Ime Boga Biblijskoga

Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Niste odgovorili na pitanje.

Za Boga u starom zavetu umesto JHWH stoji Jevrejski izraz ADONAJ - Gospod.
U novom zavetu pandan ovog starozavetnog izraza ADONAJ je Grcki izraz KIRIOS - Gospod.

Moje pitanje glasi:

Zasto Jehowini svedoci Isusa umesto KIRIOS - Gospod ne nazivaju JEHOWA, jer KIRIOS - Gospod jeste pandan starozavetnom izrazu ADONAJ - Gospod, koji je zamena za JHWH.

Ja sam već nekoliko puta napisao ovo:
Jahve, Jahve je moj Bog! Živ bio JEHOVA. A onda sam tebe pito "A kako je IME tvome Bogu?" eto još uvek čekam da mi osporavaš ime mojega Boga, ujedno i da mi kažeš koje je ime tvojim ELOHIMIMA,
No ti si licemera i nećeš to uraditi.


Kažeš
Za Boga u starom zavetu umesto JHWH stoji Jevrejski izraz ADONAJ - Gospod.
U novom zavetu pandan ovog starozavetnog izraza ADONAJ je Grcki izraz KIRIOS - Gospod.

To je tako samo u tu tvoju bibliju! ti imaš i KIRIOSE a i ADONAJE(mnoštvo u jednini). Tebi samo odgovara kada je KONFUZIA .
Idemo dalje
Nisam razumeo šta tvrdiš! Zakukulio si jer tebi i nije do toga da si jasan da ti svi svate Teologiju, zato opet pitam jednostavna pitanja, a ti se izjasni.

Kaži mi, kad ti čitaš tu tvoju bibliju iz novog zaveta a tamo piše KIRIOS na koga se to odnosi?
Kaži mi, kad ti čitaš tu tvoju bibliju iz novog zaveta a tamo piše ADONAJ na koga se to odnosi?

Daj mi po jedan primer iz te tvoje biblije, izjasni si veru da te i mi ostali razumemo, da ne bude u ponedeljak KIRIOS a u utorak ADONAJ, razumeš?

Nego šta kažeš da je zamena za tog navodno trećeg svevišnjeg večnog Boga Svetog Duha? Njega nešto slabo pominješ kao da ti nije ni važan, možda zato što je treći po redu, ha?

Kako svi vidimo ti si taj koji na svaku temu pišeš o TROJEDNOM a ja samo dam komentar na tvoj post.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
[QUOTE = "Laodiceji, post: 1382145, member: 363.141"]
U satarom zavjetu pandan Jevrejskog izraza JHWH je Adonai - Gospodin, u novom zavjetu ADONAI je preveden Grckim izrazom kirios - Gospodin, kada se odnosi na Isusa, sto je aluzija na starozavjetnog Boga JHWH.

Dakle, i staozavetni Jevrejski ADONAI i novozavjetni Grčki kirios - aludira na JHWH, i prema tome Isus je u novom zavjetu prepoznat kao Bog starog zavjeta JHWH, i iz tog razloga su Židovi cesto upucivali optuzbe na Isusov racun da se gradi Bogom.
Dakle, i staozavetni Jevrejski ADONAI i novozavjetni Grčki kirios - aludira na JHWH, i prema tome Isus je u novom zavjetu prepoznat kao Bog starog zavjeta JHWH, i iz tog razloga su Židovi cesto upucivali optuzbe na Isusov racun da se gradi Bogom.
[/QUOTE]
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kad bi TO tvoje - Adonaj - bilo pandan za Ime Boga Jedinoga - JAHVE,
ŠTO znači kada u jednom stihu bude
i Jahve i Adonaj?

Možeš to objasniti?

Suci 6,22
Tad Gideon vidje da je to bio Anđeo Jahvin i reče: "Jao, Jahve , Gospode ! Anđela Jahvina vidjeh licem u lice!
Jošua 7,7
Tada reče Jošua: "Jao, Gospode Jahve , zašto si preveden ovaj narod preko Jordana? Da nas predaš u ruke Amorejaca da nas pobiju? Kamo sreće da smo stali s onu stranu Jordana!
Suci 16,28
Samson zavapi Jahvi: " Gospodine Jahve , spomeni me se i samo mi još sada podaj snagu da se Filistejcima odjednom osvetim za oba oka.

