Ime Boga Biblijskoga

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.330
Aha čovek se sastoji od milion ćelija a Bog od TRI! tako mire000 i kako obijašjavaš si Tertullijanovu filozofiju da je čovek po obličju Božijemu stvoren?
Pito sam te šta 3=1 TRi u jednu krušku ili šta? jesam li ja tebe to pito, pa ti ni na elementarna pitanja nemaš odgovor.
Što da ti ja Bogove nazivam JAHVE! Šta ti ne znaš ni kako ti se Bog zove, nije li sramota da sebe nazivaš hrićaninom, mene bi bilo sramota da sam na tvom mestru. Jesam li ti ja napiso ovo:
JAHVE, JAHVE je Bog moj.
Živ bio JEHOVA.
Jesam li? i šta sam to ja tebe lepo pito da mi ti kažeš? jesam li te pito "kako ti se zove taj tvoj jedan Bog" tako.
Što se stidiš tvoje Presvete Trijade Bogaca, hajd slavi ih pa mi kaži kako ti se zove jedini Bog.

Ti si Hriscanin> A Bog ti je Jahve!
To govori o tvom nazivu Hriscanin!
Ti se tako onda ne mozes ni zvati, pre si judaista!


Pa ti ne znas ni sta pitas? Ali stvarno ti ne znas sta pricas. 3=1. Sta ti uopste pitas na jasan odgovor? :)
Bog nema neko posebno ime!
Bozje ime YHWH dolazi od glagola ''hava'' sto znaci: ''on prouzrokuje da postaje'' ili prevedeno na nas jezik: ''Stvoritelj''.
Sva imena u bibliji imaju svoje znacenje. Isto tako Avramovo ime znaci ''otac mnostva'', ''isav'' znaci rutav. Mojsee> i dan danas dolazi od reci ''sea'' na engleskom sto znaci ''more'' jer su ga izvadili iz vode, to znaci i na hebrejskom.
Kada su jevreji prevodili bibliju(septuagintu) na grcki Bozje ime YHWH su preveli sa ''Kirios'' koje ima isto znacenje.
Kada se neko preseli u drugu zemlju imena se prevode. Recimo ime: ''Nada'' kad se preselis u Ameriku bilo bi ''Hope''.
Moje ime ''Miroslav'' bilo bi ''Peace''.
Imena u bibliji oznacavaju karakter.
Tako je i sa Bozjim imenom.
Kada je Mojsije pitao Boga: ''A kada dodjem sinovima Izraelovim i pitaju me kako mu je ime, sta cu im odgovoriti?''.
Sta, zar oni nisu znali kako je ime njihovog Boga???
Kakvo glupo pitanje!

Ali oni stvarno nisu znali kako se on zove, do tada je Bog bio poznat kao: ''Bog Avramov, Bog Isakov i Bog Jakovljev''.
On sam kaze: ''I javio sam se Avramu, Isaku i Jakovu imenom Bog Svemoguci, ali imenom svojim Jehova ne bih im poznat''. (2.Mo 6:3)
Citas li ti bibliju uopste???

Bog nema neko posebno ime, dao im je YHWH samo zato da bi ga razlikovali od svih drugih egipatskih Bogova!
Kada je Mojsije otisao faraonu i rekao mu: ''Jehova kaze..."
On mu je odgovorio: ''Ko je Jehova??'' ni sam faraon kod kojeg je taj narod ziveo nije znao kako je ime Bogu tog naroda!

Jel citas ti bibliju ili ne?


**Ja tebi odgovaram. Eto, sad odgovori ti meni:

Zasto biblija nije konzistentna od pocetka do kraja, da je Bozje ime 'Jehova'?
Zasto ni jedan od 5000 manuskripata Novog Zaveta ne sadrzi to ime!
Zasto biblija od pocetka do kraja ne tvrdi da je Bozje ime ''Jehova''?
Zasto ga u Novom Zavetu NEMA???
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
[QUOTE = "mire000, post: 1.384.005, member: 567.156"] Zasto ti i AApocketz, Armagedon i ostali ne postujete takodje prvu zapovijed, jer imate pored Jehove jos jednog malog'' boga'' Isusa.
Zapovijed Bozja glasi: Nemoj imati drugih bogova uz mene. (Izlazak 20,3)
'' NEMOJ IMATI DRUGIH BOGOVA'', A VI IMATE DVA!

