Idolopoklonstvo - što je i primjeri

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne razumete drugu zapovest, insistirate na slovu! I nemate uopste argumenata za svoje tvrdnje!

Pitam se samo kako bi je i mogli razumeti, jer vidi:

"Cilj masonskog reda je odbacivanje religije što ju je utemeljio Bog.
Ne zaboravite kako su Crkva i masonstvo u svojoj biti nepomirljivi, i prigrliti drugo znači rastati se od prvog.
Sotonska nakana je kršćanstvo zamijeniti naturalizmom, čašćenje vjere čašćenjem razuma, katolički moral takozvanim neovisnim moralom, a duhovni napredak onim materijalnim.
Neka nitko ne pomisli kako bi se iz bilo kojeg razloga mogao pridružiti masonskoj sljedbi, ukoliko svoje katoličko ime i svoje vječno spasenje vrjednuje onoliko koliko bi ih trebao vrjednovati.
Biti katolik i mason je apsurd."
(Papa Lav XIII)

Iako se može činiti da ovaj citat nema veze sa temom, on i te kako ima. Posebno ako se boldovani deo uporedi sa time šta i kako propovedaju i "veruju" adventisti i njima slični.

Dakle, nije ni čudo da oni nemaju argumenata za svoje tvrdnje, nego se i iz njihovih tvrdnji da videti nešto mnogo opasnije, namera da se Hrišćanstvo zameni kvazi hrišćanstvom zasnovanim na masonskim osnovama.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
namera da se Hrišćanstvo zameni kvazi hrišćanstvom zasnovanim na masonskim osnovama.

I ne znas koliko si u pravu!

Oni ce ti reci kako nemaju nista zajednicko sa masonima, a ja sam govorio, kako imaju identicnu nauku, i osnivaci su im masoni.. Prvi je to govorio Adrijan, a ja sam mislio da covek umislja, ali sam se uverio suprotno..

Oni uopste ne postuju prvu Bozju zapovest! Niko od njih! Jehovini Svedoci jer ne veruju u jedinog pravog Boga nego u dva boga (politeizam) , adventisti jer od njih i potice to ucenje (umanjivanje Hristovog Bozanstva) a danas veruju u neko svoje Trojstvo koje ne ispoveda crkva..

Masoni takodje imaju svoje Trojstvo i tvrde da je Hriscansko Trojstvo bazirano na drevnom egipatskom.. Takodje vrse paganizaciju crkve, povezujuci svo nase ucenje sa drevnim egipatskim i vavilonskim.. Oni su najveci protivnici crkve i judaizma.. Svu nasu simbologiju su ukrali pa izvrnuli kao i krst sto su!

Adventisti rade isto, Jehovini Svedoci i njima slicni takodje, oni vrse paganizaciju crkve po receptu masona, jer osnivaci su im masoni.. Oni nas optuzuju za paganizam!

Ko god tvrdi suprotno i misli da su sve ove slicnosti slucajne, on ne zna sta prica!

Po njihovim knjigama se nalaze masonski simboli, sublimirajuce poruke, narocito kod Jehovinih Svedoka.

Licno sam se uzasnuo kada sam unutar jedne slike andjela u knjizi Jehovinih Svedoka slucajno video sotonu! Jasno je ko dan da je to sotona, nema sumnje. A takvih slika je mnogo, npr. jedna je toliko ispunjena okultnom simbologijom da ne moras coveku ni govoriti da obrati paznju, jer vidi se iz aviona..

Nedavno je jedan satanista pricao kako mu je receno da u slucaju krize, ako u blizini nema satanista, ode u najblizu mormonsku crkvu, sto je i uradio, pa se iznenadio kako je ucenje mormona identicno satanistickom izvrtanju Hriscanstva. Osecao se kao kod kuce, cak je dogurao do pozicije u mornonskoj crkvi.. Isto je sa Adventistima i Jehovinim Svedocima, na zalost, oni i neznajuci sluze satanskim interesima...

Treba ih zaliti, jer oni ovde nas optuzuju za neku idolatriju i paganizam, a sami ne postuju prvu Bozju zapovest!

O vezi njihovih osnivaca sa okultnim, piramidologijom astrologijom, masonizmom da i ne govorim.. A kakav je to duh najbolje vidimo na primeru Laodikeje, njega je isti naveo da se bavi piramidologijom..