-------------------------------------
Zajedno Jahve i Adonaj!
Objasni - kako to
I tako na masu mjesta!
Jel tebi zbilja nije jasno - ili se praviš,
da Adonaj nije PANDAN - Imenu Boga - JAHVE?

Adonaj je TITULA,
a JAHVE je OSOBNO Ime Jedinoga Boga,

koje TI negiraš,
ne meni na propast.


-------------------------------------------------
Postoji tema o
Jahve - Adonaj - Elohim - Isus

http://serbianforum.org/threads/jahve-adonaj-elohim-isus.503171/page-2 # post -1.381.267

na kojoj možeš naučiti - TKO je Tko, ŠTO je Što,
ali tebi nije do napretka u tvom nauk,
nego samo zadržavanje dogme.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je još jedan dokaz više, da se Adonaj u starom yavetu koristio ya Boga Jhwh, a u novom za Isusa, sto znaci da je Isus Bog Jhwh.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
[QUOTE = "Laodiceji, post: 1382750, member: 363.141"] To je još jedan dokaz više, da se Adonaj u starom yavetu koristio ya Boga JHWH, au novom za Isusa, sto znaci da je Isus Bog JHWH. [/ QUOTE]

---------------------------

Ti si legenda!
Tebi da Gospodin Isus sada dođe i kaže ti osobno:
Ja nisam Bog - ti Mu ne bi vjerovao.
----------------------------------------

Ako je Isus = Jahve,
TKO je onda TKO u donjem stihu?
TKO KOME govori - daje?

Psalam 110,1

Psalam. Davidov. Riječ Jahvina Adonu mojemu:
"Sjedi mi zdesna dok ne položim dušmane za podnožje tvojim nogama!

-----------------------------------------
Isus = Jahve - daje Adon koji je Isus = Jahve.

U prijevodu - Jahve daje sam sebi!


Jaka ti je logika!

-------------------------------------------

Pomozi mi - gdje u NZ piše Adonaj za Isusa?
---------------------------------------------------------------

Postoji tema o
Jahve - Adonaj - Elohim - Isus

http://serbianforum.org/threads/jahve-adonaj-elohim-isus.503171/page-2 # post -1.381.267

na kojoj možeš naučiti - TKO je Tko, ŠTO je Što,
---------------------------------------------------------

Ovdje je tema - IME BIBLIJSKOGA BOGA

-------------------
Da li imaš jasni stih iz kojega se vidi -
IME Boga je ISUS! - ?

Sve dok ne daš takav stih - ZA ISUSA,
pričaš NEISTINU!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
To je još jedan dokaz više, da se Adonaj u starom yavetu koristio ya Boga Jhwh, a u novom za Isusa, sto znaci da je Isus Bog Jhwh.

Ovo je odgovor na tvoj komentar:

Jedno prosto pitanje za Laodikeja
a, Molim da mi navedeš jedan stih iz tvoje biblije gde u novi zavet se JHWH odnosi samo na Boga Oca?
b, Molim da mi navedeš jedan stih iz tvoje biblije gde u novi zavet se JHWH odnosi samo na Boga Sina?
c, Molim da mi navedeš jedan stih iz tvoje biblije gde u novi zavet se JHWH odnosi samo na Boga Svetog Duha?


To ti je ta tvoja dogma o Trojstvu koju namerno pokrećeš i u ovoj temi.
Ljudsku filozofiju, izmišljotinu ponavljaš jer si prorok "REP" koji učiš laž. Uglednom čoveku Biblija je autorite a ne ljudska izmišljotina, Da vidimo te "validne dokaze" sa čim ti podržiš to što na svaku temu potenciraš a i promotiraš?

images

Ali pošto ovo je druga neka tema ja ću ponoviti što sam više puta ovde napiso, a napiso sam ovo:

Jahve, Jahve je Bog moj
Živ bio JEHOVA!
A kako je IME tvome Bogu?



Valjda razumeš šta sam te pito, ako ne razumše kaži i ja ću pokušati da ti to pojasnim dodatnim infromacijama.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
A kralju vjekova, besmrtnome, nevidljivome, jedinome Bogu čast i slava u vijeke vjekova! Amen.
Prva poslanica Timoteju 1:17

kako Isus može biti = "Jehova"
sada si se totalno raspametio dragi naš kolega

čitaš li ti uopče ikada Bibliju
ili
te doslovce pune tim jezuitskim spisima na koje stavljaju velikim slovima adventni list

Isus Krist je umro za griješnike, pložio je život
a
Biblija te uči da "Jehova" - Bog nemože umrijeti - nikada i nikako
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti si legenda!

