Ime Boga Biblijskoga

Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
''Numericno JEDAN'' , ti mora da si neki matematicar
C:\Users\Zoran\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image001.gif
, cim si opsednut brojevima.

1+1+1= 3.

Sta je broj 3, da li je on celovit broj u matematici?



Naravno razdvoj ga na delove, ''2+1=3'' i ''1+1+1=3''.


Ako posmatras numericnu vrednost broja 3, to je celovit broj. I on isto tako moze biti jednina.

Covek se sastoji iz 1.000000 delova.

Razdvoj to na 1+1+1+1+1+1+1.........1*10000....

Da li je covek jednina!

Naravno da jeste!


Ako je 1.000000==1;

Onda je i 3==1;


Cak i ako pogledamo matematicki, ti padas na ispitu.




Nego, kao sto je receno, kada su Isusa pitali 'nauci nas moliti se' on je rekao:


OVAKO SE DAKLE MOLITE:

''OCE NAS, koji jesi na nebesima,

Da sveti se ime tvoje,

Da dodje carstvo tvoje,

Da bude volja tvoja kako na nebu tako i na zemlji,

Hleb nas nasusni, daj nam danas,

I oprosti nam grehe nase kao sto i mi oprastamo duznicima nasim...''


Dakle nigde nije rekao da MORAMO da upotrebljavamo ime ''Jehova'' u molitvi, ovde ga nema.

Ovo je model molitva, nacin na koji treba da upucujemo molitve Bogu.


Kada kaze: ''da sveti se ime tvoje'' ili ''objavio sam im ime tvoje'' svakako ne znaci da je izgovarao to ime(kao da ga jevreji vec nisu znali???), nego je objavio karakter Bozji svojim zivotom i primerom pokazao ko je Bog i koga on predstavlja.

Pa je mogao da kaze: ''objavio sam im ime tvoje''(objavio sam im tvoj ''karakter'').

Ja mislim da je ovo vec toliko puta objasnjeno, da gubi svaki smisao ponavljati...


Nauči nešto!
----------------

OTKRIVENJE 19,1
Nakon toga začujem kao jak glas silnoga mnoštva na nebu:
"Aleluja!
Spasenje i slava i moć Bogu našemu!

OTKRIVENJE 19,3
I ponove: "Aleluja! Dim njezin suklja u vijeke vjekova!

OTKRIVENJE 19,4
Nato starješine, njih dvadesetčetvorica, i ona četiri bića padoše ničice i
pokloniše se Bogu, koji sjedi na prijestolju, govoreći:
"Amen!Aleluja!

OTKRIVENJE 19,6
I začuh kao glas silna mnoštva i kao šum voda mnogih i kao prasak gromova silnih:
"Aleluja!
Zakraljeva Gospod, Bog naš Svevladar!

------------------------------

Aleluja - Hvalite JAHVU!

Jel ti jasno - ili da ti pojašnjavam stih po stih?
-------------------------------------------------------


TKO je BOG Jedini?
TKO Jedini sjedi na Božjem prijestolju?
TKO je Jedini Svevladar?


A Svevladar je A&O!
A Gospodina Isusa nigdje?
A SD - još manje!
ZAŠTO?

Imaš krivonauk.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
ZAHARIJA 13,9
Tu ću trećinu kroz oganj provesti, pročistit ću ih kao što se pročišćuje srebro,
iskušat `ih kao što se srebro iskušava.
I on će zazivati ime moje , a ja ću mu se odazvati; i reći ću:
`Moj je to narod!`
a on će reći:
` Jahve Jahve je Bog moj ! `

---------------------------------------
Živ bio JEHOVA!

A kako je IME tvome Bogu?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pitanje.

Za Boga u starom zavetu umesto JHWH stoji Jevrejski izraz ADONAJ - Gospod.
U novom zavetu pandan ovog starozavetnog izraza ADONAJ je Grcki izraz KIRIOS - Gospod.

Moje pitanje glasi:

Zasto Jehowini svedoci Isusa umesto KIRIOS - Gospod ne nazivaju JEHOWA, jer KIRIOS - Gospod jeste pandan starozavetnom izrazu ADONAJ - Gospod, koji je zamena za JHWH.

