Ime Boga Biblijskoga

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
E to pitaj Laodikeju on to dobro zna zašto su Jevreji izbacili ime Boga YHWH i šta su nadometnuli.
Još jedan Biser hrišćana koji je na slavi Boga tvrdi da u ovom zavetu nigde nema njegova imena.
mire000 tamo gde piše Gospod šta treba da bude napisano, odnosno šta je bilo napisano pa falsifikovano?

Ja nisam pitao Laodikeju, koji ovo bolje zna od tebe.
Nego sam pitao tebe.
Prilozi mi iz manuskripata crno na belo da se tamo u Novom Zavetu nalazi Bozje ime ''Jehova''. I ja cu odmah momentalno odbaciti moju veru i evo prihvatiti tvoju.
Jel , dogovoreno?

Tvoj biser je sto ti tvrdis da Bog nije bio u stanju da sacuva svoju rec, vec da je silom covecjom dopustio da neko izmeni njegovo pismo dato svakom coveku, a koje je neophodno za spasenje!
I jos tvrdis da je ''falsifikovao''!
Pa zasto je onda Isus obecao da ce cuvati svoju rec od kvarenja: ''Nebo i zemlja ce proci, ali moje reci nece proci''
AKO JE IZGOVARAO BOZJE IME ''JEHOVA'' KAKO JE ISUS MOGAO DOZVOLITI DA SE IZBRISU NJEGOVE LICNE RECI I FALSIFIKUJU???
TI ISUSA PRAVIS LAZOVOM!
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Ja nisam pitao Laodikeju, koji ovo bolje zna od tebe.
Nego sam pitao tebe.
Prilozi mi iz manuskripata crno na belo da se tamo u Novom Zavetu nalazi Bozje ime ''Jehova''. I ja cu odmah momentalno odbaciti moju veru i evo prihvatiti tvoju.
Jel , dogovoreno?

Tvoj biser je sto ti tvrdis da Bog nije bio u stanju da sacuva svoju rec, vec da je silom covecjom dopustio da neko izmeni njegovo pismo dato svakom coveku, a koje je neophodno za spasenje!
I jos tvrdis da je ''falsifikovao''!
Pa zasto je onda Isus obecao da ce cuvati svoju rec od kvarenja: ''Nebo i zemlja ce proci, ali moje reci nece proci''
AKO JE IZGOVARAO BOZJE IME ''JEHOVA'' KAKO JE ISUS MOGAO DOZVOLITI DA SE IZBRISU NJEGOVE LICNE RECI I FALSIFIKUJU???
TI ISUSA PRAVIS LAZOVOM!


Idem ja da čitam Bibliju gde ipak bogohulnik nije uspeo izbaciti Božije ime, da mogu tebi i Laodikejcu osporiti Tertullianovu filozofiju koju ovde promotirate.
Ja mogu da ti dostavim Biblije gde je napisano Božije ime kao dokaz da je moj Bog ipak sačuvao svoju reč. Nego ti tvoji Bogovi nisu kadri sačuvati njihova imena zato i tvojoj bibliji piše Gospod, pametnom je dosta.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Idem ja da čitam Bibliju gde ipak bogohulnik nije uspeo izbaciti Božije ime, da mogu tebi i Laodikejcu osporiti Tertullianovu filozofiju koju ovde promotirate.
Ja mogu da ti dostavim Biblije gde je napisano Božije ime kao dokaz da je moj Bog ipak sačuvao svoju reč. Nego ti tvoji Bogovi nisu kadri sačuvati njihova imena zato i tvojoj bibliji piše Gospod, pametnom je dosta.

Ne mozes ti meni da dostavis ''biblije'' prijatelju(pogotovo ne od J.S.), nego daj manuskripte.
Jel ti znas sta su izvorni manuskripti i da u njima nema Bozjeg imena YHWH u Novom Zavetu?
Molim te nadji mi ako ti znas za neki, da i ja sam obozavam Jehovu kao i ti.
Ajde, cekam?
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Ne mozes ti meni da dostavis ''biblije'' prijatelju(pogotovo ne od J.S.), nego daj manuskripte.
Jel ti znas sta su izvorni manuskripti i da u njima nema Bozjeg imena YHWH u Novom Zavetu?
Molim te nadji mi ako ti znas za neki, da i ja sam obozavam Jehovu kao i ti.
Ajde, cekam?
------------------------------