Ja sam govorio, upozoravao, podsticao ih da uvide opasnost i sklone se pod zastitu Hrista, ali oni me ne slusaju..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Oni uopste ne postuju prvu Bozju zapovest! Niko od njih! Jehovini Svedoci jer ne veruju u jedinog pravog Boga nego u dva boga (politeizam) , adventisti jer od njih i potice to ucenje (umanjivanje Hristovog Bozanstva) a danas veruju u neko svoje Trojstvo koje ne ispoveda crkva..

Kako bi i mogli da je je poštuju kada je i ne razumeju i kada je u svojoj oholosti iskrivljuju.

1- Ja sam Gospodin, Bog tvoj, nemoj imati drugih bogova uz mene!"

Sama prva zapovest je objava Boga. i u originalu ima i značenje : "Ja sam Gospodin, Bog tvoj, nema drugih bogova osim mene!" ( da ne bude zabune, ovo objavljuje Jedno i jedino biće koje je Otac - Sin - Duh Sveti)

Šta ovi koje si naveo rade? U potrazi da svoju masonsku prevaru prikažu tačnom iskrivljuju poruku (raselovci čak predstavljaju Boga kao budalu koja se ponavlja, pa im je prva zapovest ovakva: "Jehova, Jehova, Bog tvoj, nemoj imati drugih bogova uz mene!" jer gde god vide Adon ili Adonai menjaju ga sa "Jehova" (što čak i nije pravo ime Boga i nema veze sa YHWH) dok istovremeno ne znaju da je "Ja sam" u stvari YHWH, jer nisu sposobni da shvate da je prva zapovest u originalu glasila : "Ja jesam Adonai, tvoj Elohim, nema drugih elohima osim mene!"

Na koine, u Septuaginti jasno stoji ovo:

"ἐγώ εἰμι Κύριος ὁ Θεός σου, ὅστις ἐξήγαγόν σε ἐκ γῆς Αἰγύπτου, ἐξ οἴκου δουλείας. 3 οὐκ ἔσονταί σοι θεοὶ ἕτεροι πλὴν ἐμοῦ.


Da ne govorim o tome da oni i te kako slede i praznovjerja, mnogoboštvo, svetogrđe, bezboštvo i sve prakse magije, horoskopa, gatanja i čarolije. Što sve po učenju kako Crkve, tako i judaizma predstalja kršenje zapovesti koja otvara njima navodno tako dragi Dekalog.

O vezi njihovih osnivaca sa okultnim, piramidologijom astrologijom, masonizmom da i ne govorim.. A kakav je to duh najbolje vidimo na primeru Laodikeje, njega je isti naveo da se bavi piramidologijom..

Ja sam govorio, upozoravao, podsticao ih da uvide opasnost i sklone se pod zastitu Hrista, ali oni me ne slusaju..

Kako bi te i slušali, kada su isprogramirani. Oni i ne znaju, niti žele da znaju da im je i "ćaća" MIler bio mason, da je "duh proroštva" magijašila i bila član ženske lože, da je James White bio mason, Rasel takođe. (Nadgrobni spomenici i Rasela i Ellen Gould Harmon White su masonski, pa i sama ideja o "uspavanim" i nepostojećim dušama je masonska)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Šetaju za idole, ali džaba Milo ne popušta. Nema promene zakona.

Dakle uzeće se idoli.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Treba ih zaliti, jer oni ovde nas optuzuju za neku idolatriju i paganizam, a sami ne postuju prvu Bozju zapovest!

Oni i jesu za žaljenje, ali da bi im se pomoglo, trebaju da prihvate Istinu, da prihvate da greše. Kako to teško da će se dogoditi, neka ih Blagoslovi Trostruko Sveti Svesilni, Otac Sin Duh Sveti, i neka im meri merom kojom oni mere.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
> Значи кад те нападају и понижавају, немој бити "горд" већ се повинуј најгорим отелотвореним силама из пакла?