Tebi da Gospodin Isus sada dođe i kaže ti osobno:

Ja nisam Bog - ti Mu ne bi vjerovao.

Meni je upravo to Isus posedocio, i sve vreme mi svedoci i nadahnjuje da svedocim ovuu istinu - da je on vecni Bog koji je uzeo ljudsko telo da bi umro za coveka.

Ako je Isus = Jahve,
TKO je onda TKO u donjem stihu?
TKO KOME govori - daje?

Psalam 110,1

Psalam. Davidov. Riječ Jahvina Adonu mojemu:
"Sjedi mi zdesna dok ne položim dušmane za podnožje tvojim nogama!

-----------------------------------------
Isus = Jahve - daje Adon koji je Isus = Jahve.

U prijevodu - Jahve daje sam sebi!


Jaka ti je logika!

Jhwh ili Elohim je zajednica tri licnosti.
Kada se Bog obraca Gospodu ( Kako ti kazes ) on se ne obraca DRUGOM Jahwi, vec drugoj licnosti - odnosno Sinu, koji zajedno sa Ocem i Svetim Duhom cini Jahwe.

-------------------------------------------

Pomozi mi - gdje u NZ piše Adonaj za Isusa?

Ne pise starozavetni Jevrejski izraz Adonaj vec Grcki izraz Kirios, a Grcki izraz Kirios - Gospod je novozavetni pandan starozavetnog Jevrejskog izraza Adonaj - Gospod, i obadva aludiraju na starozavetnog Boga Jhwh ili Elohima.


Da li imaš jasni stih iz kojega se vidi -
IME Boga je ISUS! - ?

Sve dok ne daš takav stih - ZA ISUSA,
pričaš NEISTINU!

ISUS ( Jevrejski - JEHOSUA / Grcki - JESUA ) znaci - JAHWE je spasitelj.

Ako pogledamo starozavetne tekstove koji govore o Bogu, i novozavetne koji govore o Isusu, videceo da je Bog u starom zavetu pretstavljen ili najavljen kao spasitelj svog aroda, a u novom zavetu Isus je pretstavljen kao spasitelj, sto znaci da je Isus Bog spasitelj.

BOG SPASITELJ:

'''Što si klonula, dušo moja, i što si žalosna? Uzdaj se u Boga; jer ću Ga još slaviti, Spasitelja mog i Boga mog''' ( psalam 42. 11 )

"Sluge da slušaju svoje gospodare, da budu ugodni u svačemu, da ne odgovaraju,
Da ne kradu, nego u svačemu da pokazuju dobru veru, da nauku SPASITELJA NASEG BOGA ukrašuju u svačemu' ( Titu poslanica 2. 9 - 10 )

'''U koga su čiste ruke i srce bezazleno, ko ne izriče ime Njegovo uzalud i ne kune se lažno.
24:5 On će dobiti blagoslov od Gospoda, i milost od Boga, spasa svog''' ( psalam 24. 4 - 5 )

ISUS SPASITELJ:

'''Jer je naše življenje na nebesima, otkuda i SPASITELJA očekujemo GOSPODA SVOG ISUSA HRISTA'' ( Filibljanima 3. 20 )

'''Jer ako odbegnu od nečistote sveta poznanjem Gospoda i SPASA NASEG ISUSA HRISTA, pa se opet zapletu u njih i budu nadvladani, bude im poslednje gore od prvog'' ( 2 petrova 2. 20 )

'''Od Simona Petra, sluge i apostola Isusa Hrista, onima što su primili s nama jednu časnu veru u pravdi Boga našeg i SPASA ISUSA HRISTA''' ( 2 Petrova 1. 1 )
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Ako je Bozje ime Jehova, AApocketz, piramida i ostali..
Objasnite njegovo nepostojanje u NZ, ni jedan od 5000 manuskripata ne sadrzi to ime!
Dakle je li biblija konzistentna da je Bozje ime 'Jehova' ili nije?
Ili vi tvrdite da su svi manuskripti, svi do jednog falsifikovani?
Jel to znaci da se bibliji ne moze verovati, posto ko zna sta su jos izbacili i dometnuli?
Jel tako ili nije???
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Procitaj ovaj izvestaj iz Lukine prve glave, pa mi reci kako se zove Bog kome Zarija sluzi?