Mi nemamo dva, tri ili vise, NAMA JE JEDAN BOG! A VAMA SU DVA!
. [/ QUOTE]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ti očito dobro ne percipiraš ono što ja pišem.
Da ti ponovom - da više ne griješiš.
-------------------------------------------------- -------

Ja imam samo Jednoga Boga - kako piše u Bibliji.
Taj Jedan Bog sam je dao svoje Osobno Ime - Jahve,
tako da Ga se može razlikovati od ostalih lažnih bogova.
-------------------------------------------------- -------------

Postoji samo Jedan Bog - Jahve,
postoji samo Jedan Božji Sin - Isus - Krist - Nebogo.

Jedan Bog i Jedan Božji Sin - Nebogo.
------------------------------------------

Gospodin Isus Krist NIJE BOG.
Isus je Božji Sin.
----------------------

Nema stiha - Isus je Bog.
Nema stiha - Isus je reko - Ja sam Bog.
ALI
Ima stihova - Isus je Božji Sin.
Ima stihova - Isus je reko da je Božji Sin.

-------------------------------------------------- -
Ja imam Jedinoga Boga svoga - Jahve.
Isus nije Bog.

Jel ti sada jasno?

---------------------
A ti i tvoji znanstvenici nemate Biblijske dokaze,
niti jednog stiha,
Ime Boga Jedinoga je .......... - bilo koje drugo sem - JAHVE.

-------------------------------------------------- ---------------------
Dokaži Biblijskim stihovima - Ime Boga Jedinoga je ............... - neko drugo osim JAHVE.

Čekam tvoje Istinite Stihove da dokažeš svoj nauk.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.330
Ti očito dobro ne percipiraš ono što ja pišem.
Da ti ponovom - da više ne griješiš.
-------------------------------------------------- -------

Gospodin Isus Krist NIJE BOG.
Isus je Božji Sin.
----------------------

Nema stiha - Isus je Bog.
Nisam mislio na tebe onim gore, dobro znam sta tvrdis...

Dobro ako nema stiha ''Isus je Bog''.
Sta znace stihovi: ''POMAZA TE BOZE BOG TVOJ''?
''U POCTKU BESE REC I REC BESE U BOGA I REC BESE BOG''?(a dokazao sam ti da je ''rec'' Isus.).
''Jedinorodni Bog koji je u narucju Ocevom on ga javi''.

Samo ti izvrci tekstove!
Ovo su samo tri stiha, ne mogu da pisem umorio sam se od silnog odgovaranja. Jedno isto pisete i ne znate sta pisete, izvrcete jasne stihove. Strasno!
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
[QUOTE = "mire000, post: 1.384.114, member: 567.156"] Nisam mislio na tebe onim gore, dobro znam sta tvrdis ...

Dobro ako nema stiha'' Isus je Bog''.
Sta znace stihovi:'' pomazi TE BOZE BOG TVOJ ''?
'' U počtka BESE REC I REC BESE U BOGA I REC BESE BOG ''? (A dokazao sam ti da je'' rec'' Isus.).
'' Jedinorodni Bog koji je u narucju očevim on ga javi ''.

Samo ti izvrci tekstove!
Ovo su samo tri stiha, ne mogu da pisem umorio sam se od silnog odgovaranja. Jedno isto pisete i ne znate sta pisete, izvrcete jasne stihove. Strasno! [/ QUOTE]
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


Gdje u svom gornjem postu nalaziš ONO što je tema i što sam te pitao:

-------------------------------------------------- ------------------------------


Daj mi Biblijske dokaze, stihove, Ime Boga Jedinoga je ..........
- Bilo koje drugo sem - JAHVE.

-------------------------------------------------- ---------------------

Dokaži Biblijskim stihovima - Ime Boga Jedinoga je ...............
- Neko drugo osim JAHVE.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Da li možeš istinito odgovorit na gornje - ili - ne možeš?
Reci jasno i glasno.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Opet NE ČITAŠ što sam ti dao,
niti ONO što sam te pitao! Ovo što si napisao - kao odgovor -
prebaci u temu o Tome - u Trojstvo, Logos, Ivan 1,1,
pa ću ti tamo dokazati da opet nisi u pravu.
I kada daješ stihove - daj komplet stihove - glava, rijedak, ..
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Ti si Hriscanin> A Bog ti je Jahve!
To govori o tvom nazivu Hriscanin!
Ti se tako onda ne mozes ni zvati, pre si judaista!

