Ime Boga Biblijskoga

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Ti si Adventista!
Ti se hvališ da poštuješ 10BZ.

Zašto ne poštuješ PRVU?

Izlazak 20,2" Ja sam Jahve, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva.
Izlazak 20,3Nemoj imati drugih bogova uz mene.

----------------------------------------

Zašto ti JAHVE nije Jedini Bog?

Zasto ti i AApocketz, Armagedon i ostali ne postujete takodje prvu zapovest, jer imate pored Jehove jos jednog malog ''boga'' Isusa.
Zapovest Bozja glasi:Nemoj imati drugih bogova uz mene.(Izlazak 20,3)
''NEMOJ IMATI DRUGIH BOGOVA'', A VI IMATE DVA!

Mi nemamo dva,tri ili vise, NAMA JE JEDAN BOG! A VAMA SU DVA!

Pa koliko si puta sam nazvao boga Jehovom , zar sam nisi primetio da sam koristis taj termin, pa onda i sam postujes to ime

Naravno da koristim, nemam ja nista protiv upotrebe tog imena.
To je Bozje ime i niko to ne spori.
Ali njega nema u NZ, samo u Starom postoji.
Sto pokazuje da ga Bog nije smatrao vaznim da ga hriscani koriste.
Jer da jeste, ono bi bilo sadrzano u NZ.

Ali posto nije, a svi znamo da je Bog cuvao svoju rec od kvarenja i posto je sam Isus obecao da ce cuvati svoje izgovorene reci, ako je izgovarao ime ''Jehova'', onda je ono moralo biti sadrzano u NZ, bar u nekom manuskriptu negde, bilo gde..(ako je vasa teorija o falsifikovanju tacna, onda ispada da je Bog slagao kada je rekao da ce cuvati svoju rec!).

Od 5000 postojecih sve do najstarijih manuskripata ni jedan ne sadrzi Bozje ime.
To znaci, ili ga Isus nikada nije izgovarao, ili je slagao kada je rekao: ''Nebo i zemlja ce proci, ali moje reci nece proci!''.
On je obecao da ce cuvati svoje reci!

I mi vidimo da tamo NEMA BOZJEG IMENA!
Obecao je da ce cuvati svoje izgovorene reci!
Onda jel ga izgovarao ili nije???

Najstariji pronadjeni celokupni manuskript je oko 200 god n.e. , i tamo nema imena. A jos stariji je iz 80 god. n.e. dakle za zivota Apostola.
Zar vi mislite da su prepisivaci odmah nakon smrti Apostola mogli izibaciti iz svakog spisa koji su hriscani koristili, ime Jehova iz NZ?
Neki od tih manuskripata i prepisa su posedovali cak i kraljevi i ugledni ljudi, neki su preziveli i danas. Znaci ljudi su imali te spise i cuvali ih kao najvece blago. Neki tekst sa tim imenom bi preziveo do danas da je vasa teorija tacna.
Sta sad to znaci, spaljivali su ih na lomaci???

Ostalo bi bar nekog dokaza. Moralo bi ih biti.(ALI NEMA!)

Druga stvar, hriscanski crkveni Oci su ziveli nedugo nakon smrti apostola, njihove reci imamo zapisane, imas crkvene Oce iz 100g. n.e. , odmah nakon smrti Apostola Jovana i nijedan od njih u svojim govorima ne spominje ime ''Jehova''.
Ni jedan, jedini!
Zar je to moguce?

Vasa teorija se detaljnim istrazivanjem moze pokazati kao apsolutno netacna.
I ja sam dokazao biblijom, a obara vas i istorija.
Isus nikada nije izgovarao ime ''Jahve'' , sledio je tradiciju jevreja da ga izgovara ''Adonaj'' ili ''Pipi''- sto znaci ''Otac'' - odatle i potice molitva ''ocenas''.
Tamo nas on ne uci da govorimo: ''Jehova nas'' , nego ''Oce nas''.
Itd.. Da ne duzim..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Zasto ti i AApocketz, Armagedon i ostali ne postujete takodje prvu zapovest, jer imate pored Jehove jos jednog malog ''boga'' Isusa.
Zapovest Bozja glasi:Nemoj imati drugih bogova uz mene.(Izlazak 20,3)
''NEMOJ IMATI DRUGIH BOGOVA'', A VI IMATE DVA!

Mi nemamo dva,tri ili vise, NAMA JE JEDAN BOG! A VAMA SU DVA!



Naravno da koristim, nemam ja nista protiv upotrebe tog imena.
To je Bozje ime i niko to ne spori.
Ali njega nema u NZ, samo u Starom postoji.
Sto pokazuje da ga Bog nije smatrao vaznim da ga hriscani koriste.
Jer da jeste, ono bi bilo sadrzano i u NZ.

