zar ne?


sibela 1.jpg
Ova statua boginje Meseca nadjena je u Turskoj, blizu grada Efesa. To je područije u blizini Planine Ararat gde je Noje u svojoj barci došao da se odmori i nastavi da ponovo repopuliše svet. Ova boginja Meseca je pred porodjajem i sa rukama na ledjima dva leoparda. Na njoj se vide oznake polumeseca. Ovo je verovatno jedna od najstarijih statua ove boginje. Najstarija je svakako statua Vilendorfske Venere.



islam-hazor-hands-worship.gif
hazor.jpg
U mestu Hazor u Palestini 1950. iskopana je statua Alaha na tronu. On na grudima ima znak polumeseca. Gore desno je kamen sa rukama koje mole okrenute Mesecu.


rimska verzija Crne device sa lavovima.jpg
Sibila je u Rim doneta oko 200 godine pre Hrista.Tu Sibila postaje glavna falš bognja Rima i mitski je tada udružena sa svojim pratiocem Atisom. Okružena je lavovima i nazvana Venera.


vavilonska boginja istar.jpg
Kod Asiraca je bila nazvana Asterot.

islam-persian-moon-goddess.gif
Ovo je persijska boginja Meseca

Bogovi Kanaana (drevne Palestine) sastojali su se od Sunca i Meseca, koji su nazivani Baal i Alah. Mesec i Sunce su imali svoju decu - zvezde.
pagansko sveto trojstvo.jpg
Pagansko "sveto trojstvo": Zvezde, Mesec i Sunce.

ala uzzah.jpg
Mesec i Sunce su u braku imali tri kćeri: Al Lat, Al Uza i Manat. Sve tri su bile obožavane u tom delu sveta kao "Alahove kćeri" . Na slici je Al Uza, koj je bila zaštitnica Meke.



IDOLOPOKLONSTVO JE POČELO U VREME ZIDANJA VAVILONSKE KULE

Istorija beleži idolopoklonstvo sa početkom zidanja Vavilonske kule.
Oko 100 godina nakon velikog potopa, pojavio se Nimrod kao veliki i snažan lider koji je postavio u središte obožavanja Sunce, Mesec i Zvezde, koji čine pagansko "sveto trojstvo". Nimrod je bio čovek ogromne veličine koji je prvi organizovao ljude u zajednice i bio je veoma vešt lovac divljih životinja koje su se brzo razmnožavale. Sagradio je Vavilonsku kulu kao astronomsku observatoriju gde je Bog pomešao sve jezike i raštrkao ih širom sveta.
Da li je Nimrod možda bio poreklom iz Atlantide, gde su živeli veoma veliki ljudi kako tvrdi Injatijus Doneli u svojoj poznatoj knjizi" Atlantida, svet pre potopa"? Ovi veliki ljudi su po njemu kolonizovali Egipat, Južnu i Centralnu Ameriku, Evropu itd.,te gradili velike piramide i hramove. Možda će ova misterija biti rešena otapanjem leda sa Antarktika, gde pojedini istraživači danas smeštaju Atlantidu.
Nimrod je često predstavljen i kao čovek-bik:
asirski krilati bik.jpg
Asirski krilati bik. Vavilonska Kula na njegovoj glavi je često vidjena i na slikama Dijane iz Efesa.

glava bika na harfi iz Iraka.jpg
Glava bika na harfi iz Iraka


Tako dva najpopularnija simbola paganizma postaju polumesec i bikovi rogovi koji su oblikom slični polumesecu. Polumesec često predstavljao i samog Nimroda.



grbavi bikovi vuku poginju Meseca.jpg
Grbavi bikovi vuku boginju Meseca. Oblik polumeseca i rogova stalno je prisutan.



Drugo ime za Nimroda je Tamuz. Krst je nastao od slova starohebrejskog slova T.

nastanak alfabeta.jpg
Nastanak alfabeta kod raznih naroda. U devetoj koloni je starohebrejska azbuka.

Dakle, u osnovi svakog paganizma je verovanje u Sunce, Mesec i zvezde. Ovim bogovima su davana različita imena, ali suština svih verovanja je ista .



islam-crescent-moon.gif



Islam je tako samo preuzeo stare paganske idole. Alah je samo IDOL. Ali, ogroman broj Ismailove dece okupljene oko ove prekomponovane paganske vere i IDOLA ubrzo će odigrati ključnu ulogu kako bi utro put papskoj inkviziciji u Evropi. Tako je zahvaljujući islamu Vatikan proširio svoj uticaj i surovo se obračunao sa jereticima širom sveta.

Copy/past : Moj izbor.net

A sad pogledajte ovaj video pa prosudite sami:
<font size="4">

Evo sta kaze Bog (Jahve) Sto se tice Ismaila Bog je avraamu kazao ovako.
DA VIDIMO STA JOS PISE U TEVRATU-tori.

(1 moj 21:12-13) Tada reče Bog Abrahamu: "Neka ti ne bude žao za dječaka i za sluškinju tvoju; poslušaj Saru u svemu što ti kaže, jer samo oni, što proizađu od Izaka, imaju vrijediti kao potomci tvoji.

13 Ali ću i sina sluškinje učiniti narodom, jer je potomak tvoj." (TO STOJI I TACNO JE ALI NIKAD BOG NEBI PROMENIO SVOJU REC) Tada reče Bog Abrahamu: "Neka ti ne bude žao za dječaka i za sluškinju tvoju; poslušaj Saru u svemu što ti kaže, jer samo oni, što proizađu od Izaka, imaju vrijediti kao potomci tvoji.


(postanak-1 mojs 22:2,16)

2 On reče: "Uzmi Izaka, sina tvojega (JEDINCA SVOJEGA), kojega ljubiš, pa idi u pokrajinu Moriju i ondje ga prinesi sa žrtvu paljenicu na jednom od brda, za kojega ću ti reći!"

16 I reče: "Kunem se sobom, glasi riječ Gospodnja: Zato, što si to činio i nijesi mi uskratio (JEDINOGA SINA SVOJEGA).

Ako neko misli da pise drugacije dajte argumente iz tevrata-tore.

Allah nije niti ce biti bog biblije,Bog Biblije je (JAHVE,ADONAJ,ELOHIM,ISUS) NIKADA U TORI-TEVRATI NIJE BILO NAPISANO IME (ALAH,MUHAMED) BOG MESECA NEMA STA TAMO DA TRAZI!!


p
rocitajte o albertu raveri bivsem jezuiti:
VATIKANSKE UBICE



Razmislite dobro braco Hriscani.

Pozdrav od Gere.

 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top