Gde idemo posle smrti?

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Darth, molim te prilozi dokaz, gde pise: "satana kao brat Isusov". Dakle prilozi dokaz da Adventisti satanu nazivaju bratom Isusovim.

"Znamo mi da bi ti likovao kad bi mogao da i Adventiste svrstas u KULT, ali ta ti se zelja nece ispuniti.
Uprkos tvoje mrznje Adventisti su: HRISCANSKA ADVENTISTICKA CRKVA". jESI LI ZADOVOLJAN? MORA DA JESI IAKO NISI
.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ti ne znas Pravoslavnu teologiju, vec mnoge stvari pises suprotne ucenju Pravoslavnoj crkvi
Rekao sam:

Za judeje je pakao i raj pre Hrista bio u SHEOLU (HADESU) kao i nama! A posle Hrista vise nije na tom mestu!

Tako uci nasa crkva!

Ti dakle ne poznajes osnove pravoslavlja. Ovo zna svaki i najobicniji vernik crkve, a ti ne znas.

Dakle, kakav si ti teolog?

Ja sa druge strane nisam rekao da sam ja strucnjak za pravoslavnu teologiju, svakako da to ne mogu biti s obzirom da sam nekada bio u adventizmu.

Ali ti pokazujes elementarno nepoznavanje osnovnog ucenja pravoslavne crkve, a usudjujes se da nam drzis lekcije! I to svi radite.

Tripo cak laze da je bivsi pravoslavac i da ima ogromno znanje ucenja PC a pojma nema i nikada pravoslavac nije ni bio vec laze. Dakle, cak se i lazima sluzite..

A zasto kritikujete nase ucenje, a ne poznajete ga?

To radite jer ste zatrovani propagandom, i samo ponavljate sta su vam u sekti rekli da kazete, niste ni svesni koliko je to smesno i koliko je to neistinito!

Isto to rade muslimani npr. Zakir Naik, iako to deluje smesno, oni toga nisu ni svesni!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Raj je za Jevreje SION, a ne nekvo podzemlje.

Mire, ne znas nista a osudjujes druge za neznanje.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Raj je za Jevreje SION, a ne nekvo podzemlje.

Mire, ne znas nista a osudjujes druge za neznanje.
Znaci "raj im je planina"?

Pa ti tek sad pokazujes da ne znas! Sion nije nikakav raj, vec je to simbol Bozjeg nebeskog carstva! To je sveta planina, mesto na kojem se nalazi Bozji hram.

Jako si pun sebe, i neces sebi dozvoliti da nesto ne znas, a kamo li da se ponizis. Kako i smes kad si ti 'prorok i sve znas"? Boze me sacuvaj takvog stava! Pa ti ni malo nisi ponizan kao sto Hristos trazi da budemo, govoreci - "blago siromasnima duhom jer je njihovo carstvo nebesko.."

Dakle, pun si sebe!

A posto tvrdis da je SHEOL GROBLJE, ja sam trazio od tebe da mi pokazes iz biblije:

1) Gde pise da se "mrtva tela pokopavaju u SHEOL (HADES)"?

2) Gde pise da "zivi odlaze na GROBLJE U SHEOL (HADES) da tamo oplakuju svoje umrle"?

3) Gde pise da "mozes dotaknuti SHEOL" kao sto mozes grob?

Kada mi das primere iz biblije da je ovo moguce, tek onda mozes tvrditi da 'imas nauku u bibliji' i tek onda mozes tvrditi da je SHEOL GROBLJE kako si u svojim prethodnim postovima i ustvrdio. I ti i tvoji adventisti!

Dotle, si ti neznalica, kako po pitanju pravoslavlja (pokazujes svojim primedbama da ne znas pravoslavnu teologiju) , tako i sto se tice poznavanja biblije!

Jevreji nikada SHEOL (HADES) nisu smatrali FIZICKOM LOKACIJOM NA ZEMLJI vec duhovnom lokacijom gde odlazi dusa! Ni grci nisu smatrali HADES fizickom lokacijom vec duhovnom! Tamo zivi ne mogu doci i telo se ne moze baciti u SHEOL! To mesto je podeljeno 'provalijama', u zavisnosti od tezine greha, a 'narucje avramovo' je neka vrsta raja, stanje blazenstva i odmora. Zato je Hristos i mogao ispricati pricu o bogatasu i Lazaru koji odlaze u HADES jer tamo duse odlaze posle smrti, i to je u skladu sa jevrejskom teologijom!