Dobro mire000 a ko treba da mi bude Bog ako ne JAHVE?
mire000, mire000 ja sam Hrišćanin zato što imam Hristov duh i isti misaoni stav a ne zato što mi je HRISTOS Bog.
mire000 znaš li ti šta znači Isus a šta znači Hristoš?
mire000 znaš li ti ko je Hrista postavio za Hristosa? ili ti ne razumeš o čemu ja ovde pričam?

Nije u redu što klevećeš judaiste! ali to je to toje hrišćanstvo šta da kažem.


Pa ti ne znas ni sta pitas? Ali stvarno ti ne znas sta pricas. 3=1. Sta ti uopste pitas na jasan odgovor? :)
Bog nema neko posebno ime!
Bozje ime YHWH dolazi od glagola ''hava'' sto znaci: ''on prouzrokuje da postaje'' ili prevedeno na nas jezik: ''Stvoritelj''.
Sva imena u bibliji imaju svoje znacenje. Isto tako Avramovo ime znaci ''otac mnostva'', ''isav'' znaci rutav. Mojsee> i dan danas dolazi od reci ''sea'' na engleskom sto znaci ''more'' jer su ga izvadili iz vode, to znaci i na hebrejskom.
Kada su jevreji prevodili bibliju(septuagintu) na grcki Bozje ime YHWH su preveli sa ''Kirios'' koje ima isto znacenje.
Kada se neko preseli u drugu zemlju imena se prevode. Recimo ime: ''Nada'' kad se preselis u Ameriku bilo bi ''Hope''.
Moje ime ''Miroslav'' bilo bi ''Peace''.
Imena u bibliji oznacavaju karakter.
Tako je i sa Bozjim imenom.
Kada je Mojsije pitao Boga: ''A kada dodjem sinovima Izraelovim i pitaju me kako mu je ime, sta cu im odgovoriti?''.
Sta, zar oni nisu znali kako je ime njihovog Boga???
Kakvo glupo pitanje!

mire000 koliko puta ja tebe treba da pitam šta tebi znači 3=1?. Da li to znači 3 kruške u jednu krušku ili možda 3 gliste jednako jednoj glisti? o čemu ti uopšte govoriš?

Ko to kaže da Bog nema posebno ili personalno ime? ti! ili možda SPC, ko? eto jednostavno pitanje za tebe, da vidimo dal ti odgovaraš na jednostavna pitanja.

2.Moj. 6,3.I javio sam se Avramu, Isaku i Jakovu imenom Bog svemogući, a imenom svojim Gospod ne bih im poznat.

mire000 dal tako piše i u tvoju bibliju? ako piše pojasni mi šta si ti iz toga svatio.

mire000 a sad vidi kako piše u ostale Biblije:
Izlazak 6,3Abrahamu, Izaku i Jakovu objavljivao sam se kao El Šadaj. Ali njima se nisam očitovao pod svojim imenom - Jahve.

6:3 And I appeared unto Abraham, unto Isaac, and unto Jacob, by the name of El-Shaddai, but by my name YHWH was I not known to them?

6:3 Abrahamu, Izaku i Jakovu objavljivao sam se kao El Šadaj. Ali njima se nisam očitovao pod svojim imenom - Jahve.

6:3 And I appeared unto Abraham, unto Isaac, and unto Jacob, by the name of El-Shaddai, but by my name
HisName.gif
was I not known to them?
mire000 ovo je prevod JS! E a sad usporedi sa tvojom biblijom i odgovori mi kako je ime tvom jednom Bogu.
http://www.jw.org/sr-cyrl/публикације/свето-писмо/nwt/књиге/Излазак/6/
Ја сам се појавио Аврахаму,+ Исаку+ и Јакову+ као Бог Свемоћни,+ али својим именом Јехова+ нисам им се објавио.+


Laodikeja javi se, dorbo došao i tvoji poučni komentar.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Da vidimo kako je ucio najveci ucitelj.
Kog Boga prema prvoj i najvecoj zapovesti treba da obozavamo i kako se on zove!
Svako ko ne slusa ove zive i istinite reci i ne postuje i ne obozava tog Bog kog je Hrist rekao, nema veze sa Hristom a jos manje sa zivim Bogom!