Pa svojom gordom i uvređenom reakcijom naš narod pokazuje da je već povinovan najgorim silama pakla. Dovoljno je pogledati ovu reakciju naših ljudi u najnovijim događajima u Crnoj Gori pa shvatiti svu ludost nacionalnog i verskog idolopoklonstva gde narod skače da ustane protiv otimanja hramova, a protiv sopstvenog bezakonja nikakvu borbu ne vodi, o čemu sam takođe pisao pre oko dve decenije sledeće:

"Preispitajmo sami sebe da li smo zaista hrišćani ili idolopoklonici. Da li se više uznemirimo kada neko skrnavi naše svetinje na Kosovu, ili kada neko tu pored nas skrnavi sopstveni karakter gordošću, mržnjom, neverstvom, lažju, i drugim gresima?

Licemerna je borba za očuvanje “duhovnih” svetinja u kojima čovek da bi ih sačuvao mora da žrtvuje sve elementarne duhovne vrednosti, upravo one vrednosti koje navodno hoće tim svetinjama da sačuva: istinu, dobrotu i pravdu. Boreći se za carstvo zemaljsko (zemaljske svetinje) koje “lupeži potkopavaju i kradu”, žrtvovaćemo carstvo nebesko “radost i mir u Gospodu” koje nam inače niko drugi ne može uništiti. “Jer gde je vaše blago, onde je i srce vaše” kaže Isus.

Protiv laži se možemo boriti samo istinom, a ne drugom laži. Od opasnosti lažnih osuda od strane neprijatelja se ne možemo boriti paranoidnim strahom i projekcijom, već poverenjem u Boga i hrabrošću čiste savesti. Protiv nepravde i mržnje se ne možemo boriti takođe nepravdom i mržnjom, već krotošću i blagošću koju nam pruža Hristov primer i Njegov Duh u nama."
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Isaija 44:
9 Koji grade rezane likove, svi su ništa, i mile stvari njihove ne pomažu ništa, i one su im svedoci da ne vide i ne razumeju, da bi se posramili.
10 Ko gradi boga i lije lik, nije ni na kakvu korist.
11 Gle, svi će se drugovi njegovi posramiti, i umetnici više od drugih ljudi; neka se skupe svi i stanu, biće ih strah i posramiće se svi.
12 Kovač kleštima radi na živom ugljevlju, i kuje čekićem, i radi snagom svoje ruke, gladuje, te iznemogne, i ne pije vode, te sustane.
13 Drvodelja rasteže vrpcu i beleži crvenilom, teše i zaokružuje, i načinja kao lik čovečji, kao lepog čoveka, da stoji u kući.
14 Seče sebi kedre, i uzima česevinu i hrast ili šta je najčvršće među drvećem šumskim; sadi jasen, i od dažda raste.
15 I biva čoveku za oganj, i uzme ga, te se greje; upali ga, te peče hleb; i još gradi od njega boga i klanja mu se; gradi od njega lik rezan, i pada na kolena pred njim.
16 Polovinu loži na oganj, uz polovinu jede meso ispekavši pečenje, i biva sit, i greje se i govori: Aha, ogrejah se, videh oganj.
17 A od ostatka gradi boga, rezan lik svoj, pada pred njim na kolena i klanja se, i moli mu se i govori: Izbavi me, jer si ti bog moj.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovde se ocigledno vidi da neko ne zeli istinu zapisanu u bibliji, i da cak izvrce kako su Jevreji toboze u svojim hramovima imali slike i kipove svetaca.

To rade na svoju pogibao, jer istina ne moze da zazivi u njima jer je svesno ne zele.

Odgovor je dat pa neka svako sagleda u kontekstu biblije, nepravdajuci svoje licne stavove, vec prihvatajuci ucenje Bozje reci.


""Bog je zapovedio da se napravi kovceg zaveta u koji je Mojsije stavio ploce sa deset zapovesti pisane prstom Bozjim, a koveg je bio napravljen od drveta oblozenim zlatom, i sa dva andjela na poklopcu.

Ovaj kovceg je bio u drugom odeljku ili Svetinji nad Svetinjama, van ljudskih pogleda, i pred njim nije vrsena nikakva idolopoklonicka sluzba, vec su u dvoristu prinosene zrtve za grehe naroda, i krvlju tih zrtava je prskana zavesa koja je delila dva odeljka, Svetinju i Svetinju nad Svetinjama.
Jednom godisnje Prvosvestenik je ulazio u drugi odeljak i vrsio sluzbu ociscenja Svetinje, pri cemu je krvu pomazivao stranice kovega.