5.U vrijeme Iroda cara Judejskoga bijaše neki sveštenik od reda Avijna, po imenu Zarija, i žena njegova od plemena Aronova, po imenu Jelisaveta. 6.A bijahu oboje pravedni pred Bogom, i življahu u svemu po zapovijestima i uredbama Gospodnjijem bez mane.
8.I dogodi se, kad on služaše po svome redu pred Bogom, 9.Da po običaju sveštenstva dođe na njega da iziđe u crkvu Gospodnju da kadi.
11.A njemu se pokaza anđeo Gospodnji koji stajaše s desne strane oltara kadionoga. 13.A anđeo reče mu: ne boj se, Zarija; jer je uslišena tvoja molitva: i žena tvoja Jelisaveta rodiće ti sina i nadjeni mu ime Jovan. 16.I mnoge će sinove Izrailjeve obratiti ka Gospodu Bogu njihovome;

62.I namigivahu ocu njegovu kako bi on htio da mu nadjenu ime. 63.I zaiskavši daščicu, napisa govoreći: Jovan mu je ime. I začudiše se svi. 64.I odmah mu se otvoriše usta i jezik njegov, i govoraše hvaleći Boga.
67.I Zarija otac njegov napuni se Duha svetoga, i prorokova govoreći: 68.Blagosloven Gospod Bog Jakovljev što pohodi i izbavi narod svoj, 69.I podiže nam rog spasenija u domu Davida sluge svojega, 70.Kao što govori ustima svetijeh proroka svojijeh od vijeka 73.Kletve kojom se kleo Avraamu ocu našemu da će nam dati.....

Potpuno je jasno da se radi o Jehovi.
Zarija je Jehovin svestenik, on u potpunosti zivi po zapovestima i uredbama Jehovinim! Zarija se molio Jehovi, andjeo mu kaze da su njegove molitve uslisene!
Dalje andjo kaze da ce Jovan mnoge sinove Izraelove obratiti ka Bogu nihovom. Kom Bogu? Jehovi naravno!

E sad obrati paznju ko je Marijin Bog!

30.I reče joj anđeo: ne boj se, Marija ! Jer si našla milost u Boga. 31.I evo zatrudnjećeš, i rodićeš sina, i nadjeni mu ime Isus. 32.On će biti veliki, i nazvaće se sin najvišega, i daće mu Gospod Bog prijesto Davidov oca njegova;
46.I reče Marija: veliča duša moja Gospoda; 47.I obradova se duh moj Bogu spasu mojemu, 49.Što mi učini veličinu silni, i sveto ime njegovo; 50.I milost je njegova od koljena na koljeno onima koji ga se boje.

Ponovo potpuno jasno da je Marija sluzila Jehovi. Da Jehova svome sinu Isusu daje presto, to jest vlast nad svojim narodom. Mariji je Bozije ime i vise nego poznato!

Za svaku osobu koja se pominje u novom zavetu ima i vise nego sto je dovoljno dokaza da je sluzila, obozavala, klanjala se, molila se samo Jehovi!
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Ako je Bozje ime Jehova,

AApocketz, piramida i ostali..
Objasnite njegovo nepostojanje u NZ, ni jedan od 5000 manuskripata ne sadrzi to ime!
Dakle je li biblija konzistentna da je Bozje ime 'Jehova' ili nije?
Ili vi tvrdite da su svi manuskripti, svi do jednog falsifikovani?
Jel to znaci da se bibliji ne moze verovati, posto ko zna sta su jos izbacili i dometnuli?
Jel tako ili nije???


E to pitaj Laodikeju on to dobro zna zašto su Jevreji izbacili ime Boga YHWH i šta su nadometnuli.
Još jedan Biser hrišćana koji je na slavi Boga tvrdi da u ovom zavetu nigde nema njegova imena.
mire000 tamo gde piše Gospod šta treba da bude napisano, odnosno šta je bilo napisano pa falsifikovano?

Sve su Biblije za mene dobre, Sve do jedne! Nego jedna je jasnija od druge.
Nego tvoj problem je to što ti nemaš elementarnog znanja a ni Hristov duh, već Tertullianov, ti ne slediš Hristosa, Božijega nego filozofa jer te tako uši svrbe.

Hajd veličaj Tertulliana, promotiraj mu filozofiju a za JEDINOGA Boga(jer nije valjda da ih imaš tri) govori kako se inkarnirao i utelovio u novozavetnog Boga Sina koji je odlučio da neke stvari ne zna.
 
Natrag
Top