Nešto sam načuo da postoji Matej na Hebrejskom,
a u TOM Mateju ima i Ime Jedinoga Boga - JAHVE.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Ako je Bozje ime Jehova, AApocketz, piramida i ostali..
Objasnite njegovo nepostojanje u NZ, ni jedan od 5000 manuskripata ne sadrzi to ime!
Dakle je li biblija konzistentna da je Bozje ime 'Jehova' ili nije?
Ili vi tvrdite da su svi manuskripti, svi do jednog falsifikovani?
Jel to znaci da se bibliji ne moze verovati, posto ko zna sta su jos izbacili i dometnuli?
Jel tako ili nije???
------------------------------------------

Pogledaj na primjer prijevod Daničić-Karadžić!
Da li u tom prijevodu ima Ime Boga - JAHVE
u SZ?
NEMA!
Zašto?

Tko je tako hrabar bio?
Kazna za to je - Smrtna!
------------------------------

Biblija se sastoji od SZ i NZ.

SZ je 4/5 Biblije
NZ je SAMO 1/5 Biblije.

----------------------------------

Ako u SZ ponoviš 7.000 puta - JAHVE je Ime Jedinome Bogu,
kako možeš onda TO
zaboraviti kad dođeš u NZ?

---------------------------------

Osim - ako imaš prijevod - kao D-K - u kojem u SZ - NEMA Jahve!

------------------------------------

Da li u NZ piše da je Bog Jahve izvadio rebro Adamu i načinio Evu?
NE piše!
Da li TO znači da TO iz SZ - ne vrijedi više, ili nije istina?
NE!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da je izgovaranje jednog od imena Božjeg bilo potrebno, i da je to jedan od bitnih uslova spasenja - Bog ne bi dopustio da ljudi naprave takvu kardinalnu grešku i izbace nešto od čega zavisi ljudsko spasenje.

Iz ovoga se može zaključiti, da i ako su ljudi nešto izbacili i dodali slični izraz - u ovom slučaju umesto JHWH stavili ADONAJ, to nikako ne menja kontekst učenja biblije, niti Božji plan spasenja čoveka, već je suština koja se tiče bitnih uslova spasenja oduvek ne promenjena.

Da li izgovarati Božje ime ili ne, to je tehničko pitanje i stavlja u stranu ona bitna koja se tiču našeg ličnog spasenja.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Da je izgovaranje jednog od imena Božjeg bilo potrebno, i da je to jedan od bitnih uslova spasenja - Bog ne bi dopustio da ljudi naprave takvu kardinalnu grešku i izbace nešto od čega zavisi ljudsko spasenje.

Iz ovoga se može zaključiti, da i ako su ljudi nešto izbacili i dodali slični izraz - u ovom slučaju umesto JHWH stavili ADONAJ, to nikako ne menja kontekst učenja biblije, niti Božji plan spasenja čoveka, već je suština koja se tiče bitnih uslova spasenja oduvek ne promenjena.

Da li izgovarati Božje ime ili ne, to je tehničko pitanje i stavlja u stranu ona bitna koja se tiču našeg ličnog spasenja.


Dakle ti po Adventizmu ovde zagovaraš forumaše kako nije potrebno izgovarati Božije personalno ime!

Jeste! Laodikejac jeste izgovaranje i prizivanje Božijeg ličnog imena od velike važnosti i za tvoje spasenje. Da ja tebi dostavim jedan dokaz.

Rimljana 10,13 Jer koji god prizove ime Gospodnje spašće se.
Romans 10
10:13 For whosoever shall call upon the name of YHWH shall be saved.

Napomena: Bogoborci iz te vaše Biblije su izbacili presveto ime YHWH Boga i Oca našega a nadometali Božijoj reči Gospod.
Ali moj Bog JEHOVA se pobrinuo da sačuva njegovo ime u mojoj ili još nekim Biblijma, nije dozvolio da njegov narod zaboravi ime tvoritelja njegova.