Marko 12:28-34

I pristupi jedan od književnika koji ih slušaše kako se prepiru, i vidje da im dobro odgovara, i zapita ga: koja je prva zapovijest od sviju? A Isus odgovori mu: prva je zapovijest od sviju: čuj Izrailju, Gospod je Bog naš Gospod jedini; I ljubi Gospoda Boga svojega svijem srcem svojijem i svom dušom svojom i svijem umom svojijem i svom snagom svojom. Ovo je prva zapovijest. I druga je kao i ova: ljubi bližnjega svojega kao samoga sebe. Druge zapovijesti veće od ovijeh nema. I reče mu književnik: dobro, učitelju! pravo si kazao da je jedan Bog, i nema drugoga osim njega; I ljubiti ga svijem srcem i svijem razumom i svom dušom i svom snagom, i ljubiti bližnjega kao samoga sebe, veće je od sviju žrtava i priloga. A Isus vidjevši kako pametno odgovori reče mu: nijesi daleko od carstva Božijega. I niko više ne smijaše da ga zapita.

Veoma zanimljiv tekst i vise nego poucan!

Potpuno je jasna stvar da je Izrailjevom Bogu ime Jehova!
Jehova je svom narodu Izrailju dao ovu zapovest. Da li je Hrist ukinuo ovu zapovest? Da li je mozda rekao da nekog drugog Boga prema ovoj prvoj zapovesti treba da obozavamo? NE!
Hrist potvrdjuje i ponovo ponavlja ovu Jehovinu zapovest datu svom narodu. Svako ko zeli da bude ili za sebe kaze da je Hristov sledbenik, MORA celim srcem i vise nego da ispostuje ovu najvazniju zapovest.
Knjizevnik, kome su ove Hristove reci bile upucene u potpunosti se slaze sa njim i ponavlja tu zapovest koja je njemu i vise nego poznata.
Kako Hrist reaguje na njegove reci?
'A Isus vidjevši kako pametno odgovori reče mu: nijesi daleko od carstva Božijega'.
Knjizevnik je na dobrom putu i nije daleko od carstva Bozijeg, jer ukazuje svo duzno i potrebno obozavanje jednom i jedinom istinitom Bogu Jehovi!

Dakle, gospodo ovako je Hrist ucio!!!
Ako hocete da se nazovete njegovim sledbenicima, morate prema prvoj i njvecoj zapovesti dati duzno postovanje i obozavanje SAMO Jednom i Jedinom Istinitom Bogu Jehovi. Ko god ne radi ovako ne postuje Hristove zapovesti a prvenstveno ne postuje Jehovin zakon i taj nema veze ni sa Hristom ni sa Jehovom, vec sa nekim drugim!
Da li prema ovoj prvoj zapovesti treba da obozavamo Hrista? Ne!
Ali samo Vi izvolte niko vam ne brani, obozavajte Vi Hrista slobodno. Ali na takav nacin nemate veze sa Hristom ni sa Jehovinim zakonom. I takvim ce Hrist u dan suda reci idite od mene koji cinite bezakonje nikada vas nisam poznavao. Sto je logicno, jer oni ne zive po Bozijem zakonu vec po svom!

.........................................................................................

Ko je onaj ko hoce da zamraci istinu od samog postanka sveta? Koga on od samog pocetka klevece i na koga laze? Na Jehovu jedinog zivog Boga..... koga bi drugog!!!
Da li je on danas u nase vreme posustao u svom zlu i u svojim lazima? Nikako! On je danas i vise nego ikada aktivniji, kao lav rice i gleda koga ce da prozdere. On je taj koji preko svojih pomagaca, kako u drevna vremena tako i danas pred nasim ocima zeli da napravi Jehovu nepostojecim, cak i u samoj Jehovinoj reci!

Ljudi, stavite prst na celi i sto puta procitajte ove Hristove reci iz Markovog jevandjelja i dobro se zapitajte kom Bogu prema ovoj prvoj i najvecoj zapovesti ukazujete svo duzno obozavanje. To ne bi smelo da bude drugacije od ovih Hristovih reci, niposto!!!
Vremena je jos sasvim malo i posle nece biti prilike za popravni!!!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
http://serbianforum.org/threads/ime-boga-biblijskoga.500708/page-8#post-1384638
Pročitaj gornji post da vidiš lepotu Hristove nauke i kako piše jedna osoba sa čvrstom verom u to što veruje i naravno revno prenosi drugima to što on zna. Po običaju napisao je celu stranicu, kako vidiš nema ni tabu teme i ne stidi se svoje vere! trezveno i sa respektom svojstveno jednom Hristovom sledbeniku i verniku( Hrišćansko ophođenje prema svima ostalima) nikoga ne vređa, nikoga ne ponižava niti omalovažava što je za svaku pohvalu.