Molim odgovor.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Može - al da je lagano!

Za Boga u starom zavetu umesto JHWH stoji Jevrejski izraz ADONAJ - Gospod.
Nije istina!
Odakle ti to?
Daj taj stih!

U novom zavetu pandan ovog starozavetnog izraza ADONAJ je Grcki izraz KIRIOS - Gospod.
Nije istina.
Kurios se upotrebljava i za obične ljude.

Moje pitanje glasi:

Zasto Jehowini svedoci Isusa umesto KIRIOS - Gospod ne nazivaju JEHOWA, jer KIRIOS - Gospod jeste pandan starozavetnom izrazu ADONAJ - Gospod, koji je zamena za JHWH.

Molim odgovor.

Ja nisam JS - pa ne znam što bi JS odgovorili.
Ali - vidim da nisi baš u skladu sa naukom.
Nemaš istinu!
Opet te pozivam -
dođi na specijalku - otvorenu samo za tebe -
Jahve - Adonaj - Elohim - Isus.
http://serbianforum.org/threads/jahve-adonaj-elohim-isus.503171/#post-1379985

Počni od početka - svaka riječ je različita od druge.
-------------------------------------------------------

Višebošcima Grkljanima - bilo je u interesu
izjednačiti Jahve i Jošua, Bog i Gospodin,
sa jednom riječju - Kurios.

Lažni nauk.

Kako je Ime tvome Bogu?
Ako kažeš krivo - Vječne Toplice te čekaju.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Pitanje.

Za Boga u starom zavetu umesto JHWH stoji Jevrejski izraz ADONAJ - Gospod.
U novom zavetu pandan ovog starozavetnog izraza ADONAJ je Grcki izraz KIRIOS - Gospod.

Moje pitanje glasi:

Zasto Jehowini svedoci Isusa umesto KIRIOS - Gospod ne nazivaju JEHOWA, jer KIRIOS - Gospod jeste pandan starozavetnom izrazu ADONAJ - Gospod, koji je zamena za JHWH.

Molim odgovor.


Izmišljaš, ne poznaješ Božiju reč! nisi je svatio nit je razumeš. Ti možeš da izbrišeš iz cele Biblije Božije ime i sve svrstati u KIRIOSE ako ti tako odgovara, nemam ja ništa protiv. Mene samo zanima zašto ne odgovorš kad te nešto pitam?

Obijašnjeno ti je 100 puti da YHWH je ime JEDNOG i JEDINOGA Boga (jer nisu Tri), A Bog naš je YHWH, jedan je YHWH! možeš ti to da svatiš? Ili praviš od Gospoda našega Isusa, varačicu i prevaranta?
Koliko puta treba da ti se kaže da Isus nije Bog? A koliko puta da ti se kaže da Bogu YHWH niko nije sličan a kamo li da mu je neko u svemu isti, ravan i jednak?
Dati su ti Biblijske reference, da li si to proverio? Zašto ne proveravaš nego ko papagaj ponavljaš jeres tvoje crkve i huliš i na Boga i na Gospoda našega Isusa?

Koliko puta treba da te pitam a da mi ti odgovoriš na prosto i jednostavno pitanje:

Koliko Jehova ima po Adventističkom učenju? A i na šta se to verovanje bazira? Koliko, daj odgovori ko čovek kad te pitam.
Odgovori na pitanja, ako si dorastao za ozbiljnu diskusiju, a ako nisi onda ponavljaj si tu Adventističku dogmu po šablonu i bogohuli i na Boga i na Gospoda Isusa Hristosa. Pravi ih šarlatanima zbog te tvoje dogme jer tvoja dogma zna bolje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jedan Bog JHWH u kome su tri licnosti koje su se u pocetku otkrile kao ELOHIM u mnozini.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Jedan Bog JHWH u kome su tri licnosti koje su se u pocetku otkrile kao ELOHIM u mnozini.


To ponavljaš već dugo vreme!

A ja prvi kao i ostali korisnici ovoga foruma ti tražimo neki dokaz! bio kakav dokaz da podržiš tvoju dogmu da JHWH nije jedan JHWH nego TRI ličnosti.
Daj da vidimo odakle ti dezinformacije kako JWHW nije jedan JHWH nego Tri? navedi mi bilo šta da ti podrži to što ti ovde pišeš?