Ali posto nije, a svi znamo da je Bog cuvao svoju rec od kvarenja i posto je sam Isus obecao da ce cuvati svoje izgovorene reci, ako je izgovarao ime ''Jahve'', onda je ono moralo biti sadrzano u NZ, bar u nekom manuskriptu negde, bilo gde..(ako je vasa teorija o falsifikovanju tacna, onda ispada da je Bog slagao kada je rekao da ce cuvati svoju rec!).

Od 5000 postojecih sve do najstarijih manuskripata ni jedan ne sadrzi Bozje ime.
To znaci, ili ga Isus nikada nije izgovarao, ili je slagao kada je rekao: ''Nebo i zemlja ce proci, ali moje reci nece proci!''.
On je obecao da ce cuvati svoje reci!

I mi vidimo da tamo NEMA BOZJEG IMENA!



Ti imš tri Boga samo trebaš malo bolje o tome da razmisliš, koji je koji i koji je šta.
Koje ime ti koristiš? Protiv čijeg imena ti nemaš ništa protiv? Pa ti se i ne usudiš da prizivaš Boga po imenu a ovde govoriš da nemaš ništa protiv.
Šta nema u novom zavetu, u taj tvoj novi zavet nemaš Bogove kako to? Nije da su Bogovi odlučili da ne budu više Bogovi? o čemu ti pričaš.

Tačno u moju Bibliju moj JEDINI Bog je sačuvao svoje personalno ime ali u tu tvoju bibliju kako vidiš ti tvoji Bogovi nisu sposobni sačuvati njihova imena.

Nego ja sam više puta isto napiso i tebe pito, al ti nesmeš da odgovoriš, ti se stidiš tvojih Bogova dok ja mojeg Boga proslavljam.


JAHVE JAHVE je Bog moj!
Živ bio JEHOVA.
A kako su imena tvojim bogovima?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Ti imš tri Boga samo trebaš malo bolje o tome da razmisliš, koji je koji i koji je šta.
Koje ime ti koristiš? Protiv čijeg imena ti nemaš ništa protiv? Pa ti se i ne usudiš da prizivaš Boga po imenu a ovde govoriš da nemaš ništa protiv.

Samo ti filozofiraj, probaj ti da prizoves Isusa u molitvi, zastace ti knedla u grlu.
A ja jehovu prizivam, i Isusa prizivam.
Ali ti ne!
Ja imam i Oca i Sina.
A ti nemas nijednog!

Vi imate dva Boga nama je on JEDAN.
A ti treba malo da se preispitas, da li je biblija monoteisticka ili politeisticka knjiga.
I koliko ti Bogova imas, dva ili jednog.
I moze li po bibliji biti dva Boga> Jedan ''mali Isus'' i ''Drugi Veliki Jehova''?
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Samo ti filozofiraj, probaj ti da prizoves Isusa u molitvi, zastace ti knedla u grlu.
A ja jehovu prizivam, i Isusa prizivam.
Ali ti ne!
Ja imam i Oca i Sina.
A ti nemas nijednog!

Vi imate dva Boga nama je on JEDAN.
A ti treba malo da se preispitas, da li je biblija monoteisticka ili politeisticka knjiga.
I koliko ti Bogova imas, dva ili jednog.
I moze li po bibliji biti dva Boga> Jedan ''mali Isus'' i ''Drugi Veliki Jehova''?


Što bi ja prizivao Isusa kada je Isus lepo reko kako se Božiji narod treba moliti, samo se mnogobožci mole raznim Bogovima koji i nisu sami po sebi Bogovi, tako mire000.
Ti imaš TRI Boga ali ne umeš da računaš ni do tri pa zato su ti Presveta TROJCA samo jedan Bog.

Lepo te ljudi pitaju koji Bog je glava kod TROJEDNOG Boga, znaš li ti u šta veruješ?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
------------------------------

Nešto sam načuo da postoji Matej na Hebrejskom,
a u TOM Mateju ima i Ime Jedinoga Boga - JAHVE.

Nisi dobro nacuo, ne postoji Matejevo jevandjelje na hebrejskom.
To su prazne price.
Tacno je samo da je ono prvobitno bilo napisano na hebrejskom za jevreje, kao i vecina NZ.
Original nije sacuvan i ne postoji. Postoje prepisi na grckom..
Nigde u manuslriptima nema tog imena...
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Nisi dobro nacuo, ne postoji Matejevo jevandjelje na hebrejskom.
To su prazne price.
Tacno je samo da je ono prvobitno bilo napisano na hebrejskom za jevreje, kao i vecina NZ.
Original nije sacuvan i ne postoji. Postoje prepisi na grckom..
Nigde u manuslriptima nema tog imena...


Pa kad ti kažeš onda mora da je tako! ti sve znaš samo ne znaš kako sabiraš te tvoje Bogove da im zbir uvek bude jedan.

A da li znaš ko je onaj što je uveo u tvoju veru termin TROJEDAN Bog? ili TROJEDINI Bog?