Šta ćemo dakle reći na ovo? Ako je Bog s nama, ko će na nas?

8:31 What shall we then say to these things? If
HisName.gif
be for us, who can be against us?


JAHVE, JAHVE je Bog moj.
Živ bio JEHOVA.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Apocketz.

Ko izgovori koje ime Gospodnje spasece se?

Jhwh nije jedino Bozje ime u bibliji, vec ih ima mnostvo.

Dakle, ovo u kontekstu ne znaci izgovaranje jednog odredjenog imena, vec to znaci - ko prizove Boga nazivajuci ga bilo kojim imenom navedenim u bibliji, ili jednostavno Gospodom i Ocem.

Cak sta vise, kada Boga nazovemo Gospodom - u tom izrazu su sadrzana sva imena pomenuta u bibliji za Boga.

Piramida.

Prva zapovest govori o Bogu koji je zajednica tri licnosti, i Bog kaze da ne pravimo druge lazne Bogove u odnosu na njega koji je jedan Bog u kome su tri licnosti.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Apocketz.

Ko izgovori koje ime Gospodnje spasece se?

Jhwh nije jedino Bozje ime u bibliji, vec ih ima mnostvo.

Dakle, ovo u kontekstu ne znaci izgovaranje jednog odredjenog imena, vec to znaci - ko prizove Boga nazivajuci ga bilo kojim imenom navedenim u bibliji, ili jednostavno Gospodom i Ocem.

Cak sta vise, kada Boga nazovemo Gospodom - u tom izrazu su sadrzana sva imena pomenuta u bibliji za Boga.

Piramida.

Prva zapovest govori o Bogu koji je zajednica tri licnosti, i Bog kaze da ne pravimo druge lazne Bogove u odnosu na njega koji je jedan Bog u kome su tri licnosti.


Ja kažem da ti nisi svestan šta ti sve ovde pišeš!

Zato ti tražim da mi navedeš iz tvoje biblije stihove gde piše "Moje ime je ...." evo ovako:

42:8 I am YHWH: that is my name: and my glory will I not give to another, neither my praise to graven images.
42:8 Ja, Jahve mi je ime, svoje slave drugom ne dam, niti časti svoje kipovima.

Seti se koji su oni što:
To su oni koji naučavaju ONO što ne piše u Bibliji.
To su oni koji dodaju Božjim Jahvinim riječima.


Kažeš: Cak sta vise, kada Boga nazovemo Gospodom - u tom izrazu su sadrzana sva imena pomenuta u bibliji za Boga.

Čija je to nauka, ko to tako uči? navedi da znamo sa kim imamo posla.
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
Apocketz.

Ko izgovori koje ime Gospodnje spasece se?

Jhwh nije jedino Bozje ime u bibliji, vec ih ima mnostvo.

Dakle, ovo u kontekstu ne znaci izgovaranje jednog odredjenog imena, vec to znaci - ko prizove Boga nazivajuci ga bilo kojim imenom navedenim u bibliji, ili jednostavno Gospodom i Ocem.

Cak sta vise, kada Boga nazovemo Gospodom - u tom izrazu su sadrzana sva imena pomenuta u bibliji za Boga.

Piramida.

Prva zapovest govori o Bogu koji je zajednica tri licnosti, i Bog kaze da ne pravimo druge lazne Bogove u odnosu na njega koji je jedan Bog u kome su tri licnosti.
Ako ti vise od 7.000 puta pise to ime i ako je mojsije upitao za to ime i sam bBog mu odgovorio njegovo ime JHWH , onda si ti slucaj za posmatranje zar to nije dovoljno mogu tebe zvati i janko i marko nadimci ali tvoje ime glavno se trazi kad ides van granice niko te nece pitati za sporedna imena nego za glavno ime , imas li pasos imas li licnu kartu jesi li putovao negde .
 
Natrag
Top