Ja kažem da ti izmišljaš i da nemaš ništa validno sa čim ćeš to dokazati. Vidiš zato kažem da je to Adentistička jeres i bogohula, rugaš se Bogu i Gospodu Isusu, Ismejavaš i Bibliju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.277
Nauči nešto!
----------------

OTKRIVENJE 19,1
Nakon toga začujem kao jak glas silnoga mnoštva na nebu:
"Aleluja!
Spasenje i slava i moć Bogu našemu!

OTKRIVENJE 19,3
I ponove: "Aleluja! Dim njezin suklja u vijeke vjekova!

OTKRIVENJE 19,4
Nato starješine, njih dvadesetčetvorica, i ona četiri bića padoše ničice i
pokloniše se Bogu, koji sjedi na prijestolju, govoreći:
"Amen!Aleluja!

OTKRIVENJE 19,6
I začuh kao glas silna mnoštva i kao šum voda mnogih i kao prasak gromova silnih:
"Aleluja!
Zakraljeva Gospod, Bog naš Svevladar!

------------------------------

Aleluja - Hvalite JAHVU!

Jel ti jasno - ili da ti pojašnjavam stih po stih?
-------------------------------------------------------


TKO je BOG Jedini?
TKO Jedini sjedi na Božjem prijestolju?
TKO je Jedini Svevladar?


A Svevladar je A&O!
A Gospodina Isusa nigdje?
A SD - još manje!
ZAŠTO?

Imaš krivonauk.

Ne treba nista da mi pojasnjavas znam mnogo bolje ovu temu od tebe.
''Halelujah'' je usklik(na hebrejskom) i to nije Bozje ime.
U doslovnom prevodu znaci ''Hvalite Jah'' , ali ovde u grckom je ''Aleluja''.
Grcki: Ἁλληλουϊά . Dakle ni ovde nije kao sto vi tvrdite , i nije sadrzano Bozje ime. Niti Jevreji smatraju ovo imenom.
To je za njih samo usklik. Kao i muslimanima Alal.. Skraceno i ne sadrzi puno ime niti se imenom smatra, vec izrazava hvalospev..
Imas samo jedno slovo na kraju ove reci a to je ''jod''.
Kakvo je to ime, sa samo jednim slovom?
Dok Bozje ime glasi: ''jod'' ''he'' ''vav'' ''he''(i ni dan danas se ne zna tacan izgovor.).

Svejedno ovo je jedino mesto gde vi mozete da kazete ''aha'' evo!

Ali to je uzalud jer od 5000 postojecih manuskripata novog zaveta ni u jednom ne postoji Bozje ime.
A znamo da je Bog cuvao svoju rec od kvarenja , jer je to obecao, i da je ona stigla do nas u neiskvarenom obliku.
Dakle tvrditi da je neko iskvario Bozje pismo upuceno svakom coveku, je praviti Boga lazovom i nesposobnim da sacuva svoju rec.
Pogotovo kada uzmemo Hristove reci: ''Nebo i zemlja ce proci ali MOJE RECI NECE PROCI'' , ako je on izgovarao Bozje ime ''Jehova'' onda ono nije smelo da nestane iz teksta jer je on obecao da ce cuvati svoje izgovorene reci!

Dakle tvrditi da je neko covecjom silom izmenio reci biblije, jeste samoubistvo Hriscanske religije, jer ko vam onda moze garantovati:
1. Da je to stvarno rec Bozja?
2. Da su i ostale napisane reci NZ istinite( i ne izmenjene)?
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To ponavljaš već dugo vreme!

A ja prvi kao i ostali korisnici ovoga foruma ti tražimo neki dokaz! bio kakav dokaz da podržiš tvoju dogmu da JHWH nije jedan JHWH nego TRI ličnosti.

Prijatelju, ironicno je reci da ja ponavljam vec dugo vreme, jer ja ponavljam iz razloga sto ti ponavljas ista pitanja na desetine puta.

Kada ti prestanes i ja cu takodje.
 
Natrag
Top