Vama bi se i jevreji i grci smejali da im kazete da je SHEOL (HADES) GROBLJE!

Totalne gluposti pisete!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Jevreji nikada SHEOL (HADES) nisu smatrali FIZICKOM LOKACIJOM NA ZEMLJI vec duhovnom lokacijom gde odlazi dusa! Ni grci nisu smatrali HADES fizickom lokacijom vec duhovnom! Tamo zivi ne mogu doci i telo se ne moze baciti u SHEOL! To mesto je podeljeno 'provalijama', u zavisnosti od tezine greha, a 'narucje avramovo' je neka vrsta raja, stanje blazenstva i odmora. Zato je Hristos i mogao ispricati pricu o bogatasu i Lazaru koji odlaze u HADES jer tamo duse odlaze posle smrti, i to je u skladu sa jevrejskom teologijom!

Vama bi se i jevreji i grci smejali da im kazete da je SHEOL (HADES) GROBLJE!

Totalne gluposti pisete!

Da samo pišu gluposti, nego su istima zaveli milione koji kao i oni veruju u zaumne materijalističke "teorije" žene udarene u glavu.

Zbog toga ne samo da bi im se Hebreji smejali, nego im se i smeju. I njima i Džehovistima.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Znaci "raj im je planina"?

Pa ti tek sad pokazujes da ne znas! Sion nije nikakav raj, vec je to simbol Bozjeg nebeskog carstva! To je sveta planina, mesto na kojem se nalazi Bozji hram.

Naravno, to sam i napisao a ti kazes da pokazujem neznanje.
Sion je mesto gde se nalazi Bozji hram, a sinonim je za nebesko carstvo i Bozji narod, u starom zavetu Izrailj.

Ti si tvrdio da je raj ili Sion u Seolu ili paklu, sto je potpuni promasaj.

Dakle, pun si sebe!

Nisam ja pun sebe.

Ja kada nesto ne znam ja to i kazem.
Ono sto znam ne mogu reci da ne znam da bih drugima koji pokazuju neznanje udovoljio.

A posto tvrdis da je SHEOL GROBLJE, ja sam trazio od tebe da mi pokazes iz biblije:

1) Gde pise da se "mrtva tela pokopavaju u SHEOL (HADES)"?

2) Gde pise da "zivi odlaze na GROBLJE U SHEOL (HADES) da tamo oplakuju svoje umrle"?

3) Gde pise da "mozes dotaknuti SHEOL" kao sto mozes grob?

Ima dosta primera gde se rec Seol prevodi kao GROB.

Neki prevodioci ovaj izraz prevode kao "CARSTVO SMRTI, PODZEMLJE, JAMA, TAMA, TRULEZ.."

U svim slucajevima radi se o grobu gde mrtvi pocivaju.

Evo samo nekih primera, a mogu se naci i drugi na biblijskom pretrazivacu upisivanjem pojma GROB.

Daničić-Karadžić

"Da bih se nadao, grob će mi biti kuća; u tami ću prostreti postelju sebi.
Grobu vičem: Ti si otac moj; crvima: Ti si mati moja, ti si sestra moja.
I gde je sada nadanje moje? Moje nadanje ko će videti?
U
grob će sići, počinuće sa mnom u grobu" ( Jov 17. 14 )

Psalam 006

... A Ti, Gospode, dokle ćeš. 6:4 Obrati se, Gospode, izbavi dušu moju, pomozi mi radi milosti svoje. 6:5 Jer mrtvi ne spominju Tebe; u
grobu ko će Te slaviti? 6:6 Iznemogoh uzdišući; svaku noć kvasim odar ...

Psalam 030

... me da ne siđem u grob. 30:4 Pojte Gospodu, sveci Njegovi, i slavite sveto ime Njegovo. 30:5 Gnev je Njegov za trenuće oka, a do života milost Njegova, večerom dolazi plač, a jutrom radost. 30:6 I ja ...
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Naravno, to sam i napisao a ti kazes da pokazujem neznanje.
Sion je mesto gde se nalazi Bozji hram, a sinonim je za nebesko carstvo i Bozji narod, u starom zavetu Izrailj.

Ti si tvrdio da je raj ili Sion u Seolu ili paklu, sto je potpuni promasaj.

Covece, kakve veze Sion ima sa 'rajem'?
Navedi gde u bibliji pise da je Sion raj ili da je na nebu raj?