Joil 2,32 I svaki koji prizove ime Gospodnje spašće se; jer će na gori Sionu i u Jerusalimu biti spasenje, kao što je rekao Gospod, i u ostatku koji pozove Gospod.
Joel 2
2:32 And it shall come to pass, that whosoever shall call on the name of YHWH shall be delivered: for in mount Zion and in Jerusalem shall be deliverance, as YHWH hath said, and in the remnant whom YHWH shall call.


Da li su isti stihovi napisani i u vašoj bibliji ili ste i ovo izbacili?
A vi mnogobožci, koje vi ime prizivate da bi se spasili?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
znam da je u kontekstu biblije Bog starog zaveta Elohim ili Jhwh zajednica tri licnosti, i da je Isus Bog - jedna od Bozanskih licnosti.
Ne mozes ti meni da dostavis ''biblije'' prijatelju(pogotovo ne od J.S.), nego daj manuskripte.
Jel ti znas sta su izvorni manuskripti i da u njima nema Bozjeg imena YHWH u Novom Zavetu?
Molim te nadji mi ako ti znas za neki, da i ja sam obozavam Jehovu kao i ti.
Ajde, cekam?
Pa koliko si puta sam nazvao boga Jehovom , zar sam nisi primetio da sam koristis taj termin, pa onda i sam postujes to ime
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
[QUOTE = "Laodiceji, post: 1383529, member: 363.141"] Da je izgovaranje jednog od imena Božjeg bilo potrebno, i da je to jedan od bitnih uvjeta spasenja - Bog ne bi dopustio da ljudi naprave takvu kardinalnu grešku i izbace nešto od čega ovisi ljudsko spasenje.

Iz ovoga se može zaključiti, da i ako su ljudi nešto izbacili i dodali slični izraz - u ovom slučaju umjesto JHWH stavili Adonaja, to nikako ne mijenja kontekst učenja biblije, niti Božji plan spasenja čovjeka, već je suština koja se tiče bitnih uvjeta spasenja oduvijek ne promijenjena.

Da li izgovarati Božje ime ili ne, to je tehničko pitanje i stavlja u stranu ona bitna koja se tiču našeg osobnog spasenja. [/ QUOTE]
--------------------------------
..........................................

Nije svakome dano da spozna Otajstvo i spasi se.
ALI - postoje ljudi koji pokušavaju otvoriti oči ljudima,
ALI - većina TO ne želi.

Ti si Adventista!
Ti se hvališ da poštuješ 10BZ.

Zašto ne poštuješ PRVU?

Izlazak 20,2" Ja sam Jahve, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva.
Izlazak 20,3Nemoj imati drugih bogova uz mene.

----------------------------------------

Zašto ti JAHVE nije Jedini Bog?
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
[QUOTE = "Laodiceji, post: 1383529, member: 363.141"] Da je izgovaranje jednog od imena Božjeg bilo potrebno, i da je to jedan od bitnih uvjeta spasenja - Bog ne bi dopustio da ljudi naprave takvu kardinalnu grešku i izbace nešto od čega ovisi ljudsko spasenje.

Iz ovoga se može zaključiti, da i ako su ljudi nešto izbacili i dodali slični izraz - u ovom slučaju umjesto JHWH stavili Adonaja, to nikako ne mijenja kontekst učenja biblije, niti Božji plan spasenja čovjeka, već je suština koja se tiče bitnih uvjeta spasenja oduvijek ne promijenjena.

Da li izgovarati Božje ime ili ne, to je tehničko pitanje i stavlja u stranu ona bitna koja se tiču našeg osobnog spasenja. [/ QUOTE]
--------------------------------
..........................................

Nije svakome dano da spozna Otajstvo i spasi se.
ALI - postoje ljudi koji pokušavaju otvoriti oči ljudima,
ALI - većina TO ne želi.

Ti si Adventista!
Ti se hvališ da poštuješ 10BZ.

Zašto ne poštuješ PRVU?

Izlazak 20,2" Ja sam Jahve, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva.
Izlazak 20,3Nemoj imati drugih bogova uz mene.

----------------------------------------

Zašto ti JAHVE nije Jedini Bog?


Mnogima pa kako vidimo i Laodikeji odgovara da je ime našega Boga i Oca YHWH neznano ljudima! Tako im je lakše manipulisati a i varati neupućene ljude tom njihovom dogmom filozofa Tertulliana, njihovog oca koji im je utemelio veru.
 
Natrag
Top