Šta ti znaš o manuskriptima kad ni tu tvoju bibliju ne čitaš! jer da je čitaš ne bi se rugao Bogu i posebno Isusu Hristu izjavom kao: Odlučio da ne zna neke stvari.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Što bi ja prizivao Isusa kada je Isus lepo reko kako se Božiji narod treba moliti, samo se mnogobožci mole raznim Bogovima koji i nisu sami po sebi Bogovi, tako mire000.
Ti imaš TRI Boga ali ne umeš da računaš ni do tri pa zato su ti Presveta TROJCA samo jedan Bog.

Lepo te ljudi pitaju koji Bog je glava kod TROJEDNOG Boga, znaš li ti u šta veruješ?

Znam ja da racunam, ali ti ne znas.
Broj 3 se naziva ''ceo broj'' u matematici. I dokazano, moze da bude jednina!
3=1 nije neispravno matematicki!

Vi imate dva Boga.
Jedan vam je ''GLAVA'' Jehova.
A drugi vam je ''mali bog'' , njemu cete samo da se poklonite kad vam prodje: ''i da mu se poklone svi koji su na nebu i na zemlji!''
Koliko vi to Bogova klanjate???


Pa kad ti kažeš onda mora da je tako! ti sve znaš samo ne znaš kako sabiraš te tvoje Bogove da im zbir uvek bude jedan.

A da li znaš ko je onaj što je uveo u tvoju veru termin TROJEDAN Bog? ili TROJEDINI Bog?

Šta ti znaš o manuskriptima kad ni tu tvoju bibliju ne čitaš! jer da je čitaš ne bi se rugao Bogu i posebno Isusu Hristu izjavom kao: Odlučio da ne zna neke stvari.

Kada ti znas bolje, daj mi te manuskripte sa Bozjim imenom ''Jehova'' , molim te???
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Znam ja da racunam, ali ti ne znas.
Broj 3 se naziva ''ceo broj'' u matematici. I dokazano, moze da bude jednina!
3=1 nije neispravno matematicki!

Vi imate dva Boga.
Jedan vam je ''GLAVA'' Jehova.
A drugi vam je ''mali bog'' , njemu cete samo da se poklonite kad vam prodje: ''i da mu se poklone svi koji su na nebu i na zemlji!''
Koliko vi to Bogova klanjate???


Kada ti znas bolje, daj mi te manuskripte sa Bozjim imenom ''Jehova'' , molim te???


Ne treba ja tebi ništa da dam, ti meni samo kaži kako ti se zove taj tvoj Bog?
A bitno je i da nam se Bog nije rodio pa da se pozdravljamo sa "Bog se rodi" a da se odpozdravi "Vaistinu se rodi" tako mire000
3=1 šta? tri kruške misliš, jel mire000
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Ne treba ja tebi ništa da dam, ti meni samo kaži kako ti se zove taj tvoj Bog?
A bitno je i da nam se Bog nije rodio pa da se pozdravljamo sa "Bog se rodi" a da se odpozdravi "Vaistinu se rodi" tako mire000
3=1 šta? tri kruške misliš, jel mire000

Ne znas matematiku tebi ne vredi objasnjavati.
Covek se sastoji iz milion celija, milion delova. Da li je on 10000000000......... delova?
Ili je covek jedan?

Ako je 100000000..... = 1
Onda je i 3 = 1 .

Nemas pojma ni sta je celovit broj ni sta je matematika.
Kruske i jabuke, smesan si :)


Kako mi se zove Bog?
Pa nazovi ga Jahve, kako god hoces...

Nego opet mi ne odgovaras: Daj mi te manuskripte Novog Zaveta sa Bozjim imenom ''Jehova'' molim te daj mi???
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Ne znas matematiku tebi ne vredi objasnjavati.
Covek se sastoji iz milion celija, milion delova. Da li je on 10000000000......... delova?
Ili je covek jedan?

Ako je 100000000..... = 1
Onda je i 3 = 1 .

Nemas pojma ni sta je celovit broj ni sta je matematika.
Kruske i jabuke, smesan si :)


Kako mi se zove Bog?
Pa nazovi ga Jahve, kako god hoces...


Aha čovek se sastoji od milion ćelija a Bog od TRI! tako mire000 i kako obijašjavaš si Tertullijanovu filozofiju da je čovek po obličju Božijemu stvoren?

Pito sam te šta 3=1 TRi u jednu krušku ili šta? jesam li ja tebe to pito, pa ti ni na elementarna pitanja nemaš odgovor.
Što da ti ja Bogove nazivam JAHVE! Šta ti ne znaš ni kako ti se Bog zove, nije li sramota da sebe nazivaš hrićaninom, mene bi bilo sramota da sam na tvom mestru. Jesam li ti ja napiso ovo:

JAHVE, JAHVE je Bog moj.
Živ bio JEHOVA.

Jesam li? i šta sam to ja tebe lepo pito da mi ti kažeš? jesam li te pito "kako ti se zove taj tvoj jedan Bog" tako.
Što se stidiš tvoje Presvete Trijade Bogaca, hajd slavi ih pa mi kaži kako ti se zove jedini Bog.
 
Natrag
Top