To pise tek u Novom Zavetu posle Hrista! Pre toga nigde ne pise da je raj na nebu!

Ja kada nesto ne znam ja to i kazem.
Ono sto znam ne mogu reci da ne znam da bih drugima koji pokazuju neznanje udovoljio

Pa vidimo evo da ne znas, pricas da je Sion raj a biblija to ne uci! Nadji mi u SZ da je je Sion raj???

"Da bih se nadao, grob će mi biti kuća; u tami ću prostreti postelju sebi.
Grobu vičem: Ti si otac moj; crvima: Ti si mati moja, ti si sestra moja.
I gde je sada nadanje moje? Moje nadanje ko će videti?
U
grob će sići, počinuće sa mnom u grobu" ( Jov 17. 14 )

Psalam 006

Ovo ne dokazuje da je SHEOL GROB, on kaze da ce mu "SHEOL biti kuca". Zatim, on se obraca "propasti" on govori "propasti i kaze da ce mu ona biti kuca". Na kraju kaze da ce mu "nadanje sici u SEHOL"!

Gde tu pise da mu "telo silazi u SHEOL"?

Trazio sam tekstove koji eksplicitno govore da je SHEOL GROB! Da je to doslovno mesto gde se pokopavaju mrtvi! Pokazi mi tekstom da zivi tamo mogu sici da oplakuju mrtve, kao sto na GROBLJE mogu otici!

A Ti, Gospode, dokle ćeš. 6:4 Obrati se, Gospode, izbavi dušu moju, pomozi mi radi milosti svoje. 6:5 Jer mrtvi ne spominju Tebe; u grobu ko će Te slaviti? 6:6 Iznemogoh uzdišući; svaku noć kvasim odar ...

Psalam 030

Ovde se koristi rec "SHAHAT" (JAMA), gde si ti tu nasao SHEOL?

... me da ne siđem u grob. 30:4 Pojte Gospodu, sveci Njegovi, i slavite sveto ime Njegovo. 30:5 Gnev je Njegov za trenuće oka, a do života milost Njegova, večerom dolazi plač, a jutrom radost. 30:6 I ja ...

Tekst na grckom kaze "od SHEOLA si sacuvao dusu moju, spasao si mi zivot" doslovno. Ovde ne kaze da telo silazi u SHEOL vec da dusa odlazi tamo!

Nemas nauku u bibliji, tvrdis da je SHEOL GROBLJE, a ja sam zato trazio od tebe da mi pokazes iz biblije:

1) Gde pise da se "mrtva tela pokopavaju u SHEOL (HADES)"?

2) Gde pise da "zivi odlaze na GROBLJE U SHEOL (HADES) da tamo oplakuju svoje umrle"?

3) Gde pise da "mozes dotaknuti SHEOL" kao sto mozes grob?

Daj mi takve tekstove!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.345
Krv nije osoba, a biblija kaze da Aveljeva krv vice.

Dakle, i sa Aveljem, i sa onima koji vicu pod oltarom kojima Isus kaze da pocinu u grrobu je simbolika.

Otk 6,9-10: Kad Jaganjac otvori peti pečat, vidjeh pod žrtvenikom duše zaklanih zbog riječi Božje i zbog svjedočanstva što ga imahu. Vikahu iza glasa: "Ta dokle, Gospodaru sveti i istiniti! Zar nećeš suditi i osvetiti krv našu na pozemljarima?"

Ivan nije vidio tijela zaklanih, nego je vidio duše zaklanih. Zatim, Ivan je čuo kako te duše viču - Vikahu iza glasa - piše Ivan. Ovo nije simbolično, jer ako je ovo samo simbolika, onda je i Jaganjac kojeg je Ivan vidio samo simboličan.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ivan nije vidio tijela zaklanih, nego je vidio duše zaklanih. Zatim, Ivan je čuo kako te duše viču - Vikahu iza glasa - piše Ivan. Ovo nije simbolično, jer ako je ovo samo simbolika, onda je i Jaganjac kojeg je Ivan vidio samo simboličan.

1. Isus je Jaganjac

2. Jaganjac je samo simboličan

Obe tvrdnje ne mogu da budu tačne. Samo jedna od ove dve tvrdnje je tačna. Koja?

Ako je Isus jaganjac, onda Jaganjac ne može biti simboličan, osim ako ne kažemo da je i Isus samo simboličan.
 
Natrag
Top