Kadionica je simbolicno predstavljala molitve Bozjeg naroda koje su se uzdizale Bogu.

Dakle, nema govora o nikakvom idolopoklonstvu, posebno jer je taj kovceg sa deset zapovesti bio kopija kovcega koji se nalazi u nebeskoj Svetinji, a sluzba Svestenstva TIPOS ili predslika Isusove Prvosvestenicke sluzbe u novom zavetu.

Sto se tice stapa na kojoj je Mojsije stavio bakarnu zmiju, ona nije nacinjena kao sredstvo obozavanja i klanjanja, vec zato sto su narod u pustinji ujedale zmije, pa je Bog rekao da ko pogleda u zmiju na stapu, da ce ozdraviti.

Dakle, tu nema govora o idolopoklonickoj sluzbi, vec o trenutnom prakticnom elementu isceljenja.

Bog naravno nije kontradiktoran, i on jasno u drugoj zapovesti kaze:


"Ne gradi sebi lika rezana niti kakve slike od onoga što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodi ispod zemlje.
Nemoj im se klanjati niti im služiti, jer sam ja Gospod Bog tvoj, Bog revnitelj, koji pohodim grijehe otačke na sinovima do trećega i do četvrtoga koljena, onijeh koji mrze na mene;
A činim milost na tisućama onijeh koji me ljube i čuvaju zapovijesti moje" ( 2 Mojsijeva 20. 4 - 6 )

"Nemojte graditi sebi idola ni likova rezanijeh, niti stupova podižite, ni kamenja sa slikama mećite u svojoj zemlji da mu se klanjate; jer sam ja Gospod Bog vaš" ( 3 Mojsijeva 26. 1 )

"Onaj dan kad stajaste pred Gospodom Bogom svojim kod Horiva, kad mi Gospod reče: saberi mi narod da im kažem riječi svoje, kojima će se naučiti da me se boje dok su živi na zemlji, i da uče tome i sinove svoje;
Kad pristupiste i stajaste pod gorom, a gora ognjem goraše do samoga neba i bješe na njoj tama i oblak i mrak;
I progovori Gospod k vama isred ognja; glas od riječi čuste, ali osim glasa lika ne vidjeste;
I objavi vam zavjet svoj, koji vam zapovjedi da držite, deset riječi, koje napisa na dvije ploče kamene.
I meni zapovjedi onda Gospod da vas učim uredbama i zakonima da ih tvorite u zemlji u koju idete da je naslijedite.
Zato čuvajte dobro duše svoje; jer ne vidjeste nikakoga lika u onaj dan kad vam govori Gospod na Horivu isred ognja,
Da se ne biste pokvarili i načinili sebi lik rezan ili kaku god sliku od čovjeka ili od žene,
Sliku od kakoga živinčeta koje je na zemlji, ili sliku od kake ptice krilate koja leti ispod neba;
Sliku od čega što puže po zemlji, ili sliku od kake ribe koja je u vodi pod zemljom;
I da ne bi podigavši oči svoje k nebu i vidjevši sunce i mjesec i zvijezde, svu vojsku nebesku, prevario se i klanjao im se. i služio im; jer ih Gospod Bog tvoj dade svijem narodima pod cijelijem nebom" ( 5 Mojsijeva 4. 10 - 19 )


AMIN!""
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
9 Koji grade rezane likove, svi su ništa, i mile stvari njihove ne pomažu ništa, i one su im svedoci da ne vide i ne razumeju, da bi se posramili.
10 Ko gradi boga i lije lik, nije ni na kakvu korist.

A ne možeš da objasniš psihološki osnov idolopoklonstva. Dakle niste nikakvo svetlo u odnosu na njih.

To što si dao vide i pravosl. i katolici.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
gde narod skače da ustane protiv otimanja hramova, a protiv sopstvenog bezakonja nikakvu borbu ne vodi, o čemu sam takođe pisao pre oko dve decenije sledeće:

Protiv laži se možemo boriti samo istinom, a ne drugom laži.

"Prosvjetitelju, što te to kroz ova dva desetljeća "osjenjivalo", pa si se iz "borca protiv laži" prometnuo u "trovatelja istine"?
 
Natrag
Top